Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt akarom tudni, hogy igazam...

Azt akarom tudni, hogy igazam van-e? Olvassátok, és ne úgy gondoljatok rá, mint arra, amit az egyház által kegyetlenül elvakított és félrevezetett kislány írt. Tehát?

Figyelt kérdés

Ha valaki végignéz a gyakori kérdések-en, akkor a vallással kapcsolat kérdéseknél ilyen van, hogy hülyeség, meg az egyház sötét múltja, meg hogy erőszakos vallás, stb. Na, most úgy döntöttem, hogy ennek véget vetek azzal, hogy felvilágosítom azt a sok kommunizmusban felnőtt embert, és azt a sok szűk látókörű és igazságtalan embert, akik ezeket írják. Kezdjük az Isten kérdéssel. Van-e? Van. Bizonyíték: élsz, és létezik a világ. Jó-e az Isten? Nagyon. Nézz szét. Van családod, barátaid és egy nem is akármilyen bolygón élsz. Isten gonosz vagy igazságtalan-e? Nem. Szabad elmét adott neked, amivel dönthetsz: mellette ellene. És ezzel a szabd elmével dönthetsz: látsz egy éhezőt

a) adsz neki enni (és esetleg imádkozol érte)

b) előadsz egy hisztit, hogy mit keres ez itt

c) elmész mellette, és szidod az Istent, hogy milyen gonosz, mert ilyeneket teremt


Szóval akkor ki a gonosz?


Aztán vannak olyanok, akik az egyház sötét múltját firtatják.


Példa: egy kamasz hisztis, lázadó, és talán időnként még gonosz személye. Ne múltat nézzétek, hanem azt, hogy most milyen. Mert akkor azért öltek meg sok embert, mert az akkori pápák gonoszak voltak és színészek. Ez az igazság. A mostani pápa kit bántott?


Aztán van ilyen, hogy cölibátus. "Választás Isten és ember között."


Nem kell választani. Legyen hívő ember. Mert a szerzetesség nem egy munka, hanem egy életen át tartó hivatás. És házasság előtt igenis ki lehet bírni szex nélkül. Mert akivel le tudsz feküdni, azt mindennél jobban szereted, és annak oda tudod adni magad.


Aztán erőszakos dolgok a Bibliában. Mi is a Biblia lényege? Az evangélium. Jézus soha nem akart senkit megölni. Sőt. Mózes könyveiből meg ne idézzétek. Azt hívják Tórának. Valamint Jézus soha nem mondta, hogy bűn melegnek lenni, vagy hogy meg kellene ölni őket. A pápa is elfogadja őket. És a Biblia a keresztények könyve.


Jézus Isten-e?


Az én hitem és minden keresztény hite szerint igen. Így soha nem mondta ki, de ha mások mondták rá, nem cáfolta. És ezt mondta: én és az Atya egyek vagyunk.


Miért jó hinni? Akárhogy nézzük, boldogabb leszel tőle. Mert ha hiszel, akkor mindig megmarad benned az, hogy "de majd az Isten megsegít". Másrészt az igazi hívő mindig próbál másokon segíteni. És most ne merjetek azzal jönni, hogy mert a melyik keresztény kit bántott. Azt hívják úgy, hogy színész.


Minek járjak misére?

Mert jót tesz, elmélyíti a hitedet, szórakoztató, és legalább nem csak vak hited lesz, mert a pap értelmes dolgokat is tud mondani, és elmagyarázni a napi igét. És a pápa nem gonosz. Csak a szeretet vezérli, ami miatt sajnálom, hogy a sok bevándorló ezt kihasználja. És nincs olyan, hogy az egyház olyat mond valakinek, hogy térítenie kell. Ez hülyeség. És még valami: a szerzetesek által elkövetett szexuális zaklatás. Ilyen esetben a szerzetes nem jó utat választott, és bűnt bűnre halmozott, mert hamis esküt tett, paráználkodott és törvényt sértett. Ez van, ilyenkor nagy részben ő a hibás nem az egyház. Ha ismertek olyat, aki cölibátusra készül, de nem látjátok benne az elszántságot, akkor javasoljatok neki más egyházi szolgálatot (kántor, templomszolga, hitoktató, vagy cölibátus nélküli szerzetesség).


