Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamednek angyal jelent meg...

Célpont... kérdése:

Mohamednek angyal jelent meg vagy sátán?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 11:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/353 anonim ***** válasza:
17%

Oké, tudom, hogy mindenki utálni fog, de nekem semmi bajom nincs a poligámiával személy szerint.

A muszlimok között is látok ugyan tendenciát, hogy úgymond kicsit "mentegetőznek" a poligámiát illetően elméleti síkon, hiszen többségünket ez nem érint a mindennapi életben.


Inkább legyen valakinek több felesége, akikkel tisztességgel és jóindulattal, szeretettel bánik, minthogy mindenféle szeretőket tartson vagyis paráználkodjon.


Abdullah

2021. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/353 anonim ***** válasza:
25%

#32:


"Ez nem érv. Az eretnek Jehova tanúi és az "ortodox" kereszténység között is számtalan hasonlóság van. De annyira jelentősek azok a különbségek, hogy nem tudunk szemet hunyni felette. Na ugyan ez a helyzet az iszlámmal."


Én azt gondolom, hogy a fő különbségek például a vallás mindennapi gyakorlásában és megélésében vannak.

Természetesen erről itt senki sem beszél, mert a televízióban sem erről van szó, :) illetve izgalmasabb a poligámián csámcsogni.


Abdullah

2021. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/353 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


"Mohamed próféta egyetlen éjszaka alatt eljutott Mekkából Jeruzsálembe ahol Allah a színe elé emelte. Ez részletesen le van írva, utánanézhetsz."


Pontosan hol található?


"Ha olvastad volna a Koránt akkor tudnád hogy szerepel a Koránban hogy Mohamed prófétának több felesége is lehet mint négy."


Neki miért lehetett több ha másoknak csak 4 engedélyezett?


"Na ezért mondom hogy hazug vagy. Ezt már ezerszer elmondtam neked de te minden alkalommal behazudodod ezt."


Neked meg nyilvánvaló hogy egy helytartó felér a császárral és hogy a császári törvényeket kell követni mert ezt írja a Biblia!

Te miért hazudozol ilyesmiket?

Miért írják neked hogy mindezek nem így vannak és te miért nem érted meg a magyarázatokat?


"A muszlimokkal szembeni háborút a mekkai politeisták kezdték, karavánok elfogása pedig része a háborúnak de ettől még nem a muszlim voltak az agresszorok."


Jézus soha nem háborúzott ,nem gyűjtött hadsereget ,nem fosztogatott karavánokat ,nem fogott fegyvert!

Hatalmas a kontraszt Jézus és Mohamed között!


"Az iszlám szerint nőket és gyerekeket még háború idején sem lehet bántalmazni. Ellenben a Bibliával amiben az áll hogy öld meg a nőket és a gyerekeket is."


Ettől függetlenül bizony nem kímélték a gyerekeket és a nőket sem!

A gyerekeket eladták a nők rabszolgák illetve ágyasok lettek és erőszak is történt.


"Mert megegyezett a mekkaiakkal hogy nem esik bántódásuk ha leteszik a fegyvert is így is lett. A Biblia viszont azt írja ölj meg mindenkit a városban, rabolj, fosztogass, a szűz lányokat pedig tartsd meg szexrabszolgának."


Mohamedék ezt írás nélkül is megtették a saját népükkel. Mohamednek Mekka a szülő városa volt. És bizony volt fegyveres harc a mekkaiakkal.


"Újabb hazugság és látszik hogy halvány gözöd sincs a témához. A Badri csata jóval előbb történt, 624-ben, Mekka elfoglalása pedig 630-ban."


Az évszámok is pontosan azt igazolják amit írtam is ,hogy már előtte megverte a mekkai sereget. Azt amelyik a karavánt kísérte. Ebben nincs semmi hazugság ez tény! És az is tény hogy utána lett elfoglalva Mekka. De én azt nem írtam hogy mikor! És ez is tény!


"A Badri csata kis összecsapás volt, nem volt döntő."


Ó de igen nagyon is döntő ütközet volt! Hosszútávú következményei voltak ,mert ha nem győzelemmel végződik akkor ma nem lenne iszlám. Legalább is nem Mohamed által és ez is tény!

[link]

2021. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/353 anonim ***** válasza:
32%

"Miért is? Mert tudom értelmezni a Bibliában, hogy mi a jó példa és mi a rossz, nem követendő példa? Hűha...."


