Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
 61/115 anonim ***** válasza:
100%

"Isten szeret, de ez a fiú feláldozása pogány elem ami nem lehet Isten vallásának a része."

Isten önfeláldozása.

Másrészről pedig ez pont egy olyan elem ami alapján egyértelmű hogy ez az igaz vallás! Most vegyünk egy random istent, aki elvárja hogy imádd meg engedelmeskedj neki, mert ő olyan hatalmas hogy egy csettintéssel elintéz neked mindent. Az ilyesmi egy teljesen fantáziátlan istenkép, nyilván emberi kitaláció.

Mennyivel csodálatosabb az a keresztény Isten, aki nem csak csettint egyet és elintéz mindent, és ezért kéne szeretnünk. Nem, Ő képes a saját vérét adni értünk, ennyire szeret, és így már nem is elvárás, hanem egyszerűen természetes hogy az ember viszontszereti az ő Istenét, aki ilyen egyértelmű jelét adja az Ő tökéletes szeretetének!

Egyszerűen nincs más hozzá fogható Istenkép!


"Pedig ez következik ebből. Bűnözésre ösztönöz."

Akkor olvasd újra! Mondom NEM jutsz a mennyországba soha ha te a megváltás reményében aljas módon bűnözni kezdesz. Ez egyszerűen hazugság hogy ez bűnözésre ösztönöz.

Röviden, van egy emberünk, aki nem hitt Istenben, és bűnös életet élt. Ám egyszercsak, már jó pár évtized után mégis eljutott odáig hogy felismerje Isten valóságát, elfogadta Jézus megváltását, és őszinte keresztényként, megtérve élt tovább. Akkor Isten nem fogja azt mondani hogy bocs, 40 év bűnözés, mész a levesbe, hanem megbocsát annak aki őszintén megbánta korábbi bűnös életét. Erről szól a megváltás.

Ha te egy aljas szemétláda vagy aki kiéli minden hajlamát tudván, hogy majd a végén bűnbánóan viselkedek és a mennybe jutok, ez nem megbánás, ez számító és önző viselkedés, és természetesen soha a mennyország közelébe sem jut az illető.

Vagyis megintcsak tanújelét adtad annak hogy azt sem érted miről van szó, de azért okoskodsz. Gratulálok, biztos büszke vagy magadra!

Komolyan nem értem miért jó neked nyilvánosan játszani a hülyét...

2017. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondtam hogy mindenki a mennybe juthat, aki megbánja a bűneit hanem azt hogy Isten megbocsáthat. Azt csak is Isten tudhatja ki hova kerül. Minden ember Isten előtt fog számot adni az ítélet napján tetteiről és arról mennyire tartotta be Isten parancsait.

Pont te állítottad azt hogy aki elfogadja Jézust mint megváltó az automatikusan a mennybe jut. Te komolyan azt hiszed hogy bűnös életet élhetsz és elkövetsz mindenféle szörnyűséget, aztán csak annyi a dolgod hogy azt mond, elfogadod Jézust mint megváltó és eltörlődik mind?"


Tehát, azt mondod, hogy megbocsát nekem Allah, ha megbánom bűneimet. VISZONT! NEM jutok a mennybe. Szerinted kegyelmes a te urad? :) Mert az enyém igen, csak ő kicsit másképp gondolkozik, tökéletesen. :) De ha ez nem értendő, hogy megbocsát de attól függetlenűl nem jutok mennybe, akkor mi értelme, hogy megbocsát nekem Allah? Tehát, ennyit elérek egy embernél is bármikor, pl.: a Feleségemnél bocsánatot kérek akkor mikor valami hülyeséget csinálok és meg bocsát nekem tehát, ez alap. Mi ebben a mindenhatóság? Ha elfogadod Krisztust, ahogyan ezt már leírtam neked, a Biblia azt írja, hogy Krisztus az út, az igazság és az élet, SENKI nem léphet az Atyához csakis Ő általa. János evangéliuma 14:6-ban olvashatod ezt: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem juthat az Atyához, csakis én általam." Tehát, csakis ÁLTALA van üdvösségem az Atyánál. :) Lehet ezt még csűrni csavarni, tudok hozni neked igéket a Bibliából arra, hogy Krisztus mit mond az emberek bűnösségéről és az Apostolok is miként gondolkoznak erről, de felesleges, hiszen nem olvasod el, érd be ennyivel. :)


