Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/238 anonim ***** válasza:
24%

"Sajnos sok olyan IQ betyár jár ide,akinek ez se megy"

Sajnálatodra vannak igaz keresztènyek akik az Isten szavát tanulmányozzák,nem pedig egy pogány császár nyomására meg irt Szentháromságot ami nincs a bibliában.

Mèg az Isten szavat is rosszul èrtelmezed,nem,hogy mèg a Szentháromságot is hozza kevered,ami mèg az inkvizíciót is lètrehozta.Sajnos ez a gyümölcse.

2020. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/238 A kérdező kommentje:
130# Igen, látom, mintha beragadt volna nála valami, nem nagyon fogja fel amit írok. Valószínűleg igaz, hogy ostoba. Legyen így, de akkor a többi is? Mert ha ez ilyen, és ugyanazt tanulja mindegyik, akkor a többi is. Ha nem fogják fel agyilag, hogy nem hiszünk három istenben és mégis ezt a tanítást adják tovább, akkor ez hazugság. És szerintem a kérdésem igazán nem volt bonyolult, de lehet, hogy megijedtek attól, hogy az imádott ördögtornyot hazugságon kapják, így a saját üdvük árán védelmezik.
2020. aug. 1. 18:49
 133/238 anonim ***** válasza:
24%

132."Valoszinüleg igaz,hogy ostoba"

"Imádott őrdögtorony"

Remèlem ezèrt az aljas gunyolodásèrt a gyik.előtt felelni fogsz.Ne gondold,hogy az intelligencia beszèlgetett belőled.

2020. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/238 A kérdező kommentje:
Ahogy belőled sem, különben meg tudtad volna válaszolni ezt az egyszerű kérdést. Most kiemeltem, hátha van intelligens is a tanúk között, aki tud is válaszolni.
2020. aug. 4. 16:48
 135/238 anonim ***** válasza:
20%
Már bocsánat, de az egyik katolikus belinkelte a katekizma mit ír erről. Még rá is kérdeztem, hog 3 személyről van e szó. Le lettem cseszve, hogy mit nem értek ezen. Szóval döntsétek el, hogy 3 személy vagy 1.
2020. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/238 anonim ***** válasza:
70%

#135

Attól, hogy 3 személy, még nem jelenti azt, hogy három különböző isten. Fuss neki újra a katekizmusnak, mert ilyet ott sem állít, helyette háromszemélyű egy Istenről ír.

2020. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/238 anonim ***** válasza:
20%
Én kérdeztem, ő azt állította igen. Akkor döntsétek el. Ha meg félreérthető/ nem értelmezhető másként, az ne a másik hibája legyen.
2020. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/238 anonim ***** válasza:
28%
Tiszta beteges a kèrdès is a kèrdező is.
2020. aug. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/238 A kérdező kommentje:

135# egy személy, és egy Istenben hiszünk, nem háromban. Többször le lett írva.


138# én csak választ várok egy hazugságra, amit jehova tanúi állítanak. Igen, valóban beteges ez a hazugság, jól látod.

2020. aug. 5. 06:10
 140/238 anonim ***** válasza:
63%

"Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van."

kicsit félre olvastad/ hallottad.

"...a legtöbb keresztény felekezet tanítása szerint a három isteni személy (Atya, Fiú, Szentlélek). A szentháromságbeli személyek egységéről, egyenlőségéről és különbözőségéről szóló tan a Szentháromságtan."


[link]

2020. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!