Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
 71/115 anonim ***** válasza:

"Valamiért a legtöbb keresztényre ez jellemző. Válaszok helyett jön a sértegetés. Ha nem ért veled valaki egyet akkor ő a hülye. A másik kérdésnél István és a másik két hozzászóló is ugyanezt tette. "

Ha hülyeségeket írsz, akkor mégis mit vársz, mit mondjon az ember?

Nem az egyet nem értéssel van a baj, de ezt szerintem te is pontosan tudod!


"Az a gond ezzel hogy én nem egy igét ragadtam ki a Bibliából. Többtucat verset hoztam ami bizonyítja hogy Jézus nem Isten."

István már külön fel is hívta rá a figyelmed hogy egyetlen igéd sem volt érvként használható, hiszen mindegyiket tökéletesen magyarázza Jézus urunk kettős, emberi és Isteni természete.

Látod, pontosan ott tartunk amit a többiek is magyaráztak neked, hogy szó sincs ellentmondásról a Bibliában, hanem csak te vetíted ki a saját értetlenséged, és úgy persze hogy nem lesz értelme. Csak közben nem veszed észre hogy a hiba a te gondolkodásodban van, nem pedig a Bibliában.


"Én nem személyeskedtem vagy sértegettem senkit, ellenben a többi keresztény válaszoló ezt teszi. A kérdező nem is kérdez inkább állít, méghozzá azt hogy aki nem látja Jézus Istenséget az hülye, és hogy Jézus azt mondta Isten, ami hazugság mert nincs ilyen vers."

Elég sok vers van a Bibliában amelyben Istennek nevezik Jézust. Ha ezt tagadod akkor tényleg hazug vagy, mi ebben a meglepő számodra?

2017. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/115 anonim ***** válasza:
62%

Mikor mondtam én ilyet? Ez a szokásod hogy olyan állításokat tulajdonítasz nekem amiket sosem mondtam, nagyon szánalmas. Nem hogy szentszellem nincs benned de gerinc sem. Azt mondtam hogy Allah megbocsáthat, és ha így lesz akkor a mennybe juthatsz. Azt is írtam hogy ennek vannak feltételei mint például meg kell bánnod a bűnt, távol kell maradnod attól a jövőben és persze Allah bocsánatát kérned és ha egy másik ember a sértett tőle is a megbocsátását kell kérned. Keresztény vallás szerint Isten ezekre csak úgy képes ha megszületik emberként és öngyilkosságot követ el. Ez az ami ellentétes a mindenható tulajdonságával.


De akkor kedves Muszlim hozzászóló, mond el kérlek mi értelme van, hogy Allah megbocsát nekem? Tehát, megbocsát igen, és utána? Utána mivan, megbocsátott, de a pokolra jutsz, mert vétkeztél, de megbocsátotta a bűnödet, de mégis a pokolra kerülsz, akkor mért van megbocsátás? Mi értelme így a bocsánat kérésnek, ha semmit sem ér el vele szellemileg az ember? :D Nem hazudozok, hát te írod, hogy megbocsát, de a végeredmény nem a mennybe kerülés, hanem csak hogy megbocsátott. Tudod mit ír a Biblia a Bocsánatról? A Biblia azt írja, hogy Isten ha megbocsát, minden bűnöd elvan törölve. Isten megbocsátott az embereknek és elküldte a Fiát áldozatul (értsd, ahogyan eddig írtam, Isten maga halt meg a kereszten), hogy az emberek a mennybe juthassanak, ha megbánják és megvallják bűneiket Isten előtt. Ez a bocsánat, nem az, hogy: "Bocsáss meg Istenem!"

"Oké!"

Mint írtam erre egy ember is képes, mi a jutalom? Az EGY Isten jutalmúl, a kegyelmét adja/adta.


Ne haragudj de rosszul érzed :) Egy ilyen hazug emberben nemhogy Krisztus, de még tartás sincsen.


Hát ezt kedves Muszlim hozzászóló, nem hiszem, hogy neked kéne eldöntened, hogy én mit és hogyan érzek. :) A Biblia azt írja, ha elfogadtad Krisztust Örökéleted van a mennyben. Krisztus azt mondta, hogy Úgy legyenek egyek velem mint ahogy én is egy vagyok veled. Krisztus bennem, és én Ő benne vagyok a Biblia szerint. :)


"A kiragadás alap dolog? :) Ilyet én is tudok a Bibliából.

