Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:

"1, Istennek miért kellett emberként megszületni és öngyilkosságot elkövetnie hogy megváltsa a bűnüket ha mindenható? "

Nem kellett. Komolyan nem is értem kinek képzeled magad hogy te akarod eldönteni, hogy Istennek mit kell vagy nem kell tennie...

Sehol nem volt szó róla hogy ezt kellett tennie. De hogy megtette, ez emeli a mi Urunkat minden, az emberek által valaha is kitalált istenség fölé, hogy tulajdon vérét adta az emberekért.


"2,Jézus miért nem jelenti ki hogy Isten és az emberek akik személyes találkoztak vele miért nem látták hogy ő Isten?"

Ugyanez a helyzet, már megint te akarod kitalálni hogy Isten mit tehet és mit nem. Veled súlyos gondok vannak...

Nem cirkuszi bohócnak jött közénk Jézus, te szerencsétlen, hogy saját magát produkálja mindenkinek!

Viszont még mindig ott a válasz a 11-13. kommentekben!


"3, Jézus milyen bűnöket váltott meg? Az eredendő bűnt vagy az egyes emberek bűnét?"

Ez nem vagy-vagy kérdés. Az emberiség minden bűnét magára vállalta Krisztus. Az más kérdés hogy sokan nem hisznek benne és nem élnek a megváltás lehetőségével, ettől még a lehetőség ott van mindenkinek.

2017. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 anonim ***** válasza:

"Mivel Allah mindenható nem kell öngyilkosnak lennie ahhoz hogy megbocsátson. Ez az fiú feláldozás leginkább pogány vallásokra emlékeztet amikben embereket áldoztak fel. Az iszlám szerint ha megbánjuk bűneinket, Isten megbocsátását kérjük illetve ha a bűnt egy másik ember kárára követtük el, az övét is, és távol maradunk a bűntől, akkor megbocsáthatja. Ez így teljesen logikus és érthető."


Tudod kedves Allah követő, innen látszik hogy Allah, a TE istened, nem kegyelmes. Isten viszont az. :) Tehát azt mondod, hogy mindenki a mennybe juthat, aki megbánja a bűneit?


"Balinhun, azt állítod téged megszállt a szentlélek, de továbbra is hazudozol az iszlámról illetve a keresztények által oly sokszor említett felebaráti szeretetnek a szikráját sem látom benned.Ezek alapján mégha létezne is szentlélek, a közeledbe "


Mint mondottam, annyi helyen írva van mi a Szent Szellem ajándékai, amit én neked még felis hoztam, biztos, hogy akarod tudni ezeket vagy csak a semmit tevéstől ostoba kérdéseket teszel fel? :) Az, hogy én milyen vagyok nem azt mutatja, hogy az ÖSSZES keresztény ilyen, igen valóban kicsit nyers a modorom, sokan mondták már, de nem véletlen. Krisztus bennem van és én Ő benne, ahogyan ezt a Biblia is írja és én is érzem. Ezt csak én és Isten tudhatjuk igazán. A másik dolog, hogy az Iszlám részéről pedig nem hazudtam, vagy hazugság az a vers amit kiírtam belőle? 3-4 vers is volt amit ki írtam, megjegyzem a kiragadás itt teljesen alap dolog, hiszen, az EGÉSZET NEM fogom kiírni neked, AZ EGÉSZ KORÁNT. :)

2017. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá a mondanivalómhoz, hogy látod, innen is látszik, hogy abszolút TUDATOS az amit csinálsz, mond mennyi verset írja ki a Bibliából, hogy fel fogd, nem csak ezek a szellemi ajándékok vannak a Szent Szellemtől? :D
2017. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
100%

" Ez az fiú feláldozás leginkább pogány vallásokra emlékeztet amikben embereket áldoztak fel. Az iszlám szerint ha megbánjuk bűneinket, Isten megbocsátását kérjük illetve ha a bűnt egy másik ember kárára követtük el, az övét is, és távol maradunk a bűntől, akkor megbocsáthatja. Ez így teljesen logikus és érthető."


