Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az iszlámnak, ha...

Mi értelme az iszlámnak, ha Jézus nem is váltott meg minket kereszthalálával?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 08:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy egy jó részét onnan koppintották.
2022. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/119 anonim ***** válasza:
16%

"Ha egy építész készít neked egy házat, ami kiváló, csak éppen a bal felső sarokba nem szabad belefújni, mert akkor a fejedre omlik az egész - akkor ki a hibás?

Természetesen ez nagy betűkkel ki van írva a sarokba.

TEHÁT?"


Hát ha annyira hülye vagy hogy a figyelmeztetés ellenére megteszed akkor te vagy a hibás.



"Még egyszer megkérdezem: egy MINDENHATÓ isten miért nem tökéletes világot készített? Ha egyszer azt akart?"


Te totál el vagy tévedve. Először is mit értesz tökéletes alatt? Mert ez eléggé szubjektív. Másodszor ez a világ szándékosan lett ilyenre teremtve az iszlám sterint. Te kevered a keresztény tanítással ami azt mondja Isten tökéletes ember és tökéletes világot akart de félresiklott. Egyébéknt is te magad tesszed rosszá ezt a világot, így nincs semmi alapod másra mutogatni.


"Természetesen MINDEN MÁSBAN teljes szabad akaratod lenne, csak a bűnben nem. Aki bűnt akar, azt nem teremtette volna meg. Ezt ő előre tudja, hogy ki lesz ilyen."


Te valami álomvilágban élsz? :) Minden ember elkövet kisebb nagyobb bűnt. Ez a szabad akarat velejárója.



"A szülésért nem. Az, hogy életre hívott, az ő dolga."


A szülésért is, mert vállalta a 9 hónapos terhességet és a szülés nehézségeit.


"De mégy egyszer: a hála vagy jön, vagy nem. Azt parancsolni nem lehet."


De elvárt. Ha elesel és valaki felsegít, elvárt hogy megköszönd.



"Pont ugyanúgy EZÉRT semmiféle hálával nem tartozom.

Azért tartoznék, ha azon dolgozott volna, hogy nekem valami jó legyen."


Szóval Isten létrehozott téged a semiből és mindent ami kell a boldogulásodhoz plusz szabad akaratott , de te úgy gondolod ezért nem tartozol semmivel? Érdekes :)



"De egyrészt ehhez neki ÁLDOZATOT kellett volna hoznia, ami egy végtelen istennél elég nehezen értelmezhető, mivel mindent erőfeszítés nélkül megold."


Neked ahhoz semmi közöd hogy Istennek ez bármibe is került vagy egy csetintésbe került neki. A te szempontodból az a kérdés mit kaptál, márpedig nagy sok mindent, amiért hálásnak kellene lenne. De ahogy látom ennyi ésszel ami neked van fel sem fogod miről beszélek.



"Másrészt azt nem tudni, hogy a világból mennyi készült az én kedvemért, és mennyi más célból.

Milyen életem lehetne, ha világ az ember kedvéért készült volna? Milliárdszor jobb, mint most."


Ez olyan mintha valaki adnak neked 10 milliót de te köszönet helyett azt mondod miért nem 10 milliárdot adott :) Elégé primitív felfogás.



"Csak a látható világunk 96 milliárd fényév, és a világ legalább 100000-szer ekkora - ebből mennyi az, ami kifejezetten jó az embernek?"


Mondta bárki is hogy neked készült az univerzum te félszű? :) Nagyonsok féle életforma lehte az univerzumban.



"Most gondold el: a globális szegénység felszámolására úgy adsz EGY fillért, hogy rajtad kívül senki más nem ad semmit.

Pontosan milyen hálát várnál ezért?"


Ennyi ésszel fel sem fogtad hogy mit kaptál.

2022. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/119 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor ez kapásból egy újabb negatívum. Gyűlik az a lista!"


Mi a gondod? Nem teteszik hogy dolgoznod kell ha jobbat akarsz?


"Nem ezt írtam, ne hazudozz! Szóval ki is süllyed hová?"


Dehogynem. Pont ezt írtad. Azt kérdeztem rossznak tartod-e ha az anyád azt kéri naponta többször hívd fel. Erre az volt a válaszod hogy, igen, rossznak tartod.



