Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk, szerintet...

Kedves Jehova Tanúk, szerintetek miért voltak annyira korlátoltak és lezártak a farizeusok Jézus Istenségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jézus hiába mondta nekik, hogy Ő Isten, mégsem hittek neki, és az írásokra hivatkozva cáfolták őt.
2017. máj. 17. 11:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/115 anonim ***** válasza:

Én és az Atya egy vagyunk.


Mondta. Csak kérdés, hogy kinek. Azoknak kijelentette magát, akiknek akarta. De akik kizárólag a törvényben hittek, hogy majd az megmenti őket, miközben belül gonoszok voltak, azokra ez az ige érvényes mai napig:

Disznók elé ne vesd gyöngyeidet.

2017. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/115 anonim ***** válasza:
100%

" A vallásod alapkérdéseire sem tudtál értelmes válaszokat adni (...) Előröl akarod kezdeni?"


Hogyan adjak én egy olyan muszlimnak értelmes választ bármire is, aki a Bibliából egy sima ember Jézust olvas ki, miközben ez a Jézus olyanokat mondd, hogy "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.", "Mindaz ami az Atyáé, az enyém.", "Mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok." és még sorolhatnám, amiket egy egyszerű emeri próféta sosem mondana. Nem lehet, hogy nem én nem tudtam elég értelmes válaszokat adni, hanem te nem vagy elég értelmes ahhoz, hogy fölfogd azokat?


"A zsidók ezzel vádolták, de Jézus nem mondta hogy Isten akkor sem mikor a zsidó pap rákérdezett. Azt felelte "Te mondád" ami azt jelenti hogy nem igaz, csak te állítod."


Az pont azt jelenti, hogy úgy van, ahogy mondja. Nem véletlenül válaszolt Júdásnak is így, hiszen Jézus tudta, hogy ő lesz az áruló:


"Az embernek Fia jóllehet elmegyen, a mint meg van írva felőle, de jaj annak az embernek, a ki az embernek Fiát elárulja; jobb volna annak az embernek, ha nem született volna. Megszólalván Júdás is, a ki elárulja vala őt, monda: Én vagyok-é az, Mester? Monda néki: Te mondád." (Máté 26,24-25)


Ezt éppen akkor szokás mondani, amikor az illető fején találja a szöget mert maga mondja ki az igazságot. Ez még a magyarban sincs másként.

2017. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/115 anonim ***** válasza:
44%

Kedves keresztény hozzászólók


"Hát ez epic fail! Azon hisztizel itt hogy Jézus nem mondta ki nyíltan hogy Isten, de azt meg hogy nyíltan kimondta hogy minden hatalom neki adatott"


Nem adatott meg minden hatalom mert Isten adta neki tehát nem rendelkezett mindig ezzel, és a földön pedig semmi hatalma nem volt csak amit Istentől kapott. Érdekes Isten az akinek előbb nincs hatalma, aztán hatalmat kap, aztán megint elveszíti aztán megint van hatalma...



János 14:6 - "Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ezt úgy érti Jézus hogy akkor üdvözülhet valaki ha betartja Isten parancsait amiket a próféták közvetítettek. Jézus előtt Isten prófétákat küldött. Szerinted azok az emberek hogy üdvözülhettek ha nem is ismerték Jézust? :)



"A Bibliát nem ismerő muszlimok között lehet hogy elhiszi ezt valaki, mert nem néz utána, de nem képzeled hogy itt, a Bibliát ismerő keresztények között bárki is beveszi az ilyen hazugságaidat? "


Nekem az a tapasztalatom hogy a keresztények nem ismerik a Bibliát. Olyasmiben hisznek ami mégcsak a Bibliában sem szerepel.



Egyébként már a keresztény alaptanítás is teljesen értelmetlen. A Biblia egy mindenható Istenről ír, de mégis ahhoz hogy megváltsa az emberek bűnét emberként kellett megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie. Ez ellentétes a mindenható tulajdonságával. A Korán szintén egy mindenható Istenről ír és ennek megfelelően megbocsáthatja az emberek bűnét de ehhez nem kell öngyilkosnak lennie.