Akkor megmutatnád hol írja a Biblia hogy tilos a poligámia?


"Például egyházi szolgálattevők esetén egyértelműen tiltja, csak egy feleségű férfi lehet ilyen."


Ez pont azt bizonyítja hogy a Biblia engedi a poligámiát hiszen bből az következik hogy egy nem egyházi poziciót betöltő kerestzénynek több felesége is lehet.



"Tehát a Biblia alapján, ha Mohamed valóban próféta lett volna, nem hogy 9, de 4 felesége se lehetett volna. Azért ez egy elég egyértelmű tiltás, Timóteusnak írt levélben olvashatod."


Az ószövetség szerint Salamonnak 700 felesés volt :) Dávinak is sok. Akkor velük mi a helyzet. De a főpapoknak is lehetett több felesége a Biblia szerint :


Krónikák 2. könyve 24:2-3 Jóás Jójádá főpap egész életében azt tette, amit helyesnek lát az ÚR. Jójádá két feleséget szerzett neki, ő pedig fiakat meg leányokat nemzett.


Tehát azt írja ennek a főpapnak két felesége volt. Ésazt is írja ez a főpap egész életében azt tette, amit helyesnek lát az ÚR. Tehát a Biblia szerint az Úr helyesnek látta a többnejűséget. Na ezért mondom hogy ti keresztények a Bibliátokat is megtagadjátok ha érdeketek úgy kívánja.



"Továbbá a szabályokat nem csak tiltással lehet meghatározni, ezért felesleges minden esetben ilyet várni. A házasság kapcsán többször is megerősíti a Biblia, hogy csak egy férfi és egy nő kapcsolata lehet, melyben egy test lesz a kettő. Ebbe nem fér bele a poligámia."


Ez nem zárja ki a többnrjűséget. Ez az azons nemüek házasságát zárja ki.



"Mi a különbség? Nyilván egy muzulmán teológus nem objektíven fogja ezeket vizsgálni, hanem saját teológiája szerint. Ez olyan érvelés, mint amikor a jehovások a brooklyni vénekre hivatkoznak."


Akkor a keresztény papok, vallástudósok és a pápa is csak a keresztény propagandát nyomják? :)



"Én veled ellentétben olvastam, illetve olvasom is a Bibliát. Te saját bevallásod szerint sose olvastad."


Ez megint hazugság. Azt mondtam nem olvastam végig a Bibliát sde sok részt eolvastam. Láthatod most is egyből idéztem azt a Bibliai verset ami engedi a többnejűséget.



"Az, hogy iszlám keresztényellenes propagandaoldalak kiragadnak bizonyos bibliai idézeteket, s ezek közül már néhányat betéve is ismersz, még nem jelenti azt, hogy ismernéd Isten szavát."


Mikor egy kérdést vizsgálok a kerestzény vallásbban akkor megkersem és elolvasom azokat a Bibliai részeket. Szóval ez is hazugság részedről.



"Miért nem? Mert így már nem illik abba az álomvilágba, amit te elképzeltél?"


Ez nem álomvilág hanem tények. Az hogy egyes vallások tanításai egyeznek vagy nem, megállapítható. Ezek tények, nem álomvilág.



"Tehát a fő tanításokat? Például a halál utáni élet minden vallásban az egyik legfőbb tanítás egyértelműen (már az istenhit kialakulása előtt jelen volt az ősembernél is). A hindu vallás alapja a reinkarnáció. Akkor ha jól értem, ebben is hasonlít az iszlámra?"


A halál utáni élet főbb tanítás de nem azt mondtam hogy mindenben megegyezik a hindu vallás az iszlámmal.



"Természetesen vannak hasonlóságok, hiszen Mohamed az iszlám megalkotásához felhasználta mind a zsidó, mind a keresztény vallást, illetve a legtöbbet ezen vallások szent könyvéből merített."


Ezt hazudják be a keresztények, de mi erre a bizonyíték?

2021. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/353 anonim ***** válasza:
94%

“Én azt gondolom, hogy a fő különbségek például a vallás mindennapi gyakorlásában és megélésében vannak.”


Nem minden keresztény kultúr-keresztény csupán. Vannak sokan akik minden nap gyakorolják és megélik a vallásukat.

2021. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/353 anonim ***** válasza:
25%

#35:


"Nem minden keresztény kultúr-keresztény csupán. Vannak sokan akik minden nap gyakorolják és megélik a vallásukat."


