Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
 191/238 anonim ***** válasza:
35%

A Szent szellem nem egy Isten, vagy Jézus. Nem kézzelfogható és nem is a teremtő. A Szent szellem, mondjuk jutalom. Ha elfogadod Jézust tanítódnak és megváltódnak (kereszténnyé válsz), Az ő szeretetén keresztül kapcsolatba léphetsz az Atyával.

olvasd el kérlek 1Kor 12 (nem kopizom be az egészet)

"Lukács 24:49 És ímé én elküldöm ti reátok az én Atyámnak ígéretét; ti pedig maradjatok Jeruzsálem városában, mígnem felruháztattok mennyei erővel."

"Máté 28:18 Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. Máté 28:19 Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, Máté 28:20 tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig." "


Apcsel 2:4 Ekkor betöltötte őket a Szent Szellem. Mind más-más nyelveken kezdtek beszélni, ahogy a Szent Szellem képessé tette őket erre.


és 2 szerintem hozzád közelálló link

[link]


[link]

2020. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/238 A kérdező kommentje:
Nem olvasom. Minek tenném, mikor nem válaszolja meg a kérdésemet, amit most már hetek óta ismételgetek? Nem érdekel, hogy nektek mi az elméletetek a Háromságról, engem csak az érdekel, hogy miért hazudjátok azt, hogy mi három istenben hiszünk? Erre tudsz válaszolni? Mert ha nem, akkor lépj tovább. Nekem bőven elég ez a bekattant jehovista tanonc, aki szintén képtelen válaszolni, de még a kérdést is felfogni és állandóan jön a hülye jehovista elmélettel, hogy mi három istenben hiszünk. Nem ez a kérdés. Hanem az, hogy ha egyszer elmondom, hogy nekünk egy Istenünk van, akkor miért hazudtok tovább?
2020. aug. 21. 10:08
 193/238 anonim ***** válasza:
52%

189-nek eredetileg szántam, de igazából neked se árt.

Nem vagyok Jehova tanú csak utána nézek minden forrásnak. Ott is van ami jó. Nem vagyok elfogult Keresztény-keresztény, egy istent imád, egy példát követ. Nevezheti másnak de a lényeg ugyan az.


És amúgy igen, utánanézés után, nem Jehova tanuk forrásai állítják a szentháromságot 3 istennek. Hanem No name keresztény oldalak (lehet ateisták) Az ellel való vita többnyire az 3 isten vagy 3 istenin van. Mármint angolul is vannak róla viták, szóval globális a dolog.

A kereszténységnek, egy Istene van. Jézus példát és az utat mutatta meg. Szerintem, elég nagy áldás volt ez a földieknek, mármint előtte a próféták, saját rögönyös útján léphetet kapcsolatba Istennel, a szellem által...(nem fogok többet beidézni az ó szövetségből) Jézus viszont, megmutatta, hogy hogyan lehet prófétává; apostollá; valamint Szent életet élni s az út ajándéka, a szent lélek... az elválaszthatatlan kapocs vele és az Atyával. Tök mindegy ki indította, mint a sár a kalászon az eső, tiszta vize lemossa a mocskot, s a levélről szépen lepereg.

2020. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/238 anonim ***** válasza:
24%

192.Mind kèrdezőt kèrdezlek.


Atyaisten,Fiuisten,Szentlèlekisten ezek istenek-e?

Ez három-e,vagy egy.

Ha egy Istent imádsz akkor a másik kettőt húzd ki.

Így akkor egyet èrtünk.

Ha kettőt nem huzod ki akkor három istent imádsz ès ezt a Szentháromság a nevèvel bizonyítsa.

Ezt az egy válaszodat el olvasom a többit amit kèrdezgetsz,rá se nèzek.

Mert ugy-e akkor három Istened van.

2020. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/238 anonim ***** válasza:
51%

194

Bocsi megint bele kontárkodok

Csak te beszélsz fiú istenről meg Szentlélek istenről.

Mindenki más Atyaról= Isten, Jehova; Fiúról= Jézusról; és a Szentlélekről.

Bocsi be ez neked honnan jött?

2020. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/238 anonim ***** válasza:
52%

195.Igy az igaz ahogy leirtad.

