Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:

,,Mi a te további céljaid? Folytatod a vallási életet felekezeten kívül vagy keresed tovább az igaz egyházat vagy közösséget?"


A hitem az őszintén szólva inkább csak megerősödött. Persze nem a JT-ban. Amúgy nem tervezek többé valláshoz csatlakozni. Ettől független szívesen ellátogatnék más gyülekezetekbe. Igazából nagyon friss az élmény, szóval most előbb feldolgozom a történteket. Meg azt, hogy az egyetlen olyan vén is hitehagyottnak bélyegzett meg akiben még láttam krisztusi jellemvonásokat. Ezek alapján neki is csak egy álca amit előad. Innentől már inkább örülök, hogy semmibe fognak venni.

2021. szept. 7. 20:52
 62/76 anonim ***** válasza:
37%

Na én is ezt ajánlom, hogy látogass el minél több helyre, ismerj meg más csoportokat is, de ne ragadj le egyiknél sem. A keresztényeken túl is ismerj meg más közösségeket is! Csak így lesz tág világképed.


Másrészt viszont, ha csoporton kívül akarod folytatni a vallási életed, akkor fennáll a veszély, hogy a világ előbb-utóbb magával sodor, a maga szokásaival és gondolkozásmódjával.

2021. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
49%
Én viszont azt ajánlom, hogy előbb kérdezd meg Istent mit tegyél. Naponta beszélgess vele, hagyd, hogy gyógyítson és ő vezessen. Ennél jobb megoldás nincs.
2021. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
79%
Vicces, de én is tagja vagyok egy ilyen társaságnak. Igaz ez egy "üzleti" társaság, de tökéletesen rávilágított, mennyire befolyásolható vagyok. Hiába vagyok fizikailag távol, félek felvenni egy telefont is. Elméletben igen, nagyon könnyű kilépni ezekből. Elméletben.
2021. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 A kérdező kommentje:
#64 Pont a gyülekezetben hoztak fel egy példát arra milyen elv alapján megy ez vége a hasonlat a forró víz és a hideg víz lassú melegítése volt. Csak ugye ők Sátánra értelmezik. A lényege, hogy a forró vízből egyből kiugrasz, ha viszont lassan kezdik melegíteni hozzászoksz. Így tesznek ők is az emberrel. Először Love bombing, csupa klassz és új dolgok, új emberek, látszólag szeretnek is, aztán szép lassan hozzászoktatnak, hogy nem minden fenékig tejfel. Elfogadod, hiszen addigra már olyan állapotba kerültél, hogy úgy érzed jó helyen vagy, és hát emberek vagyunk tökéletlenek stb. Mire észreveszed, hogy gáz van, már ha hagynak időt rá már késő, megkeresztelkedtél, akár az egész családod is rámehet ha kilépsz... megfőztek!
2021. dec. 17. 10:17
 66/76 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy olvastam a kérdező kommentekre adott válaszait, azt kérdeztem, miért gondolja, hogy ezen az oldalon választ kap a kérdésére? Miért gondolja, hogy egy számára ilyen lényeges kérdésben az itt olvasók érdemi segítséget tudnak neki nyújtani? Egyáltalán, mi célja van ezzel a kérdéssel egy olyan témában, amivel kapcsolatban előre sejthető a reakció? Hacsak nem a lejáratás. Ez egy emberi tulajdonság, ami túl mutat bármely valláson, és csak annyiban lehet vele kapcsolódása, hogy semmi köze az isteni tulajdonságokhoz, melyek kifejlesztésére egy magát kereszténynek tartó személynek törekednie illene. Hiszen a római levél szerint, még ha minden ember hazug is lenne, Isten akkor is igaz. Önvizsgálat, kedves kérdező!
2022. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
#66 A orivát levélben szívélyesebb voltál. Te azt tanultad, hogy Isten szolgái lehetnek rágalmazóak? Esetleg szeretnéd, hogy veled is így bánjanak? Többek között a hasonló beállítottságú vének rosszalló, ítélkező hozzáállása miatt nem mer az ember egy idő után kérdéseket feltenni. Nem körülöttetek forog a világ. És korántsem olyan rosszindulatúak az emberek mint azt feltételezitek. Az itteni komment folyam is példa erre. Előbb a saját szemünkből a gerendát aztán másokéból a szálkát. Egyébként sem szabadna ,,hitehagyottakkal" kommunikálnod a szervezet tanácsai szerint.
2022. márc. 21. 17:15
 68/76 A kérdező kommentje:
*privát levélben
2022. márc. 21. 17:17
 69/76 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már szegény kérdezőt azt csinálni, amit akar, azt gondolni amit akar.

Én drukkolok neked, szólj, ha bármi segítség kell.

Nekem sikerült, 2 hónapja szabad vagyok. (ne akarja senki megmagyarázni, nekem ez mit jelent, így érzem és kész).

2022. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:
#69 Dettó ugyanezt éreztem, érzem. Boldogabb, egészségesebb és kiegyensúlyozottabb is vagyok... Szerintem ezek azok a bizonyos jó gyümölcsök, nem pedig a depresszió, az önértékelés megszűnése és az állandósult megfeleléskényszer...
2022. márc. 22. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!