Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/238 tgt ***** válasza:
71%
Ha Jézus elutasította, hogy Isten lenne, akkor teljesen mindegy, hogy mások mit mondtak róla.
2020. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/238 A kérdező kommentje:
100: én is, bár én rajtad. És nem veled.
2020. júl. 23. 21:45
 103/238 Molnár Sándorné ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Nekünk nincs szükségünk 'teológiai'értekezéseket olvasni. Mi egyedül a Bibliára alapozzuk a hitünket. Mivel az 'Isten szava', és ihletés alatt irták meg az iróik. Mig a 'tológiai érteketéseket' emberek irták a maguk gondolatai szerint. Ezért nincs egység a hitükben. A 'Szentháromság' tana nincs benne a Bibliába. Utána lehet nézni. Viszont számtalan bizonyiték van benne, ami világosan megkülönbözteti az Atyát, és a Fiut. És a Szent Lélek/Szent Szellemről is felvilágosit minket. Persze a hivők ragaszkodnak ahhoz,amit a vallás tanitott nekik. A kérdés az, hogy amit tanitottak, az mennyiben felel meg a Biblia tanitásainak? De ha utánanézel a témának, és beirod a keresőbe a 'Szentháromság' szót, ott rákereshetsz arra, hogy mikor alakult meg ez a tanitás? Mert az I.században élt keresztények nem is ismerték ezt a fogalmat. Nem ismerték ezt a kifejezést. Viszont tisztában voltak vele, hogy ki a mindenható Isten, és ki az Ő Fia, Jézus. Ha esetleg érdekelnek a Bibliai bizonyitékok, nagyon szivesen megirom. De ebben az esetben irjál privátba. Üdvözlettel: Judit!

2020. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/238 A kérdező kommentje:
Te Judit, neked sem sikerült a kérdést felfogni. Nem kell privát, válaszold meg ide a kérdésre a választ. Ha nem hiszünk három istenben, akkor ti miért állítjátok ezt? Bár tudom, hogy úgysem fogsz válaszolni
2020. júl. 26. 17:46
 105/238 anonim ***** válasza:
61%

104.Kèrdező melyik jobb?A biblia igazsága vagy a te hazugságot.

Egy Istenben három:Ezek ikrek vagy,nem?

Kèrlek idézz egy pár igèt bibliábol a három/egy istenről.

Kezdett èrdekelni.


Azèrt látszik Judit ès közted az intelligencia külömbsèg.

De ne hidd el magadat,mert Judit győzött.

2020. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/238 A kérdező kommentje:

Nyert? Rendben, de még mindig nem kaptam választ, te is csak a szót fosod, mint mindenhol, bután és értelmetlenül. Nem érdekel, hogy te vagy Judit vagy a szektátok mit HISZ a Háromságról, nem ez volt a kérdés, de ehhez agy kéne, hogy végre felfogd.

Azt kérdeztem, hogy miért hazudsz azóta is pofátlanul? Te is, Judit is, meg az őrtorony részvénytársaság is. Miért?

2020. júl. 26. 20:13
 107/238 A kérdező kommentje:

Nézd, így figyelek, hogy mikor válaszol már végre egy tanú az EREDETI kérdésre: 🤓


Amúgy azért kattogtok annyit a Háromságon, mert nem tudtok válaszolni a kérdésre és jó tanú módjára tereltek, nehogy le kelljen írni azt a mondatot, hogy "bocs, valóban tévedett az a nyolc ember, aki kitalálta, leiratta és szétosztotta tanítani ezt a hazugságot, hogy mi három istenben hiszünk".


Nem, a korrektség és az igazmondás nem jellemző jehova tanúira sajnos.

2020. júl. 26. 20:18
 108/238 anonim ***** válasza:
67%

Engemet az őrtoronnyal ne zaklass amíg az őrtoronyban minden alá van támasztva,de te fentinek a kèrdèsère nem tudsz felelni,mert nincsamit a Biblia pedig nem tanít hazugságra.

Nevetsèges,hogy ez a kèrdèsed alatt mennyit zakatoltál èrtelmetlenül.

Azèrt várom,hogy a bibliábol idèzed a Szentháromságot,hogy higgyek neked,ha nem akkor a kèrdèsedet töröltesd,mert hanem sok olyan bejegyzèsed van benne,ès èn töröltetem.

2020. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/238 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mit hiszel a Háromságról, engem az érdekel, hogy miért hazudsz. Vagy nem tudsz rá válaszolni, mi? Azt sem tudod mit miért teszed, csak mert az őrtorony ezt mondta neked. A te bibliád nem írja, hogy hazudni bűn? Ha igen, akkor miért teszed?

Nem hiszünk három istenben. Most pedig várom a bocsánatkérést azért, mert évtizedek óta hazudtok rólunk.

2020. júl. 26. 21:27
 110/238 anonim ***** válasza:
75%

A főkèrdèsed.

"Mièrt állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságrol?"

-Azèrt mègis,hogy kèpzeled,hogy a tanúk valótlanságot állitanak.Ami nincs arról sem a tanúk sem te,nem állithattok sem "valós sem valótlanságot.

Apropó bocsánatkérés:azèrt ami nincs ès vele piszkálod az oldalt,tőled kène a felhasználók bocsánatot kèrjenek?

Legyen:A bibliábol idèzd a szentháromságot Jèzus vagy az apostoloktól ès állok elèbe.

2020. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!