Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamednek angyal jelent meg...

Célpont... kérdése:

Mohamednek angyal jelent meg vagy sátán?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 11:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/353 anonim ***** válasza:
0%

A Kegyes Koràn tökéletessége càfolja hogy csupàn emberi kitalàció lenne.


Gàbriel arkangyal jelent meg a Prófétànak (SAW), aki ezàltal valóban Allah küldötte volt. Ha valaki tehàt Isten szavaira kívàncsi, olvassa a Korànt !


Abdullah

2021. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/353 anonim ***** válasza:
14%

#11:


"Nem a kisujjamból írtam amit írtam, hanem az önéletrajzi könyvében benne volt az egész párbeszéd."


Tiszta véletlenül, nem keresztények írtàk azt a könyvet ???


Abdullah

2021. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/353 anonim ***** válasza:
33%

Akkor Mózes is hallucinálhatta hogy Isten szól hozzá? Vagy lehet hogy megőrült? Vagy Jézus is? És az összes Bibliai próféta akikhez angyal szólt vagy Isten, lehet hogy csak behallucinálták vagy megörültek?


Így van,mohameddel együtt ezek nárcisztikus elmebajosak voltak mindahányan...

2021. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/353 anonim ***** válasza:
79%
Egy valamire való népnek van saját vallása.Az iszlám finoman szólva is a judeokereszténység mellékterméke.
2021. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/353 anonim ***** válasza:
98%

Iszlám források szerint (Bukhari 3, Ibn Ishaq, p. 106) amikor Gábriel arkangyal megjelent Mohamednek azt parancsolta neki, hogy olvasson, amire Mohamed azt felelte, hogy nem tud olvasni (más fordításban "mit olvassak?" szerepel), erre Gábriel arkangyal majdnem megfolytotta Mohamedet, aki annyira megrémült, hogy először azt hitte egy démonnal találkozott, és meg akarta ölni magát úgy, hogy leveti magát egy szikláról. Ezek után Mohamed felesége Khadija, és az ő unokatestvére Waraqah ibn Nawfal, egy ariánus szerzetes (akik nem voltak ott amikor az állítólagos angyal megjelent neki) elmagyarázták Mohamednek, hogy az nem is démon volt hanem egy angyal.

Na most a Bibliában nincs egyetlen próféta sem, akit annyira megrémisztett egy angyal, hogy azt hitte volna, hogy nem Isten egyik angyala, hanem egy démon volt ami megjelent neki és valaki másnak kellett volna elmagyaráznia, hogy az egy angyal volt nem pedig egy démon.

Az is nagyon érdekes, hogy ez az angyal sok mindent kinyilatkoztatott Mohamednek ami népszerű sztori volt az eretnek és gnosztikus keresztények körében akik az Arab-félszigeten éltek a politeista arabok mellett, pl. a hét alvó legendája (Surah 18), Jézus azonnal beszélni kezdett amikor megszületett (Surah 19), Mária egy pálmafa alatt szült (Surah 19), Jézus agyag madarakat keltett életre (Surah 5), Jézus nem halt meg a kereszten (Surah 4:157-158).

Ha Mohamed nem csak halucinált és nem is hazudott, akkor az nem Gábriel arkangyal volt, hanem egy bukott angyal.

2021. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/353 anonim ***** válasza:
100%

"Tiszta véletlenül, nem keresztények írtàk azt a könyvet ???"


Tiszta véletlenül nem. Egy muszlim professzor írta és a könyv a Howard Egyetem által összeállított, az iszlámot bemutató nyílt kurzus kapcsán került elém. Egyébként mindenütt azt olvastam, hogy ezt a könyvet tekintik az egyik legjobb Mohamed életrajznak. Muhammad: His Life Based on the Earliest Sources a címe. Írta: Martin Lings. Bár fennvan a youtubon a könyv hangos könyv formájában, de azt nem ajánlom, mert mikor elkezdtem hallgatni rájöttem, hogy kivannak hagyva a könyvből részek, akár teljes bekezdések is.

2021. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/353 anonim ***** válasza:
0%

#17: Alapvető probléma az érvelésedben, hogy egy olyan ember, aki azt állítja, vagy valószínűsíti, hogy Mohammed (béke legyen vele) "hallucinálta" a Korán kinyilatkoztatásokat, az hogyan lenne muszlim ???


Attól lesz valaki elsőkörben/elsősorban muszlim, hogy hisz Allahban, az angyalaiban, a könyveiben, a prófétáiban, az Utolsó Napban, és a Sorsban.


