Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/361 anonim ***** válasza:
94%

#240

Lassan már nincs hozzászólása, amiben ne hazudna...

2021. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/361 anonim ***** válasza:
95%

"Ha ezt egy fanatikus keresztény mondja akkor úgy veszem hogy jó úton haladok."


Elég baj az, mert amit ezen az oldalon produkálsz, még attól is távol áll, amit szerinted a Korán tanít. Komolyan sajnállak és mindazokat, akik még csak a problémát sem látják abban, amiket írsz.

2021. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/361 anonim ***** válasza:
6%
Keresztényektől mindig csak ez a személyeskedés :) Mi lenne ha érvekkel jönnétek ?
2021. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/361 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy ennyit a nagy hozzáértéséről és arról, hogy jobban ismeri a Bibliát, mint a keresztények. Nemrég közölte egy másik kérdés alatt, hogy pl. eddig még soha nem hallott a Bibliában szereplő Annáról.

Egyszerre nevetséges és siralmas az egész... Ajánlom a figyelmébe az olvasóknak a másik kérdést is, ahol szimultánban vitatkozik a prófétákról a 33. oldaltól.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Az egészben az a legszomorúbb, hogy még kérkedik is a tudatlanságával. És mondom, Abdullah még a lovat is adta alá. Tragédia, ami itt megy.

Mindenesetre én szóltam és próbáltam magyarázni a dolgokat. Engem nem szórakoztatnak az értelmetlen viták. Elhagyom mind a két kérdést.

2021. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/361 anonim ***** válasza:
95%

"Keresztényektől mindig csak ez a személyeskedés :) Mi lenne ha érvekkel jönnétek ?"

Akkor utolsó megjegyzésként mondok neked valamit. Előbb olvasd el a Bibliát, foglalkozz vele annyit amennyit én tettem és utána beszélünk. De amíg azt sem tudod miről beszélsz, mégis megvagy győződve az igazadról és arról, hogy te tökéletesen felkészült vagy, nehéz bármilyen érvet is úgy megfogalmazni, hogy az el is jusson hozzád.

2021. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/361 A kérdező kommentje:

"Keresztényektől mindig csak ez a személyeskedés :) Mi lenne ha érvekkel jönnétek ?"


Teljesen leégeted magadat, és nevetségessé vàlsz.


Ezàltal csak kàrt okozol annak a vallàsnak is amit védeni próbàlsz.

2021. szept. 18. 19:55
 247/361 anonim ***** válasza:
93%

"Keresztényektől mindig csak ez a személyeskedés :)"

muszlimoktol meg mindig csak ez a hazudozas

2021. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/361 anonim ***** válasza:
48%
ez egy almuszlim nem igazi
2021. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/361 anonim ***** válasza:
91%

Hogy választ is kapj és ne legyél csalódott, ez lesz a végszó:

"Kizárt hogy azokat a bűnöket követte el amiket a Biblia ír."

Még a Koránnal kapcsolatban is ostobaságokat írsz. Egyáltalán nem kizárt, hogy a Korán szerint is Dávid összejött Betsabéval. Eleve Salamon Betsabé fia, aki szerepel a Koránban. Hogy született? Ha a Korán lenne szíves említeni az anyja nevét, mondjuk könnyebb lenne a dolog. Továbbá olvasd el a Korán milyen szavakat használ ennél a résznél! Magyarul "vágy". De olvasd el angolul, ahol ott van a "lust" szó. Ráadásul magam olvastam olyan muszlimok által írt véleményt, akik szerint itt a bibliai történetről van szó. Szóval egyáltalán nem egyértelmű a kérdésben a Korán.


"Nézd ha te olyan Istenben hiszel aki megparacsolja hogy öld meg a saját gyeremeked ha másban akar hinni meg hogy irtsd ki azokat akik másban hisznek, te dolgod, de egyrészt fogadd el hogy egy igazságos szerető Isten nem parancsolna ilyet és fogad el hogy a Korán sokkal igazságosabb, erkölcsösebb és hiteleseb. " Erről is írtál már ki kérdést. Válaszoltam is rá. Félremagyarázás és sarkítás, amit csinálsz.


"Allah természetesen megbocsáthat egy ilyen embernek is, de sosem lesz belőle próféta. Most komolyan? Te követnél egy olyan embert aki részegen megrontja a lányait vagy aki parázna és gyilkos?"

Akkor felteszek én is egy kérdést: Vajon hányszor kell még leírni, hogy Lót nem próféta, ahhoz hogy tudatosodjon benned? Eleve ezért kezdtem el írni, mert nem bírtam nézni a sok ostobaságot, amit összehordtál, de oldalakkal később is ugyanott tartunk, még az első mondaton sem jutottunk túl: "Te követnél egy olyan embert aki részegen megrontja a lányait" Mondom, semmi nem jut el hozzád. Ennyit az érvekről. Mennyi érvre lenne még szükséged ahhoz, hogy elismerd, hogy Lót nem próféta a Bibliában, tehát ezt írnod sem érdemes? Csupán egy mondatoddal foglalkoztam és veséztem ki, de még ebben a kérdésben sem jutottunk egyről a kettőre, képtelen vagy elengedni ezt a gondolatot, leírod ugyanazt újra és újra, mint aki fel se fogja, amit írtam.


Tudom hova akarod vezetni a beszélgetést, én értem. De én nem vagyok hajlandó veled tárgyalni, addig amíg még egy olyan nyilvánvaló és alapvető dolgot sem vagy képes elismerni, hogy Lót nem próféta a Bibliában. Mi értelem lenne? Az igazság az, hogy egyenként kellene az összes esetet körbejárni amire hivatkozol és onnan továbblépni a prófétaság kérdésére, meg a Bibliára, de őszintén, kinek van erre ideje, amikor racionális, tárgyilagos tényekkel is egy kínszenvedés és teljes képtelenség még egy mondat használatáról is meggyőzni és lebeszélni téged?

2021. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/361 anonim ***** válasza:
93%

Szegénykém szellemileg kicsit visszamaradott, a gyengeelméjűség minden jegyét magán hordozza. Már korábban is próbáltam neki elmagyarázni az egyik kérdésnél, hogy a csökkent mentális képességei miatt képtelen értelmezni amiket irnak neki az emberek, de sajnos nem képes felfogni, ezért csak a saját kis betanult szövegét tudja ismételgetni. Én sajnálom szegénykét, és próbáltam neki segiteni, de nagyon nehezen hajlandó (vagy képes) együttműködni, annál a kérdésnél csak úgy lelépett inkább.

Szerintem nem tehet a retardáltságáról, ezért kár lenne bántani őt, viszont érthető, hogy a beszélgetések többi résztvevőjét zavarják a megnyilvánulásai. Leginkább a nevelőjét vagy a felügyelőjét kellene valahogyan elérni, értesiteni, hogy korlátozza neki az interneten töltött idejét, mert ettől csak egyre romlik az állapota szegénynek, úgy tűnik nem tesz jót neki az ismeretlenekkel való vitatkozás. Nem értem, hogy nem veszi ezt észre nála a kirendelt felügyelője, és miért nem teszi meg a szükséges lépéseket.

2021. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!