Az Ószövetségben számtalan helyen előfordult, hogy a bűnökért állatáldozatokkal engesztelték ki Istent. Isten mondhatta volna egy csettintésre is hogy megbocsát, de mégis az állatáldozat kell neki. Jézus egyszer és mindenkorra feláldozta magát értünk, így nem kell több állatáldozat, mert az ő áldozata tökéletes, hiszen teljesen bűntelen volt. Nagyon úgy tűnik tehát, hogy az Újszövetség tanítása az Ószövetségre épül, nincs ellentmondás a kettő között, hanem az egész Krisztusban teljesedik be. Itt egyedül a Korán nem illik a képbe, mert az a Biblia tanításának egy kései hamisítása Mohamedtől.


"Ne erőlködj. Ugynazeket a verseket hoztad fel korábban is, de legalább ugynanennyit tudnék hozni ami cáfolja Jézus Istenségét.


Egyet mondj! Nincs az az ellentmondás, ami ne oldana fel Krisztus kettős természete (Isten és ember).

2017. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
0%

51-es


"Nem kellett. Komolyan nem is értem kinek képzeled magad hogy te akarod eldönteni, hogy Istennek mit kell vagy nem kell tennie...

Sehol nem volt szó róla hogy ezt kellett tennie. De hogy megtette, ez emeli a mi Urunkat minden, az emberek által valaha is kitalált istenség fölé, hogy tulajdon vérét adta az emberekért. "


Nem én döntöm hogy Istennek mit kell vagy nem kell tennie. Két vallás ugyanazon részét hasonlítottam össze.

Ahogy mondtam. Ez a fiú feláldozása nagyon emlékeztet a pogány vallásokra amiknél embereket áldoztak fel. Továbbá a szentháromság három istene is pogány tanítás, és az is hogy Jézus mint Isten megszületett és eljött az emberekhez. Túl sok a hasonlóság, ez neked nem tűnik fel?



"Ugyanez a helyzet, már megint te akarod kitalálni hogy Isten mit tehet és mit nem. Veled súlyos gondok vannak...

Nem cirkuszi bohócnak jött közénk Jézus, te szerencsétlen, hogy saját magát produkálja mindenkinek!

Viszont még mindig ott a válasz a 11-13. kommentekben!"


Nincs ott a válasz és most sem válaszoltál. Ennyi erővel bárki mondhatja hogy ő Isten. Tudod ezt nem ártana bizonyítani. Mivel a Jézust személyesen megismerő emberek nem látták Istennek, egyértelmű hogy nem lehetett az. Az hogy te egy Jézus után 4-500 évvel később íródott könyv alapján gondolod annak ami tele van hibákkal és ellentmondásokkal, és mégcsak Jézus nem is állítja magáról, számomra nem bizonyíték.



"Ez nem vagy-vagy kérdés. Az emberiség minden bűnét magára vállalta Krisztus. Az más kérdés hogy sokan nem hisznek benne és nem élnek a megváltás lehetőségével, ettől még a lehetőség ott van mindenkinek."


Akkor ez azt jelenti hogy szabadon bűnözhettek? És minek a törvények ha Jézus eltöröl minden bűnt? Csak annyi a dolgod hogy elfogadod Jézus megváltását és mehetsz is mennyországba?

2017. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
100%

"Nem én döntöm hogy Istennek mit kell vagy nem kell tennie. Két vallás ugyanazon részét hasonlítottam össze.

Ahogy mondtam. Ez a fiú feláldozása nagyon emlékeztet a pogány vallásokra amiknél embereket áldoztak fel. Továbbá a szentháromság három istene is pogány tanítás, és az is hogy Jézus mint Isten megszületett és eljött az emberekhez. Túl sok a hasonlóság, ez neked nem tűnik fel? "

Nincs másik vallás ahol Isten a tulajdon vérét adná az emberekért, mert ennyire szeret minket. Túl sok a különbség, neked nem tűnik fel?