Na most aki azt állítja/valószínűsíti hogy a próféták illetve a Próféták Pecsétje Mohammed (béke legyen vele), csak "hallucinálta" az egészet, az hogyan lenne muszlim ????


"Ezt az egész Hira-hegyes sztorit tulajdonképpen Aisha beszámolójából ismerjük. Aisha Mohamedtől hallotta. De ha belegondolunk, mire Mohamed oda jutott, hogy Aishának elmesélhette ezt a történetet, igazából már mindenki halott volt, aki igazolhatta volna, hogy ilyen egyáltalán megtörtént"


Akkor gondolj bele abba, hogy siíta testvéreink például nem fogadják el Aisát hiteles forrásnak. Akkor ők miből gondolják, hogy megtörtént a dolog ? Az érvelésed itt is gyenge.


Abdullah

2021. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/353 anonim ***** válasza:
95%

Vidiripi


Erősen kérdéses Mohamed prófétasága! Isten illetve ebben az esetben Allah ,soha nem szólt Mohamedhez ,pedig állítólag ő próféta volt Allah prófétája. De még sem szólt hozzá soha közvetlenül. Ellenben más prófétákkal akikhez szólt Isten!

- Mohamed élete a vélt "prófétasága" ellenére érdekes. A Koránban az van írva hogy 4 feleségnél nem lehet több egy igaz muszlim hívőnek. Ezzel szemben Mohamednek négynél több felesége volt!

- Mohamed azt is megengedte hogy hívei karavánokat fosszanak ki. Na vajon mi lett azokkal akik védekezni próbáltak a támadókkal szemben?

És mi lett a karavánokban utazó nőkkel és gyerekekkel?

- Mohamed is részt vett a karavánok kifosztásában!

Az iszlám szerint a próféták olyan emberek akik bűntelen életű vagy a fő bűnöktől teljesen mentesek voltak!

- Miért tudta elfoglalni Mekkát Mohamed harc nélkül?

Azért mert előtte már megverte a mekkai hadsereget a Badri kútnál. Ami nem véletlenül egy karavánútvonal mentén volt!

2021. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/353 anonim ***** válasza:
0%

"Attól mert egy vallás monoteista, még lehet hülyeség."


Lehet, de az iszlámban szerinted mi a hülyeség? Ugyanazt az Istent hirdeti mint akiben a keresztények hisznek (nyilván a szentháromságot és Jézus istenségét nem) és az erkölcsi tanítás is nagyjából megegyezik. Nincs olyan tanítás az iszlámban amit egy keresztény ne tudna elfogadni.



"Ehnaton is egyistenhitet hirdetett az aton-kultusz bevezetésével, akkor ő is Isten igaz prófétája lett volna?"


Igen, lehetséges hogy Ehnaton is Isten igaz prófétája, csak a tanítását emberek idővel megváltoztatták. Nem biztos de lehetséges. Az iszlám szerint Alah minden néphez küldött prófétákat.

2021. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/353 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel lényegében az első találkozáson áll vagy bukik minden, arról írtam."


Miért az első találkozáson áll vagy bukik minden? :) És számodra mi derült ki az első találkozásból?



"Nem marhaság. Én a teljes részre gondolok. Ez a történet Al-Bukhari 1-4 van elmesélve."


De ha Waraqah és Khadidzsa nem voltak jelen az eseménynél hogy tudnának bármit is igazolni? :)



"Minden eshetőséget meg lehet vizsgálni, nem? Egyébként mint mondtam Mekka vezetői is erre gyanakodtak. Nem a kisujjamból írtam amit írtam, hanem az önéletrajzi könyvében benne volt az egész párbeszéd."


Mekka vezető sokmindennel megrágalmazták Mohamed prófétát és meg is akarták gyilkolni. Nyilván nem ők a legmegbízhatóbb forrás. Ahogy Jézus esetében sem az őt kivégeztetni akaró zsidó papok a legjobb forrás igaz?



"Egyszerűen a kérdésre válaszoltam, hiszen azon kívül, hogy valaki angyallal találkozik vagy egy démonnal más lehetőségek is elképzelhetőek. Úgy csinálsz, mintha már az is szentségtelenség és bűn lenne, hogy egyáltalán valakinek megfordul a fejében, hogy Mohamed nem angyalt látott."


Ha ilyesmit állítasz az a minimum hogy csatolod hozzá a bizonyítékokat.

2021. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!