Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 anonim ***** válasza:
100%

"A Zsidókhoz írt levél 1 fejezete arról szól, hogy Krisztus mennyivel inkább nagyobb bármely másik angyalnál."


Ez így félre érthető, tehát kicsit egyértelműbbé teszem: "A Zsidókhoz írt levél 1 fejezete arról szól, hogy Krisztus mennyivel inkább nagyobb BÁRMELY angyalnál."

Krisztus Istenségére RENGETEG utalás van, de Krisztus maga is beszél erről János evangéliuma 10:30, de Pál is nagyon erősen kihangsúlyozta ezt a Római levél 9:5-ben.

2017. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/115 anonim ***** válasza:
0%

Jézus egy szóval sem mondja hogy ő Isten. Egyetlen ilyen vers sincs. Ha valóban Isten lenne akkor ez vagy százszor kellene hogy szerepeljen a Bibliában saját szájából.


Ahogy mondtam még több vers is van amiből kiderül, a fiú szimbolikusan értendő:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



" Azt akartam írni, hogy nem hiszel benne, csupán csak elhiszed, hogy létezett."



A Biblia sok prófétáról ír. Akkor te nem hiszel bennük csak abban hogy léteztek?

2017. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus egy szóval sem mondja hogy ő Isten. Egyetlen ilyen vers sincs. Ha valóban Isten lenne akkor ez vagy százszor kellene hogy szerepeljen a Bibliában saját szájából.


Azért írtam úgy, hogy el is olvasd, ha ott az ige hely. Tehát Jézus maga mondja János evangéliuma 10:30: "Én és az Atya egy vagyunk!" Nem sokkal később (ezt nem írtam ide de gondolom felesleges is lett volna) Fülöpnek mondta, hogy ennyi ideje ott van velük és még mindig nem ismerte fel Fülöp az Atyát? János evangéliuma 14:8-9 szószerint: "Azt mondta neki Fülöp: Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk! Jézus így válaszolt: Annyi idő óta veletek vagyok, és nem ismertél meg engem Fülöp? Aki látott engem látta az Atyát is. Hogyan mondhatod, hogy "mutasd meg nekünk az Atyát?"" Róma 9:5-ben Pál ír arról, hogy Krisztus maga az Isten: "Akiké az atyák és akik közül való Krisztus is test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen!" A Filippi levél 2:5-6 versek is erről írnak: "Az az indulat legyen bennetek, amely Krisztusban is volt, aki nem tekintette zsákmánynak azt, hogy Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresítette, szolgai formát vett fel, és hasonló lett az emberekhez." Tehát Krisztus is, de még sokan a Zsidók közül is felismerték, hogy Ő maga az Isten (Főleg ugye az apostolok).


"Ahogy mondtam még több vers is van amiből kiderül, a fiú szimbolikusan értendő:

Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.

Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai."


Valóban, de a megszólítással van a baj, úgy látom. Tehát, a fiai és fiaim (a többes szám mindkét esetben!), ezeket a szavakat használja a Biblia angyalokra (Isten fiai, istenfiak: Jób 1:6), emberekre (Isten fiai, Isten ifjai: Római levél 8:14). De az Isten Fia (egyes számban) már csak egy valakire használja, Krisztusra (Isten Fia, Fiú, Emberfia, Magasságos Fia: Zsidókhoz írt levél 1:5; Jelenések 1:13; Máté evangéliuma 3:17; Lukács evangéliuma 1:32; János evangéliuma 3:18; János evangéliuma 3:17) Tehát, tévedés azt hinni, hogy a Fiú megszólítás csupán szimbólikus, mivel teljesen egyértelművé teszi a Biblia, hogy Krisztus az Isten Fia. Békesség neked. :)

2017. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia sok prófétáról ír. Akkor te nem hiszel bennük csak abban hogy léteztek?"


Nem hiszek bennük, csak hiszek nekik. Istenben hiszek, egy próféta pedig nem Isten. Elhiszem, hogy voltak, számomra nem kétséges. Eszembe sincs vitatni. De hogy higgyek bennük, az már nem fog menni, mert kizárólag Istenben hiszek, bízok és remélek, aki küldte a prófétákat at üzenettel.

2017. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 anonim ***** válasza:

"Ahogy mondtam még több vers is van amiből kiderül, a fiú szimbolikusan értendő"

És egy egész fejezet, amiből kiderül, hogy nem, bármit is szeretnél belemagyarázni néhány kontextusból kiragadott igébe.

2017. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 anonim ***** válasza:
100%

42 százalékos!

Ritka nagy ökör vagy te, hallod? Ide jössz a keresztényknek okoskodni egy olyan témában, amiben már korábban is többször felsültél. Hogyne mondaná Jézus, hogy Isten. Például amikor Isten Fiának mondja magát, azzal is pont azt állítja, hogy Isten. Ezt a zsidók rögtön megértették:


"A zsidók így feleltek neki: Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." (János 10,33)


"Ezért azután a zsidók még inkább meg akarták ölni, mert nemcsak megtörte a szombatot, hanem saját Atyjának is nevezte Istent, és így egyenlővé tette magát az Istennel." (János 5,18)


"A főpap folytatta: Esküvel kényszerítlek az élő Istenre, mondd meg, te vagy-e a Messiás, az Isten Fia? Magad mondtad – felelte Jézus. – De mondom nektek, mostantól látni fogjátok az Emberfiát, amint a Hatalom jobbján ül, és amint majd eljön az ég felhőin. A főpap erre megszaggatta ruháját s felkiáltott: Káromkodott! Mi szükségünk van még tanúkra? Magatok is hallottátok a káromkodást. Mi a véleményetek? Méltó a halálra! – kiabálták." (Máté 23,63-65)


"Ahogy mondtam még több vers is van amiből kiderül, a fiú szimbolikusan értendő"


Jézus soha nem védekezik azzal, hogy szimbólikusan értette. Mondhatta volna a farizeusoknak: csak úgy vagyok én Isten fia, mint bármelyik másik ember, de nem teszi, mert szószerint érti.

