Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/206 anonim ***** válasza:
3%
Egy videó bizonyiték arra hogy nincs Isten?
2016. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/206 anonim ***** válasza:
91%

Attila, semmi köze a videónak Istenhez. Csak a kreacionisták egyes fals érveit leplezi le, és aztán egy konkrét kísérletet is bemutat arra nézve, hogyan működik az evolúció. Nagyon is érdemes lenne végignézned!

Mert hiszel Istenben, az teljesen jó, nem akarod elfogadni az evolúciót, hát... teljesen értelmetlen, de fogjuk rá hogy oké, szíved joga. De hogy közben Hovind féle csalók hazugságait elfogadod és főleg terjeszted, azzal nem csak magadat járatod le, de a saját hitedet is! Hiszen rendszerint épp a mindenféle értelmet nélkülöző, és manipulatív hazugságokra támaszkodó kreacionista "érvek" azok, amik alapot adnak az olyan kijelentéseknek hogy a keresztények tudatlan birkák, nem gondolkodnak, agymosottak, stb.

Szóval komolyan, nézd meg a videót, és okulj!

2016. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/206 Cerevisiae ***** válasza:
80%

carpenisan attila(#3): "Cerevisiae!

Ne is próbáld az evoluciót magyarázgatni tudományosan ez egy nagy baromság!"


Teljesen igazad lenne, ha magyaráztam volna, de nem azt tettem. Tényeket mutattam be a 23-as megjegyzésben, és nem magyarázatot.


Az általam írt magyar szavak ennyire eredménytelenül zárult értelmezéséhez a szektátok közös erejére volt szükség(?), vagy csak a szektavezetőtöket "dicséri" ez a kritikán aluli teljesítmény? Ha így van, akkor talán a szektavezetőtöket nem egy zimbabwei aszkéta közösségből kellett volna importálnotok, ahol nem csak a testi örömöktől-, de a tankönyvektől és az idegen nyelvtudástól is távol tartják magukat. Az a helyzet ugyanis, hogy az evolúció működése olyan 100%-osan visszaigazolható tény, mint ahogy fent látod világítani a Napot, és e párhuzam felállításának jogosságáról bárki meggyőződhetett már akkor, amikor sikeresen vette az általános suli 6. vagy 7. osztályának tananyagában szereplő szellemi próbatételekből emelt akadályokat. Amúgy ezek nehézségi fokát - a magyar oktatási rendszer -, az értelmi fogyatékosság szintjét egy mikronnyi léptékben meghaladó értékben maximalizálta.


Na, mielőtt az egész szektád egységesen baromságnak nevezné ezt a szöveget is, előbb javasolnám, hogy teszteljétek le ezzel a helyi portás szövegértelmezési képességét, és utána talán hajlandóak lesztek elgondolkodni azon a lehetőségen, hogy esetleg nem a világ hülye körülöttetek, hanem konkrétan ti. :D


carpenisan attila(#3): "Nincs evolució,-mindez csak a teremtés kiforgatása és magyarázása a tudomány köntösébe bujtatva."


Erre a süketelésre vevők a szektában? Ha a szektavezetőtök kitalálná, hogy a gravitáció ellentétes a hitelveitekkel, akkor is ezt szopná ki az ujjából, csak az evolúció szó helyére berakná a gravitáció szót?


carpenisan attila(#3): "Aki a kettőt ösze akarja mosni az csúszott elmében."


Bocsika, de kénytelen vagyok nagy ívben tojni arra, hogy a ti hitelveitek tükrében mi összemosás, vagy mi nem. Engem csak a tények érdekelnek. Nagyon együtt tudok érezni veled, hogy téged a gutaütés kerülget, ha meghallod az evolúció szót, de tudod, a természeti törvények nem a te idegrendszered labilis állapotának figyelembevétele mellett döntenek arról önmagukról, hogy létezzenek-e vagy sem.


"Évmiliárdokig esett az eső a kőre aztán nagyon lassan kialakult belölle az élet."


Igazad van. Mennyivel hihetőbb, hogy a semmiből előpattanó, vagy mindig létező nagy varázsló gondolt egyet és kihúzta a nyulat a cilinderéből. Ez tényleg nem nevetséges. Nem lehet, hogy kissé kórosan sokat jártál gyerekkorodban cirkuszba? :D


carpenisan attila(#3): "Teli vannak körkörös érvelésekkel,hiányzó láncszemekkel,hazugságokkal,amit egy idő után mindig lelepleznek."


Igen, mint pl. a tied, hogy az összetettség megjelenését egy még nagyobb összetettség csinálhatja csak, amit megint még nagyobb összetettség csinálhat csak, és így tovább a végtelenségig... ja! És a leges legnagyobb összetettség (Isten) meg csak úgy volt/van a semmiből. A kis összetettséget csak nagyobb összetettség készíthet, de a legnagyobb csak úgy van nem az egyszerűből fokozatosan, hanem konkrétan a nagy semmiből. Ez annyira logikus, és nem körkörös, hogy...


NA, EZ RÖHEJ! Indokolva.