"Keresztény vagyok, de a magam módján."

Magyar vagyok, de a magam módján.

Lány vagyok, de a magam módján.

Ember vagyok, de a magam módján.


És most jön a választás.

1.) Keresztény vagyok, és úgy élek és halok meg, majd a mennybe kerülök.

2.) Keresztény vagyok, de kiderül (bár ez szinte lehetetlen), hogy az egész egy hülyeség, és elpazaroltam egy kis időt az életemből.

3.)Azt hittem, hogy nincs, lusta voltam, nem törődtem vele, és meghalok, és vége.


És amire ezzel az egésszel ki akartam lyukadni: Ne trollkodjatok bele mások hitébe, mert ez az igazi kegyetlenség és igazságtalanság. Nem azt mondom, hogy legyen mindenki keresztény, mert ez olyan, mint a házasság. Vannak hullámvölgyek, de a hívőket hagyjuk hinni, és ne ellentérítsük őket. Ha egy keresztény esetleg meg akar téríteni, de te erre nem érzel hajlamot, semmilyen szinten, akkor kérlek udvariasan utasítsd el, és ne küldd el az anyjába.



2017. jún. 14. 18:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 A kérdező kommentje:

Én ezt most konkrétan nem térítési céllal írtam. De te nem találod elkeserítőnek azt, hogy mi, magyarok ilyen szinten szánalmasak vagyunk? Hogy egyre több a muzulmán és buddhista, meg hasonlók az országban? Egyszer láttam, hogy YouTube-on valaki azt írta hozzászólásban, hogy szerencse, hogy Magyarország keresztény ország. Erre szokás szerint elkezdődött egy nyilvános vita. Rengetegen rászóltak, és kérdőre vonták, hogy honnan veszi azt a baromságot, hogy azt meri írni, van Isten, mikor egyértelmű, hogy az ateizmus az igaz. Másrészt, én egy közönséges iskolában tanultam, nem vallásosban. De egyszer az igazgató, aki soha nem jött el még a templomi karácsonyi koncertre sem, azt mondta, hogy mi ne rontsuk el azzal az életünket, hogy ateisták vagyunk. Ezen gondolkoztunk, hogy mire céloz ezzel, mert a keresztényeknek nem olyan jó az életük mint a legtöbb ateistának. Egy keresztény nem alszik vasárnap délig, péntekenként és nagyböjt idején nem eszik húst, a szexualitástól a nem házasok tartózkodnak, olvasni kell a Bibliát stb. Ezért megkérdeztük, hogy miért mondta ezt. Ő azt felelte:

Mert lehet, hogy a másiknak van igaza. - Ezt megint nem értettük.- Ha keresztény vagy, és az ateistáknak van igaza-vagyis nincs isten-, akkor sok időt pazaroltál. De ha ateista vagy, és a keresztényeknek (vagy bármelyik egyistenhívő vallásnak) van igaza, akkor eltékozoltad az életed.

2017. jún. 18. 13:27
 42/101 Mojjo ***** válasza:
100%

@41:

"Én ezt most konkrétan nem térítési céllal írtam."


Aha, hát hogyne. Kicsit még dolgozz ezen, aztán talán el is fogjuk hinni.


"De te nem találod elkeserítőnek azt, hogy mi, magyarok ilyen szinten szánalmasak vagyunk? Hogy egyre több a muzulmán és buddhista, meg hasonlók az országban?"


Mondja ezt az, aki ha újjászülethetne, muzulmán országba szeretne születni.


"Egy keresztény nem alszik vasárnap délig"


Természetesen az ateisták egytől egyig vasárnap délig alszanak, ezt mindenki tudja. Én is azért keltem ma laza 5 órával dél előtt, mert ez így van.


