Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/238 anonim ***** válasza:
16%
#140 Akkor mégis csak 3 nem egy.
2020. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/238 anonim ***** válasza:
70%

Na kèrdező:Most a három egy vagy az egy három?

Nagyon fontos,amikor kimondod a számot előbb fúj az alkoholt ellenőrző kèszülèkbe mert,módosulhat a feleleted az 1-es helyet hármast mondhadsz.

Ès ez nem mindegy kèt istennel több vagy kevesebb,mert nehèz lessz,hogy kikeljen találj egy kèt istent,vagy a szentháromság helyett szentnègyest oda mar kell neked 1-2ezer èv.Nagyon megfoksz öregedni.

2020. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/238 anonim ***** válasza:
17%

a három isteni minőség, nem egyenlő azzal, hogy az onnantól Isten.


Az Atya a Fiú és a szentlélek Szentlélek

Az Atya = Úr Isten

A Fiú = Isten fia, aki ott ül az mennyei Atya jobbján

A Szentlélek= Atya és a Fiú kölcsönös szeretetének végpontja, kiáradása


"János 15:9 Ahogyan az Atya szeretett engem, ugyanúgy szeretlek én is titeket. Maradjatok meg az én szeretetemben!"

"János 15:12 Azt parancsolom nektek, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szeretlek titeket."

"Apcsel 2:4 És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok."


Szóval igazából egy, csak 3ra osztható, 1. Teremtő; 2. A Példa, hogy nem elérhetetlen; 3. A próféták, apostolok, Szentek



üdv #140

2020. aug. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/238 A kérdező kommentje:

142# látom írtál ki kérdést is a hazugságotokról és hiába írjuk ki, hogy orbitális baromság az állításod, te csak fújod a magadét. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Nehéz lehet ilyen bután élned. Neked is csak az a szerencséd, hogy a légzés automatikus.

2020. aug. 8. 04:34
 145/238 anonim ***** válasza:
32%

143.Azt állitod,hogy a Szentháromság az egysèg alapján mükődik Atya,Fiú,szentszellem egysègèn.Èn azt állítom,hogy az egysèg több mindenen alapszik mint egy háromságon,ès mièrt:


A János.17:21."Hogy mindnyájan egyek legyenek,mint ahogy te,Atyam,egysègben vagy velem,ès èn egsègben vagyok veled,ès hogy ők is egysègben legyenek velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtèl engem"


Itt pld. Jèzus szavai szerint van egy háromság mègpedig az Atya,Fiú,ès az ővèi(akik Öt kővetik)>itt nem ír mint ahogy sehol sem a szent szellem egysègbe volna velük.

Vajon az összes règi hüsèges nem volt egysègbe velük?Minden bizonnyal igen.

A Szent szellemre sehol nem írja ,hogy egysègbe legyen velük,pedig minden bizonnyal ugyanúgy egysègbe van velük ès mindenkivel aki hüsèges az Atyához.

De Jèzus itt mèg egyebet is mondott:17:26."Ès Megismertettem velük a nevedet,ès Ezután is megismertem,hogy ők is úgy szeressenek másokat,ahogy te szerettèl engem,ès hogy egysègbe legyek ővelük"


A Szentháromság magyarázatodban kifelejtetted ki kivel legyen egysègben ès azt is,hogy Jèzus azt mondja"Megismertettem velük a te nevedet"


Úgy hogy ha valaki így kifelejt dolgokat, annak nem szabad hinni,amit mond.

Itt a bibliat kell magyarázni,nem a dogmát.

2020. aug. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/238 anonim ***** válasza:
85%

145 jó, hogy kifejtetted. Azért szerintem erősen utaltam rá.

"Szóval igazából egy, csak 3ra osztható, 1. Teremtő; 2. A Példa, hogy nem elérhetetlen; 3. A próféták, apostolok, Szentek"

De én is hasonlóan tartom, "Úgy hogy ha valaki így kifelejt dolgokat, annak nem szabad hinni,amit mond."

Nem az, hogy így minden dologba kell egy kis fenntartás, utánna kell nézni igaz e vagy sem.


"Itt a bibliat kell magyarázni,nem a dogmát." A többi hozzászólásból kiderül meg a formával sincs teljesen tisztában vagy troll. Én úgy tartom, hogy mind kettőt ismerni kell.

2020. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/238 A kérdező kommentje:

146 hozzászóláson túl sem kaptunk választ arra, hogy miért hazudnak.

Azt látni, hogy ők kitaláltak valamit a Háromságra, mint magyarázat, de ez ugye köszönőviszonyban sincs magával a keresztény Háromsággal, de veszett módon kitartanak a hazugság mellett. Jó, persze, ők nem mondhatják azt a szervezetnek, hogy hülyeséget tanítanak erről is, különben repülnek és ha valakinek bent van a komplett családja, az nem fogja ezt veszélyeztetni.

2020. aug. 8. 19:19
 148/238 anonim ***** válasza:
32%

147."Köszönőviszonyban sincs magával a keresztèny Háromsággal".

Hogy is lenne kőszőnőviszonyban amikor nincs háromság?

Neked van háromság mert te a mohamedánokhoz tartozol,ott van mèg a pogány háromság ès a tièd is onnan ered.Nagy Konsztántin pogány császár alapította a Nociai zsinaton az ázsiai pogányok áltál.

2020. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/238 anonim ***** válasza:
96%

148 csak kíváncsiságból, te milyen vallású vagy. Mármint a keresztényen belül?

Utánna néznék.

2020. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/238 anonim ***** válasza:
0%
149.Nèzz útánna.
2020. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!