Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 49.Hsz!


Hol találtál az én írásomban ítélkezést?

Én leírtam,hogy ÉN miért tartom szentnek a szombatot,miért nem mást,de nem találok ítélkezést sehol.


Azt hiszem,te látucinálsz.(Úccinálsz,mintha látnál olyasmit.)

2017. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
75%

50.Hsz!


Látom nem érted.

Elmagyarázom:


A "keresztény"szó,Krisztus követőjét jelenti.

Ha követője vagy,akkor elveiben,jellemében követni kell őt.Számára fontos volt a szombat.Ment a zsinagógába,felolvasott,tanított ott,és Atyja szombatjának nevezte.Ha a csütörtökhöz viszonyult volna úgy,mint a szombathoz,akkor ÉN is csütörtököt tartanék szent napnak,mert Krisztus követője vagyok.


Az,a te dolgod,hogy kit követsz,csak ne állítsd magad kereszténynek,na nem Krisztust,hanem pápai rendeleteket követsz!

2017. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
23%

Olvasd már vissza magad egy kicsit...


Legalább 4-5 hozzászólásban taglaltad, hogy te vagy a nagy keresztény, mi meg pápisták vagyunk. Mi ez ha nem ítélkezés? Vagy a katolikusok nem lehetnek keresztények? Furcsak kijelentés ez egy másfél évszázados kis szekta szájából, akik még sehol sem voltak, amikor a katolikusok hirdették az evangéliumot világszerte és több tíz, százezer vértanut "adtak" az Egyháznak. Gondolkozz már el egy kicsit és szállj le a magas lóról.


Attól nem is beszélve, hogy kb. 2 milliárd keresztény él a világban, amiből csak 1.2 milliárd a katolikus, a másik 800 millió szintén Krisztus Urunk napját ünnepli, őket miért pápistázod le?

2017. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
64%

53.Hsz!


Látom nem érted!


Ha Krisztust követed,keresztény vagy.

Ha a pápákat,pápista.

Ez ilyen egyszerű!

2017. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
39%

Krisztus nem tartott szombatot. Zsinagógába azért ment akkor, mert akkor voltak ott az emberek. Ő épp ugyan azt csinálta szerdán is, amit szombaton. Ahogy mondta, az Atya a teremtés óta munkálkodik minden nap, ő is munkálkodik.

Attól, hogy a szombat nap ugyan olyan nekem, mint a hétfő vagy a vasárnap, nem vagyok pápista, és attól, hogy valaki vasárnap pihen, még nagyon is lehet Jézus követő. Jézust nem a nap megtartásával kell követni, hanem a megbocsátásával, jóságával. Ez a nehéz, nem egy nap megtartása, csak sokan a könnyebbik oldalát tartják meg, és azt képzelik rögtön, hogy Jézust követik. Pedig egy fenét.

2017. aug. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Hűha, megint kezd eldurvulni a beszélgetés, pedig nem kellene, hogy így legyen! Tudjátok mi hiányzik itt? A tolerancia, és a szeretet.


Én azt gondolom, hogy azon azért érdemes elgondolkodnia annak, aki leírja, hogy minden közösség hulladék, hogy nem a közösségeken van a hiba, hanem talán benne, aki képtelen tolerálni mások elképzeléseit, hitvilágát, gondolkodásmódját, ezért mindig magányos keresztény marad! Vajon az Úr Jézus Krisztus magányos volt ebben az értelemben? Nagyon nem! Ő még a vámszedők és paráznák között is képes volt magát jól érezni, mert nem kellemetlen kérdésekkel bombázta őket - noha megtehette volna, mert minden jogalapja és lehetősége meg lett volna rá - hanem szeretettel és toleranciával ment közéjük, elfogadta őket úgy amint vannak, meglátta bennük a küzdő embert, és megtalálta velük a hangot.


