Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják Jehova Tanúit? Őnáluk kedvesebb embereket nem láttam!

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 20:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/193 anonim ***** válasza:
96%

Én azt nem mondtam, hogy nem látom a mocskot a világban. De attól, hogy te máshonnan kapod meg a választ, mint én, még nem vagyok butább vagy tapasztalatlanabb nálad, ahogy te sem nálam. Egyszerűen más úton járunk, de az nem jelenti azt, hogy az egyik feltétlen rossz. Én ebben az elfajult világban is próbálom megtalálni a szépet és a jót, és azokat az embereket, akik rossz úton járnak, nem elítélem, hanem megpróbálok hatni rájuk. De nem hittérítéssel, hanem csak beszélgetéssel. És ha nem kérnek belőle, nem erőltetem rájuk magamat. De tudod, sokan saját maguktól keresnek meg engem, ha valami problémájuk van. Én nem ítélem el a te hitedet, de azt igen, hogy úgy hiszed, csak az az egyetlen jó út, amin te jársz. Számtalan ösvény létezik és ezek is színesek...nincs külön jó és rossz, hanem itt is átmenetek vannak. És nem tudhatod, később milyen következményei lesznek a választásaidnak és a döntéseidnek, ezeket senki sem láthatja előre. Lehet, hogy egy adott pillanatban valami jó döntésnek tűnik, de később rossz következménye lesz. Nem tudom, láttad e a Pillangóeffektus című filmet, épp erről szól.

Szóval én csak annyit kérek tőled is és a többi Jehova tanútól is, hogy ne nézzétek le a többi embert, pusztán azért, mert nem úgy gondolkodnak, mint ti. Ettől még lehet valaki bölcs és jó ember.

2009. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/193 anonim ***** válasza:
91%

Én speciel őnáluk nyomulósabb embert még nem láttam. Jönnek megtéríteni, elmondom, kösz, nem akarok jehovás lenni, nem hiszek, de fel nem fognák, csak jönnek és osztják az észt... Ráadásul az én vélményemet még soha sem hallgatta meg egy sem, a saját álomvilágukban élnek, ahol az, amit ők csinálnak, az jó, amit meg mások, az rossz.

Nem ítélem el őket, mindenki abban hisz, amiben akar, különösebben nem érdekel ez az egész Jehova Tanúja cucc. Hagyjanak békén, akkor még kevesebb bajom lesz velük.

2009. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/193 anonim ***** válasza:
95%
Miért tilos a vérátömlesztés?
2009. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/193 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól tudom, akkor a védőoltás is tilos, legalábbis valami ilyesmit olvastam a múltkor.

Szerintem ezekre a roppant elmés szabályokra ők se tudják a választ, egyik főmufti kitalálta, és azóta ez van.

2009. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/193 anonim ***** válasza:
89%
A közelünkben is van egy központjuk, gyakran megfordulnak itt a lakótelepen, nálam is többször próbálkoztak. Nem volt semmi gond, kedvesen elmondták mit akarnak, én is kedvesen, hogy hívő vagyok, így köszönöm nem érdekel és nem erőszakoskodtak. Régebben egy sráccal sokat beszélgettem, adott az ő fordítású Bibliájukból is, de mivel nagyon nem értettünk egyet dolgokban, inkább nem erőltette a beszélgetést egy idő után. Nagyon sok félreértés és félrefordítás van az ő bibliafordításukban, mint ahogy a folyóiratokban is, de elfogadom, ha adnak akik nálunk térítenek, legalább kevesebbet adnak másnak, engem meg nem tudnak eltéríteni. Nagyon sokzor nagyon erőszakosan térítenek állítólag, de nekem még nem volt gondom, talán mert én sem bunkón, de egyértelműen közöltem, hogy köszönöm, de nem érdekel. Én sem erőltetem rájuk az én vallásomat, tőlük is csak ezt várom, semmi mást.
2009. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/193 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. A kérdésből egyértelmű volt már, hogy a kérdező jehovás (abba most nem menjünk bele, hogy az eredeti bibliában sehol nincs Jehova, csak Jahve...)
2009. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/193 anonim ***** válasza:
87%

Erőszakosan térítenek. Nem tartják tiszteletben az emberek véleményét. Felsőbbrendűnek hiszik magukat, és azt hiszik, hogy csak ők tudják mindenről az igazságot. Jehova tanúi szerint (mióta én találkoztam az elsővel) már 5 éve nagyon közel van a világvége. Érdekes, rengetegszer megjósolták már és sosem jött el. És, ha még igazuk is lenne (pedig nincs), csak én döntsem már el, hogy ÉN miben hiszek!


És csak azért kedvesek veled, mert

1 te is az vagy.

2 kimosták már a te agyadat is.

2009. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/193 anonim ***** válasza:
61%

Mert báránybőrbe bújt farkasok!

Én eddig azt hittem, hogy "csak" hamis tanokat magaráznak a Bibliába, de olvastam itt olyan kérdéseket-hozzászólásokat, amelyek bizonyítják, hogy nem csupán vakon hisznek téves tanításokban, hanem tudatosan képmutató és álszent módon váltogatják magyarázataikat-tanításukat, politikai és pénzügyi céljaiknak megfelelően. (Nem egyesek, hanem a szervezet)

2009. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/193 A kérdező kommentje:
A Jahve és a Jehova ugyanaz és a védőoltás sem tilos.(Múltkor én is kaptam egyet).És én nem vagyok nem is leszek tolakodó, legalább van egy hitem amivel foglalkozhatok, és tényleg azért tettem fel a kérdést, hogy megtutjam mit gondoltok J.T.-ról. Amúgy én speciel azért sem vagyok/leszek tolakodó mert a disznók elé sem kell a gyöngyöket szórni.
2009. aug. 16. 11:42
 40/193 anonim ***** válasza:
80%

"Jahve és a Jehova ugyanaz"


Tanulj egy pici ógörögöt és latint és rájössz, hogy ez kb annyira igaz, mint a veréb és a véreb, mert ott is csak a magánhangzók különböznek, de azért nem mindegy, hogy melyik vár az ajtódban:))


Disznót a gyöngyök elé... Mire alapozzátok, hogy csak a ti hitetek az igaz és mindenki más a "disznó"?

2009. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!