Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt akarom tudni, hogy igazam...

Azt akarom tudni, hogy igazam van-e? Olvassátok, és ne úgy gondoljatok rá, mint arra, amit az egyház által kegyetlenül elvakított és félrevezetett kislány írt. Tehát?

Figyelt kérdés

Ha valaki végignéz a gyakori kérdések-en, akkor a vallással kapcsolat kérdéseknél ilyen van, hogy hülyeség, meg az egyház sötét múltja, meg hogy erőszakos vallás, stb. Na, most úgy döntöttem, hogy ennek véget vetek azzal, hogy felvilágosítom azt a sok kommunizmusban felnőtt embert, és azt a sok szűk látókörű és igazságtalan embert, akik ezeket írják. Kezdjük az Isten kérdéssel. Van-e? Van. Bizonyíték: élsz, és létezik a világ. Jó-e az Isten? Nagyon. Nézz szét. Van családod, barátaid és egy nem is akármilyen bolygón élsz. Isten gonosz vagy igazságtalan-e? Nem. Szabad elmét adott neked, amivel dönthetsz: mellette ellene. És ezzel a szabd elmével dönthetsz: látsz egy éhezőt

a) adsz neki enni (és esetleg imádkozol érte)

b) előadsz egy hisztit, hogy mit keres ez itt

c) elmész mellette, és szidod az Istent, hogy milyen gonosz, mert ilyeneket teremt


Szóval akkor ki a gonosz?


Aztán vannak olyanok, akik az egyház sötét múltját firtatják.


Példa: egy kamasz hisztis, lázadó, és talán időnként még gonosz személye. Ne múltat nézzétek, hanem azt, hogy most milyen. Mert akkor azért öltek meg sok embert, mert az akkori pápák gonoszak voltak és színészek. Ez az igazság. A mostani pápa kit bántott?


Aztán van ilyen, hogy cölibátus. "Választás Isten és ember között."


Nem kell választani. Legyen hívő ember. Mert a szerzetesség nem egy munka, hanem egy életen át tartó hivatás. És házasság előtt igenis ki lehet bírni szex nélkül. Mert akivel le tudsz feküdni, azt mindennél jobban szereted, és annak oda tudod adni magad.


Aztán erőszakos dolgok a Bibliában. Mi is a Biblia lényege? Az evangélium. Jézus soha nem akart senkit megölni. Sőt. Mózes könyveiből meg ne idézzétek. Azt hívják Tórának. Valamint Jézus soha nem mondta, hogy bűn melegnek lenni, vagy hogy meg kellene ölni őket. A pápa is elfogadja őket. És a Biblia a keresztények könyve.


Jézus Isten-e?


Az én hitem és minden keresztény hite szerint igen. Így soha nem mondta ki, de ha mások mondták rá, nem cáfolta. És ezt mondta: én és az Atya egyek vagyunk.


Miért jó hinni? Akárhogy nézzük, boldogabb leszel tőle. Mert ha hiszel, akkor mindig megmarad benned az, hogy "de majd az Isten megsegít". Másrészt az igazi hívő mindig próbál másokon segíteni. És most ne merjetek azzal jönni, hogy mert a melyik keresztény kit bántott. Azt hívják úgy, hogy színész.


Minek járjak misére?

Mert jót tesz, elmélyíti a hitedet, szórakoztató, és legalább nem csak vak hited lesz, mert a pap értelmes dolgokat is tud mondani, és elmagyarázni a napi igét. És a pápa nem gonosz. Csak a szeretet vezérli, ami miatt sajnálom, hogy a sok bevándorló ezt kihasználja. És nincs olyan, hogy az egyház olyat mond valakinek, hogy térítenie kell. Ez hülyeség. És még valami: a szerzetesek által elkövetett szexuális zaklatás. Ilyen esetben a szerzetes nem jó utat választott, és bűnt bűnre halmozott, mert hamis esküt tett, paráználkodott és törvényt sértett. Ez van, ilyenkor nagy részben ő a hibás nem az egyház. Ha ismertek olyat, aki cölibátusra készül, de nem látjátok benne az elszántságot, akkor javasoljatok neki más egyházi szolgálatot (kántor, templomszolga, hitoktató, vagy cölibátus nélküli szerzetesség).


