Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 quovadis ***** válasza:
0%

71-es


Úgy látom yesyesyes már megválaszolta a kérdést.

Pillanatnyilag nem is igen tudok hozzátenni semmit!

2017. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/142 anonim ***** válasza:
33%

Az olyan beszédeket mint a "yesyesyes"

beszédei- mattolja a Jel 14:12.

2017. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 anonim ***** válasza:
73%

"De ide másolom az Isten és az Úr által adott örök, egyetlen parancsolatot!!!"


Ezt már Mózes is leírta. Nocsak.

2017. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/142 anonim ***** válasza:
77%

"Krisztus váltott meg minket a törvény átkától...Gal. 3,13"


A törvény átkátol és nem a törvénytöl.

És nem csak minket hanem a valaha élt embert a földön.

2017. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 anonim ***** válasza:
85%

"Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást,(a tízparancsolatot) a mely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára; Kol. 2,13-14"


Miért tettél egy szót hozzá ami nem szerepel?

Ha a tízparancolatra utalt volna a Szent Lélek akkor ki is fejtette volna.

Nem a parancsolatokat törölte el hanem az ellenünk szóló kézirást.

Az ellenünk szoló kézírás jelképesen szemléltetve az ítélet hogy "bizony meghalsz" ami az áldozati törvények amik Krisztusra mutattak, és Jézusban teljesedtek a keresztfán.

2017. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/142 yesyesyes ***** válasza:
31%

Kedves *Genezis*


Az olyan beszédeket mint a "yesyesyes"

beszédei- mattolja a Jel 14:12.


Igen az adventisták szerint, akik az Isten parancsolatait az Ószövetségben megadott parancsokra értik, de akik Krisztusban hisznek azok Jézus Krisztus által az Újszövetségben adott és János apostol által kifejtett parancsokra gondolnak! Ján. 13,34 Ján. 15,12 1 Ján. 3,23-24



"Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást,(a tízparancsolatot) a mely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára; Kol. 2,13-14"


Miért tettél egy szót hozzá ami nem szerepel? - pontosan miattad és a hozzád hasonlók miatt, hogy jól értsétek!!!


Ha a tízparancolatra utalt volna a Szent Lélek akkor ki is fejtette volna. - Ennél jobban már csak igen-igen együgyűeknek kell kifejteni...


Nem a parancsolatokat törölte el hanem az ellenünk szóló kézirást. - kérdem én kedves szóforgató mindent kiforgató adventista "testvérem" az nem ugyan az??? Milyen más kézírás szól ellenünk az Ószövetségben???

"Mikor pedig elvégezte vele való beszédét a Sinai hegyen, által adá Mózesnek a bizonyság két tábláját, az Isten ujjával írt kőtáblákat." 2 Móz. 31,18


Az ellenünk szoló kézírás jelképesen szemléltetve az ítélet hogy "bizony meghalsz" ami az áldozati törvények amik Krisztusra mutattak, és Jézusban teljesedtek a keresztfán.- nem ez nem jelképes szemléltetés -"Mikor pedig elvégezte vele való beszédét a Sinai hegyen, által adá Mózesnek a bizonyság két tábláját, az Isten ujjával írt kőtáblákat." 2 Móz. 31,18


Az Isten saját ujjával a kőtáblákra felírt tízparancsolatot mondja az apostol ellenünk szóló kézírásnak!!!

Az értelmesek értik...akinek van füle a hallásra, hallja...

2017. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 anonim ***** válasza:
74%

"Igen az adventisták szerint,"


Nem! A Biblia szerint

(Ezt ugy mondom hogy nem vagyok adventista, hanem kreacionista.6+1 nap

Mellesleg nem a egy kiragadott rész szerint értelmezzük a Bibliát hanem a Biblia szerint értlmezzük a kiragadott részt)


"akik az Isten parancsolatait az Ószövetségben megadott parancsokra értik,"


2Móz 20:1 És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

(Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya keblében van, az jelentette ki [őt].)


"de akik Krisztusban hisznek azok Jézus Krisztus által az Újszövetségben adott és János apostol által kifejtett parancsokra gondolnak! Ján. 13,34 Ján. 15,12 1 Ján. 3,23-24"


Ha egymást szeretjük már is ott tartunk hogy nem hágjuk át az 5.6.7.8.9.10.parancsolatot.