Szóval a kérdés. Miért kell Istennek emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie a keresztény vallás szerint? Miért nem elég az hogy Isten megbocsáthat ha az illető megbánja a bűnét és távol marad attól?



Arra pedig nem kaptam választ hogy ha Jézus Isten akkor azok az emberek akik személyesen találkoztak vele miért nem esett ez le nekik. Sajnálom de nekem az kevés bizonyítéknak hogy van néhány ellentmondásos egy Jézus után többszáz évvel íródott könyvben.

2017. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/115 anonim ***** válasza:

"Nem adatott meg minden hatalom mert Isten adta neki tehát nem rendelkezett mindig ezzel,"


A mondatod két fele között nincs semmi összefüggés.

Emberként jött el közénk, emberként nyilván ember volt, de feltámadásakor ismét neki adatott minden Isteni hatalom amivel már a világmindenség kezdete óta rendelkezett.


"Ezt úgy érti Jézus hogy akkor üdvözülhet valaki ha betartja Isten parancsait amiket a próféták közvetítettek."


Semmi nem utal ilyesmire, ez egy konkrét kijelentés, hogy kizárólag Jézus által üdvözülhet az ember.


"A Biblia egy mindenható Istenről ír, de mégis ahhoz hogy megváltsa az emberek bűnét emberként kellett megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie."


Reductio ad absurdum. Ennyire nincs értelmes érved hogy már idáig fajultál?

A Bibliában a vér az élet jelképe, a véráldozat volt a feloldozás számtalan bűnre már az Ószövetségi törvényekben, és a vér adhat lehetőséget a megváltásra is. De a teljes emberiség megváltásár értelemszerűen csak egy tökéletes lény vére által lehetséges, ilyen pedig nincs más, csakis a testté lett Isten, Krisztus.


"Arra pedig nem kaptam választ hogy ha Jézus Isten akkor azok az emberek akik személyesen találkoztak vele miért nem esett ez le nekik. Sajnálom de nekem az kevés bizonyítéknak hogy van néhány ellentmondásos egy Jézus után többszáz évvel íródott könyvben."


Kaptál választ, még mindig 11-13. válaszok.

Hogy neked kevés bizonyítéknak az a te magánvéleményed, érvnek semmis, hiszen csak egy személyes kétely. Ettől még a válasz ott van.

2017. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/115 anonim ***** válasza:
44%

44-es ezek egyike sem válsz.


"Emberként jött el közénk, emberként nyilván ember volt, de feltámadásakor ismét neki adatott minden Isteni hatalom amivel már a világmindenség kezdete óta rendelkezett."


Ha emberként ember volt akkor mi a bizonyíték arra hogy ő Isten? Ha kapta a hatalmat akkor nem rendelkezett ezzel mindig ami nem lehet Igaz Istenre hiszen Isten mindig is rendelkezett hatalommal.



"Semmi nem utal ilyesmire, ez egy konkrét kijelentés, hogy kizárólag Jézus által üdvözülhet az ember."


És mi van azokkal az emberekkel akik Jézus előtt éltek? Ők nem ismerhették Jézust. Ezek szerint a keresztény vallás leír több milliárd embert csak mert Jézus előtt születtek. Ha Jézus valóban Isten miért nem az emberiség kezdetekor jött és miért nem jön személyesen minden emberhez. Ha Isten megtehetné. Jézus egy adott időszakban egy adott néphez érkezett ahogy a prófétákra jellemző.



"Reductio ad absurdum. Ennyire nincs értelmes érved hogy már idáig fajultál?

