Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/206 anonim ***** válasza:
75%

Éppen azt írtam, hogy semmilyen téren nem Istenellenes vagy a szavának a kiforgatása az evolúció. Egyszerűen ez a valóság, amiben élünk. Egyébként ha elfogadjuk hogy a világunk, minden azt működtető törvényével együtt Istentől származik, akkor a populációk alkalmazkodását egyáltalán lehetővé tévő folyamat is nyilvánvalóan Tőle kell származzon.

Említettem a variáció, replikáció, szelekció hármast, mégis melyiket nem látod igaznak belőle?

2016. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/206 anonim ***** válasza:
7%

A szaporodás nem evolució, és ne probáljuk már ugy beállitani ha nem olyan mintha klónja lenne akkor az evolució.

Semmi értelme a vitának ezzel a témával a keresztények közt.

2016. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/206 anonim ***** válasza:
6%
Variáció- kutyábol nem lesz teve csak kutya. A macskábol se lesz hernyó csak macska. A rókábol se lesz gója. A saját fajtájában szaporodik.
2016. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/206 anonim ***** válasza:
5%
A szelekciórol Hitler jut eszembe nem az egér és a macska,
2016. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/206 anonim ***** válasza:
7%

Gabi te báránybörbe bujt farkas vagy, a keresztény ruhába hirdeted a sátán dogmáit minden bibliai elvet félremagyarázol kiforgatsz Isten szavát meghazudtolod és tudományba öltöztetve.

Nincs miröl beszéljünk!

Erre azt mondta Jézus:

Máté 7:6 Ne adjátok azt, ami szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és nektek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.

Az Úr legyen veled

2016. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/206 anonim ***** válasza:
84%

Akkor megpróbálom kicsit részletezni.

Replikáció: Ezt gondolom azért biztos nem vitatod.

Variáció: Márpedig az evolúció kulcsa éppen az, hogy nem klónokat hoznak létre az élőlények a szaporodás során. Többféle folyamat is közrejátszik itt, mutáció, rekombináció, de a lényeg az, hogy az utód genetikai kódja mindig több-kevesebb változást tartalmaz a szülőkhöz képest.

Szelekció: Ezek az említett változások lehetnek teljesen semlegesek (mert akár ki sem fejeződnek, inaktív DNS szakaszon történt a mutáció, vagy egyszerűen csak nem okoz lényegi eltérést), lehetnek hátrányosak, vagy adott helyzetben akár előnyösek is. Ha pedig előnyös, az az egyed amelyik hordozza ezt a változatot, nagyobb eséllyel él túl és szaporodik többet mint a többiek, azaz a következő generációkban egyre inkább elterjed ez a bizonyos tulajdonság, ami őt előnyös helyzetbe emelte. Rém egyszerű példa rá a pettyes araszoló lepke színváltozása.


Ezeket eddig elfogadod?

Ha nem, akkor kérnék valami egyértelmű indokot, mi hibádzik eddig. Nem, nem kötekedést hogy ez szerinted nem evolúció vagy ilyesmi. Csak egyszerűen, elfogadod-e hogy ez a három folyamat így működik?

Ha igen, akkor mehetünk tovább.

2016. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/206 anonim ***** válasza:
9%

Dr Kent Hovind profeszor és még sokan mások logikusan levezeti és alátámasza a kreációt és logikusan megcáfolja az evoluciót.

Én nem tudok anyi mindent leirni nincs hozzá lehetőségem se időm(kamionsoför vagyok messze a hazámtol)

Nekem a biblia az igazság szócsöve.

2016. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/206 anonim ***** válasza:
84%

Jajj ne, már mindent értek... ha rákeresel régebbi Kent Hovindos kérdésekre, már rengetegszer szétcincálták a videóit. Tipikusan olyan érvei vannak, amelyeket akár középiskolás tudással meg lehet cáfolni. Nem véletlen hogy csak manipulálásra játszik, nem érvelésre, és ha érvel is, azt is olyan hazug túlzásokkal teszi, amiknek semmi köze a valósághoz. Mint pl hogy "az evolúció szerint egy kőből lett az élet".

Az ilyen hamis prófétáktól csak óva inthetlek! Csak azért mert amúgy neked tetsző világképet támogat, még nem szabad gondolkodás nélkül elhinned bármit is valakinek!

2016. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/206 anonim ***** válasza:
7%

Azért nem hiszek neked se.

Isten az aki szét fog cincálni mindent.

Persze Kent Hovind se egy próféta vannak tévedései neki is sok.

Isten szava a döntő!

2016. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/206 anonim ***** válasza:
80%

Ezért is próbálnálak részleteiben rávezetni a valóságra. A hit nem szabadna hogy vaksággal párosuljon, vagyis "én ezt így értem, innentől többé nincs szükségem arra hogy használjam az agyam, hiszen máris mindent tudok, akkor is ha az orrom alá dugják az ellenkezőjét". Ez azért ritka veszélyes életszemlélet.

Ha már ésszel áldott meg a Teremtő, szabad ám használni! Ha nem mersz kétkedni, ha nem mersz gondolkodni, akkor gyakorlatilag esélyt sem adsz magadnak arra, hogy megerősödj a hitedben, vagy hogy rádöbbenj, tévúton jársz...

Nem véletlen van a mondás, jó pap holtig tanul! Mert a Biblia sem fekete vagy fehér, minden egyes igét érdemes átgondolni, összevetni azt más ismeretekkel, azzal amit a valóságban lát az ember. Különben honnan tudnád, hogy tényleg abban hiszel ami a valóság, vagy csak valami tudatlanság okozta félreértelmezésben?

2016. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!