Ha csak ezeket nézzük akkor a Biblia előírja más vallásúak kiirtását. Nőket gyerekeket, mindenkit válogatás nélkül. Aztán még azt is írja hogy a szűz lányokat tartsák meg maguknak, ami szexrabszolgaságra utal, vagy akár a pedofília is kiolvasható ebből.

Akkor azt mondod ezeket előírja a Biblia? Ugyanazt tettem mint te :)"


Kegyelem időszakát éljük már, Újszövetség ezért van, ez az Isten kegyelmi időszaka. :) Akkor az Ószövetség idején, a törvény időszaka volt. Ez kellett az emberknek, hogy most felfogjuk a kegyelmet. Ezt hosszú lenne elmagyarázni, ha gondolod tételesen leírom, de feleslegesen nem. Mint láthattad igéket sem nagyon hozok már fel, mert eddig felesleges volt nem tudom, hogy érdemes-e ki keresnem és ide leírnom neked, ha igényt tartasz rá, természetesen leírom mindet. :) Nem mondtam ilyet, azt mondtam (olvass csak vissza), hogy a kiragadás alap mivel, nem írhatjuk le ide az EGÉSZ Bibliát vagy Koránt. Nem azt mondtam ezzel, hogy ezt így kell csak azt, hogy nem lehet ezt másképp, megadok egy Igét, te kinyitod a Bibliát és elolvasod, ám elolvashatod a többi ottani részt is. Ezzel nem mondtam olyat, hogy ebből minden kilehet olvasni...Jó persze, ki lehet, de az ige hely az adott témához tartozó ige, TE elolvashatod a többi részét is. Nem értelek...


Oké, a Koránt nem olvastad el, és mondjuk nehezedre esik megérteni a magyar nyelvet mert már válaszoltam és hoztam Korán verseket amit figyelmen kívül hagysz, de ugorjuk át ezt is. Ha a Korán előírja a keresztények gyilkolását, miért nem indul el 1,7 milliárd muszlim keresztényeket gyilkolni? Ahhoz hogy ezt megválaszold nem kell elolvasnod az egész Koránt. Szerintem egy átlag alatti értelmi képességekkel rendelkező is meg tudná válaszolni, de ha nem megy kérdezd meg a szentszellemet ha már belédköltözött.


Látom nem érted a kérdésem, tehát abból a mondatból, hogy lehet mást kiolvasni? Értem én, hogy lehet nem minden Muszlim ilyen, aláírom de azok nem is vallják ezeket. :D Tehát, mégegyszer leírom, hogyan másképp kell értelmezni ezt: "És öljétek meg őket ott, ahol találjátok őket, és űzzétek ki őket onnan, ahonnan ők is kiűztek titeket. A zsarnokoskodás rosszabb, mint az ölés. Azonban ne harcoljatok velük a Szent Mecset (a Kába) környékén, amíg ők nem harcolnak ott veletek. De ha harcolnak veletek, akkor öljétek meg őket. Ilyen a hitetlenek büntetése. Azonban ha felhagynak, akkor Allah bizonnyal Megbocsátó, Irgalmas. Harcoljatok velük addig, amíg nem lesz már zsarnokság, és a vallás egyedül Allahé lesz. De ha felhagynak akkor ne legyen ellenségeskedés, kivéve a bűnösök ellen." (Korán 2:191-193) Itt is a hitetlenekről beszél, hogy azokkal addig kell harcolni/háborúzni, míg nem lesznek Allah félők (Muszlimok), nem értem ezt hogyan másképp kéne értelmeznem.



"Evangélizáció alatt a hit terjesztését érted? Ehhez nem kell szentszellem :) Erre bárki képes. Amúgy nehezen tudom elképzelni hogy bárki is hallgatna rád. Kicsit sem hiteles az olyan embere aki más vallásokról hazudozik és a saját vallásodat sem ismered. Folyamatosan magadnak mondtál ellent. Olvasd itt vissza a válaszaidat"


Akkor nem értjük megint egymást és megint ott tartunk, hogy nem olvasod el az igehelyeket Igei részeket, amiket kiírok neked. :) Tehát mégegyszer leírom, hogy Pál miként is ír erről a dologról: 1Korintus 12:1-11 és 1Korintus 14:1-25 és Római levél 12:1-8 versekben. :)

2017. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/115 anonim ***** válasza:

69-es,


Hogyhogy minek a megváltás? Ennyire hülye már tényleg nem lehetsz, nem hiszem el...