"péntekenként és nagyböjt idején nem eszik húst"


Ó, ezt a lapot simán ütöm, figyelj: vegetáriánus ateista. Na, az soha nem eszik húst. És akkor ez most mit is jelent? Ja, megvan: semmit.


"a szexualitástól a nem házasok tartózkodnak"


Szerinted a hívők hány százaléka tartja ezt be? Egy számjegyű. Ennek a marhaságnak, ha betartják, amúgy jó sok negatív folyománya lehet, de mivel write only módban vagy, azt hiszem kár is belekezdenem.


"De ha ateista vagy, és a keresztényeknek (vagy bármelyik egyistenhívő vallásnak) van igaza, akkor eltékozoltad az életed."


Természetesen, hiszen ha nem Istennek szentelted azt, akkor minden, amit tettél, felesleges volt, egy nagy pazarlás, ugye? A gyerekeidre szánt idő, törődés, szeretet, a segítség, amit random embereknek tettél, ha tettél ilyet, az eredmények, amiket elértél, az, ha gazdagítottad az emberiség tudástárát, vagy művészetét, bármi... ez mind-mind pazarlás, mert csak annak van értelme, ha az istenkét szolgáljuk. Valahogy így? Remek jó meglátás, az igazgató egy bölcs ember. Megéri megfogadni a szavait.


De amúgy elárulok egy titkot: ha létezik is a keresztény Isten, te ugyanúgy megszívtad. Ugyanis ő pontosan látná azt, amit mi: hogy még annyira sem vagy keresztény, mint én. Te elhiszed egyáltalán magadnak, hogy az vagy? Ugyanmár... te wannabe muzulmán. Amúgy át lehet térni muszlim hitre, sőt, ki is lehet költözni muzulmán országba, semmi nem tart vissza.


-------


Érdeklődőknek extra infó: az igazgató Pascal fogadásának egy béna változatát adta elő. Ezzel kapcsolatban itt érdemes nézelődni:

[link]

és

https://www.youtube.com/watch?v=GScdUIYXglA

2017. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/101 anonim ***** válasza:
69%
2017. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 A kérdező kommentje:
Jó, abban hiszel, amiben akarsz. Te például azt hiszed térítési céllal írtam, de nem. Irónia, hogy ez pont egy hiszel-nem hiszel esetnél fordul elő. És nem azt mondtam, hogy az ateisták délig alszanak, hanem azt, hogy egy keresztény nem. És nem, én nem vagyok keresztény. Egy keresztény jó. És nem attól jó valaki, hogy keresztény, hanem attól keresztény, hogy jó. Most tisztáznám, én csak akarok keresztény lenni. A keresztények nem átkozódnak, pedig most megint lenyomtam egy jó kört. Nem vitatkoznak. AZ a keresztény, aki ilyeneket tesz, és aztán ki merné jelenteni, hogy ő igenis keresztény, az hazudna, mint a vízfolyás. Soha nem akarnék muzulmán lenni. És igen, vannak olyan ateisták, akik sokkal jobb emberek nálam, méghozzá sokkal. És ezt most nem is értem, mert én azt nem mondtam sehol, hogy keresztény lennék. Szerintem az ateizmus célja az, hogy csakis ésszel éljünk. És ezt gyakorlatilag ki is mondtátok, aztán meg jöttetek azzal, hogy szeretet. Az eszeddel szeretsz? Na, hagyjuk. Aztán jött az, hogy szeretet, gondoskodás,törődés, meg sikerek. Ezek fontosak. És kijelentetted, hogy ez csak akkor ér valamit, ha Istennek ajánljuk. Én, vagy akárki más ezt Istennek ajánljuk. Nem, aki mindent Istennek ajánl, azt hívják úgy, hogy szerzetes. Nekünk élnünk kell az életünket. És én ezt írtam valahol, hogy ami nem Istennek van, az felesleges? Igazából, nem is tudom, hogy ezt hogy mondjam, de te vagy az, aki valamilyen szinted becsapod magad. Mert te azt akarod hallani, hogy a keresztények rossz emberek, és hogy nem létezik Isten. Mert azt mindenki tudja, hogy valami van, ami nagyobb az embernél. És nem tudom, lehet, hogy Pascal mondta, de nekem az igazgatón mondta. Azért vannak a tudósok és filozófusok, hogy idézzenek tőlük. És gratulálok, ateistanapló.
2017. jún. 19. 13:20
 45/101 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"És nem azt mondtam, hogy az ateisták délig alszanak, hanem azt, hogy egy keresztény nem."