"Mint mondottam, annyi helyen írva van mi a Szent Szellem ajándékai, amit én neked még felis hoztam, biztos, hogy akarod tudni ezeket vagy csak a semmit tevéstől ostoba kérdéseket teszel fel? :) Az, hogy én milyen vagyok nem azt mutatja, hogy az ÖSSZES keresztény ilyen, igen valóban kicsit nyers a modorom, sokan mondták már, de nem véletlen. Krisztus bennem van és én Ő benne, ahogyan ezt a Biblia is írja és én is érzem. Ezt csak én és Isten tudhatjuk igazán. A másik dolog, hogy az Iszlám részéről pedig nem hazudtam, vagy hazugság az a vers amit kiírtam belőle? 3-4 vers is volt amit ki írtam, megjegyzem a kiragadás itt teljesen alap dolog, hiszen, az EGÉSZET NEM fogom kiírni neked, AZ EGÉSZ KORÁNT. :)"


"Legkisebb gond a modorod. Sokkal inkább az a probléma hogy nehezedre esik az igazmondás. Akár az iszlám kapcsolatban akár a keresztény vallásról van szó. Istvánt már korábbról ismerem. Egy másik kérdésnél elég sokat beszélgettünk és ő is azzal jött hogy a Koránban a más vallásúak gyilkolása van előírva ahogy te is tetted. Elmondtam neki hogy ha erre keresi a válasz nem lehet 1-2 verset kiragadni hanem minden kapcsolódó verset figyelembe kell venni. Veled ellentétben benne volt annyi korrektség hogy ezt belássa és elnézést kért, te viszont inkább hazudozol továbbra is."



Elárulod kedves Muszlim válaszoló, hogy mégis miben hazudtam? Egyszer már feltettem a kérdésem erről, de nem jött rá válasz. Tehát, ha mégsem tettem volna, akkor MOST felteszem a kérdést, hogy: miben hazudtam, a kereszténységgel illetve az Iszlámmal kapcsolatban? Tételesen, ha kérhetem. :) Szerencsétlen István35-öt sem kérheted meg arra, hogy 1 vagy akár 2 egész napot azzal tőltsön, hogy leírja neked az EGÉSZ koránt. Te is kiragadtál 2 verset, mert nem írhatod le az egész bibliát, ahogy senki sem. :) Ott a lehetőség, hogy elolvasd az egész részt, hadd ne azzal raboljuk egymás idejét, hogy leírjuk az egész könyvet és gondosan kiemeljük azt a részt, amire gondoltunk. Én belátom, hogy kiragadtam részeket, te valamit félre nézhettél. :) De egyszerűbb leírni 2-3 verset vagy 1 részt, minthogy leírjam az egész könyvet. Ám, ha úgy vesszük teljesen egyértelmű az az 1-2-3 vers, amit kiírtam neked. Megkérdeztelek, hogy esetleg a háborút indítani Allah ellenségei ellen, hogy másképp kellene érteni. Mert a részből az Allah-ban nemhívőkre gondol (Aki nem hisz Allahnak és az ő Prófétájának, és nem tíltják azt amit ők tíltanak) ez teljességgel látható. :) Tehát, kérdem én, hogyan másképp kellene ezt értenem? :) De mégegyszer megkérdezem, miben hazudok? Tételesen írd le nekem. :)


"Jól van mesélj. Mit kaptál te a szentszellemtől? :)"


Mondtam már neked, én úgy látom az evangélizáció szellemét kaptam. Mert szeretem csinálni, és nem fáraszt el, de ezt leírtam neked azt hiszem 2szer is. :) Írja a Biblia, amit már leírtam neked, vannak akik Evangélizáció szellemét kapták, vannak akik tanítók és vannak nyelveken szólók is. Én az első vagyok nagyon úgy tűnik. :) Tehát, mi a kérdés? Erre kaptál már választ még a régi kérdésnél is.

2017. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:

Kedves 82 %-os


A válaszaid hemzsegnek a folyamatos tévedésektől, egyetlen értelmezésed nem volt helyes a Bibliából. Többen is rákérdeztek már, ha ennyire nyilvánvaló a tudatlanságod, akkor mit keresel egy Bibliai témában?


Valamiért a legtöbb keresztényre ez jellemző. Válaszok helyett jön a sértegetés. Ha nem ért veled valaki egyet akkor ő a hülye. A másik kérdésnél István és a másik két hozzászóló is ugyanezt tette.



"De úgy nem lehet értelmezni a Bibliát, hogy egy igét kiragadsz, és száz másikat amik egyértelműen mutatják hogy helytelen az értelmezésed, meg egyszerűen figyelmen kívül hagysz."


Az a gond ezzel hogy én nem egy igét ragadtam ki a Bibliából. Többtucat verset hoztam ami bizonyítja hogy Jézus nem Isten. Talán Balinhun nevű keresztény válaszolót kellene erre figyelmeztetned mert ő az aki kiragad egy verset a Koránból. A tényleg végigolvastad akkor látnod kellene.