"Keresztény vagyok, de a magam módján."

Magyar vagyok, de a magam módján.

Lány vagyok, de a magam módján.

Ember vagyok, de a magam módján.


És most jön a választás.

1.) Keresztény vagyok, és úgy élek és halok meg, majd a mennybe kerülök.

2.) Keresztény vagyok, de kiderül (bár ez szinte lehetetlen), hogy az egész egy hülyeség, és elpazaroltam egy kis időt az életemből.

3.)Azt hittem, hogy nincs, lusta voltam, nem törődtem vele, és meghalok, és vége.


És amire ezzel az egésszel ki akartam lyukadni: Ne trollkodjatok bele mások hitébe, mert ez az igazi kegyetlenség és igazságtalanság. Nem azt mondom, hogy legyen mindenki keresztény, mert ez olyan, mint a házasság. Vannak hullámvölgyek, de a hívőket hagyjuk hinni, és ne ellentérítsük őket. Ha egy keresztény esetleg meg akar téríteni, de te erre nem érzel hajlamot, semmilyen szinten, akkor kérlek udvariasan utasítsd el, és ne küldd el az anyjába.



2017. jún. 14. 18:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
100%

"akik pazarolják rám a haragjukat."

Ilyen idős korban már nem ártana, ha képes lennél elemezni a dolgokat, és elvonatkoztatni a haragtól.

Ez azt jelenti, hogy egy haragos írásból is ki tudnád olvasni a mondanivalót.

Mellesleg sokan írtak neked normálisan, harag nélkül.

Megpróbálsz ezeknek válaszolni?


"már annyiszor hallottam, hogy nem érdekel"

Azért egy szóban kitérhettél volna ezekre is.


"És fiatal vagyok-e? Tény. De remélem nem leszek olyan rozzant, besavanyodott 30-as"

Hát... jelenleg egy ultrakonzervatív igazi bigott szektásnak a képét mutatod.

Ez nem sértés, hanem pontosan így van.

Ez lehet a fiatalságod miatt... akkor remélhető, hogy idővel ez változni fog.

Ahogy majd a tudásod, a türelmed és az empátiád nőni fog.


De sajnos előfordulhat az is, hogy ez az igazi természeted, és akkor pont az a besavanyodott vakhívő bigott szektás leszel, aminek most nézel ki.

A választás RAJTAD áll.

Mi csak egy tükröt tudunk eléd tartani.

Ha te félrenézel, vagy összetöröd ezt a tükröt - az is a te választásod.

2017. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 Mojjo ***** válasza:
100%
@91: a legjobb, hogy a kérdező nagyjából mindent félreértett, amit csak lehetett. Nem értette, hogy azzal, hogy a fiatalságát hangsúlyozom, konkrétan őt védem, valószínűleg halvány gőze sincs, miért kérdezgetted az iskoláját, nem érti, hogy mi is a gyanú tárgya, nem értette, hogy a "nem válaszol" kitétel nem arra vonatkozott, hogy most fél-egy napot nem írt, és valamit totál félreértett haragnak. Ezért is kár, mert a sok félreértése miatt alighanem úgy érzi, hogy jóval-jóval több támadást kapott, mint amennyi igazából felé irányult.
2017. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 A kérdező kommentje:

#91

Tipikus ateista. Azt hiszi, hogy ha én is olyan leszek mint ő, nekem az lesz a jó. És nem a fiatalságom miatt, van hanem ilyen vagyok. SZEKTÁS. Kár, hogy a Római Katolikus Egyház nem szekta.


#92

Kifejtenéd, hogy milyen támogatás?

Az támogatás, hogy ír nekem egy üzenetet, ami nagyjából ennyi tettetett műveltség alá bújtatva:

"Na ide figyelj, te kis értelmi fogyatékos. Fogd már fel, hogy te egy kis pisis ovis vagy, mert van egy képzeletbeli barátod, akiről azt hiszed, hogy van. Pedig nincs. Ezt a TUDOMÁNY alátámasztja. A TUDOMÁNY lényeg. A TUDOMÁNY azt is alátámasztja, hogy Magyarországon üldözik a rohadt SZEKTÁSOKAT. És Rohadjál meg, hát mit képzelsz te magadról, mert kijelented, hogy igazad van. Pedig észrevehetnéd, hogy nincs. Ha meg akármiben igazad lesz, az se érdekel majd senkit, mert akinek képzeletbeli lények vannak az életében (mint ahogy a legtöbbünk nagyanyjának), az olyan bolond, hogy jobb lenne agyonütni. És te nekem ne akarjál jót, majd én jobban tudom. Ne akarjál a fogyatékos elmédben létező mennybe juttatni, mert nekem így is jó."