Mielőtt megtértél, elkövetted a bűnöket, nem? Akkor csak van mi alól megváltania Jézusnak, nem?


Ha a tetteid számítanak nincs értelme a megváltásnak Jézus pedig ezt mondja. És akik Jézus előtt születtek velük mi a helyzet? Nem ismerték Jézust így nem üdvözülhetnek? Ez kicsit sem igazságos. Jézus ha tényleg Isten miért nem az emberiség kezdetén jött?



"A Szentháromság egy Istenről szól, Istennek nem szokása a földre járkálni, csupán egyszer váltott meg minket, Jézus nem elvesztette az erejét hanem önként vett fel halandó, szolgai formát, és Isten önfeláldozása nem emberáldozat. Ja és a shenteket senki nem képzeli istennek, pogány ünnepeket pedig nem vett át a kereszténység, hanem éppen sajátot állított helyettük.

Eddig 0. Értelmes érved is lesz egyszer?"


Hiába tagadod ezeket. Teljesen egyértelműek. Persze megértem hogy nem jó szembesülni.



S"zázszor is elkövethetem. Szerinted Jézus megváltásához jár egy számláló, vagy mit képzelsz?

Mondom hogy hülyeséget beszélsz és még erőlteted is, gratula hozzá... "


Akkor mégis csak bűnözésre ösztönöz :) Ha százszor elköveted ugyanazt a bűnt és mégis besétálhatsz a mennyországba, mi ha nem bűnre való ösztönzés? Te tényleg azt képzeled hogy újra és újra elköveted ugynazt a bűnt aztán következmény nélkül mész a mennybe? Azért mérget ne vegyél rá.

2017. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/115 anonim ***** válasza:

Istvan35


"Akkor most olvasd el a Máté 25. fejezet 31-46-ot, ahol Jézus a végítéletről beszél. Itt láthatod, kik kerülnek a mennyországba"


Elolvastam és jó hogy bemásoltad mert ez pont azt igazolja amit a Korán is ír. A tetteid számítanak. Szó nincs a versben Jézus megváltó haláláról szóval ez elég nagy bukta számodra.


"Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg.”


Vagyis a tettek számítanak. Nem azt mondja hogy ügyesek voltatok és elfogadtátok a megváltást.



Tudom hogy ezzel a verssel Jézus Istenségét akarod bizonyítani de ez sem jön össze mert az alábbi vers szerint az Atya fogja felelősségre vonni az embereket. Az Ószövetségben szerinted Jézus beszél?



Mózes 5. könyve 18:19 És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.

2017. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/115 anonim ***** válasza:

"Ha a tetteid számítanak nincs értelme a megváltásnak Jézus pedig ezt mondja"

Ennek a momdatodnak semmi értelme.

Igen, a tettek számítanak, és igen, az embernek szüksége van a megváltásra.


"És akik Jézus előtt születtek velük mi a helyzet"

46. komment


"Hiába tagadod ezeket. Teljesen egyértelműek. "

Igen, ezt írtam én is. Csak annak nem egyértelmű hogy a Szentháromság Istene is egy Isten, aki nem is akarja felfogni.

Ugyanez a többi "érveddel" is.


"Akkor mégis csak bűnözésre ösztönöz"

61es válasz második fele.

Minek ismételgetsz olyat amire már rég ott a válasz?

2017. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/115 anonim ***** válasza:

71-es,


"Ha hülyeségeket írsz, akkor mégis mit vársz, mit mondjon az ember?Nem az egyet nem értéssel van a baj, de ezt szerintem te is pontosan tudod!"


Én nem csak úgy állítok valamit hanem áll is támasztom Bibliai versekkel és kifejtem miért gondolom így. Hogy ez nem testszik nektek, arról nem tehetek. Tapasztalat, hogy ha keresztények nem tudnak értelmes választ adni akkor előbb az jön hogy emberi ésszel felfoghatatlan, és ha ezután is visszakérdezek akkor már hülyének nyilvánítanak :)



"István már külön fel is hívta rá a figyelmed hogy egyetlen igéd sem volt érvként használható, hiszen mindegyiket tökéletesen magyarázza Jézus urunk kettős, emberi és Isteni természete."