Arra gondoltam, hogy általában véve, hogy például másként zajlik egy ima, illetve egy muszlim kissé másként tekint Istenre mint egy keresztény. Vagy a legtöbb keresztény pontosabban.


Ez persze senkit nem érdekel, pedig itt vannak lényegi különbségek.


Abdullah

2021. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/353 anonim ***** válasza:
100%

“Oké, tudom, hogy mindenki utálni fog, de nekem semmi bajom nincs a poligámiával személy szerint.

A muszlimok között is látok ugyan tendenciát, hogy úgymond kicsit "mentegetőznek" a poligámiát illetően elméleti síkon, hiszen többségünket ez nem érint a mindennapi életben.


Inkább legyen valakinek több felesége, akikkel tisztességgel és jóindulattal, szeretettel bánik, minthogy mindenféle szeretőket tartson vagyis paráználkodjon.”


Felpontoztalak amiért kifejtetted a véleményedet és mert értékelem az őszinteségedet.

2021. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/353 anonim ***** válasza:
25%

#37:


Nem pusztán csak az én véleményem ez.


Én hiszek Allah bölcsességében, Ő úgy rendezi el a dolgokat ahogyan a legjobb.


A szubjektív véleményem pedig az, hogy a legtöbb férfi képes több feleséget is egyidejűleg érzelmi szempontból szeretni. De bizonyára kevesebb idő jut egy feleségre így.


Abdullah

2021. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/353 anonim ***** válasza:
25%

"De nem gondolta, hogy démon, és főleg nem akart emiatt öngyilkos lenni, Zakariást nem folytogatta az angyal."


De Zakariás is gondolta hogy akár démon is lehet ezért rettent meg. És nem folytogatta csak erősen szorította.



"Waraqah ott sem volt, ugyan honnan tudhatta volna? Szerinted ha egy próféta is megijedt, Mohamed egyenesen démonnak nézte, akkor honnan tudhatta valaki aki nem volt ott, hogy az egy angyal volt?"


Onnan hogy Waraqah keresztény pap volt, tehát mondhatjuk hogy szakmabeli, Mohamed pedig prófétasága előtt nem rendelkezett tudással a vallások terén. Nyilván Waraqah az átadott üzenet alapján állapította meg hogy angyal volt, Mohamef pedig próféta.



"Tartalmilag semmi, kivéve a Jézus nem halt meg a kereszten részt, mert Jézus biztosan meghalt a kereszten."


Biztosan meghalt a kereszten? :) Ez a te és a többi keresztény vágyvezérelt elképzelése. Semmilyen más forrás nem erősíti meg hoy Jézus halt meg a kereszen. A Bibliai bizonyítékok pedig pont azt mutatják hogy nem Jézus halt a kereszten.



"Azért mert Mohamed egy plagizátor."


Nem vagy tisztában a szó jelentésével :) Plagizálás azt jlenti hogy forrásmegjelölés nélkül veszel át dolgokat mástol. A Korán világosan leírja hogy ezek a Bibliában is benne voltak, tehát nem leet szó plagizálásról :) Ha Mohamed nem próféta hanem valláshamisító akkor nem vesz át történeteket eretnek keresztény irányzatoktól. Ha keresztényeket akar meggyőzni akkor nem olyan iratokat vesz át amiket a keresztények kukáztak.



"Nem voltak benne, eredetileg nem létezett egységes kánon, a kanonizáció után nem voltak benne azon iratok az Egyház kánonjában amelyekből Mohamed plagizált. Eretnek irányzatok fogadták el hitelesnek azokat az iratokat, mint az ariánusok, a gnosztikusok, a monofiziták, stb."


Pont ez az. A te szektád nem fogadja el ezeket az iratokat. Idővek ez a keresztény irányzat lett dominás, ezt terjedt el mert a világi hatalom beállt mögé, a többi keresztény irányzatot pedig eretneknek nyilvánították és üldözték. Tehát emberek döntötték el hogy melyik irat hiteles és melyik nem Jézus után többszáz évvel.



"Te pedig azt irtad, hogy Waraqah nesztoriánus pap volt, nos a nesztoriánus Biblia, a Peshitta (amit a szír ortodox, az asszír ortodox, és a maronita egyház is használ), szintén nem tartalmazza azokat az apokrif evangéliumokat amelyekből Mohamed plagizált, a Peshittában az Újtestamentum tartalmilag megegyezik a mai Újtestamentummal."