De a Szentháromság egyebet mond,ezt te is tudod,mindhogy mindenki tudja.

2020. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/238 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig nincs válasz. Ennyire bonyolult volt a kérdés?

Nem érdekel senki értelmezése a Háromságról, mert az az övé.

Én egy Istenben hiszek, de akkor miért hazudnak jehova tanúi, hogy háromban? Ha valóban Krisztus követők lennének, akkor nem állítanának hazugságot, pláne nem úgy l, hogy még ki is vannak javítva.

Szóval nem kell bemásolni tőlük semmit, mert semmi köze a valósághoz az elképzelésüknek.

2020. aug. 23. 07:53
 198/238 anonim ***** válasza:
52%
197.Jol teszed higgy egy Istenben az Atyában,egy Jèzus Krisztusban a megváltoban ès az Atya tevèkeny erejèben.Igy az Isten szava szerint jársz el.
2020. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/238 anonim ***** válasza:
52%

"Ennyire bonyolult volt a kérdés?"

Kérdező a 20 oldalból legalább az első 15 arról szól.


"Nem érdekel senki értelmezése a Háromságról, mert az az övé."

Nem tudom eddig mit olvastál de ajánlom figyelmedbe az elmúlt 20 oldalat.

Az utóbbi 5-6 (a vitád a Jehova tanújával) Mondjuk arról szól Benne van e egyáltalán a Bibliában, meg Isten vagy isteni e a három.


"Én egy Istenben hiszek, de akkor miért hazudnak jehova tanúi, hogy háromban? Ha valóban Krisztus követők lennének, akkor nem állítanának hazugságot, pláne nem úgy l, hogy még ki is vannak javítva."


Képzeld Gooogle a barátod, pikk pakk kiderül, hogy maga az ismereted a téves, ezeket nem a Jehovák állítják, hanem pl a wikipédia és no name keresztény oldalak.


"Szóval nem kell bemásolni tőlük semmit, mert semmi köze a valósághoz az elképzelésüknek."

Nem kell bemásolni semmit mert semmi köze a valósághoz. Szép. Ez teljes tagadás, mert lehet tévedsz. Olyan vagy mint a "pogány" haverom, oly mértékben fikázza a kereszténységet, hogy azzal az erővel agy nagyvárost ki lehetne fűteni. De annyit tud a Bibliáról, hogy két részből áll teremtés, Jézus és könyv. És ármánykodás az egész ami mögötte van.

Nem vagyok Jehova tanú, de amit te itt leművelsz az rosszabb mint amikor csöngetnek.

"...amint Én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást..." (Ján. 13.34-35.)

na ennek nyoma sincs, legalább próbálnál az elkönyveléseden túl is nézni, hogy megértsd. Azaz a Megértés céljával hozzáállni az egészhez.


Vagy arra vársz? hogy valaki megerősítsen benne ezzel tovább növelve benned két keresztény felekezet közti feszültséget. Ott hol az Isten, hol a tan? "szeressétek egymást"


És a Fő kérdésedre...

"Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?"

"Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt?"

Nem nem ők állítják, számukra csak Jehova van, még az is kérdés elfogadják e egyáltalán a Szentháromság tant.


"És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?"

Amit nem te követtél el, azért köteles vagy bocsánatot kérni?


Nem a kérdéssel van a baj, nem is az hogy a szentháromságra hegyeződött ki a beszélgetés. Hanem majdnem 200 válasz után, benyögöd, hogy "Sajnos még mindig nincs válasz", azaz 3 nap alatt nem történt semmi...Hol a gond, hol a hiba?

2020. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/238 tgt ***** válasza:
52%

195-ös:

"Bocsi megint bele kontárkodok


Csak te beszélsz fiú istenről meg Szentlélek istenről.


Mindenki más Atyaról= Isten, Jehova; Fiúról= Jézusról; és a Szentlélekről.


Bocsi be ez neked honnan jött?"


Nem nekem szólt a kérdés, de válaszolok.

A katolikus liturgia használja ezeket a kifejezéseket:

"Mennyei Atyaisten

Megváltó Fiúisten

Szentlélek Úristen."


Remélem, nem katolikus vagy, mert akkor elég nagy szégyen lenne, hogy nem ismered a saját egyházadat.



Szentlélek Úristen

2020. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!