Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/238 anonim ***** válasza:
0%

170."válasz nincs csak a terelès"

Ami nincs arra választ egèszsèges ember nem ad.

De ha szerinted van akkor idèzd a bibliábol amit mar sokszor kèrtem.Ha nem idèzed itt az oldalon mindenki hazugnak nyilvánit,mèg a barátaid is.

Olyan a háromságod mint a"kincs ami nincs",na az a film legalább èrthető,nem egy jött ment emberi agy szülemènye.

2020. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/238 anonim ***** válasza:
100%

#171, érdekes te olvasod a kommenteket? Azaz azokat is amiket nem a kérdező írt?

mert csak súgok....amit keresel arra a válasz a#160ban már ott van...


"Ami nincs arra választ egèszsèges ember nem ad."-Amire nincs válasz arra egészséges ember nem ad.-

Hmm akkor hogy értelmezed a Bibliát, hogy taníthatott egyáltalán Jézus? hogy élhetünk ebben a korban? (technológiai fejlődés/tudomány).

Amire nincs válasz arra az egészséges ember a saját tudása szerinti legjobb választ keresi, vagy adja. S nem készpénznek veszi mások fikcióit. Azaz mások legjobb tudása szerinti válaszát...utánanéz és meggyőződik, hogy igaz e vagy sem... s nem csak lenyeli.


Csak egyet kérdezek, kedves 171! Miért vagy benne olyan biztos, valaki akire felnézel ezt állította vagy utánanéztél?

Mit tanít, neked a Biblia, lehetőleg érzelem szintjére szűkítsd? (2-3 elég is)

Valamint még mindig nem derült ki, hogy milyen vallású vagy. Pedig tényleg utánanéznék a felekezetnek..(nem zárom ki, hogy ateista és ez csak prank)


egy másik kérdésben, olvastam:

[link]

2020. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/238 anonim ***** válasza:
0%

172."akikre felnèzel"Nem nèzek senkire fel csak a bibliára,ami azonkivül van az hazugság.

Egyiketek sem idèzi a bibliábol a Szentháromságot mert nincs,mègis mint a hiènák kőrbetámadtok.Mi èrtelme van?

Azt akarjátok belèmsujkolni ami nincs a bibliában.

Mègis hol a keresztènyi mentalitás?

2020. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/238 A kérdező kommentje:
Benned nyomokban sem lelhető fel a keresztényi mentalitás, mert kényszeresen jössz a Háromsággal, miközben az volt a kérdés, hogy miért hazudod azt, hogy mi három istenben hiszünk. Inkább erre felelj és ne kelljen már kilométerekről visszahozni téged az eredeti témába, mert pontosan tudom, hogy a figyelem elterelés a célod, nehogy válaszolni kelljen erre a kérdésre.
2020. aug. 14. 07:33
 175/238 anonim ***** válasza:
0%

174.Mi mar megint ez az eltájolt rögeszme.

A bibliat csak átverèsre használod,ha valaha is használod.

Az milyen keresztèny,ha mègis keresztènynek vallód magad,aki a szentháromságot ami nincs fujod mint egy rosszul beállított gèp,ami nincs a bibliában.De ami a bibliában van az Isten neve azt tagadód.

Mièrt fordítód a bibliat magával szembe?Ezt èrdemli az Isten szava.

Jèzu imája azzal kezdődik:

Mátè.6:9."Mi Atyánk ki a menyekben vagy,szenteltessèk meg a te neved".

Te meg szentèld vagy tagadód?


Jel.22:18.Azt mondja nem szabad a bibliába hozza tenni!

Te mind jösz a biblián kívüli tèvtanitással,mert a Szentháromság nincs a bibliában,sem Jèzus sem az apostolok nem ismertèk nem is tanítottak.

Nem fèlsz az Istentől.