Honnan tudod, hogy ez így van? Felmérést végeztél az összes keresztény között? :D Elég sok mindent hallottam, amit megpróbálnak belemagyarázni a kereszténységbe, de bevallom, ez teljesen új. Tartalmaz erre az egyház vagy a Biblia valamilyen iránymutatást? Hogy nem szabad egy kereszténynek délig aludnia????


"És nem, én nem vagyok keresztény. Egy keresztény jó. És nem attól jó valaki, hogy keresztény, hanem attól keresztény, hogy jó. Most tisztáznám, én csak akarok keresztény lenni."


Huh? Ezzel itt mit akartál mondani?


"A keresztények nem átkozódnak, pedig most megint lenyomtam egy jó kört. Nem vitatkoznak. AZ a keresztény, aki ilyeneket tesz, és aztán ki merné jelenteni, hogy ő igenis keresztény, az hazudna, mint a vízfolyás."


Akkor most mi? Nem vagy keresztény, vagy az vagy? Valami nekem itt nem teljesen tiszta.


"Soha nem akarnék muzulmán lenni."


Akkor miért írtad ezt korábban?


"Szerintem az ateizmus célja az, hogy csakis ésszel éljünk."


Az ateizmusnak önmagában véve semmiféle "célja" nincs. Ateista az, aki nem hisz istenben/istenekben. Pont. Minden további más belemagyarázás.

Meg egyébként is, miért lenne az ateizmus "csak ésszel" való élet? Kétségtelen tény, hogy sok ateista fontosnak tartja a racionalitást (többek között ezért vetik el ezek az ateisták az istenhipotézist), de ez nem igaz minden ateistára. Az se igaz, hogy az ateistáknak nincsenek érzelmeik. Az ateisták is sírnak, nevetnek, családot alapítanak stb. Ők is rendelkeznek moralitással, és ők is törekszenek a boldogságra.

Az ateizmus nem azt jelenti, hogy eldobod az érzelmeidet és számítógép leszel.


"És ezt gyakorlatilag ki is mondtátok, aztán meg jöttetek azzal, hogy szeretet. Az eszeddel szeretsz? Na, hagyjuk."


Egyébként a vicces az, hogy igen, az eszünkkel szeretünk: [link]


De komolyra fordítva a szót, miért ne lehetne egy ateista érzelmes ember?


"Igazából, nem is tudom, hogy ezt hogy mondjam, de te vagy az, aki valamilyen szinted becsapod magad. Mert te azt akarod hallani, hogy a keresztények rossz emberek, és hogy nem létezik Isten."


Nem tudom, ezt honnan vetted. Szerintem ezt senki nem mondta, én biztosan nem.


"Mert azt mindenki tudja, hogy valami van, ami nagyobb az embernél."


Tudja? Mi alapján, kedves Kérdező? Miért állítod ezt? Ez a Te hited, rendben, de miért kell, hogy ezt mindenki ossza?


"És nem tudom, lehet, hogy Pascal mondta, de nekem az igazgatón mondta. Azért vannak a tudósok és filozófusok, hogy idézzenek tőlük."


No igen, csak hogyha elolvastad a belinkelt oldalakat, Pascal gondolatmenetét már megcáfolták, téves. Ezért hiába volt nagy név, ilyen szempontból nem hivatkozhatsz rá (ahogy az igazgatódra sem).

2017. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/101 Mojjo ***** válasza:
100%

"Irónia, hogy ez pont egy hiszel-nem hiszel esetnél fordul elő."