Mellesleg Dunát lehet rekeszteni az átmeneti formákkal. Hogy a te gátlástalanul hazudozó, piaci halaskofák tudományos ismereti szintjén mozgó valláskárosult profétáid szavainak adsz hitelt kritikátlanul, az téged minősít, és nem a tudományos közösség munkáját.


carpenisan attila(#3): "Kedves kérdező már nagyon de nagyon sok tudos szerint az evolució el van vérezve,az utolsókat rugja, vannak egy páran még harcolnak érte."


Ez egy szimpla bornírt hazugság, aminek semmi de semmi köze nincs a valósághoz. Maga a kreacionista közösség készít egy felmérést a tudósok között, hogy melyikük utasítja el az evolúciót, is idestova 10 év alatt képtelenek voltak 800-900 névnél többet összeszedni. Ezek között statisztikusok, fogászok, mindenféle mérnökök, meg még a peremtudományok képviselő is szerepelnek dögivel, akiknek halvány lila dunsztjuk sincs az evolúcióbiológiához. Alig van a társaságban genetikus, vagy biológus, és tudható, hogy nincs az az eget-verő állatság, amire ne lehetne összeszedni néhány 100 embert az egész Földről, főleg ott, ahol a vallási fanatizmus melegágya működik ezerrel.


Összehasonlítás gyanánt: van egy olyan keresztény társaság, amely ma is azt hirdeti, hogy a Föld lapos, és korong alakú. Ez a társaság jelenleg 20000 tagot számlál. Az evolúció olyannyira nyilvánvalóan és 100%-ban bizonyíthatóan működik, hogy még ezt a parányi 20000 embernyi mennyiséget is képtelenek voltak az elvakult kreacionisták összeverbuválni a világ összes képzetlen elvakult hülyéje közül az evolúcióval szemben.


És hogy mennyi tudós is dolgozik az élettudományok terén az egész Földön (akik közül nincs egy darab se, aki megkérdőjelezné az evolúció hitelét), arra talán jól rámutat az az adat, hogy csak az "USA-ban 1999-ben százhetvenhatezer doktori fokozatot szerzett tudós dolgozott az élettudományok területén". Tehát ez a csak az USA és csak egy év tudósmennyisége, és ezek közé még nincs beszámolva az evolúciót elfogadó fogászok, statisztikusok, a mindenféle mérnökök, fizikusok, informatikusok hatalmas hada, akik az ellentáborból a kérdéses ügyben teljes inkompetenciát képviselve mégis bekerültek a kreacionista hazudozó banda felmérésébe.


Összességében megállapítható, hogy gyakorlatilag a teljes tudományos közösségen belül nincs egy dekányi mértékű elutasítás se az evolúcióval szemben. Akik vitatják, azok szinte mind kivétel nélkül szakképzetlen, a vallási elvakultság szintjén befolyásolt emberek, akik mindezek miatt egész pontosan a nem mérvadó kategóriába tartoznak, és mindezek tetejében ezek az emberek a gátlástalan ferdítések szintjének rekordját is folyamatosan megdöntik (pl. nincsenek átmeneti formák... stb).


Ezek többsége még alapvető iskolázottsággal sem bír. Pl. Kent Hovind, aki a diplomáját a zene-, és a szent zeneismeretből szerezte be, és ilyen nyilatkozik a fossziliákról, meg a biológiáról, genetikáról, geológiáról vagy bármiből, ami éppen csak eszébe jut, mert ő mindenben jobb, mint bármilyen Nobel-díjas tudós. Vagy Michael A. Cremo, aki talán még a középiskolánál se jutott tovább, és persze elvakult kreacionista... elképesztő sületlenségeket hord össze tiltott régészet gyanánt. És bőven lehetne sorolni ezt a fajtát.


No, komám, a valóság egészen más, mint amit te itt füllentéshegyként összedemagógiáztál arcpirulás nélkül, és várnám a cáfolatot a 23-as megjegyzésemre, ahelyett, hogy hordószónoklatokat tartanál, leplezve azzal az evolúció tagadhatatlan bizonyítékait.

2016. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/206 Cerevisiae ***** válasza:
80%

carpenisan attila(#4): "Hány mai tudós meg csányi volt ott akkor mokor még az ember olyan volt?

És ezek a tudósok Csányival honnan tudják hogy akkor milyen állapotba volt a kutya? Ez lenne a tudomány??????"


Miért? Mi lenne más? Agyműködést figyelnek, meg a kutya reakcióját. Amikor neked feltesznek kérdést, a te agyad nem reagál rá semmit? Te nem viselkedsz sehogyan se? És ha a te agyad pont úgy viselkedik, mint a kutyáé, és az alapvető reakcióid is tök hasonlatosak, az neked miért is röhejes???


Te vagy röhejes! Sőt szánalmasan bigott fanatikus, aki még egy retardált szintjén se tudja megfogalmazni azt, hogy egyáltalán mit tart röhejesnek a bemutatott tényekben.


Mi röhejes neked abban, te szerencsétlen, hogy a kutya agyműködése nagyon hasonlatos a mai emberéhez? Az evolúció éppen azt állítja, hogy ezt kell látnunk, és ezt is láttuk. Nem tudsz érthetően megfogalmazni egy ellenérvet se?