"Csak részleteiben ismerem a Koránt ugyan, de nem hinném hogy azt tanítaná hogy szítsunk ostoba és felesleges vitákat, viselkedjünk álszent módon, állítsunk valótlanságokat, satöbbi. Kérlek fogadd meg a tanácsomat, hagyd ezt a vitát, szállj magadba egy kicsit, és ha őszinte érdeklődéssel jössz, beszélhetünk! De annak mi értelme hogy kitartóan bizonygatod, mennyire fanatikusan tudsz harcolni akkor is, ha nem is érted, mi ellen harcolsz?"


Én nem személyeskedtem vagy sértegettem senkit, ellenben a többi keresztény válaszoló ezt teszi. A kérdező nem is kérdez inkább állít, méghozzá azt hogy aki nem látja Jézus Istenséget az hülye, és hogy Jézus azt mondta Isten, ami hazugság mert nincs ilyen vers. Szóval ezek téged nem zavarnak, és úgy látod én vagy fanatikus, hazug, álszent és szítok vitákat? :) Sajnos én nem tudlak téged komolyan venni.

2017. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
55%

79%


"Másrészről pedig ez pont egy olyan elem ami alapján egyértelmű hogy ez az igaz vallás! Most vegyünk egy random istent, aki elvárja hogy imádd meg engedelmeskedj neki, mert ő olyan hatalmas hogy egy csettintéssel elintéz neked mindent. Az ilyesmi egy teljesen fantáziátlan istenkép, nyilván emberi kitaláció."


Az iszlám szerint neked kell tenned azért hogy kiérdemeled a jutalmat. Szó nincs arról hogy csak úgy besétálsz a mennyországba. Ezt pont a keresztény megváltás állítja. Elfogadod Jézust mint megváltó és mehetsz is a mennyországba.


"Egyszerűen nincs más hozzá fogható Istenkép!"


Ez egy pogány elemekkel teli Istenkép. Másik válaszomban felsoroltam miért.



"Akkor olvasd újra! Mondom NEM jutsz a mennyországba soha ha te a megváltás reményében aljas módon bűnözni kezdesz. Ez egyszerűen hazugság hogy ez bűnözésre ösztönöz."


Nem a kérdésre válaszolsz. Nem kell aljasnak lenni hogy elkövesd ugyanazt a bűnt sokszor. Ha például kétszer elköveted ugyanazt a bűnt még bejuthatsz a mennyországba? Kettő még nem sok, de mondjuk ha tízszer követed el akkor bukta? Ha egyszer gyilkolsz még bejuthatsz de ha kétszer hazudsz már nem? Jézus miért mondja hogy a törvényeket kell betartani? Miért nem azt hogy csak fogadjátok el a megváltást?

2017. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
62%

Balinhun


Tehát, azt mondod, hogy megbocsát nekem Allah, ha megbánom bűneimet. VISZONT! NEM jutok a mennybe. Szerinted kegyelmes a te urad?


Mikor mondtam én ilyet? Ez a szokásod hogy olyan állításokat tulajdonítasz nekem amiket sosem mondtam, nagyon szánalmas. Nem hogy szentszellem nincs benned de gerinc sem. Azt mondtam hogy Allah megbocsáthat, és ha így lesz akkor a mennybe juthatsz. Azt is írtam hogy ennek vannak feltételei mint például meg kell bánnod a bűnt, távol kell maradnod attól a jövőben és persze Allah bocsánatát kérned és ha egy másik ember a sértett tőle is a megbocsátását kell kérned. Keresztény vallás szerint Isten ezekre csak úgy képes ha megszületik emberként és öngyilkosságot követ el. Ez az ami ellentétes a mindenható tulajdonságával.



"Krisztus bennem van és én Ő benne, ahogyan ezt a Biblia is írja és én is érzem."


Ne haragudj de rosszul érzed :) Egy ilyen hazug emberben nemhogy Krisztus, de még tartás sincsen.


"A másik dolog, hogy az Iszlám részéről pedig nem hazudtam, vagy hazugság az a vers amit kiírtam belőle? 3-4 vers is volt amit ki írtam, megjegyzem a kiragadás itt teljesen alap dolog, hiszen, az EGÉSZET NEM fogom kiírni neked, AZ EGÉSZ KORÁNT "


A kiragadás alap dolog? :) Ilyet én is tudok a Bibliából:



Mózes 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr

Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellenük, míg csak nem végzel velük!”


