Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/142 anonim ***** válasza:
68%

Értem quovadis!


A 10 parancsolat nem érvényes,nem megtartandó az újszövetségben,csak a vér,dögök fogyasztása,és a paráznaság tiltott.

Ebből következik,hogy:


1.Nyugodtan imádhatsz bármilyen bálványt.

2.Nyugodtan készíthetsz magadnak bármilyen hullákról szobrokat,és imádhatod azokat.

3.Minden gond nélkül káromkodhatsz,szikozódhatsz Isten nevével,hisz újszövetségben élünk.

4.Nyugodtan dolgozhatsz a hét 7 napján,vagy lophatod a napot örökké,s dolgoztathatsz másokat a hét 7 napján.

5.Nem kell tisztelned az újszövetségben szüleidet,s mindazokat sem,akiknek köszönhetnéd az életet.A szülő tisztelete, már ósdi törvény!Felejtsük el!Egy keresztény nem követhet ilyen elavult zsidóskodást!

6.Csak azt kell megölni,akit akarsz.Az"evangélium" szabaddá tesz erre!

7.Paráznaság csak az,amit a bordélyházakban tesznek,s így,te,mint szabad keresztény,annyi emberrel-férfival és nővel-szexelhetsz,ahánnyal akarsz.

8.Nyugodtan lophatsz,csak ne vegyék észre,mert a polgári törvénykönyv szerkesztői,még az ósdi törvény szerin fogalmazták meg a polgári törvénykönyvet.

9.Nyugodtan tarthatod magad az eddigiekhez,és rágalmazhatsz embereket,közösséget,bármilyen nyilvánosság előtt.Ez,már nem bűn az újszövetségben!

10.Egy újszövetségi ember csak azt kívánja meg,amit meglát,s így ne járj csukott szemekkel!


Érdekes meglátás!

Nem szeretnék a környezetedben élni!

2017. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/142 A kérdező kommentje:
Nem rágalmaztam, egy hamis tanítás bibliai bizonyítékára kérdeztem rá. Még a linket is mellékeltem, és képes vagy letagadni a saját szavaidat. Undorító viselkedés.
2017. aug. 14. 19:40
 73/142 anonim ***** válasza:
77%

Csak emlékeztetőül:


Az adventisták(elvileg)csak azért tartják meg a szombatot szent napnak,mert Üdvözítőnket követjük ebben is.


Üdvösségünk,melyet ajándékban nyertünk Tőle,erre kötelez minket.

2017. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/142 yesyesyes ***** válasza:
11%

Kedves #70-es


Nem értem miért mondod hogy fanatikus elvakultságból fakadó gyűlölködő beszéd a #67-es hozzászólásom!

Mi az ami nem jellemző belőle az adventista tanításra?

Direkt nem is a saját megfogalmazásomban írtam nehogy bele lehessen kötni a szavaimba, hanem az apostolok leveleiből idéztem hogy ők mit írtak a törvényeskedésről, a Krisztusban való életről, a parancsolatokról!!!

Ezért vitázz inkább az apostolokkal...


Amúgy a #68-as hozzászóló nagyon frappánsan ír arról hogy mi az amit a pogányságból megtérteknek meg kell tartani...

Ajánlom minden adventista figyelmébe!!!


"Ha valóban lenne üdvösséged Krisztustól,akkor követnéd szavát,és nem emberek törvényeit szajkóznád." -Nocsak? Ha te az apostolok írásait amit idéztem emberek törvényének hiszed, amit állítólag én szajkózok, akkor neked van szükséged sajnálatra...


De ide másolom az Isten és az Úr által adott örök, egyetlen parancsolatot!!!


Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Ján. 13,34 (új parancsolat, érted? nem a régi tízparancsolat!!!)


Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk. És aki az ő parancsolatait megtartja, az Ő benne marad és Ő is abban; és abból ismerjük meg, hogy bennünk marad, abból a Lélekből, a melyet nékünk adott. 1 Ján. 3,23-24


János apostol pedig meg is erősíti hogy a Krisztusban hívő embernek egy, azaz kettő parancsolat adatott: 1.,-hinni Jézus Krisztusban és 2.,-szeretni egymást. Ezek az Ő azaz Isten parancsolatai, nem a tízparancsolat (a szombattartással...) és a többi...!!!

2017. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/142 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt állítod:

"Nem rágalmaztam, egy hamis tanítás bibliai bizonyítékára kérdeztem rá."


Másold ide az írásaim közül,melyben bármilyen cselekedettől tettem függővé az üdvösséget!


Ha nem teszed,ismerd be,hogy rágalmaztál!

2017. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/142 yesyesyes ***** válasza:
11%

Kedves #71-es!


Már nagyon-nagyon vártam hogy valaki ilyen szépen prezentálja az adventista gondolkozásmódot mint a tied is...!

Igen-igen, nagyon jól látod bármit lehet, bármit szabad, mindent szabad: de nem minden használ...


Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.

Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen. Róm. 6,14-15


Miért feltételezed azt hogy aki Krisztusban hitre jutott, hit által megigazult, oda szánta magát az Igazság szolgálatára, akit a Krisztus által elküldött Szent Lélek vezet minden igazságra az a tízparancsolat nélkül nem tud bűntelen, Krisztusnak és Istennek tetsző életet élni...???


Nagyon erőtlennek képzeled az Isten kegyelmét, a Szent Lelket és a hit általi megigazulást...


Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.

Ha pedig Krisztusban keresvén a megigazulást, mimagunk is bűnösöknek találtatunk, avagy Krisztus bűnnek szolgája-é? Távol legyen.

Mert, ha amiket elrontottam,(azaz a tízparancsolatot) azokat ismét fölépítem,(azaz a tízparancsolatot) önmagamat teszem bűnössé.(a tízparancsolat által)

Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.

Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.

Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. Gal. 2,16-21


És titeket, kik holtak valátok a bűnökben és a ti testeteknek körülmetéletlenségében, megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,

Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást,(a tízparancsolatot) a mely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára; Kol. 2,13-14

Mert a törvény haragot nemz: a hol pedig nincsen törvény, ott törvény ellen való cselekedet sincsen. Róm. 4,15

Krisztus váltott meg minket a törvény átkától...Gal. 3,13


Ha ezt valaki nem érti annak nincs mit mondani...

2017. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/142 anonim ***** válasza:
86%

yesyesyes!


Ezekről a szajkózásaidról írtam:

"Az adventista igehirdetés alfája és omegája a szombattartás!!!"


"Ők nem értik hogy hogyan lehet a törvény nélkül a betölteni Krisztus törvényét!!!!!!"

2017. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/142 anonim ***** válasza:
86%

yesyesyes!(67.hsz)


A bennem élő Krisztus indít,hogy az Isten által kőbevésett parancsolatokat megtartsam.Nem az üdvösségért,hisz azt megkaptam kegyelemből,hanem mert Isten szava jó.Kőbevésett szava is jó.

2017. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/142 yesyesyes ***** válasza:
12%

Jajj...lemaradt az apostol törvényről alkotott véleménye!!!


Gal. 5,14

Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.


Remélem feltűnik hogy az EGÉSZ TÖRVÉNYRŐL írja hogy egyetlen ígében teljesedik...

2017. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/142 yesyesyes ***** válasza:
11%

Drága #78-as


Igen az "Isten szava jó.Kőbevésett szava is jó." de megmutatta hogy ember be nem tarthatja ("hogy minden száj bedugassék, és az egész világ Isten ítélete alá essék."Róm. 3,19) és ezért mutatott egy másik utat, Jézus Krisztusét!


Pál apostol az Isten által kőbevésett parancsolatokat pedig így jellemzi:

a mi alkalmatos voltunk az [Csel. 16,14.] Istentől van:

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.

Ha pedig a halálnak [2 Móz. 24,12.] betűkkel kövekbe vésett szolgálata dicsőséges volt, úgyhogy Izráel fiai nem is nézhettek Mózes orczájára arczának elmúló dicsősége miatt: Hogyne volna még inkább dicsőséges a léleknek szolgálata?

Mert ha a kárhoztatás szolgálata dicsőséges, mennyivel inkább dicsőséges az igazság [Róm. 1,17. 3,21.] szolgálata? 2 Kor. 3,5-9


Azt írja a tízparancsolatról hogy az "a halálnak [2 Móz. 24,12.] betűkkel kövekbe vésett szolgálata" valamint "a kárhoztatás szolgálata" ... mivel az ítél el minden embert, azért kellett Krisztusnak meghalnia hogy megváltson a tízparancsolat átkától... és te ezt akarod újra felépíteni???


És még inkább nyilvánvaló az, ha a Melkisédek hasonlatossága szerint áll elő más pap,

Aki nem testi parancsolatnak törvénye szerint, hanem enyészhetetlen életnek ereje szerint lett.

Mert ez a bizonyságtétel: Te pap vagy örökké, Melkisédek rendje szerint.

Mert az előbbi parancsolat eltöröltetik,(a tízparancsolat) mivelhogy erőtelen és haszontalan, [Róm 8,3. Gal. 3,11.]

Minthogy a törvény (a tízparancsolat) semmiben sem szerzett tökéletességet; [Csel. 13,39.] de beáll a jobb reménység, [Ján. 1,17.] a mely által közeledünk az Istenhez. Zsid. 7,15-19


Nem tudom mi ezeken ami nem érthető?


Mondjátok meg nékem, kik a törvény alatt akartok lenni: nem halljátok-é a törvényt? Gal. 4,21


Nem az a baj hogy a tízparancsolatot be szeretnétek tölteni (soha senkinek nem sikerült és nem is fog csak Jézus Krisztusnak) hanem hogy másoknak azt tanítjátok hogy be kell tartani...ez nem az evangélium!!!

2017. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!