Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/154 anonim ***** válasza:

Saját vélemény, alapvetően azon túlmenően, hogy Istenben hiszek, nem vagyok igazán vallásos, nem ismerek el mindent úgy, ahogyan az egyház tanítja, eléggé sajátos Istenkapcsolatom és Istenképem van, de ebben a kérdésben nem igazán találok kivetnivalót az egyház vagy a Biblia tanításában, noha a halál azért elég erős büntetésnek.


Az, hogy leostobáztalak, a véleményed alapján történt vélemény nyilvánítás volt, mindenkit ostobának tartok aki túl liberális eszméket vall, pontosan azért tartunk itt mert baromira elnéző a társadalmunk és mindenkinek mindent szabad, de most nem keverném ide a bűnözéssel kapcsolatos elveimet és véleményemet.


Még mindig: azt kellene megérteni, hogy senkinek semmi baja a melegekkel (legalábbis a többségnek nincs). Senkit sem zavarnak amíg másik melegekkel szexelnek/élnek együtt, normálisan dolgoznak, hasznos tagjai a társadalomnak (bár mivel nem lehet gyerekük ez ugye innentől már kérdéses, de ez megint csak felfogás kérdése). A probléma akkor kezdődik, mikor egy olyan szentséget akarnak felvenni ami nem jár nekik, egy olyan szabályrendszer alapján akarják felvenni amiben az Ő kapcsolatuk alapján rájuk halál várna (ami amúgy nyilván túlzás) és egy olyan közösség torkán akarják lenyomni ezt az egészet amely csuklóból ellenzi azt, hogy Ők házasodhassanak mert a vallásuk alaptétele, hogy nem tehetik, vagy amikor kimennek közszeméremsérteni egy forgalmas utcára fényes nappal.

2014. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/154 Frigg ***** válasza:

Annyira más a világnézetünk és a gondolkodásmódunk, hogy szerintem ez egy meddő vita. Egyikünk se fogja meggyőzni a másikat, én nem is akarlak. Én is elmondhatom még 600 alkalommal, hogy ez így nem helyes, te is leírhatod, hogy de igen, és ugyan ott vagyunk.


Amúgy én meg a te véleményedet olvasva alkottam meg az én véleményemet, amiből született a jelző rád. 1:1.

De tényleg fölösleges ezt folytatni, mert érdemben nem jutunk előrébb.

2014. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/154 anonim ***** válasza:
Látom még mindig nem érted. Tényleg felesleges folytatni. :)
2014. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/154 Frigg ***** válasza:
Nem, te nem érted ezek szerint amit mondok.
2014. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/154 Frigg ***** válasza:
"Annyira más a világnézetünk és a gondolkodásmódunk, hogy szerintem ez egy meddő vita."--> ergo nem is érthetjük meg igazán a másikat, így értettem.
2014. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/154 Frigg ***** válasza:
Vagy fogalmazhatok úgy is, hogy értem amit mondasz, csak nem értek vele egyet. A végeredmény ugyan az.
2014. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/154 Girgoy ***** válasza:
85%

Nem olvastam el az egész támát, csak a kérdést.


Első igazi szerelmem (korábban max. 1-2 plátói volt) gimnáziumi osztálytársam volt. Vele házasodtam össze miután az egyetemet is végigjártuk együtt. Szűzen házasodtunk össze. Én úgy mentem bele egy kapcsolatba, hogy az életreszóló legyen és mindig hagytunk későbbre is jó dolgokat. Bejött. Már 12 éve élünk boldog házasságban, együtt nőttünk fel, együtt éltük végig a szerelem, az emeberi érés és a közös élet kialakításának minden fázisát. Szuper! :)

2014. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/154 anonim ***** válasza:
100%

"Nem olvastam el az egész támát, csak a kérdést."

Akkor a lényegről maradtál le. A kérdező fiú egy másik fiút akar elvenni. Vagy egy másik fiúhoz akar hozzámenni.

2014. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/154 Frigg ***** válasza:
72%
A kérdés ettől még ugyan az marad, amire választ is adott Girgoy. Egészen addig mindenki tudott válaszolni, amíg a kérdező nem osztotta meg a részleteket. :) Szóval a kérdés szempontjából lényegtelen.
2014. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/154 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ez kb olyan, mintha egy rablógyilkos az erkölcsi skrupulusai miatt nem akarna lopott késsel "munkába" indulni.
2014. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!