Egyáltalán nem magyarázza. Jézus folyamatosan megkülönbözteti magát Istentől. Mégha emberként is volt a földön és nem volt isteni ereje, akkor is azt kellett volna mondania hogy ő Isten, vagy legalább megmagyaráznia hogy éppen ember de amúgy Isten. Egy ilyen vers sincs.



"Elég sok vers van a Bibliában amelyben Istennek nevezik Jézust. Ha ezt tagadod akkor tényleg hazug vagy, mi ebben a meglepő számodra?"


Olvasd el pontosan és értelmezd kérlek mit írtam. Azt mondtam egy olyan vers sincs a Bibliában amiben Jézus Istennek nevezné magát. Az hogy másik mit mondanak Jézusról nem érdekes. Miért nem jelentette ki hogy Isten?



Érdekes hogy érdemben nem szólsz hozzá a vitához de azt kéred fejezzem be, mert hogy gyalázkodok, pedig csak a témáról beszélek, nem célom bárkit is megbántani, miközben a többi keresztény válaszoló sérteget engem. Szerintem részedről inkább az lett volna korrekt, hogy egyrészt felhívod a kérdező figyelmét a helytelen és provokatív kérdésére amivel csak a keresztényeknek árt, másrészt pedig a többi válaszolónak is jelezhetted volna hogy kulturáltan, sértegetés nélkül folytassák a beszélgetést. Mivel ilyet nem tettét, a hozzászólásod nem más mit álszentség.

2017. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/115 anonim ***** válasza:

79%-os


"Igen, a tettek számítanak, és igen, az embernek szüksége van a megváltásra."


46-os kommentben ezt írtad:


"Nekik is ott volt a törvény, olvasd el Mózes könyveit!"


Ha a Jézus előtt élt embereknek ott volt a törvény és ez alapján kiérdemelhetik a mennyországot, megint ott vagyunk hogy felesleges a megváltás :) Ez a Koránt igazolja.



" Csak annak nem egyértelmű hogy a Szentháromság Istene is egy Isten, aki nem is akarja felfogni."


Három nem lehet egy. 1+1+1 soha nem egyenlő 1-el. Ezt akárhogy nézzük 3. Jézus megkülönbözteti magát Istentől és a szentszellemtől is, tehát ha Isten akkor három különálló Istenről van szó. Ez egyenlő a politeizmussal.



""Akkor mégis csak bűnözésre ösztönöz"

61es válasz második fele.

Minek ismételgetsz olyat amire már rég ott a válasz?"


Nem válaszoltál.

2017. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/115 anonim ***** válasza:

Tudod mit, megpróbálok akkor a te szinteden beszélni. Szóval borzasztó gyerekes és ostoba lebutítás lesz, de talán ezt már te is feléred ésszel.


Isten szövetséget kötött az emberekkel, ezt hívják ószövetségnek, ahol is teljes részletességgel ki van fejtve, hogyan élhet egy ember Istennek tetsző módon, miket tart Isten bűnnek, mik ezek büntetése vagy milyen áldozatot kell az embernek engesztelésképp bemutatnia.

Mindenkinek adott volt a lehetőség, ott volt a törvény, ami alapján a mennyországba juthatott.

Majd ahogy mégis kezdtek az emberek egyre inkább eltávolodni Istentől, félremagyarázni a tanításait, Isten, mint a Fiú személyesen, emberként jött el közénk, egyrészt hogy tanítson, egyszer s mindenkorra elmagyarázza a tanításokat, és hogy a megváltás ajándékát felkínálva új szövetséget kössön az emberrel. Vagyis a korábban bűnös életet élt embernek nem kell áldozatokat bemutatni, évekig vezekelnie, ha őszinte megbánás van a szívében korábbi bűnös életére nézve, akkor Isten felajánlja neki a megváltás lehetőségét. Ha egyszer vétkezett, akkor is, ha százszor vétkezett, akkor is, a lényeg hogy végül eljusson addig a pontig amíg maga mögött hagyja a bűnös életét és elfogadja Isten megváltását.

