Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
4%

Mint kiderült XDDDDDDD


Eddig zsákban éltél hogy nem tudtad XD

2021. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
95%

Sikerült választani?

Ha Jézust akarod követni, akkor cselekedned kell.

2021. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
97%

19-es vagyok.

Akkor mond megnekik a frankot, aztennyi.

Amugy tobb orszagban is be van tiltva, meg Oroszorszagban is, ahol a keresztenyseg eleg eros, de nem tamogatjak ezt a szektat.

A szuleid is JV-k vagy van kozeli baratod aki az szeretne maradni? Mert akkor keszulhetsz arra hogy ok megszakitjak veled a kapcsolatot ha tul fanatikusak.

2021. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:
#21 Látom nem érted hogyan működik a manipuláció és a dezinformálás az esetükben. De örülök, hogy ilyen jót nevetsz ezen a dolgon és, hogy neked egyértelmű volt. Bár abban igazad van, hogy köréd vonnak egy buborék világot, egy saját valóságot, ami nem az igazság.
2021. szept. 2. 17:29
 25/76 A kérdező kommentje:

#23 ,,A szuleid is JV-k vagy van kozeli baratod aki az szeretne maradni? Mert akkor keszulhetsz arra hogy ok megszakitjak veled a kapcsolatot ha tul fanatikusak."


Hál Istennek nem azok. A feleségem van még benne. De ő is egyetért velem. A gond csak annyi, hogy az érzelmi kötelékei miatt más Tanúkkal, még nem tudja magát rábírni a kilépésre. Mondtam neki, hogy minnél tovább halogatja annál rosszabb lesz.

2021. szept. 2. 17:31
 26/76 anonim ***** válasza:
97%

"21 Látom nem érted hogyan működik a manipuláció és a dezinformálás az esetükben. De örülök, hogy ilyen jót nevetsz ezen a dolgon és, hogy neked egyértelmű volt."


Hat igen sajnos nem azert esnek aldozatul sokan mert butak. Konnyu kivulrol okoskodni, pedig sok hiresseg is csatlakozott mar ilyen szektakhoz ott van pl. Michael Jackson (JT), Serena Williams (JT) vagyeppen Tom Cruz (Szcientologia) stb.

2021. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:

#21 Igen, bár az indokaik megkérdőjelezhetőek. Tudtommal a Jackson család még gyermekként került be a JT közösségbe.


Nagy mesterei a manipulációnak egyes szekták. A Tanúk kiváltképp veszélyesek, mert nagyon jók abban hogyna rombolják le a fenntartásaidat, hogyna hitessék el veled, hogy szeretet közösségbe kerülsz és hogy nem hihetsz a külsős kritikáknak. Ez persze egy ideig működik csak, de arra pont elég, hogy mire észrevennéd mit is csinálnak már behálóztak.

2021. szept. 2. 18:08
 28/76 anonim ***** válasza:
98%
Kerdezo erdekelne hogy miota vagy JT es milyen, miket gondoltal azokrol akik nem voltak JT, sokat kellett hazrol hazra menjel stb.
2021. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
98%
Ez engem is érdekel. Pontosabban engem az, hogy mit gondoltál akkor másokról és hogy ezeket tanították vagy magadtól jöttek a gondolatok?
2021. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
95%
30-as hidd el hogy mindannyian beleesunk abba hogy nem racionalisan gondolkodunk.
2021. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!