Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/206 anonim ***** válasza:
10%

Válasz:


Ján 16:13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti nektek.

2016. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/206 anonim ***** válasza:
80%

Azért ha belegondolsz ebbe, ha valaki próféta lenne, akit betöltött a Szentlélek, az nyilván nem fog olyasmit kijelenteni, ami ellenkezik a valósággal, amit Isten teremtett, amiben élünk.

Tehát az idézeted alapján is egyből kibuknak a Kent Hovind féle hamis próféták. Persze ehhez is az kell, hogy az embernek tényleges ismerete legyen a világról. Hiszen a tudatlant bárki megvezeti egy kis karizmával és manipulációval. Aki viszont tud, annak egyértelmű lesz, hogy ki hamis próféta és ki nem, hiszen látja az igazságot/hamisságot a szavaiban.

Tehát Jézus szavai alapján is arra tudlak buzdítani hogy ne dőlj be a Hovind féle csalóknak, hanem járj nyitott szemmel a világban!

2016. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/206 anonim ***** válasza:
9%

Nyitott szemmel járok barátom, vagy azt akarod elhitetni velem hogy az az ember aki nem fogadja el az evoluciót az vak?

Te azt mondod nyitot szemmel járjak. Jézus meg azt:

1Ján 2:15 Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.


Az evolució az Isten teremtésének az ellentéte!

A kettőt ne mosd össze mert a sötétségnek semmi köze a világossághoz.

2016. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/206 anonim ***** válasza:
11%

Evoluvió

Jer 2:27 Akik azt mondják a fának: Te vagy az én atyám! a kőnek pedig: Te szültél engem! Bizony háttal fordulnak felém és nem arccal, de nyomorúságuk idején azt mondják majd: Kelj föl és szabadíts meg minket!

Kreáció

1Móz 1:27 Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket.

2016. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/206 anonim ***** válasza:
83%

"Nyitott szemmel járok barátom, vagy azt akarod elhitetni velem hogy az az ember aki nem fogadja el az evoluciót az vak? "

Alapesetben nem. De aki úgy utasítja el hogy nem is tudja mi az, nem is akarja tudni, sőt, esetleg ami minimális infója van róla, az is téves...

Példának okáért azóta se kaptam választ, addig tiszta a dolog amíg kifejtettem a replikáció, variáció, szelekció triót?

2016. szept. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/206 anonim ***** válasza:
11%

"Alapesetben nem. De aki úgy utasítja el hogy nem is tudja mi az, nem is akarja tudni, sőt, esetleg ami minimális infója van róla, az is téves...

Példának okáért azóta se kaptam választ, addig tiszta a dolog amíg kifejtettem a replikáció, variáció, szelekció triót?"



Kedves Gabriel.Tailor, Attilával tudok egyet érteni, mivel az az igaz a Biblia szerint is! :) Kérlek gondolkozz el a következő részeken: Isten teremtette a Világot 6 nap alatt, ezt mondja Isten. Isten azt mondta miután valamit megteremtett, hogy ez jó. A Biblia azt írja, hogy minden Ő általa és Ő benne teremtetett. Ha Minden (MINDEN) Ő általa, és Ő benne teremtetett nincs evolúció, mivel az kimondja, hogy nem volt Isten és csupán véletlenek sorozatának folyamán jött létre sok-sok évmilliókkal ezelőtt. Az evolúció a Sátán hazugsága, amivel Isten gondosan, tudatosan készített Művét (a Földet és ami azon van) gúnyolja, és fordítja ki. Az evolúció teljesen a fordítotja Isten MUNKÁJÁNAK. Az evolúció szerint, a Bűn a Halál által jött a Világra, A kereszténység szerint pedig a Halál a Bűn által jött a Világra. Ha elhiszed az evolúciót, tagadod Isten gondosan elkészített tervét, amin Ő munkálkodik még ma is! Szóval, kedves Gabriel, gondolkozz el ezeken egy picit, és úgy vezesd végig a dolgokat. MINDIG Isten szavát helyezd előtérbe NE a Sátán hazugságát!

2016. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/206 anonim ***** válasza:
11%
Erről rengeteget lehetne vitázni/beszélgetni, tudom, mivel régen időm nagy részét töltöttem azzal, hogy mivel a legjobb cáfolni az evolúciót. De én úgy érzem Isten gondoskodása és írgalma hatalmasabb ezeknél a dolgoknál. Az evolúcióban CSAK hiba van! Soha nem találtam egyetlen egy logikusan kidolgozott érvet ami alátámasztaná az evolúciós elmélet helyességét, 3 év folyamatos kutatásaim alatt sem! Isten gyűlőli a Bűnt! A Sátán a hazugságok atyja gondolkozz, szerinted erre nem lenne képes, hogy ezzel is elfordítson Istentől? Nem véletlen, hogy benne van a Bibliában az a rész, amit Attila bemásolt neked (Jeremiás 2:27), valószínüleg pont erre is gondolt Isten, hogy lesz ilyen és már az Ószövetség idején is volt evolúciós elmélet. És valószínüleg fontos tényező ez, ha benne van! Akkor sem fogadták el a Keresztények, és az igaz Keresztények MA sem fogadják el azt. :)
2016. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/206 anonim ***** válasza:
83%

46. válaszoló, neked is azt tudom mondani hogy tájékozódj mielőtt érvelni próbálsz valami ellen vagy mellett.

