Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az iszlámnak, ha...

Mi értelme az iszlámnak, ha Jézus nem is váltott meg minket kereszthalálával?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 08:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/119 anonim ***** válasza:
16%

"vagy olyan elmebetegséged van, ami ilyen fanatizmusban nyilvánul meg. Ez elég nagy baj, de elvileg gyógyítható lenne. Viszont nyilván nincsen betegségtudatod.

vagy provokátor vagy, ez meg egyszerűen erkölcstelenség. Ezen csak erőszakos eszközökkel lehetne segíteni, vagy esetleg nagyon széles összefogással."


Szokásos személyeskedés, sértegetés :) Már megszoktam ezt a keresztényektől és ateistáktól. Mikor elfogynak az érvek és bukják a vitát, jön a séretgetés. A másik reakció hogy elkezdenek hazudozni az iszlámról.

2022. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/119 anonim ***** válasza:
93%

"Ha leszűkíted a választási lehetőségeket akkor már nem beszélhetünk szabad akaratról. Amit leírtál az egy korlátozott szabad akarat."

Nem, hiszen az akaratodat semmi nem korlátozza. A lehetőségeid azok, amik korlátozottak. De azok most is azok. Nem vagy képes például újra gyerekké változni. Nem tudsz kilóméter hosszút ugrani. Nem tudsz fénysebességgel közlekedni. Akkor most korlátozott a szabad akaratod?


"Ezek is részei a vallásnak, és te álltalánosságban írtad hogy ellenzed az emberek életénk beszabályozását."

A felesleges beszabályozást, az értelmetlen szabályokat, amiknek semmi pozitív hozadéka nincs. Az én életem például semmivel sem lenne jobb, ha három helyett ötször inádkoznék.


"Itt akkor kivel is van baj szerinted?"

Veled, hisz már megint nem sikerült értelmezned az általam leírtakat.

2022. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/119 anonim ***** válasza:
21%

"Nem, hiszen az akaratodat semmi nem korlátozza. A lehetőségeid azok, amik korlátozottak. De azok most is azok. Nem vagy képes például újra gyerekké változni. Nem tudsz kilóméter hosszút ugrani. Nem tudsz fénysebességgel közlekedni. Akkor most korlátozott a szabad akaratod?"


Döntehtesz úgy hogy ezeket megteszed, legfeljebb nem tudod kivitelezni. Te viszont arról beszélsz hogy kiveszed azokat a választási lehetőségeket amik bűn elkövetésével járnak. Ez a szabad akarat korlátozása.



"A felesleges beszabályozást, az értelmetlen szabályokat, amiknek semmi pozitív hozadéka nincs. Az én életem például semmivel sem lenne jobb, ha három helyett ötször inádkoznék."


Miért nem válaszolsz a kérdésre? Ha anyád azt kérné naponta legalább ötször szólj hozzá akkor azt te nem tartnád pouitív dolognak?



"Veled, hisz már megint nem sikerült értelmezned az általam leírtakat."


Ami ételmes arra reagáltam. Arról nem én tehetek hogy sok marhaságot hordasz össze.

2022. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/119 anonim ***** válasza:
100%

"kiveszed azokat a választási lehetőségeket amik bűn elkövetésével járnak. Ez a szabad akarat korlátozása"

E szerint Nérónak még nem volt szabad akarata, hiszen nem akarhatott atomreaktort.

Jól látom?

Tehát 100 éve még senkinek se volt szabad az akarata.

De nekünk sincs, hiszen nem akarhatunk <UHŐHIADHUDAy>-t. Mivel még nincs olyan.


Tudod, az összes szabad akarat ezen hasal el: ugyanis a bűn nem kötelező tartozéka egy világnak.

A tökéletes világban ilyen NINCSEN. Szabad akarat viszont VAN.

A mennyországban van szabad akarat? És bűn?

Akkor miért nem ezt teremtették meg?

2022. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/119 anonim ***** válasza:
78%

"Döntehtesz úgy hogy ezeket megteszed, legfeljebb nem tudod kivitelezni."

Pontosan. Ugyanezen az alapon lehetett volna egy jó világot is teremteni, ahol simán nem tudsz kivitelezni bármit, ami rossz.


"Ha anyád azt kérné naponta legalább ötször szólj hozzá akkor azt te nem tartnád pouitív dolognak?"

Ha kötelezően elvárná, akkor értelemszerűen nem. Hisz ha én felhívom ötször, mert annyira szeretem, az egy kedves gesztus. Ha felhívom ötször, csak mert kötelező, az már csak egy előírás betartása, amiben semmi kedvesség nincs.

2022. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/119 anonim ***** válasza:
78%

"Miért nem válaszolsz a kérdésre?"

