Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/361 anonim ***** válasza:
95%

#20

Rosszul tudod, egyedül Tamás tapogatja meg Jézus kezeit és oldalát, hogy lássa, tapintsa a sebek helyét.


"Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, akit Ikernek hívnak, nem volt velük, amikor eljött Jézus. A többi tanítvány elmondta neki: »Láttuk az Urat!« Ő azonban így szólt: »Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, és ujjamat a szegek helyére nem teszem, és kezemet az oldalába nem helyezem, én nem hiszem!«

Nyolc nap múlva ismét együtt voltak a tanítványai, és Tamás is velük volt. Jézus eljött – bár az ajtó zárva volt –, megállt középen, és így szólt: »Békesség nektek!« Azután azt mondta Tamásnak: »Tedd ide ujjadat és nézd a kezeimet; nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba, és ne légy hitetlen, hanem hívő!« Tamás azt felelte: »Én Uram és én Istenem!« Jézus erre azt mondta neki: »Mivel láttál engem, hittél. Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek.«"

2021. szept. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/361 anonim ***** válasza:
27%

Na igen.

Ezzel az a probléma, hogy senki meg nem mondja: valójában kit feszítettek keresztre, és egyáltalán megtörtént-e az egész, élt-e Jézus.

Nyilván az anyja tudta. De ő nem írta le.

Ő maga is tudta... ha létezett. De ő se írta le.

A tanítványai is tudták... és, senki nem tudja, hogy mi alapján írták le, amit leírtak.

Valami bizonyíték nem ártana, ha már ő egy végtelen isten.

Valami ütős bizonyíték, nem pedig egy pár távolról jött ember írása 2000 év messzeségéből.

2021. szept. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/361 anonim ***** válasza:
26%
Valójában nem írja a biblia hogy Tamás megérinti. A sztori addig jut, hogy Jézus felajálja hogy megteheti.
2021. szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/361 anonim ***** válasza:
79%
22# Hány száz évvel ezelőtt állította Mohamed azt, hogy neki Isten mondott mindenfélét? Látta bárki? Hallotta bárki? Ő egyedül van az állításával, miközben az Apostolok többen írták le ugyanazt. Ha négy ember szavát kétségbe vonja egy muszlim, akkor hogy hiheti el egyetlen ember szavát?
2021. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/361 anonim ***** válasza:
97%
Nem azt mondom, hogy figyelmen kívül hagyom. Nyitottnak gondolom magam, és kíváncsi vagyok akár a muszlimok véleményére is, hogy ők mit gondolnak rólunk vagy akár a Szentírásról. Szívesen elolvasom ezeket, de az Egyház tanítását tartom ebben mérvadónak.
2021. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/361 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy én nem kardoskodom a sajàt hitem mellett. Abban hisztek amiben akartok, csak a kérdésre vàlaszoltam amennyire tudtam.


Àltalàban azok a muszlimok a legkritikusabbak a kereszténységgel akik úgy tértek meg az Iszlám útjàra.


Abdullah

2021. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/361 anonim ***** válasza:
98%

Kezdjük ott, hogy amíg Jézus a történeteiben teljesen koharens ideológiát képviselt, addig mohamed folyton a saját helyzetének kiszolgálására igazította a tanítást.


Örökbefogad egy fiút, az égiek nem szólnak egy rossz szót sem, a nők fedetlen arcal járkálnak, az égiek egy szót sem szólnak, majd amikor a fogadott fiának feleségét elcsábítja már jön is az égiek törvénye az arc eltakarásáról meg az örökbefogadás tíltásáról.


Mohamed történeteiben a tanítás nem a világhoz alkalmazkodik, hanemmcsakis mohamedhez.

Ez annyira bűzlik a hamisságtól.


A Jézus történeteiben egy eset sincs, hogy a tanítás megváltozna úgy, hogy az Jézusnak kedvezzen.

Krisztus tanítja, hogy ne bántsd felebarádotad, megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel.

Eljön a pont és Jézust katonák viszik el, egy tanítványa kést ránt és gyilkosság árán meg akarja védeni, mit mond?

Azt hogy aki kardot ránt, kard által vész el, nem változik a tanítás.


Én személy szerint nem hiszek egy Istenben sem, de ezerszer szimpatikusabb és hihetőbb a Krisztusi történet, mint Mohamedé, a hódítóé.

2021. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/361 anonim ***** válasza:
12%

Pff ezek csak keresztény hazugsàgok a Prófétàról (béke legyen vele).


Nem tudtok ti semmit az Iszlàmról. Àltalàban ugyanazt az 5 dolgot ismételgetitek ami szúrja a szemetek.


Például miért volt a Prófétànak (àldàs és béke legyen Rajta) 9 felesége meg ilyenek...


Abszolút nem a lényeget szoktàtok megragadni.


Abdullah

2021. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/361 anonim ***** válasza:
96%

Senki nem beszélt a többnejűségről most.

Miért van az, hogy az égiek csak azután változtatnak törvényt, miután az Mohamednek kedvez, vagy miután Mohamed elcseszett valamit, és ez nagyon kínos neki?

2021. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/361 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ezek egyszerűen nem igazak. Hamisak ezek az àllítàsaid. Keresztény történészek agyszüleménye bizonyàra.


Abdullah

2021. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!