"Nincs ott a válasz és most sem válaszoltál. Ennyi erővel bárki mondhatja hogy ő Isten."

Erre a 15 kommentben a válasz.


"Az hogy te egy Jézus után 4-500 évvel később íródott könyv alapján gondolod annak ami tele van hibákkal és ellentmondásokkal, és mégcsak Jézus nem is állítja magáról, számomra nem bizonyíték. "

Erre meg a 44-ben.


"Akkor ez azt jelenti hogy szabadon bűnözhettek? És minek a törvények ha Jézus eltöröl minden bűnt? Csak annyi a dolgod hogy elfogadod Jézus megváltását és mehetsz is mennyországba?"

Ha arra apellálsz hogy jól kiéled a bűnözési hajlamaidat, aztán majd Jézus jól megbocsát, azzal nem fogadtad el az Ő megváltását, sőt, megpróbáltad kihasználni és átverni őt, szóval nem, esélyed sem lesz bejutni a mennyországba.

Ennyi logikád azért igazán lehetne már!

2017. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 anonim ***** válasza:
0%

Balinhun


"Tudod kedves Allah követő, innen látszik hogy Allah, a TE istened, nem kegyelmes. Isten viszont az. :) Tehát azt mondod, hogy mindenki a mennybe juthat, aki megbánja a bűneit? "


Nem azt mondtam hogy mindenki a mennybe juthat, aki megbánja a bűneit hanem azt hogy Isten megbocsáthat. Azt csak is Isten tudhatja ki hova kerül. Minden ember Isten előtt fog számot adni az ítélet napján tetteiről és arról mennyire tartotta be Isten parancsait.

Pont te állítottad azt hogy aki elfogadja Jézust mint megváltó az automatikusan a mennybe jut. Te komolyan azt hiszed hogy bűnös életet élhetsz és elkövetsz mindenféle szörnyűséget, aztán csak annyi a dolgod hogy azt mond, elfogadod Jézust mint megváltó és eltörlődik mind?



"Mint mondottam, annyi helyen írva van mi a Szent Szellem ajándékai, amit én neked még felis hoztam, biztos, hogy akarod tudni ezeket vagy csak a semmit tevéstől ostoba kérdéseket teszel fel? :) Az, hogy én milyen vagyok nem azt mutatja, hogy az ÖSSZES keresztény ilyen, igen valóban kicsit nyers a modorom, sokan mondták már, de nem véletlen. Krisztus bennem van és én Ő benne, ahogyan ezt a Biblia is írja és én is érzem. Ezt csak én és Isten tudhatjuk igazán. A másik dolog, hogy az Iszlám részéről pedig nem hazudtam, vagy hazugság az a vers amit kiírtam belőle? 3-4 vers is volt amit ki írtam, megjegyzem a kiragadás itt teljesen alap dolog, hiszen, az EGÉSZET NEM fogom kiírni neked, AZ EGÉSZ KORÁNT. :)"


Legkisebb gond a modorod. Sokkal inkább az a probléma hogy nehezedre esik az igazmondás. Akár az iszlám kapcsolatban akár a keresztény vallásról van szó. Istvánt már korábbról ismerem. Egy másik kérdésnél elég sokat beszélgettünk és ő is azzal jött hogy a Koránban a más vallásúak gyilkolása van előírva ahogy te is tetted. Elmondtam neki hogy ha erre keresi a válasz nem lehet 1-2 verset kiragadni hanem minden kapcsolódó verset figyelembe kell venni. Veled ellentétben benne volt annyi korrektség hogy ezt belássa és elnézést kért, te viszont inkább hazudozol továbbra is.