Ezékiel 9:2 Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el. Elkezdék azért a vén férfiakon, a kik a ház előtt valának


"Számok könyve 31 17 Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival.

Számok könyve 31 18 De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."



Ha csak ezeket nézzük akkor a Biblia előírja más vallásúak kiirtását. Nőket gyerekeket, mindenkit válogatás nélkül. Aztán még azt is írja hogy a szűz lányokat tartsák meg maguknak, ami szexrabszolgaságra utal, vagy akár a pedofília is kiolvasható ebből.



Akkor azt mondod ezeket előírja a Biblia? Ugyanazt tettem mint te :)



"Megkérdeztelek, hogy esetleg a háborút indítani Allah ellenségei ellen, hogy másképp kellene érteni. Mert a részből az Allah-ban nemhívőkre gondol (Aki nem hisz Allahnak és az ő Prófétájának, és nem tíltják azt amit ők tíltanak) ez teljességgel látható. :) Tehát, kérdem én, hogyan másképp kellene ezt értenem?"


Oké, a Koránt nem olvastad el, és mondjuk nehezedre esik megérteni a magyar nyelvet mert már válaszoltam és hoztam Korán verseket amit figyelmen kívül hagysz, de ugorjuk át ezt is. Ha a Korán előírja a keresztények gyilkolását, miért nem indul el 1,7 milliárd muszlim keresztényeket gyilkolni? Ahhoz hogy ezt megválaszold nem kell elolvasnod az egész Koránt. Szerintem egy átlag alatti értelmi képességekkel rendelkező is meg tudná válaszolni, de ha nem megy kérdezd meg a szentszellemet ha már belédköltözött.



"Mondtam már neked, én úgy látom az evangélizáció szellemét kaptam. Mert szeretem csinálni, és nem fáraszt el, de ezt leírtam neked azt hiszem 2szer is. :) Írja a Biblia, amit már leírtam neked, vannak akik Evangélizáció szellemét kapták, vannak akik tanítók és vannak nyelveken szólók is. Én az első vagyok nagyon úgy tűnik. :) Tehát, mi a kérdés? Erre kaptál már választ még a régi kérdésnél is."



Evangélizáció alatt a hit terjesztését érted? Ehhez nem kell szentszellem :) Erre bárki képes. Amúgy nehezen tudom elképzelni hogy bárki is hallgatna rád. Kicsit sem hiteles az olyan embere aki más vallásokról hazudozik és a saját vallásodat sem ismered. Folyamatosan magadnak mondtál ellent. Olvasd itt vissza a válaszaidat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:

"Az iszlám szerint neked kell tenned azért hogy kiérdemeled a jutalmat. "

Ahogy a kereszténység szerint is. Ha elfogadod Jézust, akkor a tanításai szerint is kell élned. De ha csak 60 évesen jön meg az eszed, akkor is megkapod az esélyt, mert Isten szeret, és nem azt fogja nézni hogy 60 évig nélküle éltél, hanem hogy végül visszataláltál hozzá.

Megintcsak ez egy szerető Isten képe, más soha nem kéne!


"Ez egy pogány elemekkel teli Istenkép. Másik válaszomban felsoroltam miért."

Ja, az aztán logika volt a tetőfokon. Ennyi erővel Allah hamis isten, mert ő teremtette a világot, pont úgy mint a pogány vallások istenei.

Tanulj meg érvelni okoskodás előtt, mert ezzel csak magadat égeted!


"Nem a kérdésre válaszolsz."

Mert hülyeségeket kérdezel. Meg hülyeségeket magyarázol. Nem ahhoz kell aljasnak lenni hogy a megváltás reményében bűnözz, hanem attól vagy aljas hogy ha így teszel!

De minek is magyarázok, ott van a válasz a 61. komment második felében. Próbálj szöveget értelmezni!

2017. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:

"Ha nem ért veled valaki egyet akkor ő a hülye. "

Te most tényleg ennyire észre sem veszed magad? Ne érts egyet ha nem akarsz, senkinek sem ezzel van baja. De te egyszerűen tényleg hülyeségeket írkálsz.

Olyasmiket kérsz számon másokon amikben te folyamatosan hibázol. Többször is nyíltan próbálod meghazudtolni a Bibliát.

Ha észre sem veszed magadon a hibáid, még akkor sem amikor direkt felhívják rá a figyelmed, ott baj van. Nagyon komoly baj!

Kérlek ne erőltesd ezt! Vitát úgysem nyerhetsz, ahhoz a válaszaid alapján túlságosan tudatlan vagy a Biblia kapcsán. Egyszerűen nincs értelme erőltetned ezt a vitát!

