Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
76%

Írd meg nekik hogy ortodox lettél meg szoktál imádkozni a Szentekhez, keresztet vetel amikor meghallod a templomi harangszó, sőt kolostorok a zarandokolsz. Ha ezek után sem hagynak békén a jehovistak akkor ők még a saját hitük mellett sem tudnak kitartani mert ezek okok. Ide is leirhatnád részletesen miket csinálnak azok az eretnekek

Volt egy Jehova kolléganőm azok is jártak gyülekezetbe minden közbe az apja meg verte és ivott.

2021. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlgondolod. Írsz egy rövid levelet aláírással, hogy ki szeretnél lépni és személyesen átadod.
2021. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg nekik levélben, hogy nem kívánsz többé a JT közösségnek tagja lenni, nem értesz egyet az elveikkel és módszereikkel, és főleg azt, hogy nem ez a keskeny út, mert ők tévedésben vannak.

Azzal meg ne törődj, ha többé nem foglalkoznak veled, legalább nem fognak lehúzni és butaságokkal traktálni.

2021. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 szp72 ***** válasza:
100%
Nem nagyon értelek. Te vagy a tanú, neked kéne tudnod, hogy mi az eljárás. Miért itt kérdezed és miért nem az elöljáróidat?
2021. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
100%
14# Mert nem akar találkozni velük. Kiközösítettel pedig idáig nem találkozhatott ugye.
2021. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 Godaime ***** válasza:
100%
Írd meg nekik azt is a levélben, hogy nem kívánsz velük ez után kapcsolatba lépni semmilyen módon. Ha bekopognak, ne válaszolj, vagy simán küldd el őket. Egyszer úgyis megunják.
2021. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
75%
Ird hogy eddig titokban minden szulinapodat megunnepelted, hogy tamogatod az LGBTQ-t vagy hogy Noe barakaja egy mese azt kesz.
2021. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy poénra veszitek. Én viszont Jézus példáját szeretném követni és az igazsággal sokkolni őket a saját Bibliájukból.
2021. szept. 2. 16:35
 19/76 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tetszik a JT-ben?

Ha van kifogasoda ez ellen a szekta ugy ertem szervezet ellen akkor mond meg nekik hogy mi az es kesz!

2021. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
#19 Korábban már leírtam, hogy mi nem tetszik. Lényegében már csak olyan dolgok vannak benne. És jól írtad, szekta, illetve bűnszervezet*, mint kiderült.
2021. szept. 2. 17:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!