Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
100%

49-es

Oda irod hogy a kerdezo nem volt soha Jehova tanuja de csak uresen megvadolod ezzel, annelkul hogy elmondanad hogy mibol derult ki szamodra ez.

Aztan idezel egy "megfelemlito" reszt a bibliabol, szanalamas vagy!

2021. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:
#51 Jó kis tanúbizonyság ez ellenük. A "drága testvérek" is hasonló módon álltak a dologhoz, akik már tudják, hogy beadtam a levelet. Hasonlóan ítélkező hangnemben a miértekről semmit sem tudva, magukat észre nem véve okádták az átkokat egyesek. Köszönöm a megerősítést a döntésemmel kapcsolatban!
2021. szept. 6. 23:00
 53/76 A kérdező kommentje:

,,Kérdező, Ön soha nem volt J. tanúja,"


Én lennék a legboldogabb ember ha így volna, életem legnagyobb csalódásától kíméltem volna meg magam.

2021. szept. 6. 23:03
 54/76 anonim ***** válasza:
100%

51 vagyok.

Kerdezo sok sikert a tovabbiakban! Remelem konnyen tovabb tudsz majd lepni ezen az egeszen.

2021. szept. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:

#54 Nagyon szépen köszönöm!


Ez az egész kommentfolyam jól bizonyította számomra, hogy a Tanúk szerinti "világiak" sokkal empatikusabbak és segítőkészek, mint a Tanúk többsége. És ezt nem csak a neten tapasztalom hanem a való életben is.

2021. szept. 7. 06:39
 56/76 anonim ***** válasza:
93%

#49


Azt ugye tudod, hogy az átok rád száll vissza, mert vádaskodsz.

Ugye tudod, hogy ki a legnagyobb Vádoló? Sátán.

Ilyenkor, amikor vádaskodsz (ráadásul tévesen, hamisan), na ilyenkor őt képviseled, Sátánt, az Ördögöt.


Persze mit is várhatunk olyantól, aki nem fogadja el Jézus Krisztust, Isten Fiát Üdvözítőnek?

2021. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
5%
Ateistakent irom hogy olyan unalmas mar ez a satanozas. Egy kicsit olvass utana hogy o ki volt a Bibliaban, nem is tudom miert hiresult el mint isten nagy ellensege.
2021. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, az én tapasztalataim alapján van a Tanúk közt ilyen is, meg olyan is. Van köztük aki nagyon példamutató életet él, meg olyan is nem egy, aki rettentő képmutató.


Mi a te további céljaid? Folytatod a vallási életet felekezeten kívül vagy keresed tovább az igaz egyházat vagy közösséget?

2021. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
94%

58-ast folytatva (ugyanaz a személy):

visszaolvasva, meg olyan is van köztük, aki rettentő elvakult és elfogult, mint pl. az 56-os válaszoló. De hát ilyenekkel a legtöbb keresztény felekezet tele van.

2021. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
43%

"Ateistakent irom hogy olyan unalmas mar ez a satanozas. Egy kicsit olvass utana hogy o ki volt a Bibliaban, nem is tudom miert hiresult el mint isten nagy ellensege."


Ugye az allitasomat mar nehez megcafolni, lepontozni konnyebb...

2021. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!