Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/206 anonim ***** válasza:
14%
Kedves utolsó, te pedig biztos, hogy ott voltál az Ősrobbanásnál és az élet kifejlődésénél, ugye? :)
2016. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/206 Ozmium42 ***** válasza:
80%
Ami a múltat a jelennel összeköti, az a változatlan fizika. Ez hitelesebb bármilyen jézuskás blöffnél.
2016. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/206 anonim ***** válasza:
12%
Értem, ez aztán a válasz. :D
2016. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/206 anonim ***** válasza:
76%

"nem a keresztények eröltetik hanem az evolucioisták eröltetik a hamis hazug tanaikat"

Mondd már, Attila, tényleg nem tűnik fel, hogy itt egyedül te erőltetsz valótlanságokat? Egyáltalán bármit is? Mi itt érvekkel jöttünk, amiket rendre figyelmen kívül hagytál, csak a témát terelted, és olyan dolgokat ismételgetsz újra és újra, amikre már többször is rámutattunk, hogy nem úgy van!


"Amikor az evoluciót és ahozzá hasonló tanokat olvasom, oly tisztán látható benne, a gyülölet Isten iránt, nem akarva is Istenröl tesz bizonyságot. "

Itt van ez a mondatod. Hogy lenne már benne gyűlölet? Egy átlag tudósban semmi Istenellenesség sincs. Egyszerűen nem foglalkozik vele. Nem abban hisz hogy nincs, hanem csak nem hisz abban, hogy van. Óriási különbség!

A másik oldalon pedig hál'Istennek egyre több keresztény is azt látja, hogy bizony az evolúció épp annyira valóság minthogy az ég kék. És nem Isten ellen az, Istennel együtt az!


Miért akarsz mindenáron olyan mondatokat adni mások szájába, amiket az sosem mondott? Hm? Erre válaszolj akkor! Miért olyan dolgok ellen szólalsz fel, amelyeket csak te találsz ki saját magadnak?

2016. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/206 anonim ***** válasza:
7%

Jób 5:2 Mert a bolondot bosszúság öli meg, az együgyűt pedig buzgóság veszti el.

Jób 5:3 Láttam, hogy egy bolond gyökerezni kezdett, de nagy hamar megátkoztam szép hajlékát.

Jób 5:4 Fiai messze estek a szabadulástól: a kapuban megrontatnak, mert nincs, aki kimentse őket.

Jób 5:5 Amit learatnak neki, az éhező eszi meg, a töviskerítésből is elviszi azt, kincseiket tőrvetők nyelik el.

Jób 5:6 Mert nem porból támad a veszedelem s nem földből sarjad a nyomorúság!

Jób 5:7 Hanem nyomorúságra születik az ember, amint felfelé szállnak a parázs szikrái.

Jób 5:8 Azért én a Mindenhatóhoz folyamodnám, az Istenre bíznám ügyemet.

Jób 5:9 Aki nagy, végére mehetetlen dolgokat művel, és csodákat, amiknek száma nincsen.

Jób 5:10 Aki esőt ad a földnek színére, és a mezőkre vizet bocsát.

Jób 5:11 Hogy az alázatosokat felmagasztalja, és a gyászolókat szabadulással vidámítsa.

Jób 5:12 Aki semmivé teszi a csalárdok gondolatait, hogy szándékukat kezeik véghez ne vihessék.

Jób 5:13 Aki megfogja a bölcseket az ő csalárdságukban, és a hamisak tanácsát hiábavalóvá teszi.

Jób 5:14 Nappal sötétségre bukkannak, és délben is tapogatva járnak, mint éjszaka.


Zsolt 73:8 Gúnyolódnak és gonoszságot szólnak; elnyomásról beszélnek fennhéjázással.

Zsolt 73:9 Az égre tátogatják szájukat, és nyelvük eljárja a földet.


Péld 12:14 A bolondnak útja helyes az ő szeme előtt, de aki tanáccsal él, bölcs az.

Péld 12:15 A bolondnak haragja azon napon megismertetik; elfedezi pedig a szidalmat az eszes ember.


Ézs 5:20 Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!


