Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
 221/238 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom ki hogy van vele, lehet hiba, hogy úgy írok hogy el se olvastam a Szentháromság ránt. Én csak azt írom amit nekem jelent.

Ha ábrázolni kéne nem szabályos háromszög, hanem egyenlő szárú lenne.

Felső csúcsán az Atya, az Isten lenne. Az alja értelemszerűen a Fiú és a Szentlélek. Azaz az utóbbi kettő a földi kapcsolat, példa, "hatás".

Nem nem egyenlő és nem azonosítható az Eggyel.

Az egyenlő szárú háromszög, szerintem a Dávid csillagból származhat. S a Máté 28:19 ami egy mondatban említi a hármat okozhatta ezt a "félreértést".....

Tagadhatatlan a szentségük, de nem egyenlőek. A Szentháromság ezt jelenti számomra. Nem a névvel a tartalommal van gond.


Emiatt kérdező, valóban nem tudok válaszolni a kérdésekre, nem is értem, miért kell "egy" hiszen belül ekkora széthúzásra? Ha hamis amiben hisznek majd megítéltetnek, vagy felismerik az igazságot. Emiatt kár ítélkezni, gyűlölködni. Állítsa bárki hamisan, ha beleragadsz te is éppúgy végzés mint ők. mint Dante poklában a Keresztesek. Nem erről szól a kereszténység alapja.

2020. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/238 A kérdező kommentje:

Nem gyűlölködök, csak egy kérdést tettem fel. A kérdés már gyűlölet? :)

A tény az, hogy hazudnak. Azért hazudnak, mert ők maguk valamit kitaláltak a Háromságról és azt akarják mindenki torkán lenyomni. Lett szólva, hogy nem igaz az állításuk, de makacsul ragaszkodnak hozzá, tehát innentől kezdve már szándékosan maradnak a bűnben. Ez nem gyűlölet, hanem tény. Ez az ő saját, személyes döntésük.

2020. aug. 28. 05:54
 223/238 A kérdező kommentje:

214# mi a hitvita? Hogy én azt mondom, hogy egy Istenem van, de ők azt állítják, hogy három?

Ha én azt mondom, hogy 160 centi vagyok, de ők váltig állítják, hogy 170, akkor kinek van igaza? Ragaszkodom a 160-hoz? Igen. Mert annyi vagyok. Szerintük 170 az igazság, mert ők ezt találták ki és hiába szólok, hogy ez nem igaz, akkor minek is nevezzük ezt? Szerintem hazugság, de lehet neked belefér az életedbe. Nekem nem. Ne állítsanak mást rólam, mint ami az igazság. És messze nem érdekel a saját kitalációjuk. Ez ennyire egyszerű.

2020. aug. 28. 05:58
 224/238 anonim ***** válasza:
0%

Kèrdező.

Jèzus Krisztus,ès a szent szellem Isten-e vagy nem?

2020. aug. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/238 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van kèrdező,szeretnèm ha lezárnánk a kèrdèsedet,ezèrt kèrlek feleld meg,hogy Jèzus Krisztus ès a Szentlèlek Istenek vagy nem?
2020. aug. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/238 anonim ***** válasza:
0%

kèrdező.

Sok a kèrdès hozzád,kevès a felelet.

Mondd a vèlemènyedet,mègis mi az?

Nem szègyen,bármit írsz èrtèkeljük.

2020. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/238 anonim ***** válasza:
0%
Covid19 miatt karántenba van.
2020. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/238 anonim ***** válasza:
0%
bezzeg a wifit kiengedték
2020. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/238 anonim ***** válasza:
0%
A kèrdező vèdőoltást kapott a Szentháromság ellen.
2020. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/238 anonim ***** válasza:
0%

224.Hát Nem tudsz felelni a 224-ben lèvő kèrdèsre?

Nem is fogsz tudni felelni.

Mert,ha azt mondod Jèzus ès a szent szellem istenek akkor három istent imádsz.Ha azt mondod nem istenek akkor dőlt a háromság.

Így jobbnak látod a halgatást ès vele a szègyent.

2020. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!