"Ha Minden (MINDEN) Ő általa, és Ő benne teremtetett nincs evolúció, mivel az kimondja, hogy nem volt Isten és csupán véletlenek sorozatának folyamán jött létre sok-sok évmilliókkal ezelőtt."

Hiszen ez a mondat pl konkrétan teljes mértékben valótlan. Evolúció nem egyenlő a törzsfejlődéssel, se a fajképződéssel (ezek csupán szükségszerű következményei a folyamat létezésének), nem része az élet kialakulása (ha teremtve lettek, akkor a teremtett lények evolválódnak azóta amióta megteremtettek, ennyire egyszerű a dolog), nem véletlen szerint működik (hogy egy bizonyos mutáció bekövetkezik-e, az alapesetben véletlen, de onnantól hogy létezik, az általa előidézett változás már nagyon is logikus, semmi véletlen nincs benne. Plusz ha egyszer az evolúcióra Isten eszközeként tekintünk, aki terelgette ezt a folyamatot, pláne semmi véletlen nincs az egészben), és pláne egyetlen betűt nem mond Istennel kapcsolatban!


A bűnről pedig annyit, hogy ez egy ember által értelmezhető fogalom, állatok, növények, gombák, baktériumok esetében nem. Azaz egy baktérium halálának évmilliókkal vagy milliárdokkal ezelőtt semmi köze nem lehet a bűnhöz.

Vagy mi van a növényekkel? A Biblia egyértelműen kimondja hogy közvetve vagy közvetlenül, de eledel minden állat számára, pedig azok is élnek. Azaz még a Paradicsomban is volt halál bűnbeeséstől teljesen függetlenül.

Sőt, visszatérve a baktériumokra és az egysejtűekre, azok halálát is tényleges halálnak tekinted? Mert akkor mi a helyzet azzal a ténnyel, hogy minden egyes élőlény sejtjei folyamatosan cserélődnek, újulnak meg és halnak el?


Abból indulunk ki ugye, ebben megegyezhetünk, hogy az egész világ, amelyben élünk, Isten keze munkája. Amennyire én tudom legalábbis a teremtés egyedül Isten privilégiuma, tehát bármi ami létezik, tőle kell hogy származzon.

Márpedig akkor ha az értelmezésed egyszerűen szemben áll azzal, ami itt a szemünk előtt történik a világunkban, akkor ott a te értelmezésed siklott félre valahol. Hiszen ha belegondolsz, az előbbi írásoddal Isten keze munkáját próbálod meghazudtolni a Biblia alapján. Mondd, szerinted logikus hogy a világunk, Isten teremtése nem egyeztethető össze Isten szavával?

2016. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/206 anonim ***** válasza:
83%

Ja, Jeremiás 2:27-ről pedig annyit, az nem szólhat az evolúcióról, hiszen mi nem növényekből, pláne nem kövekből fejlődtünk ki. Ilyet ember nem mond, aki egy kicsit is ért az evolúcióhoz.

Tipikus Hovind féle csalók tévtanítása, hogy kitalálnak egy hazugságot, mint ez a kőből lett az élet dolog, és azt próbálják cáfolni. Ami lehet hogy sikerül, de így éppen a saját hazugságukat cáfolják, nem az evolúciót, ami semmit nem mond az élet létrejöttéről, és pláne köze nincs az egésznek semmiféle kőhöz.

Pont ilyenekre próbáltam utalni korábban, miszerint tessék már gondolkozni! Ha Isten az evolúciót cáfolná előre, akkor elképzelhetetlen hogy egy, az evolúcióra mondott hazugság legyen az amire nemet mond. vagy ha igen, akkor ezáltal max a Hovind féle kreás hazugságokat ítéli el, hiszen a kőből élet dolog kizárólag az ő fejükben létezik.


De vonatkoztassunk el ettől. Mi is volt akkoriban a helyzet? Különféle, javarészt politeista vallások voltak jelen mindenfelé, rendszerint olyan elemekkel tarkítva, ahol egyes istenek rendszerint lejárogattak a földre, felcsináltak egy asszonyt, aztán születtek a félistenek. Egyes népcsoportok pedig ezek által ténylegesen istenek leszármazottainak tekintették maguk.

Na és hol áldoztak nekik? Faragott képek előtt, fából és kőből, a vélt isteni és félisteni őseiknek. A bálványimádás és hamis istenek tiltása pedig a teljes Biblián végigvonuló parancsolat.

Nem gondolod hogy ennek inkább van értelme, minthogy egy olyan mondaton keresztüli evolúciótagadás lenne, aminek semmi köze az evolúcióhoz?

2016. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/206 anonim ***** válasza:
7%

A bibliát félretéve kimagyarázva rugózkodol ellenne, az evoluciód elméletével. Olvas el a tankönyveket hogy mit ir az evoluciórol ellentéte a bibliának hiába próbálod egybemosni Istenkáromlás. Nem a Szent Lélektöl inditatva van a tudományod hanem Darwintol.

Röhej amit csinálsz. Se a kreacionisták se a Darwin elmélet hívők nem akarják a kettőt egybemosni

2016. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!