Ézs 10:1 Jaj a hamis határozatok határozóinak, és a jegyzőknek, akik gonoszt jegyeznek,


Ézs 29:14 Ezért én is csodásan cselekszem ismét e néppel, nagyon csodálatosan, és bölcseinek bölcsessége elvész, és értelmeseinek értelme eltűnik.

Ézs 29:15 Jaj azoknak, akik az Úrtól mélységesen elrejtik tanácsukat, és akik a sötétségben szoktak cselekedni, mondván: Ki lát minket és ki ismer minket?

Ézs 29:16 Mily együgyűek vagytok! Avagy a fazekas olyan, mint az agyag, hogy így szóljon a csinálmány csinálójának: Nem csinált engem! és az alkotmány ezt mondja alkotójának: Értelmetlen!


Ézs 59:3 Mert kezeitek bemocskolvák vérrel, és ujjaitok vétekkel, ajkaitok hazugságot szólnak, nyelvetek gonoszt suttog.

Ézs 59:4 Nincsen, aki az igazság mellett szólna, és nincsen, aki igazságosan perelne, haszontalanban bíznak és hazugságot beszélnek, gonoszt fogadnak és vétket szülnek.


Jer 7:24 De nem hallgattak, és fülüket sem hajtották [felém,] hanem az ő gonosz szívük fásultságában a maguk tanácsa szerint jártak, és háttal valának [felém], és nem arccal.


Jer 8:7 Még az eszterág is tudja a maga [rendelt] idejét az égben, és a gerlice, a fecske és daru is megtartják, hogy mikor kell elmenniük, de az én népem nem tudja az Úr ítéletét!

Jer 8:8 Hogyan mondhatjátok: Bölcsek vagyunk, és az Úr törvénye nálunk van? Bizony íme hazugságra munkál az írástudók hazug tolla!

Jer 8:9 Megszégyenülnek a bölcsek, megrémülnek és megfogattatnak! Íme, megvetették az Úr szavát; micsoda bölcsességük van tehát nekik?

2016. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/206 anonim ***** válasza:
10%
Préd 9:13 Fordítván magamat látám a nap alatt, hogy nem a gyorsaké a futás, és nem az erőseké a viadal, és nem a bölcseké a kenyér, és nem az okosoké a gazdagság, és nem a tudósoké a kedvesség; hanem idő szerint és történetből lesznek mindezek.
2016. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/206 Ozmium42 ***** válasza:
82%
Félünk nagyon.
2016. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/206 anonim ***** válasza:
14%
Hát kedves Utolsó, mi keresztények nem. :D
2016. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/206 Ozmium42 ***** válasza:
80%
Ó, dehogynem... az egész vallásotok erről szól. Kegyelemért könyörögtök, hason csúsztok, és rettegtek, hogy el ne szúrjatok valamit, mert mehettek az örök pokolra valami pitiáner bűnért. Elátkozol itt mindenkit, és bolondnak nevezel, aki nem ért egyet az agybajoddal, és azt várod, hogy ezt elfogadjuk érvnek, fenyegetsz, és azt várod, hogy ez többet jelent, mint a semmi. Pedig még annál is kevesebb. Ha nem írnál semmit, legalább magadat nem járatnád le.
2016. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/206 anonim ***** válasza:
12%

"Ó, dehogynem... az egész vallásotok erről szól. Kegyelemért könyörögtök, hason csúsztok, és rettegtek, hogy el ne szúrjatok valamit, mert mehettek az örök pokolra valami pitiáner bűnért. Elátkozol itt mindenkit, és bolondnak nevezel, aki nem ért egyet az agybajoddal, és azt várod, hogy ezt elfogadjuk érvnek, fenyegetsz, és azt várod, hogy ez többet jelent, mint a semmi. Pedig még annál is kevesebb. Ha nem írnál semmit, legalább magadat nem járatnád le."


Aha, és ez te honnan vetted? Fenyegetlek? Figyelj, ez kezd kicsit személyes lenni, ne lépjük át a gúnyolódás és a rágalmazás határát jó? Még pont határon vagyunk, szerintem itt zárjuk le és felejtsük el egymást. :D Mint mondtam, nem Vallás a Kereszténység ám bár, ahogy látom te ezt sokkal jobban tudod ATEISTA létedre, mint én keresztény létemre, tehát valóban fölösleges egymással beszélgetnünk, nem de bár? :D

2016. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!