Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az iszlámnak, ha...

Mi értelme az iszlámnak, ha Jézus nem is váltott meg minket kereszthalálával?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 08:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/119 anonim ***** válasza:
22%

"Kapásból ott van amit te is írtál, hogy ez a világ egy próbatétel. Sokkal pozitívabb lenne ha Allah kapásból egy jó világot teremtett volna, ahol eleve nincs szükség semmiféle próbatételre. Elviekben mindenható, képesnek kellett volna lennie rá."


Úgy érted nem akarsz szabad akarartot? Mert a szabad akarat része hogy rosszat is tehetsz.



"Aztán a konkrét megkötéseknek sem látom semmi értelmét, mint a mekkai zarándoklat, a böjt vagy épp a napi ötszöri ima, az is konkrétan megszabott irányba. Semmi pozitívumot nem látok egyikben sem, épp ellenkezőleg. Felesleges és értelmetlen módon beszabályozza az emberek életét, és semmi pluszt nem ad."


Ha elesel és valaki felsegít az az első hogy megköszönöd nem? Itt meg arról van szó hogy Isten megteremtett téged a semmiből. Szerinted ezért nem tartozol köszönettel? Ennek módja pélául az ima, böjt, zarándoklat stb. És mi az hogy nem ad semmi pluszt? Meg mi az hogy értelmetlen? Az hogy ne ölj, ne lopj, ne hazudj értelmetlen? Akkor gondolom a magyar jogrendszert és törvénykönyveket is értelmetlennek tartod :) Ez van mikor ész nélkül próbálják az ember kritizálni az iszlámot.



"Mi van ha egy nap csak négyszer érek rá imádkozni, vagy épp csak egyszer? Egy normális vallásban semmi. De ha egy vallás elvárja hogy ezt kötelező jelleggel ötször tegyem, az nagyon nem pozitívum."


Az iszlám nem azt írja elő hogy napi ötször imádkozz hanem azt hogy legalább napi ötször. Aki hívő ezt szívesen teszi mert tudja hogy a Teremtőjével beszél ilyenkor. Mondok egy példát háha úhy jobban megérted. Én például minden nap felhívom a szüleimet, van hogy többször is. A feleségem naponta van hogy négyszer ötször is beszél az édesanyjával. És biztosan sokaknál van ez így. Ezt mondhatjuk elvárásnak is a szülők részéről de senki nem elvárásnak tekinti hanem szívesen teszi. Szóval ha az édesanyád kérné hogy napi ötször szólj hozzá, nem tekintenéd pozitívumnak?

2022. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/119 anonim ***** válasza:
16%

"De akkor egy másik világban, ahol csak ilyen emberek vannak. (Vagy akár itt is, de akkor nem bánthatnák a jókat.) A jókat ezzel én nem büntetném.

"


És akkor ez miért jobb ha egy másik világban bántják egymást? Meg egyébként is nincs olyan hogy jók. Minden ember tesz kisebb nagyobb rosszat."



"Tehát akkor én kegyelmesebb vagyok, mint Allah?"


Nem. Totál éretlmetlen amit írtál.

2022. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/119 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarsz szabad akarartot?"

Ennek mi köze van ahhoz, hogy a világ jó-e?


"Mert a szabad akarat része hogy rosszat is tehetsz."

NEM!

Méghozzá akkor nem tehetnél rosszat, ha a világban nem létezne rossz. TEHÁT a rosszat meg kellett teremteni ahhoz, hogy el tudd követni! De még ráadásul a rosszra való vágyat is meg kellett teremteni.

De egy JÓ isten ilyet nem csinálna.


"arról van szó hogy Isten megteremtett téged a semmiből. Szerinted ezért nem tartozol köszönettel? Ennek módja"

Ennek módja tetszőleges lehet. Ha valaki ELVÁRJA azt, hogyan köszönd meg neki, az már kötelesség.


"Az iszlám nem azt írja elő hogy napi ötször imádkozz hanem azt hogy legalább napi ötször."

IQ error.

2022. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/119 anonim ***** válasza:
28%
19-es keresztény válaszoló. Javaslom az ilyen betanult, semmitmondó üres keresztény szöveget mellőzd mert senkit nem érdekel.
2022. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/119 anonim ***** válasza:
100%

"miért jobb ha egy másik világban bántják egymást?"

Ennyire nem lehetsz fogalmatlan.

Például az, hogy egy jó embert senki nem fog bántani?

Egy rossz ember pedig tudja, hogy ő rossz, és ezért a többi embertől is kaphat rosszat.

De mondom: elég lenne az, ha egy rossz ember csak a rosszaknak tudna ártani.


"Tehát akkor én kegyelmesebb vagyok, mint Allah?"

"Nem. Totál éretlmetlen amit írtál."

Ja, hogy ehhez sem értesz?

Mihez értesz te egyáltalán?

2022. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/119 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a szabad akarat része hogy rosszat is tehetsz."

Nem, a szabad akarat annyit tesz, hogy a döntésed nem determinált, hanem azt telhesen szabadon te hozhatod meg. Ha tíz féle döntési lehetőséged van, ugyanúgy szabad akarattal választhatsz közülük akkor is, ha egyik lehetőség sem rossz.