"Még annyit tennék hozzá a mondanivalómhoz, hogy látod, innen is látszik, hogy abszolút TUDATOS az amit csinálsz, mond mennyi verset írja ki a Bibliából, hogy fel fogd, nem csak ezek a szellemi ajándékok vannak a Szent Szellemtől?"


Jól van mesélj. Mit kaptál te a szentszellemtől? :)

2017. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:

Istvan35



"Az Ószövetségben számtalan helyen előfordult, hogy a bűnökért állatáldozatokkal engesztelték ki Istent. Isten mondhatta volna egy csettintésre is hogy megbocsát, de mégis az állatáldozat kell neki. Jézus egyszer és mindenkorra feláldozta magát értünk, így nem kell több állatáldozat, mert az ő áldozata tökéletes, hiszen teljesen bűntelen volt. Nagyon úgy tűnik tehát, hogy az Újszövetség tanítása az Ószövetségre épül, nincs ellentmondás a kettő között, hanem az egész Krisztusban teljesedik be. Itt egyedül a Korán nem illik a képbe, mert az a Biblia tanításának egy kései hamisítása Mohamedtől."



Az Újszövetség valóban az Ószövetségre kellene hogy épüljön hiszen Jézus zsidó volt és a zsidókhoz érkezett tehát az Újszövetség egy olyan kinyilatkoztatás volt aminek ki kellett javítani vagy bővíteni a zsidókhoz szóló isteni parancsokat. Az itt a gond hogy sok esetben nem látom az Ószövetségi törvények megfelelőit az Újszövetségben. Nyilván benne kellett hogy legyenek, de valószínűleg kivagdosták ezeket. Az is érdekes hogy a zsidók kapásból elutasítják az egész szentháromságot, Jézus Istenségét és a megváltó halálát pedig ugynazt az Ószövetséget olvassák.


Az állatáldozat egy dolog de az embráldozat már nagyon durva. Az Ószövetségben Isten nem engedte hogy Ábrahám feláldozza a fiát, tehát ez nem része Isten vallásának. Nézd csak meg a pogány elemeket a keresztény vallásban:


- Pogány vallások többistenhivők (kereszténységben a szentháromság három istene)

- Pogány vallásokban születnek Istenek ( Jézus a keresztény vallás szerint született)

- Pogány vallásokban szokása az Isteneknek hogy emberi alakban eljönnek a Földre (Jézus eljött emberként)

Pogány vallások jellemzője hogy isteneik hajlamosak erejük elvesztésére ( Jézus a földön nem rendelkezett hatalommal sem isteni erővel)

-Pogány vallásokra jellemző az emberáldozat ( keresztény vallás szerint az Atya Isten feláldozza Jézust)

Bálványimádás ( egyes keresztény irányzatok szentnek nevezett embereket Istenként imádnak és isteni erőt tulajdonítanak nekik)

- Pogány ünnepnapok átvétele mint Jézus születése ami igazából a napisten születésesnek a napja


Kapásból ezek jutnak eszembe, de biztos van még.



"Egyet mondj! Nincs az az ellentmondás, ami ne oldana fel Krisztus kettős természete (Isten és ember)"


Nagyon sokat hoztam a korábbi kérdésnél. Mikor éppen érdeked úgy kívánta Jézus emberi természetére hivatkoztál, máskor meg Isten volt. Attól függött mikor hogy jöttél ki jobban.

2017. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:

Tudod, kedves 42%-os muszlim testvérem, a butaság ugyan nem bűn, de ha fel is vágsz a saját tudatlanságoddal, azzal legfeljebb saját magad alatt vágod a fát.


A válaszaid hemzsegnek a folyamatos tévedésektől, egyetlen értelmezésed nem volt helyes a Bibliából. Többen is rákérdeztek már, ha ennyire nyilvánvaló a tudatlanságod, akkor mit keresel egy Bibliai témában? Egyáltalán kit remélsz félrevezetni a szándékosan elferdített magyarázataiddal, amikor itt keresztények vagyunk, akik ismerjük a Bibliát, vagyis egyértelműen nem tudsz valótlanságokat elhitetni velünk?


