Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:

,,Engem mivel tudna meggyőzni, egy Jehova Tanúi tag, hogy lépjek be közéjük?"


Az nagyban függ az egyén személyiségétől és legfőképpen a lelkiállapotától. Persze sokaknál nem jön be, de jelentős számú embernél meg igen. Szerintem az általuk "hitehagyott"-nak kikiáltott volt tagok, mint mostmár én is, többen vannak, mint akik még a szervezet sorai közt tengetik nyomorúságos életüket, akár realizálták miben is vesznek részt, akár nem. Szóval ideig óráig sokaknál bevállhat a képmutató maszlaguk meg a hitetés, de sokan rájönnek idővel, hogy mibe is csöppentek. Ez persze azért is működhet, mert olyan átlag emberek szerveznek be akikkel könnyű azonosulnod, és akik tényleg azt gondolják, hogy jót tesznek. Ezért nem érzed rajtuk, hogy egy színjátékot játszanának, hiába tökéletes bábok a valóságban. És te is olyan leszel, ha teljesen sikerül a bűvkörükbe vonni. Ha nem, akkor jársz igazán jól. Hiszen úgy is fognak hozzád állni, hogy legyne időd átgondolni sé észrevenni, hogy mi is történik, kik is ők valójában.

2021. szept. 3. 17:31
 42/76 anonim ***** válasza:
98%
És kik is ők valójában? 🤔
2021. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
37%

Engem semmivel se tudna meggyőzni egy jehovista.

Egyszer anyu nem volt otthon és jött két Jehova akik bibliát tanulmányozni akartak velem. Kérdeztem mivel kezduk a tanulmányozását. Avval hogy aki nem Szentháromság hívő csak Jehova parancsait tartja be az bejut a paradicsomba ami közel van mert 1914 óta az ördög a földön van vagy kezdjük Krisztus 1000 éves királysággal ami időre lelancoljak az ördögöt majd keresztül és a választottját is elválasztja és aki nem hisz az örökre meghal. Akkor azt mondta a jehovas hogy velem nem kell tanulmányozni mert tudok mindent és kérdezte kell e tőlük konyv, mondtam minden könyv megvan nekem mint a paradicsombani föld, fiatalok kérdései, jeenesek magyarázat, evolúció,meg vannak ébredjetek és őrtorony folyóiratok melyiket adjam oda és akkor elment.

Egy ismerősöm jehovas és mikor mentem hozzájuk adott egy egy könyvet meg folyóiratot, 1998- ol 2012- ig minden ébredjetek megvan, őrtorony csak 2019- ig mert azokat nem szeretem mert teológia. Míg az Ébredjetekben vannak tudományos dolgok. Az iskolában soha nem hangoztattam vallasoran hogy ilyen konyveim vannak nehogy baj legyen. Bár szerencsémre a reformátusok lazán veszik. A könyvek közül a fiatalok kérdéseit szeretem.

2021. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
19%
2009 ig
2021. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, csodálkozok rajtad hogy annak ellenére hogy Tanú lettél, most milyen ellenségesen viszonyulsz feléjük.

Én nem vagyok JT, sőt még keresztény sem, de sok mindenben egyetértek velük, főleg hogy ha azt nézem, hogy akik Jézus követőinek tekintik magukat, azoknak a Bibliát kellene alapul venni.

Főleg a hitelveikkel értek egyet (Szentháromságtagadás, a szentségek elvetése, a pokol tagadása stb.), de pl. azzal is, hogy nem hagyják a tagokat a köreikben csak úgy megcsücsülni, hanem házalni küldik őket, hisz Jézus is szétküldte a tanítványait, és nem olyan követőket keresett, akik hetente meghallgatják a szentbeszédet, aztán újra kimennek világi életet élni.. mint ahogy manapság a legtöbb egyház közösségében látjuk..

