Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elég ennyit leírnom a levelemb...

Elég ennyit leírnom a levelemben, ha ki akarok lépni a JT-ből?

Figyelt kérdés

"Nem kívánok többé Jehova Tanúja lenni"


Kb. 6 hónapja vagyok "tétlen". Ma fogom végleg megszakítani a kapcsolatomat velük, ezért a kérdés. Persze azt is szeretném velük tudatni, hogy felesleges telefonhívást indítaniuk. Ne adj Isten feljönniük hozzám, mert én ugyan be nem engedem őket a lakásomba az biztos. Mivel úgy tudom, hogy ilyenkor még egy utolsó pásztorit is tartanak, amire nekem nincsen szükségem.



2021. szept. 2. 03:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

#30 Szeretném tudatni veled, hogy pont a racionalitással fogják meg az embert. Ami később csap át kevésbé racionálisba, de addigra már nem jut eszedbe megkérdőjelezni. Legalábbis sokan vannak így addigra. Engem azért kerültek sokan, mert több dologban nem értettem egyet velük, hiába csatlakoztam. Nem voltam egy báb a szervezet markában. Legalábbis nem teljesen.


,,

Kerdezo erdekelne hogy miota vagy JT es milyen, miket gondoltal azokrol akik nem voltak JT, sokat kellett hazrol hazra menjel stb."


Most már csak voltam. Egyébként több, mint 6 éve kezdtem ismerkedni velük és tanulmányozni. Októberben lett volna 4 éve, hogy bemerítkeztem. Hogy miket gondoltam? Ez nagyban fügött az egyéntől. Alapvetően én segíteni akartam másoknak, mert rám jó hatással volt a Biblia. Értem ezalatt, hogy megszűntek a pánik rohamaim, nyitottabb lettem az emberek felé, érdekelt, hogy miért lettek olyanok amilyenek, érdekelni kezdtek az emberi sorsok és az, hogy mivel lehetne segíteni nekik, hogy jó irányt vegyen az életük. Persze a szervezetnek nem ez a célja. Csak felhsaználják a Bibliát a manipulációjuk sikerességéhez és a céljaik eléréséhez, amit sok Tanú egyébként nem lát át. Tényleg elhiszik, hogy nincsen mögöttes szándéka a Vezető Testületnek vagy bármely vezető beosztású személynek. Ténylegesen Isten népének tartják magukat.


,,sokat kellett hazrol hazra menjel stb."


10 óra az elvárt mennyiség. Én ezt az első hónap kivételével összesen 1x tudtma még elérni. Részben a saját meglátásom miatt az óraszámozással kapcsolatban, részben pedig a lelkesedésem zuhanása végett. Mióta realizáltam, hogy miről szól ez az egész, azóta egyszer sem mentem szolgálatba vagy prédikáltam. Beszélni beszéltem emberekkel ettől független a Bibliáról, de csak akkor amikor ők hozták fel. És óva intettem őket a JT-től.


,,ezeket tanították vagy magadtól jöttek a gondolatok?"


Volt amit már akkor is úgy láttam, volt amit elfogadtam és volt amit nem. Utóbbi persze sokak nem tetszését váltotta ki a gyülekezetben. :) Egyébként sosem gondoltam magamat másoknál többnek, vagy másokat kevesebbnek magamnál. Sőt, egyre kevesebbnek és egyre értéktélenebbnek kezdtem érezni magam az idő múlásával. Kezdetben amikor lelkes voltam még vén is akartam lenni, hogy segíthessek a testvéreknek. De később szembesültem velem hogy mennyire álszent és képmutató a legtöbbjük. Persze kivételek mindig vannak, de sokat elárul, hogy mennyire nagy becsben tartanak olyanokat akik csak kívülről kedvesek és jó szívűek, valójában meg kígyó lelkületüek.

2021. szept. 2. 19:32
 33/76 anonim ***** válasza:
100%

Hat kerdezo ezek erdekes dolgok.

En kulfoldi volt Jehova tanui Youtube csatornakat szoktam neha nezni. Az egyikojuk elmondta hogy o felsobb rendunek gondolta magat, ha pl. ketten mentek kopogtatni es ha a haztulaj nem volt egyuttmukodo akkor jol kebeszltek.

2021. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:
#34 Igen, vannak akiknél ezt érik el vele. Azoknál akikre hat a szervezet efféle manipulációja. Én viszont a Bibliát tartottma első számú forrásnak és azt bújtam javarészt a szervezeti kiadványok helyett. Engem a Biblia formált, őket meg a szervezet. És igen, volt olyan is, hogy a vén akivel szolgálatba mentem rögtön megjegyzéseket kezdett tenni a házigazdákra. Amikro mondtam neki, hogy ezt légyszíves ne, akkor meg nézett rám furcsán.
2021. szept. 2. 19:54
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

Persze csak ferfiak lehetnek venek...

Es amugy hol van ezeknek a "fohadiszallasa?"

2021. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:
#36 Warwickban van a főhivataluk az Államokban.
2021. szept. 2. 20:09
 37/76 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a választ, és további áldott életet kívánok. Biztos, hogy most nem könnyű, de nemsokára túl leszel rajta.
2021. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
#37 Köszönöm! Bár nekem nagyon is könnyű. Mivel a valódi igazság tényleg szabaddá tesz. Nincsen családtagom ebben a szektában, csak a feleségem, de ő is az én pártomat fogja és teljesen egyetért azokkal amit felhoztam. Sajnos nála a félelmek elültetéséből fakadó döntésképtelenség még jelen van. Viszont a "tesók" akik már 2 éve hozzá sem szóltak most nagy támogatásról akarnak bizonyságot tenni nála, meg a sjanálatukat fejezik ki. Sajnálatot maximum azért kellene érezniük, hogy tényleg elhitették velem, velünk, hogy ez más, tényleg a krisztusi utat követő emberi csoport. Azért kéne sajnálatot érezniük, hogy átvertek, kihasználtak és meggyaláztak és rávettek, hogy egy pedofilokat, erőszak tevőket és egyéb bűnözői életpályát folytató személyeket védelmező sötét és aljas szervezetet támogassak, még anyagilag is... Nem beszélve a VT hóbortjairól és függőségeiről.
2021. szept. 3. 16:36
 39/76 anonim ***** válasza:
98%

Kíváncsiságból kérdezem.

Engem mivel tudna meggyőzni, egy Jehova Tanúi tag, hogy lépjek be közéjük?

2021. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
92%

39-es

Ketsegbe eses, hiusag, az igazsag keresese, kivancsisag stb

2021. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!