És nem, ez nem bátorít bűnözésre, mert aki abban a szellemben bűnözik hogy végül majd úgyis megváltják a bűneit, annak a szívében nincsen megbánás, csak számítás. Vagyis nincs mit megbocsátani.


Istenről pedig annyit, hogy mindenható, annyi helyen és annyiféleképp lehetne képes megjelenni, ahány helyen csak akarna. De a Bibliában háromféleképp találkozunk vele, mint az Atya, a Fiú és a Szent Lélek, és maga Jézus is e három Isteni személyt nevezi néven, innen a Szentháromság tana. De mindhármójuk esetében ugyanarról az EGY Istenről van szó. Mert személyükben különbözőek, Isteni lényegükben egyek. Ezt hangsúlyozza például hogy az apostolok szinonimaként használják a Krisztus lelke és Isten lelke szavakat.


Mondd hogy ebből már képes voltál felfogni valamit, mert ennél jobban lebutítani nem hiszem hogy le tudom!

2017. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/115 anonim ***** válasza:

"Én nem csak úgy állítok valamit hanem áll is támasztom Bibliai versekkel és kifejtem miért gondolom így. Hogy ez nem testszik nektek, arról nem tehetek. Tapasztalat, hogy ha keresztények nem tudnak értelmes választ adni akkor előbb az jön hogy emberi ésszel felfoghatatlan, és ha ezután is visszakérdezek akkor már hülyének nyilvánítanak"

Még mindig az a hülyeség amit teszel!

Nem nem tetszésről van szó, hanem hogy tényleg hülyeség amit művelsz. Azt képzeled hogy alátámasztod a gyalázkodásaid, de valójában minden egyes esetben konkrét választ kaptál amiért az általad hozott igék nem azt jelentik, ahogy azt te elképzeled. Mégis ugyanazt a téves értelmezést erőlteted, ez tényleg hülyeség, nincs mit szépíteni rajta.


"Egyáltalán nem magyarázza. Jézus folyamatosan megkülönbözteti magát Istentől. Mégha emberként is volt a földön és nem volt isteni ereje, akkor is azt kellett volna mondania hogy ő Isten, vagy legalább megmagyaráznia hogy éppen ember de amúgy Isten. Egy ilyen vers sincs. "

Jézus emberként különbözteti meg magát Istentől, ami teljesen logikus is, hiszen a Biblia pontosan leírja hogy Isteni lényegét hagyta maga mögött amíg szolgai formát vett fel. És ez pedig a Filippi 2:6, már utaltak is rá neked.

Vagyis lásd az előző bekezdésem, konkrét ige van a Bibliában, ami bizonyítja hogy a te értelmezésed hibás, mégis a bizonyítottan hibás értelmezésedet próbálod erőltetni. Erre mondjuk hogy hülyeség, mert ez tényleg az.


"Olvasd el pontosan és értelmezd kérlek mit írtam. Azt mondtam egy olyan vers sincs a Bibliában amiben Jézus Istennek nevezné magát. Az hogy másik mit mondanak Jézusról nem érdekes. Miért nem jelentette ki hogy Isten?"

Attól még hogy nem mondta ki nyíltan, több helyen is utalt rá, amikor a láthatatlan Isten képmásának nevezte magát, vagy kijelentette hogy égen és földön is megkapott minden hatalmat. Vagy amikor bejelentette tanítványainak hogy egyedül övé az ítélet joga.

Ki másra vonatkozhat bármelyik vers mint Istenre?

2017. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/115 anonim ***** válasza:

Balinhun


"De akkor kedves Muszlim hozzászóló, mond el kérlek mi értelme van, hogy Allah megbocsát nekem? Tehát, megbocsát igen, és utána? Utána mivan, megbocsátott, de a pokolra jutsz, mert vétkeztél, de megbocsátotta a bűnödet, de mégis a pokolra kerülsz, akkor mért van megbocsátás? "


Megint olyasmit állítasz amit nem mondtam. Azt mondtam hogy Allah megbocsáthat, és ha így lesz akkor a mennybe juthatsz. A magyar nyelvvel vannak problémáid vagy az értelmi képességeid korlátozottak? Bárhogy is van, az evangélizálás ami szerinted a szentszelem ajándék, így igencsak gyatrán mehet.

