Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
 81/115 anonim ***** válasza:

Megint olyasmit állítasz amit nem mondtam. Azt mondtam hogy Allah megbocsáthat, és ha így lesz akkor a mennybe juthatsz. A magyar nyelvvel vannak problémáid vagy az értelmi képességeid korlátozottak? Bárhogy is van, az evangélizálás ami szerinted a szentszelem ajándék, így igencsak gyatrán mehet.


Én értem, de te nem érted, hogy én mit akarok ebből kihozni. Tehát, ok, megbocsáthat és? ÉS? :D A Biblia azt írja, hogy MÁR megbocsátott Isten, MÁR minden kivan fizetve. Isten MÁR megbocsátott és MINDEN kivan fizetve, NINCS már mit megbocsátani. Érted? Tehát, ok, nem mondtad, rendben felfogtam már elsőre is, de Értsd meg, hogy nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy MI az eredmény, ez nem kegyelem, a TE istened nem a kegyelmes Isten. :D Mindenki Istene MÁR megbocsátott, a te istened elvárja, hogy egész életemben féljem a nevét, és MAJD valamikor egyszer eldönti halálom után, hogy megbocsát-e. A te istened egy önző isten, Mindenki Istene pedig nem. Látod, ez a külömbség és semmibajom a nyelvtannal, az, hogy néha nem írok helyesen, az nem azt jelenti, hogy nem értem azt amit mondasz. Értem én, csak te nem értettél meg, de remélem így azért értetőbb. :)


"Az iszlám alapja az egy Istenben való hit. Aztán el kell fogadnod a prófétákat mint például Mózes, Jézus, Mohamed, és az általuk továbbított Isteni kinyilatkoztatásokat mint Tóra, Evangélium, Korán. Ezekben Isten közli hogyan kellene élned, mi megengedett mi az ami tiltott stb. A végítélet napján minden ember ott fog állni Isten előtt és számon lesznek kérve a tettei. Az ember hajlamos a bűnre, de Allah megbocsáthatja"


Jézus nem volt próféta, erre is hoztam már több igét, és NEM csak én! Mózes az volt, Mohamed megint nem volt próféta, mivel igen messze volt ő a kereszténységtől. :)


Ti hívők! Forduljatok Allahhoz őszinte bűnbánattal!

(Korán, 66:8)


Mondd: Ó, szolgáim, akik túllépik a határt a vétkekben saját maguk ellen, ne mondjanak le Allah kegyelméről. Bizony, Allah megbocsát minden bűnt. Bizony, Ő a Megbocsátó, az Irgalmas.

(Korán, 39:53)


És azok, akik ha bűnt követtek el, vagy saját maguk ellen vétkeztek, akkor emlékeznek Allahra, és a bocsánatát kérik bűneikért – és ki bocsáthatná meg a bűnöket Allahon kívül – és nem ragaszkodnak ahhoz a bűnhöz (nem ismétlik a bűnt), amit tettek, ha már tudásuk van.

(Korán, 3:135)


Aki viszont nem bánja meg bűneit az bűnös is mard:


„És akik nem tartanak bűnbánatot, azok a bűnösök.”

(Korán, 49:11)


Bízom benne hogy így már érthető.


Én is bízom benne, hogy így lesz érthető a bejegyzésem, ha ezt leírom. :) Tehát, mégegyszer leírnám, értem én, hogy megbánom és ő csak ül, és majd aztán az ítéletkor Allah eldönti, hogy megbocsát-e neki? Értem, tehát Allah egyszer csak gondolhat egyet és azt mondhatja a Bűnősnek, hogy: "kössz nem kellesz." Tehát, akkor jogos a kérdésem, hogy ÉS? Megbocsáthat és? Ez nekem jó most? Mert amit Mindenki Istene Ígér/ígért az MÁR megvan, tehát nem majd egyszer, ez MÁR készen van, Krisztus MÁR előkészítette a helyünket a Mennyben. Valóban remélem, hogy így lesz érthető az, amit mondok. :D



Az egy dolog hogy te mit érzel és más a valóság :) Ez akkor igaz ha betartod amit Isten parancsol. Ha csak abban bízol hogy Jézus majd eltörli minden bűnödet csak úgy akkor lehet nagyot fogsz csalódni.


Nem értelek, most azon vitázol velem, hogy te jobban érzed azt ami bennem zajlik? Hogy-hogy? Hogyan? :D A Biblia szempontjából NEM, azt írja ugyanis, hogy: HA elfogadtad Krisztust MÁR örökéleted van, MÁR ott van a helyed, Már ott a palotád, érted? :) Készen van MINDEN. :)



"Azt akarod mondani hogy az Ószövetség idején szabad volta népírtás, nők és gyerekek gyilkolása, szexrabszolgaság? Jól értem?"