"Nagyon sokat hoztam a korábbi kérdésnél. Mikor éppen érdeked úgy kívánta Jézus emberi természetére hivatkoztál, máskor meg Isten volt. Attól függött mikor hogy jöttél ki jobban."

Például ezzel az állításoddal kapcsolatban, beleolvastam a korábbról linkelt vitádba is, és ott is egyértelműen egyoldalú volt a vita, mert esetedben kirívó volt ugyanaz a tudatlanság, ami most is látható. Szomorú, hogy ilyen hosszú vita után sem volt annyi benned, hogy legalább megpróbálj változtatni ezen.

De úgy nem lehet értelmezni a Bibliát, hogy egy igét kiragadsz, és száz másikat amik egyértelműen mutatják hogy helytelen az értelmezésed, meg egyszerűen figyelmen kívül hagysz.


Ráadásul ezt számon is kéred a másikon.

"Elmondtam neki hogy ha erre keresi a válasz nem lehet 1-2 verset kiragadni hanem minden kapcsolódó verset figyelembe kell venni."

Ami teljesen jogos elvárás. De mégis képes vagy szemen köpni saját magad, amikor te ugyanebbe a hibába esel, amit másnak felrósz!


Egyszerűen nem vagy komolyan vehető, mert lerí rólad hogy teljesen laikus vagy a témában, és nem is az igazság érdekel, csak gyalázkodsz.

Csak részleteiben ismerem a Koránt ugyan, de nem hinném hogy azt tanítaná hogy szítsunk ostoba és felesleges vitákat, viselkedjünk álszent módon, állítsunk valótlanságokat, satöbbi. Kérlek fogadd meg a tanácsomat, hagyd ezt a vitát, szállj magadba egy kicsit, és ha őszinte érdeklődéssel jössz, beszélhetünk! De annak mi értelme hogy kitartóan bizonygatod, mennyire fanatikusan tudsz harcolni akkor is, ha nem is érted, mi ellen harcolsz?

2017. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 anonim ***** válasza:

56-os


"Nincs másik vallás ahol Isten a tulajdon vérét adná az emberekért, mert ennyire szeret minket. Túl sok a különbség, neked nem tűnik fel?"


Isten szeret, de ez a fiú feláldozása pogány elem ami nem lehet Isten vallásának a része. Ellentétes Isten mindenható tulajdonságával. Minden ember hajlamos a bűnre, de ha úgy élsz ahogy Isten parancsolja akkor megbocsát. nyilván ennek vannak feltételei. Isten ezért küldet a prófétákat akik tanították az embereket. Ennyi. Teljesen felesleges emberként megszületnie aztán öngyilkosnak lennie, ráadásul nem világos hogy a keresztény vallás szerint számítanak a tetteink vagy csak el kell fogadnunk Jézus megváltó halálát.



"Ha arra apellálsz hogy jól kiéled a bűnözési hajlamaidat, aztán majd Jézus jól megbocsát, azzal nem fogadtad el az Ő megváltását, sőt, megpróbáltad kihasználni és átverni őt, szóval nem, esélyed sem lesz bejutni a mennyországba.

Ennyi logikád azért igazán lehetne már!"


Pedig ez következik ebből. Bűnözésre ösztönöz. Amúgy honnan tudod mi a határ? Ha például kétszer elköveted ugynazt a bűnt még bejuthatsz a mennyországba? Kettő még nem sok, de mondjuk ha tízszer követed el akkor bukta? Ha egyszer gyilkolsz még bejuthatsz de ha kétszer hazudsz már nem? Jézus miért mondja hogy a törvényeket kell betartani? Miért nem azt hogy csak fogadjátok el a megváltást? Ezekre a kérdésekre sosincs válasz pedig ez lenne a minimum hogy kicsit is hihető legyen.

2017. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!