Az iszlám alapja az egy Istenben való hit. Aztán el kell fogadnod a prófétákat mint például Mózes, Jézus, Mohamed, és az általuk továbbított Isteni kinyilatkoztatásokat mint Tóra, Evangélium, Korán. Ezekben Isten közli hogyan kellene élned, mi megengedett mi az ami tiltott stb. A végítélet napján minden ember ott fog állni Isten előtt és számon lesznek kérve a tettei. Az ember hajlamos a bűnre, de Allah megbocsáthatja:



Ti hívők! Forduljatok Allahhoz őszinte bűnbánattal!

(Korán, 66:8)



Mondd: Ó, szolgáim, akik túllépik a határt a vétkekben saját maguk ellen, ne mondjanak le Allah kegyelméről. Bizony, Allah megbocsát minden bűnt. Bizony, Ő a Megbocsátó, az Irgalmas.

(Korán, 39:53)



És azok, akik ha bűnt követtek el, vagy saját maguk ellen vétkeztek, akkor emlékeznek Allahra, és a bocsánatát kérik bűneikért – és ki bocsáthatná meg a bűnöket Allahon kívül – és nem ragaszkodnak ahhoz a bűnhöz (nem ismétlik a bűnt), amit tettek, ha már tudásuk van.

(Korán, 3:135)



Aki viszont nem bánja meg bűneit az bűnös is mard:


„És akik nem tartanak bűnbánatot, azok a bűnösök.”

(Korán, 49:11)



Bízom benne hogy így már érthető.



"Hát ezt kedves Muszlim hozzászóló, nem hiszem, hogy neked kéne eldöntened, hogy én mit és hogyan érzek. :) A Biblia azt írja, ha elfogadtad Krisztust Örökéleted van a mennyben. Krisztus azt mondta, hogy Úgy legyenek egyek velem mint ahogy én is egy vagyok veled. Krisztus bennem, és én Ő benne vagyok a Biblia szerint. :)"


Az egy dolog hogy te mit érzel és más a valóság :) Ez akkor igaz ha betartod amit Isten parancsol. Ha csak abban bízol hogy Jézus majd eltörli minden bűnödet csak úgy akkor lehet nagyot fogsz csalódni.



"Kegyelem időszakát éljük már, Újszövetség ezért van, ez az Isten kegyelmi időszaka. :) Akkor az Ószövetség idején, a törvény időszaka volt. Ez kellett az emberknek, hogy most felfogjuk a kegyelmet. Ezt hosszú lenne elmagyarázni, ha gondolod tételesen leírom, de feleslegesen nem."


Azt akarod mondani hogy az Ószövetség idején szabad volta népírtás, nők és gyerekek gyilkolása, szexrabszolgaság? Jól értem?



"Látom nem érted a kérdésem, tehát abból a mondatból, hogy lehet mást kiolvasni?"


Bizonyára feltünt hogy a versben a Kába szerepel mint helyszín. Ez a vers a mekkai pogányok elleni harcról ír, akik üldözték és gyilkolták a muszlimokat. Ezért írja hogy "Harcoljatok velük addig, amíg nem lesz már zsarnokság" de azt is hozzáteszi hogy " ha felhagynak akkor ne legyen ellenségeskedés," tehát ha békét kötnek akkor abba kell hagyni a harcot.


Olvasd hozzá a megelőző és ezeket követő verseket is:


2/190 Harcoljatok hát Allah Útján azok ellen akik veletek harcba szálltak. Ám ne lépjétek át a megszabott határokat


2/194 És ha valaki rátok támad akkor támadjatok ti is úgy őrá, ahogyan ő támadott rátok.



Világos hogy védekezésről van szó. Nem a muszlimok támadtak hanem a muszlimokat támadják.



"Akkor nem értjük megint egymást és megint ott tartunk, hogy nem olvasod el az igehelyeket Igei részeket, amiket kiírok neked. :) Tehát mégegyszer leírom, hogy Pál miként is ír erről a dologról: 1Korintus 12:1-11 és 1Korintus 14:1-25 és Római levél 12:1-8 versekben. :)"



Van bármiféle bizonyítékod hogy belédköltözött a szentszellem? Igazából ez a magánügyed, de te kérkedsz vele, ezért bizonyítsd be.

2017. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!