Na és aztán. Waraqah keresztény pap volt aki felismerte hogy Mohamed próféta. Hogy milyen keretszény irányzathoz tartozott ilyen szempontból lényegtelen. Keresztények azt is be szokták hazudni hogy biztos Waraqah tanított Mohamednek a keresztény vallásról. Akkor ha a nesztoriánus irányzat nem fogadta el ezeket az iratokat akkor miért szereplnek a Koránban ha Waraqah tanította?



"Nem csak megijedt, hanem azt hitte egy démonnal találkozott és meg akarta ölni magát emiatt."


És aztán? A Bibliai próféták is ugyanígy megijedtek. Ebből sehogy sem következik hogy a Sátán jelent meg neki. Csak annyi következik ebből hogy nagyon megijedt ami normális rakció.



"Az a baj, hogy fura egybe esés, hogy Allah pont azt nyilatkoztatja ki Mohamednek amit az arábiai eretnek keresztény csoportok is hittek. "


Az nem zavar hogy a 7. században már a szentháromsághívő keresztény irányzatok terjedtek el ? Az arab félszigeten amúgy is kevés keresztény élt, a környező tereületeken mint Bizánc, Etiópia, pedig ortodox keresztények voltak. Az egyetlen logikus magyarázat arra hogy a Koránban miért szerepelnek eretnek keresztény iratokból történetek, az hogy ezek valós történetek és benne voltak az eredeti Tórában, Evangéliumban de a nagyobb keresztény irányzatok követői idővel kivették a Bibliából ezeket.


"Szerintem arról van szó, hogy Mohamed meg akarta nyerni ezeket a keresztényeket, ezért kerültek be azok a történetek a Koránba."


Akkor pont hogy nem lennének a Koránban ezek a történetek. Ha keresztényeket akar volna csak megnyerni akkor nem tesz a Koránba olyan történeteket amiket a keresztények eretnek iratnak tartanak és kukáztak.



"Már hogy ne volna? Az iszlám szerint Jézus nem halt meg a kereszten."


Írtam hogy kivétel Jézus istensége.



"Az iszlám szerint a Bibliát meghamisították a keresztények és a zsidók, nincs keresztény aki ezt elfogadná."


Dehogynem. Sok keresztény besismeri hogy a Bibliát meghamisították. Persze nem így nyiltan hanem azt mondják emberek írták a Bibliát ezért lehetnek benne hibák, meg hogy emberek válogatták ki ezért tévedhettek de a plusz részek vagy a hiányzó részek nem osztanak meg hasonlók.



"Allah kivételezett a prófétájával? Gyanúsan kényelmes."


Ez egy tipikus keresztény hazugság. Az szlámban a többnejűség a nők védelmét szolgálja és szociális funkciója van például özvegyek esetében vagy ha felborul a nemek közötti egyensúly a társadalomban. A férfinak kell gondoskondia minden feleségről tehát szó nincs kényelemről hanem nagy kötelezettség. A több feleség pedig még nagyobb kötelezettség. Az csak a keresztények fantáziaszüleménye hogy az iszlámban a többnejűség a férfiak vágyainak kielégítését szolgálja.



"De annyira jelentősek azok a különbségek, hogy nem tudunk szemet hunyni felette. Na ugyan ez a helyzet az iszlámmal."


A legnagyobb különbség a kereszténység és az iszlám vallásban Jézus istensége és a szentháromság. Ezek pogány hamisítások amiket az iszlám nem fogad el. Mi muszlimok egy és oszthatatlan Allahban hiszünk, a szentháromság viszont három külön istenséget jelent.

2021. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/353 anonim ***** válasza:
0%

"Inkább legyen valakinek több felesége, akikkel tisztességgel és jóindulattal, szeretettel bánik, minthogy mindenféle szeretőket tartson vagyis paráználkodjon."


Végre egy őszinte keresztény. Általában keresztények ellenzik a többnejűséget de szemethunynak a szeretőtartás és a prostitúció felett. Sőt, ugye a Biblia engedi a többnejűséget de tiltja az azonos neműek házzasságát, ennek elleére azt látjuk a keresztény világban hogy szóba sem jöhet a többnejűség, de már a pápa is támogatja az azonos neműek házasságát és egyes papok már össze is adják a meleg párokat.

2021. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!