A Bibliában a vér az élet jelképe, a véráldozat volt a feloldozás számtalan bűnre már az Ószövetségi törvényekben, és a vér adhat lehetőséget a megváltásra is. De a teljes emberiség megváltásár értelemszerűen csak egy tökéletes lény vére által lehetséges, ilyen pedig nincs más, csakis a testté lett Isten, Krisztus. "



Ez nem értelmes érv? Mindenható Istenről beszélsz de csak úgy adhat megváltást ha öngyilkos lesz? Meg mi az hogy csak egy tökéletes lény vére által lehetséges a megváltás? Mint valami pogány vallás amiben embereket áldoznak. Nem érzed hogy mennyire durva ez? Isten mindenható és megbocsát ha akar. Ezt mondja az iszlám. Persze meg kell bánnod a bűnt meg távol maradnod.


Persze az sem világos Jézus milyen bűnt vált meg. Az eredendő bűnt vagy az emberek tetteit? Egyiknek sincs értelme. Az eredendő bűn nem létezik, Biblia szerint a fiú nem felel az apja bűneiért. Ha viszont Jézus eltörli az egyes emberek bűneit akkor mindenki szabadon bűnözhet, hiszen Jézus megváltja.



"Kaptál választ, még mindig 11-13. válaszok.

Hogy neked kevés bizonyítéknak az a te magánvéleményed, érvnek semmis, hiszen csak egy személyes kétely. Ettől még a válasz ott van."


11-13-ban semmilyen választ nem kaptam. Jézust még az egyik legrégebbi tanítvány is eladta néhány fillérért. Ha látja hogy Isten így tesz valaki? Az egyetlen amit fel tudtok hozni Jézus Istensége mellett, az néhány vers ami amúgy meg ellentétes a Biblia egészével.

2017. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/115 anonim ***** válasza:
100%

"Ha emberként ember volt akkor mi a bizonyíték arra hogy ő Isten?"

9. válasz


"És mi van azokkal az emberekkel akik Jézus előtt éltek? Ők nem ismerhették Jézust."

Nekik is ott volt a törvény, olvasd el Mózes könyveit! Jézus eljött hogy betöltse a törvényt (Máté 5:17), ez nem azt jelenti hogy az előtte ne létezett volna.


"Mindenható Istenről beszélsz de csak úgy adhat megváltást ha öngyilkos lesz?"

Biztos megoldhatta volna máshogy is, ha akarja, de így döntött. És? Tán Isten fölött valónak képzeled magad hogy te akarod megszabni, hogy válthat meg téged?


"11-13-ban semmilyen választ nem kaptam."

Pedig ott van. Ha ennyit sem tudsz értelmezni a Bibliából, amit Filippi 2 leír, akkor mit keresel itt egyáltalán?