- Házi feladat1: utánanézni az irónia szó jelentésének

- Házi feladat2: utánanézni a "hinni" szó általános jelentése és az "istenhit" szó jelentése közötti különbségeknek

---------


"És nem azt mondtam, hogy az ateisták délig alszanak, hanem azt, hogy egy keresztény nem."


Azt írtad, impliciten ugyan, de félreérthetetlenül, hogy a legtöbb ateista délig alszik. Idézem:

"a keresztényeknek nem olyan jó az életük mint a legtöbb ateistának. Egy keresztény nem alszik vasárnap délig"

---------


"És nem, én nem vagyok keresztény."


Tudjuk, de örülök, hogy beismerted. Ezért minden elismerésem - komolyan. Kevesen képesek ezt maguknak beismerni. Ez alapján bőven nem vagy menthetetlen :)

---------


"És nem attól jó valaki, hogy keresztény, hanem attól keresztény, hogy jó."


Ezek szerint egy olyan ember is lehet keresztény aki

a, soha nem hallott még Jézusról

b, hallott ugyan, de nem hisz a világon semmilyen istenben

csak szimplán "jó" (akármit is jelentsen ez a szó)?

---------


"Soha nem akarnék muzulmán lenni."


Vesd össze ezzel:

"ha bármit tehetnék, akkor ebből az egész puttypuruttyból azt hoznám ki, hogy újraszületnék, akkor egy muzulmán országban élnék muzulmánként."


Mindkettőt te írtad. Akkor most mi van, mi az igazság?

---------


"És igen, vannak olyan ateisták, akik sokkal jobb emberek nálam, méghozzá sokkal."


Szintén le a kalappal, ilyet is kevesen szoktak errefelé írni. Őszintén becsülöm, hogy te mégis megteszed.

---------


"És ezt most nem is értem, mert én azt nem mondtam sehol, hogy keresztény lennék."


De igen. A 30-as hozzászólásban "hívő keresztény"-nek mondtad magad.

---------


"Szerintem az ateizmus célja az, hogy csakis ésszel éljünk."


Nem. Egyáltalán nem. Az ateizmusnak nincs semmiféle "célja". Ateista csupán az, aki nem hisz Istenben/istenekben. Ennyi, nem több. Olyasmi ez, mintha valaki nem hisz abban, hogy idegen lények látogatják a Földet és embereket, meg teheneket rabolnak el. Ennek sincs semmiféle "célja". Csupán ezek az emberek nem látják megalapozottnak, bizonyítottnak, hogy ilyesmi történne. Az ateisták pont így vannak a különféle istenekkel, ideértve a keresztény Istent is. Egy ateista ettől lehet racionális, vagy irracionális, a szívével gondolkozó, vagy az eszével gondolkozó, lehet bármilyen. Az ateizmusnak ehhez vajmi kevés köze van.

---------


"És ezt gyakorlatilag ki is mondtátok"


Aki ilyet mondott, az hülyeséget beszélt. Felejtsd el.

---------


"És én ezt írtam valahol, hogy ami nem Istennek van, az felesleges?"


Egyértelműen következett a szavaidból - amik mondjuk az igazgató szavai voltak. De azért idézem tőled:

"De ha ateista vagy, és a keresztényeknek (vagy bármelyik egyistenhívő vallásnak) van igaza, akkor eltékozoltad az életed."


Gondolom nem kell magyarázni, hogy csak akkor tékozoltad el az életedet, ha felesleges volt minden, amit tettél. Ha nem volt az, akkor nem tékozoltad el az életed. És ha ateistaként olyat teszel, ami számít, ami NEM felesleges, akkor ateistaként sem tékozoltad el az életed. Márpedig az igazgat általad visszamondott kinyilatkoztatása pont ez: ha ateista vagy, elpazaroltad az életed. magyarán bármit is tettél, minden felesleges volt. (Kicsit zavarba ejtő, hogy ezt magyaráznom kell, annyira magától értetődő - csak a szavak jelentéseit kell ismerni, és már látod is. Na mindegy.)