Hogy ha az a két lehetőség állna elő, hogy vagy ilyen leszek (az ateista ezen formája) vagy SZEKTÁS, akkor egyértelmű, hogy melyiket választanám. Bár elárulom, hogy a szekták egyrészt nem hivatalos vallások, másrészt meg ott a köznapi ember (nem pap, nem mit tudom én) Isten (aki ugyebár nem létezik) áll a középpontban. Ha akarja ha nem. De ezzel ezt a kérdést és vitát is lezárom. És köszönöm, hogy voltak KETTEN, akik ateista létükre tisztességes választ tudtak írni.

2017. jún. 24. 23:10
 94/101 Mojjo ***** válasza:
100%

@93:

"Kifejtenéd, hogy milyen támogatás?"

Támogatás? Nem írtam semmiféle támogatásról, így erre nem tudok neked válaszolni.


Nem hiszem egyébként, hogy a 73%-os, vagy bárki más ennyire sarkos és offenzív véleményt fogalmazott meg, bár az való igaz, hogy általában az ilyen viták elég feszült légkörben szoktak zajlani és ritkán jó hangulatúak. Ráadásul internetes fórumokon tipikusan hamarabb harapnak az emberek :) Nem érdemes ezt túlságosan a szívedre venni.


A tudomány egyébként természetesen nem mondja, hogy nem létezik semmiféle isten. A tudomány azt sem mondja, hogy létezik. Erről a kérdésről speciel nincs álláspontja.


És persze szívesen, ha bármit tudtunk mondani, ami csak kicsit is érdekes volt a számodra, már megérte. :)

2017. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:
100%

# 93/94 Időpont tegnap 23:10

Eddig csak mosolyogtam rajtad, de most már én is azt mondom, hogy neked komoly mentális problémád van.

És ezt nem a hited(?) miatt mondom, mert azért senkit sem ítélek el. Hanem amiatt szellemi ámokfutás miatt, amit itt a neked nem tetsző válaszokra reagálva rendezel.

2017. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:
100%

"Tipikus ateista. Azt hiszi, hogy ha én is olyan leszek mint ő, nekem az lesz a jó."

Elárulnád, hogy hogyan tudtad az én írásomat ennyire kicsavarni, hogy ez jöjjön ki belőle? Leírhatnád a folyamatot, ahogy értelmezted... tanulságos lenne.

Kár, hogy erre valószínűleg nem vagy képes. Nyilván ösztönösen értelmezed a dolgokat, ahogy általában a nők szokták, és nem tudod megmondani, mit miért értettél úgy, ahogy. Súlyosabb esetben: "hogy lehetett volna másképp érteni?"


"És nem a fiatalságom miatt, van hanem ilyen vagyok."

Egyelőre. Ha normális ember vagy, akkor ez változni fog, ahogy leírtam.


"SZEKTÁS. Kár, hogy a Római Katolikus Egyház nem szekta."

TE vagy OLYAN, MINT egy szektás. Szövegértés hogy megy?


#92

"Kifejtenéd, hogy milyen támogatás?"

TÁMADÁS!

OLVASD VISSZA!


"A TUDOMÁNY azt is alátámasztja, hogy Magyarországon üldözik a rohadt SZEKTÁSOKAT."

Még jó, hogy ezt te nem így gondolod... igaz?


"Hogy ha az a két lehetőség állna elő, hogy vagy ilyen leszek (az ateista ezen formája) vagy SZEKTÁS, akkor egyértelmű, hogy melyiket választanám."

Ez mondjuk nekem is egyértelmű.

De te, ugye - mint értelmes ember - nyilván tudod, hogy egy normális ateista egyáltalán nem ilyen?

És, ha EBBŐL kellene választani, ahhoz mit szólnál?