2016. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/206 Cerevisiae ***** válasza:
83%

#88: " Nem sértődtem meg. :D Figyelj, ha ezen megsértődtem volna, ugyan olyan gyerekes lennék mint te."


Mire fel sértődnél meg? Azok után, hogy azt a töménytelen mennyiségű ostobaságot összehordtad a #65-ben? Arcátlan módon áthamisítottad az evolúció tanát egy szenilis vénember végakaratává. Az evolúciót kellene megcáfolnod, nem a saját magad kitalálta hülyeségekből összetákolt szellemi torzszülöttedet.


Inkább köszönettel tartozol Ozmium42-nek, hogy vette a fáradtságot arra, hogy kiigazítson. Te az ált. iskolában is nagy ívben tojtál a tanárokra, ha rámutattak a sületlenségeidre? Nem tiszteltél egy tanárt se akkor, ha olyat állított, ami a te kényes ideológiád ízlésvilágába nem fért bele? Utána meg a végletekig eltorzítva adtad elő másoknak, máshol a tanár véleményét, direkt azért, hogy mások hülyének nézzék, ugye?


Tehát ezt tanítja neked a vallásod. És még te formálsz jogot magadnak a megsértődésre? :(

2016. szept. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/206 anonim ***** válasza:
3%

Cerevisiae

Avval hogy leirsz egy rakás evolucionista mondatot meg megnézel egy rakás videót avval még semmit se bizonyosodott be az evoluciórol.

Végogböngésztél itt anélkül hogy akérdezö

kérdését átolvastad volna értelmesen még arra se vagy képes, a kérdező keresztényeket kérdezett nem ateistákat.

Ugy néz ki a dolog hogy nem nagyon forog az agyad, és semmivel se vagy tisztába csak az evolucióddal.

Melléfogtál mert én semilyen szektának nem vagyok a tagja semilyen egyháznak, és én is megitélem a vezetőjüket meg az egyházakat. Nekem csak a biblia ad értelmet a dolgolhoz, ás csak azt tartom igaznak, a szektások a vezéröket a keresztények meg a vallásokat, egy kicsit melléfogtál.

2016. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/206 anonim ***** válasza:
3%

Gabrirl nem tudtam megnézni a videót mert nincs rá lehetőségem de megnézem.

Azt meg hogy Hovindot reklámoznám arra nem gondoltam soha sok érvei vannak ami igazak, de van benne sok amit egyszerü megcáfolni.

Mielőtt a mai tudósok rádöbbentek volna bizonyos dolgokra a biblia már évezredekkel ezelőt tudta. Én onnan én azt fogadom el igaznak nem egy olyan csoportnak az elveit amit 10 évenként változtatnak. Evvel én azt gondolom hogy nem minősitelek tudatlannak mint ahogy te tetted, mert nem értek eggyet az evolucióval.

Én nem csak a válaszokat olvastam el az igazi célom az emberek reakciója hogyan milyen lelkülettel reagálnak. Ne gondold hogy nem olvastam meg tanulmányoztam az evoluciót és nincs fogalmam rolla.

Ha egy bizonyos hozzáállással lendülök neki ugy válaszolnak az emberek ahogy én szeretném és még nem is sejtik hogy mi a szitu.

2016. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/206 anonim ***** válasza:
3%
Gabriel nézd meg az előttem válaszolót menyi időt töltött el azzal hogy visszavágjon menyit kutatott hogy az evolució mellet érveljen és neki legyen igaza, engem olyan hidegen hagy, Hitler is igyekezet hogy az egész világon ő legyen az Isten, mára már a csontjai is porladnak, igy fogunk mind járni és minden szavunkat elfelejtik.
2016. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/206 anonim ***** válasza:
90%

Ami azt illeti, kedves Attila, az előző válaszoló, Cerevisiae épp a te korábbi állításaidra reflektálva írt, egyes korábbi mondataidban lévő hibákra próbálta felhívni a figyelmed. És ahogy nézem, elég komoly munkát feccelt bele.

Legalább annyit megtehetnél, ha már ennyit foglalkozott vele, hogy végiggondolod amiket leírt, ahelyett hogy így félresöpröd az egészet.

2016. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/206 anonim ***** válasza:
3%

"Inkább köszönettel tartozol Ozmium42-nek, hogy vette a fáradtságot arra, hogy kiigazítson. Te az ált. iskolában is nagy ívben tojtál a tanárokra, ha rámutattak a sületlenségeidre?"


Ez teccet nagyon király vagy meg kell hagynom.


Ozmiummal eggyütt tudtok mindent ugye?

A mindenség tudása nállatok van ugye?

Szeretem a pshihologiát!

Ugy mint evolucionisták ti vagytok ketten a világ nyolcadik csodája.

Se baj én attol még elvagyok nem sértődtem meg mint te.

A vallásokat is tanulmányoztam meg a szektákat nagyon hasonló a beszéded egy szabadkőmüves szektavazérre. Ugye nem vagy Ő?

2016. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!