---------


"Mert te azt akarod hallani, hogy a keresztények rossz emberek, és hogy nem létezik Isten."


Dehogy akarom hallani ezeket. Egyáltalán honnan vetted ezeket a marhaságokat? A keresztények pont ugyanúgy emberek, mint a hinduk, a muzulmánok, a wiccák, vagy az ateisták - sokfélék. Jók, rosszak és a kettő között minden. Emberek vagyunk. Sok minden van a szívünkben - mindenkiében. Akármiben is hisz, vagy nem hisz. Nem mellesleg épp elég NAGYON jó keresztényt ismerek, akit igen-igen nagyra becsülök, szóval ilyen marhaságokat nem, hogy nem akarok hallani, de egyenesen sértő is lenne ilyet hallanom. Az, meg, hogy létezik-e valamiféle isten.... nem tudom. Legalábbis egy általános istenképpel szemben így vélekedek. Igény szerint jobban is bele lehet menni, de első körben legyen elég ennyi :)

---------


"Mert azt mindenki tudja, hogy valami van, ami nagyobb az embernél."


Pl egy zsiráf. A zsiráfok jófejek. És nézd, mennyivel nagyobb egy embernél:

[link]

---------


"És gratulálok, ateistanapló."


Volt hívők is írhatnak az álláspontjukról szabadon. Én mondjuk pont nem szoktam és nem is szeretek onnan idézni, a wiki.ironchairots.org - ahonnan én is idéztem - jóval objektívebben, tárgyilagosabban és nem mellesleg alaposabban jár körül minden témát - Pascal fogadását is.

2017. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom megint, én nem mondtam azt, hogy ha nem szenteltél mindent Istennek,a akkor felesleges az életed. Senki élete nem felesleges. Az viszont lehet felesleges, amit teszel. Csak akkor felesleges valakinek az élete, ha minden, amit tesz az felesleges. Ez viszont lehetetlen. De most a lélekről van szó. Isten mindent megbocsát, ha elismered őt. Én nem mondom, hogy varrass egy keresztet a homlokodra, és mindennap járj misére vagy istentiszteletre. De egyrészt, ha ez így folytatódik, akkor nem lesznek rövidesen keresztények Magyarországon. Másrészt, ez most tényleg kicsit fanatikusan hangzik, pedig nem vagyok az, csak egy közönséges ember, sőt kicsit még betegesen is hangzik, de aggódom a lelketekért. :"D De most viccen kívül, komolyan. Ennek az egész irománynak az volt a lényege, hogy mindenki jól járjon (lelkileg), mert -ez is betegesen hangzik egy kicsit- azt szeretném, ha mind a mennybe kerülnénk.
2017. jún. 19. 22:06
 48/101 Mojjo ***** válasza:
97%

@47: azt próbáld megérteni, hogy az eltékozolt élet azt jelenti, hogy felesleges volt minden amit az életünkben tettünk. A kettő egyet és ugyanazt jelenti. Tudom, az igazgató mondta, te csak idézted. És látom, nem gondolod úgy, hogy bárki élete elpazarolt lenne - és ebből már magad is rájöhetsz, hogy mekkora butaságot beszélt az igazgató. Csak gondold át, hogy mi mit is jelent pontosan, és nem kellünk még mi sem, máris láthatod egyedül is, hogy hamis igét hirdet.


Amúgy nem hangzik betegesen, hogy jót szeretnél, hogy azt szeretnéd, hogy mind a mennybe kerüljünk. Sőt, kifejezetten kedvesen hangzik, és erre csak azt tudom válaszolni, hogy köszönöm, őszintén. :) Ettől nem változik persze a világnézetem, de nagyra értékelem a jóindulatot. :)

2017. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem az eltékozlásnál is az örök élet elveszítésére célozott.
2017. jún. 20. 15:17
 50/101 Mojjo ***** válasza:
100%
@49: miért, a pokolban való örökös szenvedés nem örök élet? :) Kissé kényelmetlen élet ugyan, de öröknek örök.
2017. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!