Mellesleg pontosan ezt tettem eddig is. Te kérdezted, mégis mi lehet nem pozitív az iszlámban. Erre hoztam bizonyítékként rengeteg példát. Csak ez meg ugye nem tetszett neked, ezért azóta is csak mellébeszélsz.

2022. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/119 anonim ***** válasza:
21%

"E szerint Nérónak még nem volt szabad akarata, hiszen nem akarhatott atomreaktort.

Jól látom?

Tehát 100 éve még senkinek se volt szabad az akarata.

De nekünk sincs, hiszen nem akarhatunk <UHŐHIADHUDAy>-t. Mivel még nincs olyan."


Az atomreaktor léte vagy hiánya nem befojásolja a jó és a rossz lehetőségek közötti választást.



"Tudod, az összes szabad akarat ezen hasal el: ugyanis a bűn nem kötelező tartozéka egy világnak."


De kötelező eleme. Legfeljebb úgy változtathatsz ezen ha nem tekinted bűnnek azokat amiket ma annak tekintünk.


"A tökéletes világban ilyen NINCSEN. Szabad akarat viszont VAN."


Az egy korlátozott szabad akarat lenne.


"A mennyországban van szabad akarat? És bűn?

Akkor miért nem ezt teremtették meg?"


A Mennyországban még senki nem járt és nem tudjuk pontosan hogy milyen lesz. Azt viszont tudjuk hogy ki kell érdemelni.



"Pontosan. Ugyanezen az alapon lehetett volna egy jó világot is teremteni, ahol simán nem tudsz kivitelezni bármit, ami rossz."


Jót hát az biztos hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Már az is bűn ha te megtervezed a bűn elkövetését de nem tudod kivitelezni. Sőt még a magyar törvények szerint is bűncselekmény.



"Ha kötelezően elvárná, akkor értelemszerűen nem. Hisz ha én felhívom ötször, mert annyira szeretem, az egy kedves gesztus. Ha felhívom ötször, csak mert kötelező, az már csak egy előírás betartása, amiben semmi kedvesség nincs."


Na akkor kiderült hogy egyértelműen nálad vannak súlyos problémák. Az édesanyád kilenc hónapig szenvdett veled majd a szülésnél is hogy életet adjon majd pedig felnevelt, tanított, ápolt ha beteg voltál stb. Ha azt kéri hogy naponta ötször szokj hozzá akkor ez semmiség és neked kötelességed hogy teljesítsd. Isten esetében meg még sokszorosan igaz mert a semmi hozott létre téged. Neki köszönheted hogy egyáltalán létezel a sok jóról nem is beszélve.



"Mellesleg pontosan ezt tettem eddig is. Te kérdezted, mégis mi lehet nem pozitív az iszlámban. Erre hoztam bizonyítékként rengeteg példát. Csak ez meg ugye nem tetszett neked, ezért azóta is csak mellébeszélsz."


Semmilyen jogos példát nem hoztál. A közelében sem voltál. Amiket felsoroltál mint ima és böjt stb, semmiség ahhoz képest amit te kaptál. Ha van Teremtő aki létrehozott téged a semmiből és ezeket elvárja akkor neked teljesítened kell és egyébként is ezek eltörpülnek attól amit kaptál. Arról nem is beszélve hogy ezeknek vannak más pozitív funkcióik. Például az ima távol tart a bűnelkövetéstől. Ha naponta ötször imádkozol, eszedbe fog jutni legalább naponta ötször hogy nem jó bűnt elkövetni, számon lesz kérve rajtad ha megteszed és lesz következménye a tulvilágon mindenképpen. A böjt türelemre tanít és hogy megtanuld visszafogni magad és arra hogy átérezed milyen annak a helyzete aki valóban éhezik és megtanít arra hogy ne pazarolj. Ezekre még egy száz éves ateista sem mondhatja hogy felesleges, vagy hogy nem pozitív rossz dolgok.

2022. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/119 anonim ***** válasza:
78%

"Az atomreaktor léte vagy hiánya nem befojásolja a jó és a rossz lehetőségek közötti választást"

Akkor a rossz lehetőség léte vagy hiánya sem befolyásolhatja a szabad akaratot.


"Az édesanyád kilenc hónapig szenvdett veled majd a szülésnél is hogy életet adjon majd pedig felnevelt, tanított, ápolt ha beteg voltál stb. "

Én pedig ha ezt értékelem, azt magamtól teszem, akkor ez egy kedves gesztus. Ha kötelességből, az már csak egy előírás betartása, amiben semmi kedvesség nincs.

Nagyon súlyos gondok vannak nálad, ha szerinted az a normális, ha ilyesmiket elő kell írni.


