Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
 91/142 A kérdező kommentje:
Én viszont még mindig nem kaptam arra választ, hogy milyen bibliai ige alapján mondja barmelyik adventista is, hogy aki nem tart szombatot, az nem keresztény és nem üdvözül.
2017. aug. 15. 09:45
 92/142 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Nem igaz a kérdésedben megfogalmazott rágalmad!


Az adventisták NEM HISZIK,HOGY NEM ÜDVÖZÜLHET,AKI NEM TART SZOMBATOT!


Ezt már leírtuk legalább 10 alkalommal erre a kérdésre.

Nem értem,miért nem vagy képes ezt felfogni!


Jézus sosem ünnepelt vasárnapot,de sok példa van a Bibliában,amikor szombaton zsinagógában volt.Mivel Jézust követjük-hisz a "keresztény szó ezt jelenti-Jézust követjük ebben is.

(Ezt is leírtuk sokszor.Olvass vissza,ha feledékeny vagy!)

2017. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
65%

Yes!yesyesyes!


A 10 törvény,a szeretetben teljesedik ki.

Lehetetlen isteni szeretetet gyakorolni a 10 törvény áthágásával.


Csak gondold meg!

Szeretheted az embert,akit megölsz,meglopsz,bacsapsz,rágalmazol,stb.?


A 10 törvény,a "szeretet módszertana".

2017. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
68%

NO,NO,NO!yesyesyes!(80.Hsz!)


Jézus bemutatta,hogy be lehet tartani a 10 törvényt!

Hamis állításod Lucifer érve volt Isten törvénye ellen.

2017. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 anonim ***** válasza:
68%

Ez is hazugság,amit zárójelbe tettél yesyesyes! :


"Mert az előbbi parancsolat eltöröltetik,(a tízparancsolat) mivelhogy erőtelen és haszontalan, [Róm 8,3. Gal. 3,11.]

Minthogy a törvény (a tízparancsolat) semmiben sem szerzett tökéletességet; [Csel. 13,39.] de beáll a jobb reménység, [Ján. 1,17.] a mely által közeledünk az Istenhez. Zsid. 7,15-19 !


Amire Pál apostol,és Lukács evangélista utal,az a"CEREMÓNIÁLIS TÖRVÉNY",vagyis az állatáldozat.

Az igaz,hogy üdvösséget egyik törvény megtartása sem szerez,de Krisztus halála,CSAK a ceremóniális törvényt tette érvénytelenné betöltésével.

2017. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
75%

yesyesyes!


Az evangélium az,hogy a 10 törvény betartásához,vagyis a szeretet megéléséhez Isten hozzánk küldött Lelke ad segítséget.

Vele meg tudjuk tenni,hogy nem ölünk,nem lopunk,nem csaljuk társunkat,nem rágalmazunk,stb.

2017. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
88%

yesyesyes!(86.Hsz!)


Az együgyű,aki összekeveri az erkölcsi törvényt(10 parancsolatot),a ceremóniális törvénnyel.(Megtisztulás állatáldozatok bemutatása által.)

2017. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 anonim ***** válasza:
13%
A törvényt csak te csoportosítod. Mutatnál egyetlen olyan bibliai magyarázatot, ahogy ki lenne jelentve, hogy tízparancsolat és erkölcsi törvény? Törvény van csak aminek éppúgy része a 600 valahány Mózesi és a tízparancsolat.
2017. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/142 anonim ***** válasza:
11%
Nincs olyan, hogy ceremóniális törvény. Minden törvény Jézusra mutat, ezt ő mondta, mindegyik kivétel nélkül prófécia. Ezt kellett a zsidó népnek bemutatnia. És addig el nem vész egyetlen pontocska sem belőle, míg mindezt be nem tölti Jézus.
2017. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/142 yesyesyes ***** válasza:
13%

Kedves mindenki aki azt hirdeti hogy a tízparancsolatot meg kell tartani!


Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.

Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. Gal. 2,18-21


Esetleg nem értitek mit mond ezzel az apostol...???

Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:

A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe. 2 Kor. 4,3-4


- Nektek JEGY a szombat(sabbath) amit a tízparancsolatban az Ószövetségben adott Isten...

"És az én szombatimat megszenteljétek, hogy legyenek JEGYÜL én köztem és tiköztetek, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek." Ezék. 20,20

- A Krisztusban hívőnek Krisztus a JEGY...(Újszövetség)

"És megáldá őket Simeon, és monda Máriának, az ő anyjának: Ímé ez vettetett sokaknak elestére és feltámadására az Izráelben; és JEGYÜL, a kinek sokan ellene mondanak" Luk. 2,34


-Nektek a szombat a nyugalom(sabbath) napja...(Ószövetség)

"Ő pedig monda nékik: Ez az, a mit az Úr mondott: A holnap nyugalom napja, az Úrnak szentelt szombat...2 Móz. 16,23

-A Krisztusban hívőnek Krisztus a nyugalom, Ő adja a nyugalmat...(Újszövetség)

"Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének.

Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól" Zsid. 4,9-10


Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai. És akiket Isten Lelke vezérel azoknak nem kell a tízparancsolat, sem semmilyen parancsolat mert Isten szerint cselekszenek...!!!

2017. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!