"Meg mi az hogy értelmetlen? Az hogy ne ölj, ne lopj, ne hazudj értelmetlen?"

Az értelmetlen, amit leírtam. Hol írtam én a ne ölj, ne lopj parancsolatokról? Tanulj már meg olvasni!


"Az iszlám nem azt írja elő hogy napi ötször imádkozz hanem azt hogy legalább napi ötször."

És pont ez a baj. Számomra minden ilyen értelmetlen es felesleges korlát negatív. Ezzel bizonyítva a korábbi válaszom, hogy ami neked jó, nem feltétlen az másnak is.

2022. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/119 anonim ***** válasza:
16%

"Ennek mi köze van ahhoz, hogy a világ jó-e?"


Ez jó :) Nem tudod mi az hogy szabad akarat? A világban azért történik rossz mert te szabad akaratodból rosszat teszel.



"NEM!

Méghozzá akkor nem tehetnél rosszat, ha a világban nem létezne rossz. TEHÁT a rosszat meg kellett teremteni ahhoz, hogy el tudd követni! De még ráadásul a rosszra való vágyat is meg kellett teremteni."


Te totál el vagy tévedve. Isten szabad akaratot adott és meghatározta mi jó és mi nem jó. De döntöd el melyiket választod.



"Ennek módja tetszőleges lehet. Ha valaki ELVÁRJA azt, hogyan köszönd meg neki, az már kötelesség."


Nem lehet tetszőleges mert akkor nem tudná senki hogy az egy köszönet. A társadalomban is vannak elvárt formák amivel kifejezed a köszöneted. Például ha felsegítenek akkor szavakban fejezed ki a köszented. Ez az elvárt formája.



"IQ error."


Ha nem tudod megkülönböztetni hogy valamit ötször kell megtenned vagy legalább ötször akkor nálad van IQ error.



De egy JÓ isten ilyet nem csinálna.

2022. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/119 anonim ***** válasza:
16%

"Ennyire nem lehetsz fogalmatlan.

Például az, hogy egy jó embert senki nem fog bántani?

Egy rossz ember pedig tudja, hogy ő rossz, és ezért a többi embertől is kaphat rosszat.

De mondom: elég lenne az, ha egy rossz ember csak a rosszaknak tudna ártani."


Totál nem vagy képben :) Mi az hogy rossz ember? Aki bűnt követ el? Mert akkor minden ember rossz mert mindenki követ el kisebb nagyobb bűnt:)



"Ja, hogy ehhez sem értesz?

Mihez értesz te egyáltalán?"


Én azt látom kicsit el kellene mélyülnöd a témában, mert egyelőre magas neked.

2022. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/119 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, másfél pipás... az a baj, hogy te túl értelmes vagy ahhoz, amilyen irgalmatlan butaságot képes vagy időnként leírni.

Ez csak kétféleképpen jöhet ki:

- vagy olyan elmebetegséged van, ami ilyen fanatizmusban nyilvánul meg. Ez elég nagy baj, de elvileg gyógyítható lenne. Viszont nyilván nincsen betegségtudatod.

- vagy provokátor vagy, ez meg egyszerűen erkölcstelenség. Ezen csak erőszakos eszközökkel lehetne segíteni, vagy esetleg nagyon széles összefogással.


Akármelyik is az igazság: sajnos nagyon sokat tudsz itt rongálni.

Ráadásul elsősorban az iszlámnak ártasz ezzel, hiszen sokan azt fogják gondolni, hogy ott általános ez a szemlélet, és te ott tipikus példa vagy.

2022. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/119 anonim ***** válasza:
21%

"Nem, a szabad akarat annyit tesz, hogy a döntésed nem determinált, hanem azt telhesen szabadon te hozhatod meg. Ha tíz féle döntési lehetőséged van, ugyanúgy szabad akarattal választhatsz közülük akkor is, ha egyik lehetőség sem rossz."


Ha leszűkíted a választási lehetőségeket akkor már nem beszélhetünk szabad akaratról. Amit leírtál az egy korlátozott szabad akarat.



"Az értelmetlen, amit leírtam. Hol írtam én a ne ölj, ne lopj parancsolatokról? Tanulj már meg olvasni!"


Ezek is részei a vallásnak, és te álltalánosságban írtad hogy ellenzed az emberek életénk beszabályozását. De konrétan erre is reagáltam. Ha az édesanyád kérné hogy naponta ötször szólj hozzá akkor ezt feleslegesnek tartanád és panaszkodnál emiatt?



"És pont ez a baj. Számomra minden ilyen értelmetlen es felesleges korlát negatív. Ezzel bizonyítva a korábbi válaszom, hogy ami neked jó, nem feltétlen az másnak is."


Biztosan van olyan ember akik még annyit sem mond hogy köszönöm ha felsegítik és magasról tesz az anyjára ha azt kéri hogy szóljon már hozzá. Itt akkor kivel is van baj szerinted?

2022. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!