"Semmilyen jogos példát nem hoztál"

Dehogynem, hisz jó pár dolgot összeszedtem, ami se számomra, se rengeteg más ember számára sem pozitívum. Vagyis tévedtél a korábbi kommentben.

Senkit sem érdekel hogy egyébként bele tudsz magyarázni dolgokat, ettől még rengeteg ember számára a vallásod ugyanúgy teli van negatjv dolgokkal.

2022. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/119 anonim ***** válasza:
16%

"Akkor a rossz lehetőség léte vagy hiánya sem befolyásolhatja a szabad akaratot."


Ha te meghatározod a rossz lehetőségeket és kiveszed ezeket hogy ne lehessen választani, akkor szerintd nem korlátozod a szabad akaratot?



"Én pedig ha ezt értékelem, azt magamtól teszem, akkor ez egy kedves gesztus. Ha kötelességből, az már csak egy előírás betartása, amiben semmi kedvesség nincs.

Nagyon súlyos gondok vannak nálad, ha szerinted az a normális, ha ilyesmiket elő kell írni."


Ezek szerint ha az anyád kér valamit tőled, azt rossz dolognak tartod és csak azt teszed meg vele kapcsolatban amit te magad gondolsz. Á nincs veled semmi gond :))) Hát mit mondjak, elég mélyre sülyedtél csak azért hogy megpróbáld az iszlámot kritizálni. Már ott tartasz hogy a saját édesanyád legapróbb kérést is rossznak mondod különben bukik a logikád. Most őszintén. Ha létezik egy Teremtő aki létrehozott téged a semmiből és azt kéri cserébe hogy szólj hozzá naponta ötször, azt te teljesíthetettlen, felesleges rossznak tartod?



"Dehogynem, hisz jó pár dolgot összeszedtem, ami se számomra, se rengeteg más ember számára sem pozitívum. Vagyis tévedtél a korábbi kommentben."


Tehát azt mondod ha valami naponta ötször emlékeztet arra hogy nem jó bűnt elkövetni és naponta ötször emlékeztet arra hogy ezek számon lesznek kérve rajtad és meg leszel büntetve az elkövetett rossztetteid miatt az nem jó dolog? :) És azt mondod ha valami türelemre tanít és hogy megtanuld visszafogni magad és arra hogy átérezed milyen annak a helyzete aki valóban éhezik és megtanít arra hogy ne pazarolj az szerinted rossz dolog ? :) Megint csak azt tudom mondani hogy nagyon mélyre sülyedtél csak hogy megpróbáld az iszlámot kritizálni.


"Senkit sem érdekel hogy egyébként bele tudsz magyarázni dolgokat, ettől még rengeteg ember számára a vallásod ugyanúgy teli van negatjv dolgokkal."


Hazudozol, egyre mélyebbre sülyedsz. Már ott tartasz hogy a saját édasanyád legapróbb kérésére is azt mondod felesleges rossz dolog különben be kellene ismerned hogy az iszlámnak van igaza. Látod megint buktad a vitát. És ez mindig így lesz mert az iszlám a Teremtő eredeti üzenete.

2022. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/119 anonim ***** válasza:
78%

"Ha te meghatározod a rossz lehetőségeket és kiveszed ezeket hogy ne lehessen választani, akkor szerintd nem korlátozod a szabad akaratot?"

Ahogy te magad mondtad, ha választani lehet, csak kivitelezni nem, akkor a szabad akarat nem korlátozott.


"Ezek szerint ha az anyád kér valamit tőled, azt rossz dolognak tartod és csak azt teszed meg vele kapcsolatban amit te magad gondolsz"

Nem, ha valamit csak kötelességből kell tenni, azt tartom pocsék dolognak. Látom a szövegértés még mindig kifog rajtad.


"Ha létezik egy Teremtő aki létrehozott téged a semmiből és azt kéri cserébe hogy szólj hozzá naponta ötször, azt te teljesíthetettlen, felesleges rossznak tartod?"

Ha azt értékeli, hogy magamtól szóltam hozzá, az nyilván egy jó dolog.

Ha azt értékeli, hogy csak azért szóltam hozzá, mert ez kötelező, az egy elég rossz dolog, igen.

Neked ez miért nem magától értetődő? Én szeretem az édesanyámat, ezért érdeklődöm felőle. Te csak azért, mert ez kötelességed? Mert akkor az egy elég beteg családi kapcsolat, ha számodra ez így működik.


"Hazudozol, egyre mélyebbre sülyedsz"

Nem hazudtam egyszer sem, csak egy tényt közöltem. Ugyanazt, amit korábban is, hogy csak mert te valamit jónak látsz, ebből nen következik hogy az másnak is az. És ezt bizonyítottam jó pár peldával is, ami lehet hogy számodra nem, de másoknak nagyon is negatív lehet az iszlámból.

2022. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!