2017. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/115 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Keresztény hozzászólók, a kedves muszlim hozzászóló szándékosan tudatlan. Erről ír 2Péter 3:5 is, hogy a gúnyolódók szándékosan tudatlanok! Tehát, tudatosan mondanak ellent annak ami ott áll és egyértelmű. Szerintem, a legrosszabb dolog, hogy még mindig vele fogalalkozunk, holott ő szándékosan nem óhajtja fel fogni azt amit írúnk/írtunk neki. Persze, ez az én javaslatom, és valószínüleg reagálni fogok a bejegyzésekre (nem CSAK a muszliméra), de ne érdekeljen titeket mit is mond, mert az egész SZÁNDÉKOS és TUDATOS. :)
2017. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/115 anonim ***** válasza:
100%
A másik, amit szerettem volna írni. Kedves Muszlim hozzászóló, mivel már írtam neked, arról a dologról, amit itt megint szerettel hozol fel, a "Mindenható Istenről beszélsz de csak úgy adhat megváltást ha öngyilkos lesz?" Én ide írnék neked pár verset, amit ugyan úgy nem fogsz elolvasni, mint eddig bármelyik igét amit felhoztam bizonyításnak, de mégis leírom neked ide. Tehát, Krisztus magát áldozta fel,mivel mindenható Isten ezért ezt megtehette. Allahról nem láttam még olyan bejegyzést, hogy magát feláldozva megváltja az emberek, erre csak Isten képes, aki az EGY igaz Isten és mindenki igaz Istene. :) Ő feláldozta magát, hogy megmentse a világot. Láthatod ezt János evangéliuma 1:1; 1:14 és 3:16-ban is. Krisztus maga az Isten láthattad, a sok igében amit leírtam neked. Láthattad sok más keresztény hozzászolótól, hogy mégis mennyire is Isten Krisztus. Szándékosan teszed a hülyét. Hogy mért mondom ezt? Előtted vannak az igék elkéne olvasni, de nem teszed. Adunk válaszokat (én már többet is, mert velem régebb óta beszélsz), amiket te szándékosan kihagysz és nem olvasod el, helyette, hozol ellenérvnek teljesen nem oda illő igéket. A Szent Szellem elleni holokausztod már-már nevetség tárgyává lett köztünk, hogy ennyire nem akarod végre elfogadni: "Tudatosan hülyeségeket mondasz". A Koránt lehet nem ismerjük, de joggal hozzuk fel az egyértelmű kijelentéseit azzal kapcsolatban, hogy a muszlimoknak mennyire kell terrort ébreszteni Allah ellenségei szívében, illetve hogy mekkora háborút kell indítani a keresztények és az Allah és Mohamed gyűlőlők ellen. Tagadhatod, de egyértelműen ott van a Koránban. Tudom, hogy most is nagy eseménye leszek a hozzászólásaidnak, de mint mondtam tudatos az egész részedről. És jön a kérdés, mért rabolod az időt, ha nem akarsz válaszokat? :)
2017. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/115 anonim ***** válasza:

"Az egyetlen amit fel tudtok hozni Jézus Istensége mellett, az néhány vers ami amúgy meg ellentétes a Biblia egészével."


Tele van a Biblia azzal, hogy Jézus Isten. Az apostolok egyértelmű, hogy így írnak róla, de ha csak azokat a részeket nézzük, melyeket Jézus saját szavaival mondott, abból is egyértelmű:


Máté 18,20

,,Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük.”


Erre csak Isten képes. És itt is:


Máté 28,20

,,és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.”


Máté 11,27

"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."


Saját Atyjának nevezi a teremtőt, magát pedig Fiúnak. Akkoriban nem volt szokás így nevezni Istent, meg is botránkoztak rajta a zsidók, hogy meri "én Atyám"-nak nevezni a Teremtőt.


János 14,7-9

"Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” „Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?"


Mégis mennyire kell elvakultnak lenni ahhoz, hogy ebből ne lássa valaki, hogy a Fiú nem csak egyszerű emberi próféta? Hol mondott ilyeneket akár egyetlen próféta is, hogy "aki engem látott, az Atyát is látta"? Jézus azért mert ilyet mondani, mert ő az Atya tökéletes Fia, örököse, képmása és visszatükröződése, ahogy a zsidó levél szerzője írja. S mielőtt eljött közénk, az Atyánál volt, ezért tehát bensőségesebb kapcsolatban van vele, jobban ismeri akármelyik földi prófétánál:


János 8,23

"De ő megmagyarázta nekik: „Ti innen alulról valók vagytok, én meg felülről való vagyok, ti e világból vagytok, én nem e világból vagyok."


János 16,28

"Eljöttem az Atyától, a világba jöttem, de most itthagyom a világot, és visszatérek az Atyához."


Itt is arról beszél, hogy mielőtt ember volt, Istenként létezett. De legalábbis sima ember semmiképp nem lehet ez alapján, minimum a legnagyobb angyal kell legyen ehhez, ezt még a Jehova tanúi is felismerték.


János 8,58

Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.”


János 17,5

"Most te is dicsőíts meg, Atyám, magadnál: részesíts abban a dicsőségben, amelyben részem volt nálad, mielőtt a világ lett."


Vagyis Jézus már a világ megteremtése előtt ott volt Isten mellett, dicsőségben.