Nagyon érdekes, ha én elmegyek egy református gyülekezetbe, akkor el tudom őket fogadni, tudok velük beszélgetni, hamar megtaláljuk a közös pontokat, noha nem egy felekezetbe tartozunk.


Attól, hogy adventista vagyok, még nem értek egyet mindenben minden adventistával, de van 28 közös pont, amit el tudunk fogadni, és ennek mentén tudunk szeretetben együtt lenni. És elképzelhető, hogy van olyan református csapat, akikkel több ponton egyetértek, mint a saját gyülekezetem tagjaival, és tudok velük is szeretetben együtt lenni. A közösség gyakorlása nem azt jelenti, hogy minden taggal mindenben egyetértünk, hanem azt, hogy szeretjük egymást, és elfogadjuk egymást úgy, amint vagyunk.


Üdv. Péter

2017. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
25%

"Nagyon érdekes, ha én elmegyek egy református gyülekezetbe, akkor el tudom őket fogadni, tudok velük beszélgetni, hamar megtaláljuk a közös pontokat, noha nem egy felekezetbe tartozunk."


Mondd kedves Péter, kérdezném én tőled, mindig ezzel a református párhuzammal jössz, ugyan ilyen közös hangon együtt tudsz lenni Jehova tanúival is? Vagy krisnásokkal? Na, nekem pont annyi bajom van az egyházakkal, mint neked a Jehova tanúival. Most már el tudsz vonatkoztatni magadról és az önfelmagasztalásodról hogy miről is beszélek?

2017. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 anonim ***** válasza:
68%

Vagy miért nem katolikus közösségekkel vagy jóban? Barátokkal barátkozni nem nagy kunszt. Nekem is van református barátom, ateista barátom is, mindegyikkel remekül el tudok beszélgetni, nem is értem, miről beszélsz. Ez nem a dumcsi oldal, itt konkrét kérdésről vitázunk, beszélgetünk.


"Vajon az Úr Jézus Krisztus magányos volt ebben az értelemben? Nagyon nem! Ő még a vámszedők és paráznák között is képes volt magát jól érezni, mert nem kellemetlen kérdésekkel bombázta őket"


Nana, nem egy Bibliánk van? Ki az, aki törvénykezve, szombatozva, tízparancsolatozva mentek Jézushoz? A keresztény egyházak. Ja, dehogy, a farizeusok! Azokkal volt jóban, akik nem oktatták Jézust, nem törvénykeztek felette, akik magukat megalázva, tudatában annak, hogy bűnösök, betegek mentek hozzá. Miért csúsztatsz Péter? A farizeusi gondolkodás és törvénykezés úgy kenyere az adventistáknak, ahogy a farizeusoknak volt. Önmagukat felmagasztalva, Ábrahám gyermekévé kikiáltva magukat épp úgy, ahogy az adventista egyház és sokan mások Krisztus szent gyülekezetének kikiáltva magukat törvénykeznek a Bibliával a kezükben mások felett. Jézus mellett keresztelő tanítványok nem kérdezték, hogy elfogadsz-e egyetlen pontot is bárki hitelveiből is. Mert az olyanok, mint Ti nem Jézushoz keresztelnek, hanem hitelvekhez és egyházakhoz.

2017. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
72%

"Tudjátok mi hiányzik itt? A tolerancia, és a szeretet."


Érdekes, én sose írtam egy adventistának sem, hogy ne ünnepelje a szombatot, de amikor sorozatosan kapom, hogy a vasárnap miatt egy pápista álkeresztény vagyok, talán jogosan lehet mérges egy ember.


Holott írja a a Szentírás, hogy rajtam senki sem ítélkezhet szombat dolgában.

2017. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 A kérdező kommentje:
Érdekes, nálunk csak egy kérdés van kereszteléskor és az kizárólag Krisztus kegyelméről szól. Ahogy minden más keresztény egyháznál. Az adventisták meg hozzáraktak még pár feltételt. Nem semmi emberek.
2017. aug. 13. 20:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!