Szóval szerintem eléggé ellenséges lettél a csoporttal szemben. De ne a szennyest és a hibáikat nézd! Van köztük sok képmutató is - mint írod, DE van köztük olyan is, aki igazán példamutató életet él! Akármelyik egyházhoz vagy közösséghez csatlakozol, ez bármelyikről elmondható.

Én 20-25 évig voltam keresztény, egy hasonló fundamentalista csoporthoz tartozva, mint amilyen a JT. is. Aztán ahogy alaposan tanulmányoztam a többi felekezetet és a többi világvallást is, egyre inkább megbizonyosodtam, hogy egyik csoportnál sincs a tökéletes igazság és egyik sem képviseli Isten vagy Krisztus népét - pedig a legtöbb ezt állítja magáról.


Az igazság, a valódi vallás túl van minden érven. Vallásunk nem az, amiben állításunk szerint hiszünk, hanem az, amit életünkkel kezdünk. Minek szenteljük az életünket, a gondolatainkat, a tetteinket? - ez az igazi vallás. A vallás a jóság, a tisztaság és az önzetlen szolgálat gyakorlása a világi kísértések közepette. Az igazi vallás az ember átlényegülése, önmegvalósítása.

A vallás a filozófia gyakorlata, a filozófia a vallás elmélete. A filozófia az örök kutatás, vizsgálódás, kérdezősködés, a vallás pedig a megérzés, a megértés, a megtapasztalás. Mindenkinek nem áll jól ugyanaz a kabát. Az egyéni vérmérséklet, a kulturális háttér különböző, ez indokolja a vallások különbözőségét. Az egyik vallás ugyanolyan mint a másik. A tehenek különböző színűek, ám a tej színe egyforma. Számtalan rózsa létezik, de egyformán illatoznak. A vallás egy, de számtalan formában lehet gyakorolni.

A Biblia, a Korán, a Bhagavad-Gítá, a Zend-Aveszta mind szent könyv, mindegyik az isteni tudás lényegét tartalmazza. Ahura Mazdá, Alláh, Ísvara, Jehova, Jahve mind az egyetlen Isten különböző nevei.

A vallás végső forrása Isten. Alapelemeit Isten nyilatkoztatta ki a látóknak, vagy más néven a prófétáknak a történelem kezdetekor. Minden vallás alapja vagy lényege azonos és egyidős az emberi fajjal. A vallás területén soha nem volt és nem is lesz semmilyen új felfedezés vagy tapasztalás. Egy vallásalapító sem talált fel új vallást vagy fedett fel új igazságot. Mind közvetítők, nem eredeti alkotók.

Csak egy valódi vallás van: az igazság és szeretet vallása. A szív vallása. A szolgálat, az áldozat és a lemondás vallása. A jóság, a kedvesség és a tolerancia vallása. A vallás az emberi egyetértés. Az olyan vallás, amely nem késztet szeretetre és egységre, nem nevezhető igaz vallásnak.

Az igazság nem a Tanúknál van, nem a karizmatikusoknál, az adventistáknál, a mormonoknál vagy a katolikusoknál.

Sőt nem is keresztény, nem iszlám, nem hindu, nem buddhista, nem taoista. Csak egyféle igazság létezik, az örökkévaló lényeg. Az igazság vallásának követői a békesség, a felebaráti szeretet, az erkölcs és az üdvösség útját járják.

Az ember tudatlansága, hatalomvágya, önző céljai, kapzsisága miatt megfeledkezik élete céljáról. Sokan hirdetik a kereszténységet, ám a hívők nem gyakorolnak feltétlen szeretetet és megbocsátást. Sokan hirdetik az iszlámot, ám a hívők nem ismerik el az emberek testvériségét. Sokan hirdetik a buddhizmust, ám követőik nem mondanak le vágyaikról és az erőszakról. Sokan hirdetik a hinduizmust, ám nem látják mindenben és mindenkiben Istent. A tudás hiábavaló, ha nem változtatja meg az egyén életét. Gyakorlat nélkül az idealizmus fatalizmust szül.


