Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/142 yesyesyes ***** válasza:
25%

Kedves adventista hozzászólók, kedves Péter!


Azon kívűl hogy fogalmatok sincs arról mit jelent Jézus Krisztus megfeszítése, halála, (Péter:erről privátban már párszor kérdeztelek de soha nem tudtál rá válaszolni...) ráadásul még saját magatokat is meghazudtoljátok!!!

Persze nem mondjátok ki nyíltan hogy a szombat megtartása szükséges az üdvösséghez de közvetve ezt tanítjátok mikor többek között azt hírdetitek hogy aki nem tart szombatot az felveszi a fenevad bélyegét...mint tudjuk aki pedig felveszi az nem látja meg az Isten országát...


Az #58-as hozzászóló nagyon jól látja az adventizmus keresztségi gyakorlatát:

"Mert az olyanok, mint Ti nem Jézushoz keresztelnek, hanem hitelvekhez és egyházakhoz."


Ebben csak az a baj hogy felülírjátok Krisztus parancsát, és beleveszitek a keresztségi feltételekbe azt amit az apostolok, az igazi tanítványok nem tettek (maradjunk például most csak a szombatnál)!

Péter: idézel Jézus Krisztustól de ezt ugyan úgy teszed mint mikor a Sátán kísértette az Urat: csak egy részt ragadsz ki!

Pedig ez Máténál így hangzik...

"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Mát. 28,19-20


Mi a folyamat sorrendje???

"...tegyetek tanítványokká minden népeket..."

hogyan???

"...megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében..."

aztán pedig???

"...Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek..."

A keresztség (bemerítés) feltétele a Krisztusban való hit!!!

A tanítás csak aztán jöhet...


Nem az a probléma hogy szombatot tart, tizedet ad, tiszta-tisztátalan stb...stb között különbséget tesz valaki és úgy gyakorolja Krisztusba vetett hitét, hanem az hogy ezt a keresztségi fogadalomba illeszti bele és csak is akkor kereszteli meg az arra vágyót ha mindezeket elfogadja!!! (lásd #58-as hozzászóló)

Filep gyakorlata jó példa...Csel. 8,26-38 (igen kilehet magyarázni hogy a komornyik ismerte az Írásokat de itt Filep csak Krisztusról tanít és a komornyikot hitre juttatván megkereszteli...)

Ez lenne a helyes gyakorlat és ezután már semmi probléma ha szombatot tart valaki, tartózkodik a tisztátalan állatoktól stb...

Értsétek meg, nem gyűlöli senki az adventista hívőket, hisz Krisztust keresik: a fentebb leírt keresztségi módszer nem Krisztusi és az ellen harcolni kell, ahogy az apostolok is azt tették!!!


Szeretteim, mivelhogy minden igyekezettel azon vagyok, hogy írjak néktek a közös üdvösség felől, kénytelen voltam, hogy intőleg írjak néktek, hogy tusakodjatok a hitért, a mely egyszer a szenteknek adatott. Júd. 1,3

Az pedig hogy a kényelmetlen kérdésekre vagy nem válaszoltok vagy pedig ködösítetek esetleg jó politikusi gyakorlat szerint másra terelitek a szót százezer kört futva, sajnálatosan szégyenletes módszer...

2017. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/142 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 57.Hsz!


Az én gyülekezetemben pont egy Krishna-hitű pár az egyik legkedvesebb barátom.A hölggyel hosszú órákat beszélgetek arról,amit prédikáltam a gyülekezetnek.Ha igazi kritikát akarok hallani,vagy bizonytalan voltam,hogy nem bántottam-e meg a 7 felekezetből érkezők közül,rendszerint őt kérdezem,mert púder nélkül őszinte,s mégsem bántó.


Sajnos eddig JT tagunk nincs.Ha valaki Amerikába akar kivándorolni,és JT,okvetlen gondoljon ránk!Igazán szerető közösséget fog találni bennünk,és szívesen meghallgatjuk hitéről.

2017. aug. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/142 anonim ***** válasza:
64%

55.Hsz!


Kérlek mutass egyetlen esetet a Bibliából,amikor Jézus,vagy tanítványai,a Biblia tanítása szerint hétköznapi munkát végzett szombaton!(A szombati kalásztépést,gyógyítást sehol sem tiltja a Biblia,csak bizonyos rabbinikus íratok.)


Ilyet nem találsz!

Saját törvényeit magára is érvényesnek tartotta.

2017. aug. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/142 anonim ***** válasza:
64%

59.Hsz!


Nem emlékszem egyetlen hozzászólásra sem,ahol téged,vagy mást "pápista álkereszténynek"minősített volna.