Egyáltalán nem. :) Ezt ugyanis én sehol nem írtam. :) Én azt írtam, hogy akkor az Ószövetség idején a törvényeken volt a hangsúly. Ha valaki saját testvérével hált, azt agyon kövezték. Szigorú volt Isten a törvényekkel kapcsolatban, ahogyan ezt az egyik előttem író is leírta már, Jézus azért volt itt, hogy elmagyarázza a törvényeket, és azt, hogy Ő vele foglalkozzunk, Krisztussal és az Ő áldozatával. Ez a Szexrabszolgaságra meg nem igazán óhajtanék válaszolni, mert egyáltalán nincs értelme. Szóval, erre a marhaságra nem igazán tudnék mit reagálni, csak bólogatni és integetni, és megpaskolni a válladat, hogy jól van. :D



Bizonyára feltünt hogy a versben a Kába szerepel mint helyszín. Ez a vers a mekkai pogányok elleni harcról ír, akik üldözték és gyilkolták a muszlimokat. Ezért írja hogy "Harcoljatok velük addig, amíg nem lesz már zsarnokság" de azt is hozzáteszi hogy " ha felhagynak akkor ne legyen ellenségeskedés," tehát ha békét kötnek akkor abba kell hagyni a harcot.

Olvasd hozzá a megelőző és ezeket követő verseket is:

2/190 Harcoljatok hát Allah Útján azok ellen akik veletek harcba szálltak. Ám ne lépjétek át a megszabott határokat

2/194 És ha valaki rátok támad akkor támadjatok ti is úgy őrá, ahogyan ő támadott rátok.

Világos hogy védekezésről van szó. Nem a muszlimok támadtak hanem a muszlimokat támadják."


Figyelj, jó ok, elhiszem, van értelme egyáltalán leírnom bármit is? xD Semmi értelme, úgy se fogod fel. :D


"Van bármiféle bizonyítékod hogy belédköltözött a szentszellem? Igazából ez a magánügyed, de te kérkedsz vele, ezért bizonyítsd be."


Mivel kérkednék, ember? :D Leírtam 10x, hogy Evangélizálok, van értelme még tizenegyedszerre is leírnom? Szerintem nincs, tehát, csak annyit mondok, olvasd el az igéket, gondolkodj rajta, és majd utána beszélgethetünk erről újra. :)

2017. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/115 anonim ***** válasza:

79%-os,


Először is kezdjük ott hogy ha Jézus valóban Isten akkor az emberiség kezdetekor kellett volna hogy eljöjjön mert így mindenkinek lett volna esélye megismerni. Abból amit leirtál az Ószövetség idején az emberek is üdvözülhettek cselekedeteik alapján tehát működik a dolog megváltás nélkül is. Egyikőtök azt irta hogy azoknak a lelke akik Jézus előtt éltek, haláluk után börtönbe kerül ha jól értettem a pokolban, szóval egymásnak mondtok ellent.


"És nem, ez nem bátorít bűnözésre, mert aki abban a szellemben bűnözik hogy végül majd úgyis megváltják a bűneit, annak a szívében nincsen megbánás, csak számítás. Vagyis nincs mit megbocsátani. "


Ez nem igaz mert olyan is előfordulhat hogy valaki tényleg megbánja amit tett de újra és újra is elköveti azt. A te elméleted szerint ezek is automatikusan a mennybe jutnak. Lányegében mindenki oda jut aki elfogadja a megváltást és megbánja a bűneit. Sorozatgyilkostól kezdve a hazudozó csalóig mindenki, hiszen lehet hogy ők is megbánták ezeket de újra és újra elkövették. A te vallásod szerint úgy tünik csak az jut pokolra aki nem fogadja el Jézust mint megváltó, és esetleg azok akik csak arra játszanak hogy Jézus ugyis megváltja őket.



De a Bibliában háromféleképp találkozunk vele, mint az Atya, a Fiú és a Szent Lélek, és maga Jézus is e három Isteni személyt nevezi néven, innen a Szentháromság tana. De mindhármójuk esetében ugyanarról az EGY Istenről van szó. Mert személyükben különbözőek, Isteni lényegükben egyek.


Ha személyükben különböznek akkor három külön istenről van szó. Nem lehetnek egyek. Ráadásul a háromból kettő hogy is mondja, csökkentet képeségü, ami miatt nem lehetnek istenek. Egyébként érdekes hogy a zsidók ugyanazt az Ószövetséget olvassák és mégis elutasítják a szentháromságot.