János 17,24

"Atyám, azt akarom, hogy akiket nekem adtál, ott legyenek velem, ahol vagyok, s lássák dicsőségemet, amelyben részesítettél, mivel már a világ teremtése előtt szerettél."


Itt is.


János 17,10

"mert a tieid - hiszen ami az enyém, az a tied, s ami a tied, az az enyém -, és én megdicsőültem bennük."


Mindaz, ami az Atyáé, az Övé, mert Ő és az Atya egyek, ezt Jézus többször elmondta.


Hozzak még verseket, vagy ennyi elég lesz?

2017. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/115 anonim ***** válasza:
58%

Kedves keresztény hozzászólók, nem értem mi ez az ellenséges hangnem. Hogy ki miben hisz az az ő dolga én nem ítélkezek, hanem a vallásról beszélek, nem egyénekről.



"Nekik is ott volt a törvény, olvasd el Mózes könyveit! Jézus eljött hogy betöltse a törvényt (Máté 5:17), ez nem azt jelenti hogy az előtte ne létezett volna."


Jézus után is ott voltak a törvények:


Máté 19:16 Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: "Mester, mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?"

Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."


Vagyis nincs ingyen megváltás. Be kell tartani a parancsokat.



"Biztos megoldhatta volna máshogy is, ha akarja, de így döntött. És? Tán Isten fölött valónak képzeled magad hogy te akarod megszabni, hogy válthat meg téged?"


Vagyis nincs értelmes válaszod. Szerintem nem Isten döntött így hanem minden jel arra utal hogy az egyház hamisítása ez. Ennek semmi értelme, csakis emberi hamisítás lehet hiszen ellentétes Isten mindenható tulajdonságával. Isten ha akarja megbocsát. Miért kell ehhez emberként eljönnie?



"Tehát, Krisztus magát áldozta fel,mivel mindenható Isten ezért ezt megtehette. Allahról nem láttam még olyan bejegyzést, hogy magát feláldozva megváltja az emberek, erre csak Isten képes, aki az EGY igaz Isten és mindenki igaz Istene."



Balinhun


Mivel Allah mindenható nem kell öngyilkosnak lennie ahhoz hogy megbocsátson. Ez az fiú feláldozás leginkább pogány vallásokra emlékeztet amikben embereket áldoztak fel. Az iszlám szerint ha megbánjuk bűneinket, Isten megbocsátását kérjük illetve ha a bűnt egy másik ember kárára követtük el, az övét is, és távol maradunk a bűntől, akkor megbocsáthatja. Ez így teljesen logikus és érthető.



Balinhun, azt állítod téged megszállt a szentlélek, de továbbra is hazudozol az iszlámról illetve a keresztények által oly sokszor említett felebaráti szeretetnek a szikráját sem látom benned.Ezek alapján mégha létezne is szentlélek, a közeledbe sem menne.



Istvan35


Ne erőlködj. Ugynazeket a verseket hoztad fel korábban is, de legalább ugynanennyit tudnék hozni ami cáfolja Jézus Istenségét.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



Szóval nem kaptam válaszát csak mellébeszélést agresszív stílusban. Szerintem nem a Jehova Tanúit kellene támadnotok minden nap provokáló kérdésekkel mert ők legalább látják hogy Jézus nem lehet Isten. Akik a szentháromságot vallják, nem tekinthetőek egyistenhívőnek, mivel a három nem egyenlő egyel, az egyes keresztény irányzatokban jelentkező bálványimádásról nem is beszélve.


Főbb kérdések még egyszer:


1, Istennek miért kellett emberként megszületni és öngyilkosságot elkövetnie hogy megváltsa a bűnüket ha mindenható?


2,Jézus miért nem jelenti ki hogy Isten és az emberek akik személyes találkoztak vele miért nem látták hogy ő Isten?


3, Jézus milyen bűnöket váltott meg? Az eredendő bűnt vagy az egyes emberek bűnét?

2017. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!