Én írtam olyat,hogy aki Krisztus törvényeit,életét,jellemét követi,az keresztény,vagyis krisztusi,s aki a pápák törvényeit,az pápista.Mi ebben nem helytálló?

2017. aug. 14. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/142 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 61.Hsz!


Rugaszkodj neki még egyszer Mt 28:19,20 megértéséhez,mert úgy látszik,az nem sikerült eddig!


Érdekes módon,Filep módszerénél már sikerült.


1.Krisztus tanítványává tenni(A Megváltóhoz vezetni.)

2.Megkeresztelni

3 Tanítani,hogy a tanítvánnyá tevést elsajátítsa.

Mindezt Isten Lelke segítségével.

2017. aug. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/142 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kérdés pont arról szólt, hogy ők üdvösség feltételének tették a szombatot, nem is értem mit halandzsáznak össze vissza.
2017. aug. 14. 06:29
 67/142 yesyesyes ***** válasza:
25%

Kedves kérdező!


Száz szónak is egy a vége, azért tanítanak veszedelmes eretnekségeket mert ők a törvényt akarják ráerőltetni minden emberre.


A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet:

Melyektől némelyek eltévelyedvén, hiábavaló beszédre hajlottak: Kik törvénytanítók akarván lenni, nem értik, sem a miket beszélnek, sem a miket erősítgetnek. 1 Tim. 1,5-7


Tudjuk pedig, hogy a törvény jó, ha valaki törvényszerűen él vele,

Tudván azt, hogy a törvény nem az igazért van, hanem a törvénytaposókért és engedetlenekért, az istentelenekért és bűnösökért, a latrokért és fertelmesekért, az atya- és anyagyilkosokért, emberölőkért. Paráznákért, férfifertőztetőkért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért...1 Tim. 1,8-10 (úgy látszik ők ilyeneknek tartják magukat...)

Ők nem értik hogy hogyan lehet a törvény nélkül a betölteni Krisztus törvényét!!!!!!!


"...vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére. 2 Pét. 3,16


Az apostol azonban leírja a megoldást:

"Ti azért szeretteim előre tudván ezt, őrizkedjetek, hogy az istentelenek tévelygéseitől elragadtatva, a saját erősségetekből ki ne essetek;

Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen. 2 Pét. 3,17-18

2017. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/142 quovadis ***** válasza:
33%

Az adventista igehirdetés alfája és omegája a szombattartás!!! (Ellen G. White tanítása alapján)

Egyértelműen nem mondják ki hogy az üdvösség feltétele, de tanításaikból nyilvánvaló!

Azt vallják hogy a tízparancsolatot meg kell tartani (különösen a szombatot, mert aki nem tartja az a fenevadat követi), pedig az apostolok ilyet nem tanítottak...


"Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,

Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!" Csel. 15,28-29


Nagyon világosan fogalmaznak a Szent Lélekkel egyetértésben hogy:

-tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól

-a vértől

-a fúlvaholt állattól

-és a paráznaságtól


SEMMI TÖBB!!!


Amennyiben a tízparancsolatot meg kellene tartani (benne a szombatot), nem írták volna oda a paráznaságtól való tartózkodást, hisz az benne van a tízparancsolatban!!!


Ám beleírták mert tudták előre hogy lesznek eretnekségeket tanítók akik a fenti négy dolog megtartásához még hozzátesznek olyan parancsolatokat amiket a Krisztusban hívő, hitből élő igazaknak nem kell megtartani...


Ezeket soha nem fogják megérteni amíg Ellen G. White lelke irányítja őket!!!

Sajnos rájuk is érvényes az Úr megállapítása:

"...Minden plánta, a melyet nem az én mennyei Atyám plántált, kitépetik.

Hagyjátok őket; vakoknak vak vezetői ők: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek." Mát. 15,13-14


Imádkozni kell értük reménykedve abban hogy "...ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére, és felocsudnának az ördög tőréből...2 Tim. 2,25-26

2017. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/142 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!(66.Hsz.)


Korábban azt hittem,tudatlanságod miatt rágalmazod azzal az adventistákat,hogy a szombat megtartása feltétele az üdvösségnek.

Most már látom,hogy szándékosan,és tudatosan rágalmazol.


Kérem Istent,legyen kegyelmes tudatos hazudozásod miatt!

2017. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/142 anonim ***** válasza:
65%

yesyesyes!(67.Hsz.)


Fanatikus elvakultságod diktál ilyen gyűlölködő beszédet.

Sajnállak!

Szívből sajnállak!


Ha valóban lenne üdvösséged Krisztustól,akkor követnéd szavát,és nem emberek törvényeit szajkóznád.

2017. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!