Szerinted az logikus hogy Isten többezer éven át egy Istenként mutatja be magát a zsidóknak aztán hirtelen bejelenti hogy három isten van és a fiú istent elküldi emberként?

2017. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/115 anonim ***** válasza:

"Ha személyükben különböznek akkor három külön istenről van szó. Nem lehetnek egyek."

Hogyne lehetnének? Istenről van szó (egy Istenről), nem emberekről.

Nem csoda hogy ennyire nem érted az egészet ha emberi fogalmakba próbálod gyömöszölni Istent... De próbálj már egy kicsit gondolkodni, hogy kiről is beszélünk, és hogy ugyan mi korlátozná Őt bármiben is???


"Ez nem igaz mert olyan is előfordulhat hogy valaki tényleg megbánja amit tett de újra és újra is elköveti azt."

Ha újra elköveti, arra miért vonatkozna a múltbeli megbánás?

Nem arról van szó hogy elfogadtam a megváltást és mostantól szabadon bűnözhetek! Hanem arról hogy elfogadtam a megváltást, és innentől természetesen Istennek tetsző életet élek, de a régi istentelen életem bűneitől megváltott Krisztus.


"Először is kezdjük ott hogy ha Jézus valóban Isten akkor az emberiség kezdetekor kellett volna hogy eljöjjön mert így mindenkinek lett volna esélye megismerni."

Mindenkinek volt esélye megismerni, mind a törvény, mind Jézus előtte is létezett, hogy emberként jött volna közénk.

2017. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/115 anonim ***** válasza:

82%


"Nem nem tetszésről van szó, hanem hogy tényleg hülyeség amit művelsz. Azt képzeled hogy alátámasztod a gyalázkodásaid, de valójában minden egyes esetben konkrét választ kaptál amiért az általad hozott igék nem azt jelentik, ahogy azt te elképzeled. Mégis ugyanazt a téves értelmezést erőlteted, ez tényleg hülyeség, nincs mit szépíteni rajta."


Tőled semmit konkrétumot nem látok, csak annyit hogy hülye vagyok :) Igy te vagy az aki gyalázkodik itt. Ti abból indultok ki hogy Jézus Isten és eszerint válogatjátok a Bibliai verseket. Ami ellentmond Jézus istenségének azt figyelmen kívül hagyjátok.


"Jézus emberként különbözteti meg magát Istentől, ami teljesen logikus is, hiszen a Biblia pontosan leírja hogy Isteni lényegét hagyta maga mögött amíg szolgai formát vett fel."


Ezt te állítod de Jézus ilyet sem mondott. Jézus azt mondta az Atya nagyobb nála, ő küldte, és nem saját kedve szerint szól hanem azt mondja az embereknek amit parancsolt neki. Ezek egy próféta jellemzői, nem Istené.



"Attól még hogy nem mondta ki nyíltan, több helyen is utalt rá, amikor a láthatatlan Isten képmásának nevezte magát, vagy kijelentette hogy égen és földön is megkapott minden hatalmat. Vagy amikor bejelentette tanítványainak hogy egyedül övé az ítélet joga.

Ki másra vonatkozhat bármelyik vers mint Istenre?"


Ez nem válasz arra hogy miért nem jelentette ki hogy Isten. Ez egy alapvető információ aminek kb oldalanként szerpelni kellene a Bibliába de érdekes módon egyetlen ilyen sincs, se van egy rakás vers ami ellentétes Jézus Istenségével. Az meg nem igaz hogy minden hatalom az övé és az Ószövetség szerint Isten fog ítélni az emberek felett tehát van itt ellentmondás bőven.


Arra sem kaptam választ hogy az emberek akik személyesen találkoztak Jézussal miért nem látták hogy Isten mégha emberként is volt a földön. Kevesen követték, még az egyik legközelebbi tanítványa is elárulta a Biblia szerint. Ha valakinek látnia kellett volna akkor az ő. Ha te látnád hogy Isten, elárulnád néhány fillérért? Nyilván nem, senki nem tenne ilyet.

2017. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/115 anonim ***** válasza:

"Az meg nem igaz hogy minden hatalom az övé és az Ószövetség szerint Isten fog ítélni az emberek felett "

Úgy látom akkor sikerült is eldöntened ezt a vitát.

Te magad is látod hogy Jézus olyasmiket állított amik csak Istenre vonatkozhatnak, tehát Jézus maga is kijelentette hogy Isten.