Úgy érzem, egy kicsit mellébeszélés ez az írásod. Nyilván a nagyon rossz és a kevésbé rossz közül én is a kevésbé rosszat választanám... de mi van, ha VAN még más választási lehetőség is?

[link]


"köszönöm, hogy voltak KETTEN, akik ateista létükre tisztességes választ tudtak írni."

Tudod, az írásaid alapján itt téged könnyű összekeverni egy őrjöngő elmebeteggel. Erre meg kevés normális ember vállalkozik, hogy elkezdjen vitatkozni veled, mert valószínű, hogy segítséget nem fogadsz el (mint az látszik is), viszont csúnya veszekedés lehet belőle.

Valami terheltséged valószínűleg van - ezt nagyjából mindenki látja itt.

Normális esetben a beteg ember orvoshoz kerül, aki aztán megpróbálja meggyógyítani.

Még mielőtt ezt is félreérted: vannak normális hívők. Nyilván belőled is ezt szeretne kihozni az orvos.

Viszont nálunk sajnos jelenleg olyan törvények vannak, amelyek lehetővé teszik, hogy az elmebetegek ne kapjanak semmiféle kezelést, amennyiben nem közveszélyesek.

Jelenleg te még nem tűnsz annak.

Így aztán nem lehet téged orvoshoz kényszeríteni, amíg nem akarsz megölni valakit, hanem csak magadtól mehetnél.

Magadtól meg nem fogsz, igaz?

2017. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy egy csomóan sértegetnek, erre ugye mint minden ember, felkapom a vizet, erre menjek orvoshoz. Köszönöm. Majd bemegyek, és közölni fogom, hogy doktor, nézze, én összevesztem valakivel egy fórumon, aki sértegetett. Vallás volt a téma, és mivel én tényleg hiszek valamiben, mégpedig úgy, hogy minden nap imádkozom, vasárnaponként templomba járok és olvasom a bibliát. De az nem számít, hogy ő meg az életére mondja, hogy nincs isten, szóval ő nem hisz benne. Sőt, inkább fanatikusan van ellene. És kijelentette, hogyha én a későbbiekben is hiszek Istenben, akkor orvoshoz kell fordulnom.


Egyébként itt ismer engem valaki, hogy megmondja, hogy milyen vagyok? Csak ha érdekel valakit, akkor mesélek arról, amit itt nem tudtok.

2017. jún. 28. 14:07
 99/101 anonim ***** válasza:
100%

"egy csomóan sértegetnek, erre ugye mint minden ember, felkapom a vizet"

Nem.

Alig volt itt sértés. Tipikus üldözési mánia jegyeit mutatod, ami egy BETEGSÉG. Beteget nem sértegetünk, hanem orvoshoz küldjük.


"Majd bemegyek, és közölni fogom, hogy doktor, nézze, én összevesztem valakivel egy fórumon, aki sértegetett. Vallás volt a téma, és mivel én tényleg hiszek valamiben"

Nem valakivel: MINDENKIVEL. Ez semmit nem mond neked?

Tudod, kíváncsi vagyok, képes vagy-e megtenni: mutasd meg egy orvosnak ezt a fórumot. Olyan orvosnak, akiben megbízol.

100%, hogy fog valamilyen terápiát javasolni neked.


"De az nem számít, hogy ő meg az életére mondja, hogy nincs isten"

Megmutatnád, hogy ez hol jött elő? Ki írta, mikor?

Tudod, annyira tipikusak a tünetek...

Amúgy ateista ilyet nem mond. Hívők szoktak az életükre esküdözni.


Nézd: a MI életünket nem nagyon befolyásolja, ha te valláskárosult vagy. NEKED lesz sokkal rosszabb az életed így. Lehet, hogy nem is tudsz róla, de akkor is.

EZEN tudna segíteni egy jó szakorvos, HA felvennéd vele a kapcsolatot. TE. Nem más.

Mi nem tudunk elcipelni az orvoshoz.


Ha viszont betegen akarsz tovább élni, az a te döntésed. Megteheted... csak rosszul jársz vele.

De tényleg a te döntésed.

2017. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
Nektek miért mániátok, hogy csak és kizárólag kommunizmustól elvakulva lehet az ember valláskritikus nézőponton? Önálló véleményalkotásról hallottál már?
2017. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!