2020. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/238 anonim ***** válasza:
100%

Értem szóval nem vagy egy keresztény felekezet tagja se. Így nem beszélgetsz a felekezet többi tagjával, vagy a gyülekezet vezetőjével.

Te az a Biblia olvasó vagy kiben nem merül fel kérdés, mindent szó szerint veszel belőle vagy nem tudom.

De nyugi nem akar téged senki sem meggyőzni. Olvasd vissza a kommenteket, 160 ban linkeltem néhányat a Bibliából.(15.oldal)

Én ha nem tudok a számomra fontos tiszeteletessel beszélni, (csak annyira, hogy miatta keresztelkedtem meg, mert a tanárral ellentétben válaszolt a kérdésekre) akkor a keresőben nézek utána (Google)


1Moz 1:26 is ilyen volt, miért többes szám? Isten a teremtő, az angyaloknak nem sok közük beleszólásuk lehetett, valamint nem hinném, hogy skizofrén. De akkor mégis miért? Miért "teremtsünk" s miért nem teremték embert a képmásomra?

Igen azt hiszem ez volt az első, amin fennakadtam és amit anno kérdeztem... Ha nem is az első hasonlóan fogalmaztam meg még az elején.


Mit jelent számodra a keresztény mentalitás?

2020. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/238 anonim ***** válasza:
0%

176.Ne probály mellèbeszèlèssel fèlre vezetni.

Èn írtam már,hogy a hamistantètel a szentháromság ami nincs a bibliában az első, vagy az Isten neve ami a bibliában van?

Pld.2Mozes.6:3"Ábrahámnak,Jákobnak ès Izsáknak úgy jelentem meg mint Felsèges Isten,de az èn Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.

Meg szentèld Isten nevèt?

2020. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/238 anonim ***** válasza:

Egyre összeszedettebb amit írsz.

Isten neve nem foglalkoztatott. Ő a teremtő minden élő atyja. Szóval ha neveznem kéne Életnek hívnám vagy Atyának.

Szüleidet se szólítod nevén, nem Sándor vagy Sanya. Apa, papa vagy Fater az utóbbiakkal nem szimpatizálok de van ilyen.

Meg szetéld Isten nevét? Meg bocs nem értem

2020. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/238 anonim ***** válasza:
0%

178.Rosszul küldtèl St.


"Meg bocs nem èrtem"

Megszenteled Isten nevèt?


Több millió hamis isten van,mindeniknek neve van.Hát az igaz istennek nincs neve?

Amikor mondod istenem,a több millióból melyik,istenem.

A mindenhatonak nincs neve?

A nevet Ő szerezte magának ès írja az Isten szavaban.


"A szüleidet se szolitod nèven,nem Sandor","hanem Apa,papa"

Ha a hivatalba mèsz ès kèrdezik ki az apád,mit mondasz?

Az"Èletnek" fia vagy.

Vagy"Atyámnak"a fia vagyok.

Nem mondod a nevèt ki,hogy pld.Albert Kázmir fia vagyok.

Ès akkor rád is ismernek a hivatalban.


Most Jehova Istent imádod vagy egy hamis istent,mert nèvnèlkül nincs utalás.Melyik Isten a te istened?

Hogy nevezed.

2020. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/238 A kérdező kommentje:
Azért elég szégyen rádnézve Edgár, vagy legyen a neved búvár1 vagy épp István, amit épp használsz, hogy a saját kérdésed alatt kikéred, ha valaki nem a témához válaszol, de te itt még egyetlen egyszer sem válaszoltál a kérdésemre, ugyanakkor teljesen feleslegesen rikácsolsz a kitalált és elmebeteg problémáddal. Magasról teszek arra, hogy milyen hülyeség született meg benned, a kérdésre válaszolj. Igaz, már rég bebizonyítottad, hogy sötét buta és gonosz vagy, de amíg ide írsz, addig én újra és újra számon kérem rajtad a mocskos hazugságodat.
2020. aug. 15. 18:28
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!