Az Ószövetségben is parancs volt "egymást szeretni", csak Isten népe megfeletkezett arrol teljesen. Ezért volt új parancsolat.



"Miért tettél egy szót hozzá ami nem szerepel? - pontosan miattad és a hozzád hasonlók miatt, hogy jól értsétek!!!"


Ne káromold a Szent Lelket, Ő ad értelmet!

(Te nem miattam tetél még egy szót hozzá, hanem azért hogy a kigondolásod és az elméleted helytáljon. De kár az erőszaktétel az Isten törvényén kárát fogod vallani)


"Ha a tízparancolatra utalt volna a Szent Lélek akkor ki is fejtette volna. - Ennél jobban már csak igen-igen együgyűeknek kell kifejteni..."


Ha nincs érved ne személyeskedj!


"Nem a parancsolatokat törölte el hanem az ellenünk szóló kézirást. - kérdem én kedves szóforgató mindent kiforgató adventista "testvérem" az nem ugyan az???"


Ismét- nem vagyok adventista.

Nem nem ugyan az ha az lenne akkor nem a parancsolatokban lévő kézirást mondana hanem egyszerűen a parancsolatokat!


Ismét- ha nincs érved ne személyeskedj- ezt azok teszik akik vesztesek.


"Milyen más kézírás szól ellenünk az Ószövetségben???"


Egy péda:-szemet szemért fogat fogért stb...



"Az Isten saját ujjával a kőtáblákra felírt tízparancsolatot mondja az apostol ellenünk szóló kézírásnak!!!"


Ezt légyszives bizonyísd a Bibliábol.


Most ha nem haragszol akkor megint kapsz egy mattot és fojtathatjuk mielőtt cáfolsz.


Róm 7:12 Azért ám a törvény szent, és a parancsolat szent és igaz és jó.

Róm 13:9 Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanúbizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az igében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.

Erröl beszélt Jézus Pál meg továbbadta a Jézus hitét!


"Az Isten saját ujjával a kőtáblákra felírt tízparancsolatot mondja az apostol ellenünk szóló kézírásnak"


Nem ellenünk szóló kézírásnak mondja hanem Szentnek és jónak!


"Az értelmesek értik...akinek van füle a hallásra, hallja..."


Miért nem fejezted be? "Mit mond a lélek" Akár a Biblia által- de mindenkép nem éáltalad mivel ellene mondsz a Bibliának azért hogy a saját kigondolásodat igaznak állítsd be.

2017. aug. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Yesyesyes!


Te itt a kommenteidben egyfolytában a szeretetre hivatkozol, ugyanakkor a hozzászólásaid stílusa és tartalma igencsak ellentmond ennek. Azt állítod, hogy az egyetlen parancs a szeretet parancsa - amivel egyébként én teljes mértékben egyet is tudok érteni - ugyanakkor azt látom, hogy te egyáltalán nem szereted az adventistákat, hanem éppen ellenkezőleg. Szeretném megkérdezni, hogyan tudod ezt összeegyeztetni a saját hiteddel?


Testvéri üdvözlettel: Péter

2017. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 quovadis ***** válasza:
72%

Kedves Péter!


Neked már nemegyszer leírtam hogy nem az adventistákat nem szeretem hanem azt amit tanítanak evangélium helyett...

Azért pedig hogy ezt te bántónak érzed nem kellene engem okolnod, próbálok nem megsérteni személyében senkit.

Amennyiben mégis akkor bocsánatot kérek!

Viszont megkérdezném hogy szerinted Pál apostol is gyűlölte a zsidókat mikor leveleiben támadta őket...???

Nem hinném, bár azok bántónak érezték azokat amiket az apostol nekik, róluk írt, mint ahogy te is bántónak érzed szavaimat.

Mégegyszer leírom, nem az adventista embereket hanem a (bocsáss meg (tév))tanításaikat nem szeretem!

2017. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 yesyesyes ***** válasza:
30%

Kérdezhetnétek hogy miért quovadis válaszolt.

Azért mert az ő gépéről írok és nem figyeltem hogy az ő fiókjával van bejelentkezve. Bocs!

2017. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!