Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
23%
Szuper! Annyiban igaza van a 66-os hittérítőnek, hogy nem itt kellene segítséget kérned, elsősorban magadban fogod megtalálni a békét és megoldást, remélem sikerül, független itt bármilyen oldali reakciótól.
2022. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
100%
66-os, azt azért ugye te is látod, hogy sok segítséget kapott itt ismeretlenektől, és támogató, bátorító, ítélkezéstől mentes hozzáállást. Te csak ítélkezni tudsz, szépen bemutatkoztál, ilyen egy JT. Ítélkezik és hibát keres a másikban. Az nem jutott eszedbe, kedves 66-os, hogy mindennek van oka és nem véletlen, hogy el kívánja hagyni ezt a tévtanításokkal és rosszindulattal teljes közösséget? Te nyilván jól érzed magad ott, mert pont olyan rosszindulatú vagy, mint a vezetőid. Őszintén sajnállak.
2022. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A nyilvános kommentemben nem más történt, minthogy feltettem néhány gondolatébresztő kérdést, melyeket egy feltételes módban írt kijelentő mondat követett. Azt pedig az a puszta tény motiválta, hogy számos, Jehova Tanúit lejárató bejegyzés olvasható a vallási témákat fejtegető bejegyzések között.


Kedves Kérdező, feltételezem, te is tisztában voltál ezzel akkor, amikor e bejegyzések közé szúrtad a sajátodat. Ezért is kissé naiv elvárás azt remélni, hogy lejárató kommentek nélkül, érdemi segítségre lelsz itt. A megértő szavak, biztosan jól esnek, de ettől még nem kapsz választ a kérdésedre. Éppen ezért azt gondolom, bejegyzésed fő mozgatója ezeknek az együtt érző szavaknak a begyűjtése. Persze mindez csak feltételezés ...


Nem kell ahhoz Jehova Tanújának lenni, hogy valaki úgy érveljen ahogy én, mint ahogy ahhoz sem, hogy úgy érveljen ahogy te.

2022. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 A kérdező kommentje:

#Kedves Ani!


Reméltem, hogy a privát levelezésünk során elég világosan fogalmaztam. Akinek itt gondolat ébresztésre van szüksége az jelenleg nem én vagyok. Neked az sem tűnik fel hogyan bánsz a másikkal. A lehető legrosszabbat feltételezni mindenki másról pedig elég erősen Tanú jellemvonás. Csak nektek lehet tiszta és kikezdhetetlen motivációtok arra amit tesztek, mindenki mást pedig demonizáltok és/vagy lesajnáltok. Többek között ezért szégyeltem egy idő után, hogy valaha is közösséget vállaltam a szervezettel. Együttérzést pedig egy idő után már nem is mer remélni tőletek az ember. Így másoktól sem. Szóval ha önsajnáltatásnak fogod ezt fel lelked rajta, de engem koránt sem viselt meg, hogy kiléptem, mert végre tisztán látom mi is ez az egész amit Jehova Tanúi-nak neveznek... És végre tényleg szabad lettem. Azt írtad sajnálod, de nem én vagyok akit sajnálni kellene.

2022. márc. 30. 10:10
 75/76 anonim ***** válasza:
36%
Mindenki úgy jó, ahogy van, a Jehova a királyságteremben, egyszeri földi halandó azon kívül. Fogadjuk el egymást és lépjünk tovább.
2022. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
46%
Igen, világosan fogalmaztál. Én nem értettelek meg. Elnézést érte.
2022. márc. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!