2017. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
62%

"Ahogy a kereszténység szerint is. Ha elfogadod Jézust, akkor a tanításai szerint is kell élned. De ha csak 60 évesen jön meg az eszed, akkor is megkapod az esélyt, mert Isten szeret, és nem azt fogja nézni hogy 60 évig nélküle éltél, hanem hogy végül visszataláltál hozzá."


Ha tenned kell érte, vagyis a tetteid számítanak minek a megváltás? Ha a jó és rossz cselekedeteid számítanak akkor Jézus megváltó halála értelmetlen és felesleges.



"Ja, az aztán logika volt a tetőfokon. Ennyi erővel Allah hamis isten, mert ő teremtette a világot, pont úgy mint a pogány vallások istenei.

Tanulj meg érvelni okoskodás előtt, mert ezzel csak magadat égeted!"


Az én érveimnek van alapja is:


- Pogány vallások többistenhivők (kereszténységben a szentháromság három istene)

- Pogány vallásokban születnek Istenek ( Jézus a keresztény vallás szerint Isten, mégis született)

- Pogány vallásokban szokása az isteneknek hogy emberi alakban eljönnek a Földre (Jézus eljött emberként)

-Pogány vallások jellemzője hogy isteneik hajlamosak erejük elvesztésére ( Jézus a földön nem rendelkezett hatalommal sem isteni erővel)

-Pogány vallásokra jellemző az emberáldozat ( keresztény vallás szerint az Atya Isten feláldozza Jézust)

Bálványimádás ( egyes keresztény irányzatok szentnek nevezett embereket Istenként imádnak és isteni erőt tulajdonítanak nekik)

- Pogány ünnepnapok átvétele mint Jézus születése ami igazából a napisten születésesnek a napja



"Mert hülyeségeket kérdezel. Meg hülyeségeket magyarázol. Nem ahhoz kell aljasnak lenni hogy a megváltás reményében bűnözz, hanem attól vagy aljas hogy ha így teszel!"


De gondolom veled is előfordult hogy ugyanazt a bűnt elkövetted kétszer. Akkor neked már nincs esélyed a megváltásra? Ezzel szemben ha valaki egyszer gyilkol még simán bejuthat a mennyországba hiszen csak egyszer követte el ezt a bűnt? És mi van ha én próbálom betartani a parancsokat, nem gyilkolok, nem lopok, szóval nagyjából távol maradok a bűntől de nem fogadom el Jézust mint megváltó. Akkor megyek a pokolba de a gyilkos a mennyországba csak mert elfogadta Jézust mint megváltót?

2017. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:

"Ha tenned kell érte, vagyis a tetteid számítanak minek a megváltás? Ha a jó és rossz cselekedeteid számítanak akkor Jézus megváltó halála értelmetlen és felesleges"

Hogyhogy minek a megváltás? Ennyire hülye már tényleg nem lehetsz, nem hiszem el...

Mielőtt megtértél, elkövetted a bűnöket, nem? Akkor csak van mi alól megváltania Jézusnak, nem?


"Az én érveimnek van alapja is"

Hátööö... Nemhogy alapjuk nincs, de nem is igazak.

A Szentháromság egy Istenről szól, Istennek nem szokása a földre járkálni, csupán egyszer váltott meg minket, Jézus nem elvesztette az erejét hanem önként vett fel halandó, szolgai formát, és Isten önfeláldozása nem emberáldozat. Ja és a shenteket senki nem képzeli istennek, pogány ünnepeket pedig nem vett át a kereszténység, hanem éppen sajátot állított helyettük.

Eddig 0. Értelmes érved is lesz egyszer?


"De gondolom veled is előfordult hogy ugyanazt a bűnt elkövetted kétszer"

Százszor is elkövethetem. Szerinted Jézus megváltásához jár egy számláló, vagy mit képzelsz?

Mondom hogy hülyeséget beszélsz és még erőlteted is, gratula hozzá...

2017. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
100%

"Szó nincs arról hogy csak úgy besétálsz a mennyországba. Ezt pont a keresztény megváltás állítja. Elfogadod Jézust mint megváltó és mehetsz is a mennyországba."


Akkor most olvasd el a Máté 25. fejezet 31-46-ot, ahol Jézus a végítéletről beszél. Itt láthatod, kik kerülnek a mennyországba:


„Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek eléje minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.” „Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg.” „Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre. Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony, mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre.”


És most pedig ismerd el, hogy alaposan benézted ezt is, mint az "Isten-e Jézus vagy csak egy egyszerű próféta?" témát. Ne okoskodj olyanban, amihez nem értesz, mert csak magadat járatod le de iszonyatosan. Miért olyan nehéz ezt neked megérteni?

2017. máj. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!