A VALLÁS legfőbb célja az ember isteni természetének kibontakoztatása.

Alapeszméi: Légy jó! Tégy jót szüntelen! Légy tiszta lelkű! Légy kedves! Légy együttérző! Szeress mindenkit! Szolgálj mindenkit!

Kizárólag ezeknek az elveknek a gyakorlása ébreszti fel a lét egységének tudatosságát és azt a felismerést, hogy az isteni szellem ott van bennünk és körülöttünk. Nem kell egy felekezethez sem tartoznod, de a vallásnak élő gyakorlattá kell válnia az egyén életében.

2021. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:

,,Kérdező, csodálkozok rajtad hogy annak ellenére hogy Tanú lettél, most milyen ellenségesen viszonyulsz feléjük."


Egyáltalán nem vagyok ellenséges. Csak az érzéseimet és a valóságot írom le. Teljes mértékben átlátom a manipulációjukat. Nagyon sokan áldozatia ennek a szervezetnek. A Biblia csak az emberek bevonzására való, meg a további kifacsart gondolatok közvetítésére. Egyébként nincs min csodálkoznod, még ha így is látod a dolgot. Te hogyan éreznél ha rájönnél, hogy végig megvezettek, hazudtka neked, rávettek dolgokra Isten nevében, amiket ő valójában nagyon is elítél. Mit éreznél, ha látnád, és tapasztalnád, hogy nincsen szeretet köztük, csak dumálnak róla. Ha folyamatosan derülnének ki a visszaélések az erőszak tevések, de menne róla a hallgatás. Ha kiderülne, hogy a pénzedet elveszített bírósági perek fedezésére használják fel legyne szó pedofíliáról, visszaélésekről vagy sexuális zaklatásról. Vagy amikor tudod, hogy szegény emberekből csalnak ki pénzt miközben a szegénységet fogadott VT tag méreg drága alkoholra költi az egyház pénzét. Amikről persze nem tud az átlag tanú semmit, mert egy buborékban élnek a vezetők manipulációi hatására, ahogyan én is egykor. ÉS még sorolhatnám, de felesleges szerinted én csak egy ellenséges gyűlölködő vagyok. Legyen úgy, igazából nem érdekel. Fellettem rá készítve, hogy miként fognak rám tekinteni anélkül, hogy bárkit is érdekelnének a miértek. Szóba állni meg nem fognak velem, mert tiltja a szervezet. És képzeld ma direkt belehallgattam az online összejövetelbe, hogy vajon bemondják e, hogy már nem vagyok Tanú. Kérésem ellenére nem tették meg. Ennyit erről. Meg olyan is elhangzott a vége előtt nem sokkal, hogy a Vezető Testületnek vakon kell engedelmeskedni...

2021. szept. 3. 20:41
 47/76 anonim ***** válasza:
82%

#45

Miért nem másoltad be ide az Elfújta a szél c.könyvet?

Baromi sokat írtál és hosszasan. A fene sem olvassa, el!

2021. szept. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%
45# Rajtad kívül mindenki érti a kérdezőt, te pedig olyat láttál benne aminek nyoma sincs. Ez rólad árulkodik.
2021. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, Ön soha nem volt J. tanúja, a dilettáns szövege elárulja, hogy köze nincsen a bibliai gondolkodáshoz, egy szimpla és ócska lejárató hamis ember, de majd megkapja, amit kiérdemelt!

Máté 12:36 De mondom nektek: Minden hivalkodó beszédért, amit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján. Máté 12:37 Mert a te beszédeidből ismertetel igaznak, és a te beszédeidből ismertetel hamisnak.

2021. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, rólam meg, aki aztán soha még a lábát sem tette be soha egyetlen királyság terembe, meg ugyanilyen bunkó stílusban állítottátok, hogy én tuti kiközösítettet vagyok 😄😄😄😄


Naon kis vicceske vagy, tanú. 😘

2021. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!