2017. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 Alex Fly ***** válasza:
100%

Hogyne mondta volna Jézus egyértelműen, hogy ő maga Isten! Pont a farizeusoknak, akik rögtön megértették.

"Jé­zus pe­dig így vá­la­szolt: Bi­zony, bi­zony mon­dom nek­tek, hogy mi­előtt Ábra­hám lett, én va­gyok! "(Jn 8:58)

Mintha a Bibliában s is ezen a néven mutatkozott volna be...

"Is­ten azt mond­ta Mó­zes­nek: VA­GYOK, AKI VA­GYOK. És mond­ta: Így szólj Iz­rá­el fi­a­i­hoz: A VA­GYOK kül­dött en­gem hoz­zá­tok." (2Móz 3:14)

Ennél egyértelműbben nem is mondhatta volna.


Az meg, hogy Jézus csak egy próféta lenne, lehetetlen. A tanításaiban zöbb alkalommal is hangsúlyozza, hogy ő az egyetlen út az Atyához, nélküle nincs üdvösség, övé minden hatalom, stb. Egy ember ilyet nem jelenthet ki. Amennyiben nem ő lett volna maga Isten, abban az esetben a világ legnagyobb és leggonoszabb tévtanítója, aki rosszabb még magánál a Sátánnál is.

Hogy a kettő közül melyik a logikusabb, azt mindenki döntse el maga...

2017. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:
26%

Istvan35


"Ritka nagy ökör vagy te, hallod? Ide jössz a keresztényknek okoskodni egy olyan témában, amiben már korábban is többször felsültél."


István már megbeszéltük. A vallásod alapkérdéseire sem tudtál értelmes válaszokat adni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



Előröl akarod kezdeni?



"A zsidók így feleltek neki: Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." (János 10,33)



A zsidók ezzel vádolták, de Jézus nem mondta hogy Isten akkor sem mikor a zsidó pap rákérdezett. Azt felelte "Te mondád" ami azt jelenti hogy nem igaz, csak te állítod.



"Jézus soha nem védekezik azzal, hogy szimbólikusan értette. Mondhatta volna a farizeusoknak: csak úgy vagyok én Isten fia, mint bármelyik másik ember, de nem teszi, mert szószerint érti."


Pedig kijelenti:


János 8:42 Jézus így szólt hozzájuk: "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.


Isten küldte tehát ő nem lehet Isten. Egyébkén is Isten nem lehet küldözgetni. Ha Jézus Isten akkor ezt többször egyértelműen ki kellett volna jelentenie de egy ilyen vers sincs, és ami mégfontosabb, emberek akik személyesen találkoztak vele nem látták hogy Isten lenne. Az egyetlen "bizonyítékotok" Jézus után többszáz évvel írodott könyv néhány ellentmondásos verse.



"Az meg, hogy Jézus csak egy próféta lenne, lehetetlen. A tanításaiban zöbb alkalommal is hangsúlyozza, hogy ő az egyetlen út az Atyához, nélküle nincs üdvösség, övé minden hatalom,"


Prófétákra is igaz hogy ők az egyetlen út Istenhez mivel ők közvetítik Isten üzenetét, szóval ettől még nem Istenek. Azt is a próféták közölték az emberekkel hogyan üdvözülhetnek, az meg nem igaz hogy minden hatalom Jézusé.

2017. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Jézus Isten akkor ezt többször egyértelműen ki kellett volna jelentenie de egy ilyen vers sincs, és ami mégfontosabb, emberek akik személyesen találkoztak vele nem látták hogy Isten lenne. Az egyetlen "bizonyítékotok" Jézus után többszáz évvel írodott könyv néhány ellentmondásos verse."

Erre már kaptál választ, sőt, az egyik válaszoló később külön ki is emelte neked hogy olvasd el újra a 11-13. kommenteket!

Mondd, mégis mit remélsz attól elérni, hogy ugyanazt a már megválaszolt tévedésedet próbálod újra és újra átfogalmazni?


"Prófétákra is igaz hogy ők az egyetlen út Istenhez mivel ők közvetítik Isten üzenetét, szóval ettől még nem Istenek. Azt is a próféták közölték az emberekkel hogyan üdvözülhetnek, az meg nem igaz hogy minden hatalom Jézusé."

Ez pedig egyszerűen nem igaz.

János 14:6 - "Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Úgy látom már mások is kérdezték, de válasz nem jött rá, szóval megkérdezném én is. Ha ennyire nem is ismered a Bibliát, miért akarsz felesleges vitát szítani?

2017. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
100%

#38

"Prófétákra is igaz hogy ők az egyetlen út Istenhez mivel ők közvetítik Isten üzenetét, szóval ettől még nem Istenek. Azt is a próféták közölték az emberekkel hogyan üdvözülhetnek, az meg nem igaz hogy minden hatalom Jézusé."


Hát ez epic fail! Azon hisztizel itt hogy Jézus nem mondta ki nyíltan hogy Isten, de azt meg hogy nyíltan kimondta hogy minden hatalom neki adatott (Máté 28:18), vagy hogy csakis Ő az út, az igazság, az élet (János 14:6) azt ilyen pofátlanul képes vagy letagadni?

A Bibliát nem ismerő muszlimok között lehet hogy elhiszi ezt valaki, mert nem néz utána, de nem képzeled hogy itt, a Bibliát ismerő keresztények között bárki is beveszi az ilyen hazugságaidat?

2017. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!