Köszönöm a többiek nevében is hogy végülis megcáfoltad nekünk saját magad :)


U.i.: Így már érted miért magyaráztuk neked, mekkora hülyeség amit művelsz?

2017. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/115 anonim ***** válasza:

"Úgy látom akkor sikerült is eldöntened ezt a vitát.

Te magad is látod hogy Jézus olyasmiket állított amik csak Istenre vonatkozhatnak, tehát Jézus maga is kijelentette hogy Isten. "


Ez jó :) Jézus hol szerepel név szerint az Ószövetségben? Isten jelentette ezt ki az Ószövetségben, nem Jézus.



"U.i.: Így már érted miért magyaráztuk neked, mekkora hülyeség amit művelsz?"


Én csak azt látom, és egyre inkább biztos is vagyok benne hogy ti nem Jézust követitek hanem az egyház hazugságait. Figyelmen kivül hagytok verseket amik ellentmondanak Jézus istenségének és csak azokat nézitek amik igazolhatják. A valósággal pedig nem is foglalkoztok. Lehet hogy van néhány vers amiből következhetne Jézus istensége de ezek ellentmondanak sok másik versnek, és ami még fontosabb ellentétesek a valós eseményekkel is. Te meg vagy győződve arról hogy Jézus Isten egy Jézus után többszáz évvel íródott könyv alapján, de akik látták Jézust, nem eset le nekik hogy ő Isten. Ezt nem tartod furcsának? :)

2017. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/115 anonim ***** válasza:

"Isten jelentette ezt ki az Ószövetségben, nem Jézus."

Igen. Jézus pedig az Újszövetségben kijelentette hogy Övé az ítélet. Tehát sikerült alátámasztanod neked is amit mi már régóta magyarázunk, hogy Jézus Isten.

2017. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/115 anonim ***** válasza:

Jézusról nem esik szó az Ószövetségben, az Újszövetségben pedig Jézus nem mondja hogy ő Isten lenne. Ebből neked az következik hogy Jézus = Isten ?

Ha a szomszéd Pista bácsi kijelenti hogy övé az ítélet akkor ő is Isten lesz? :) Ez ám a logika.

2017. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/115 anonim ***** válasza:

Szóval eddig azon problémáztál hogy Jézus nem mondja ki hogy Isten. Mikor eljutunk odáig hogy nem tudod tovább tagadni hogy de, kimondja, hirtelen már az a problémád hogy nem hiszed el neki hogy Isten.

Ez ám a logika :)


Értem én hogy kínos lenne beismerned ennyi hiábavaló erőlködés után hogy mekkorát tévedtél, de legalább ne tetéznéd azzal hogy ennyire látványosan tereled a témát. Tényleg csak saját magadat járatod le ezzel még jobban!

2017. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/115 anonim ***** válasza:

"Hogyne lehetnének? Istenről van szó (egy Istenről), nem emberekről.

Nem csoda hogy ennyire nem érted az egészet ha emberi fogalmakba próbálod gyömöszölni Istent... "


A pogány vallások istenei is rendelkeztek külön személyiségekkel. Nagyon sok a hasonlóság, ez nem véletlen. Az akkori pogány embereknek tálalhatóbb volt egy szemmel látható, emberek között járó Isten aki amúgy három, mint egy Isten akit szemmel nem láthatsz. Világos hogy Jézus tanítását keverték pogány elemekkel amiket felsoroltam. Ez a mai keresztény vallás. Te ezt követed, nem Jézust.



"Nem arról van szó hogy elfogadtam a megváltást és mostantól szabadon bűnözhetek! Hanem arról hogy elfogadtam a megváltást, és innentől természetesen Istennek tetsző életet élek, de a régi istentelen életem bűneitől megváltott Krisztus."


Ne beszélj mellé kérlek. Nem erre vonatkozott az állításom. Simán előfordulhat hogy valaki tényleg megbánja amit tett de újra és újra is elköveti azt. Akár egy sorozatgyilkos is. A te nézeted szerint ez az ember simán besétálhat a mennyországba.



"Mindenkinek volt esélye megismerni, mind a törvény, mind Jézus előtte is létezett, hogy emberként jött volna közénk."


Aki Jézus előtt élt, vagyis több milliárd ember, hogy ismerhette volna meg Jézust? :) Jézus néhány évre egy kis területen volt aktív és csak az emberiség nagyon kis százaléka láthatta. Ez nem logikus Istentől. Ez egy prófétára jellemző. Jézus semmiben nem különbözik a többi prófétától.

2017. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!