"Nem, amiket felsoroltam feleslegesnek és értelmetlennek tartom. De ezt le is írtam egyértelműen nem egyszer. Megint csak hazudozásra futja tőled?"


Tehát akkor továbbra is hazudsz.

2022. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/119 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy egy jó részét onnan koppintották."


Meséld már el a 70-es IQ-dal hogy mi lett koppintva a Bibliából?

2022. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/119 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy annyi empátia van benned, mint egy tál pacalban, de akárhogy is beszélsz mellé, meg hazudozol olyasmiket adva a számba, amiket nem is állítottam, a tény ugyanaz: nem te vagy az emberiség etalonja, a többség nem úgy gondolkodik, ahogy te. Ami neked pozitív, az más számára lehet negatív, ahogyan azt bizonyítottam itt több példával is.
2022. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/119 anonim ***** válasza:
0%

Ezt válaszoltad mikor megkérdeztem hogy rossz dolognak tartod-e ha az anyád azt kéri naponta többször szólj hozz:


"Igen, rossz dolog, hisz pont hogy az egész értéke veszik el, ha csak kérésre teszi valaki. Onnantól, hogy csak kérésre csinálnám, nem lenne többé értelme."


Szóval ha az ányád kér tőled valamit akkor azt rossz dolognak tartod. Akkor kiben is van annyi empátia mint egy tál pacalban?

A hazodozásaidról nem is beszélve. A iszlám szerinti imát, böjtöt azt mondtad rossznak tartod, de mikor felsoroltam hogy mennyire hasznosak, kénytelen voltál beismerni hogy tévedtél de aztán letagadtad.

2022. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 anonim ***** válasza:
91%

"Szóval ha az ányád kér tőled valamit akkor azt rossz dolognak tartod. "

Még mindig nem ezt írtam. Ha meghaladja a képességeid mások írásainak értelmezése, hogy akarsz vitázni?

Az a rossz dolog, ha valamit csak kérésre tesz az ember! Mert csak kötelességből tenni valamit nem jelent sem szeretetet, sem kedvességet, sem bármi hasonlót. Tessék, ennél egyértelműbben nem tudom a szádba rágni!


"A iszlám szerinti imát, böjtöt azt mondtad rossznak tartod"

Így is van. Te hiába tudod saját magadnak megideologizálni ezeket, számomra a te ideológiáidnak semmi értelme, így semmivel sem lesznek a leírtak kevésbé rosszak. Ha fel nem is vagy képes fogni, hogy más emberek másképp gobdolkoznak, akkot csak annyit tehetsz, hogy elfogadod ezt, mint tényt, hisz az.

2022. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/119 anonim ***** válasza:
0%

"Még mindig nem ezt írtam. Ha meghaladja a képességeid mások írásainak értelmezése, hogy akarsz vitázni?

Az a rossz dolog, ha valamit csak kérésre tesz az ember! Mert csak kötelességből tenni valamit nem jelent sem szeretetet, sem kedvességet, sem bármi hasonlót. Tessék, ennél egyértelműbben nem tudom a szádba rágni!"


Akkor megkérdezem újból. Ha az anyád azt kéri tőled hogy naponta többször szólj hozzá, azt rossznak tartod vagy nem? Ne beszélj mellé hanem egyenesen válaszolj.



"Így is van. Te hiába tudod saját magadnak megideologizálni ezeket, számomra a te ideológiáidnak semmi értelme, így semmivel sem lesznek a leírtak kevésbé rosszak. Ha fel nem is vagy képes fogni, hogy más emberek másképp gobdolkoznak, akkot csak annyit tehetsz, hogy elfogadod ezt, mint tényt, hisz az."


Az ima távol tart a bűnelkövetéstől. Ha naponta ötször imádkozol, eszedbe fog jutni legalább naponta ötször hogy nem jó bűnt elkövetni, számon lesz kérve rajtad ha megteszed és lesz következménye a tulvilágon mindenképpen. A böjt türelemre tanít és hogy megtanuld visszafogni magad és arra hogy átérezed milyen annak a helyzete aki valóban éhezik és megtanít arra hogy ne pazarolj. Te pedig azt mondod az nem jó ha valami távol tart a bűnelkövetéstől, türelemre tanít és arra hogy átérezed milyen az éhezők helyzete. Ennyit rólad. Mondjuk nem is várható más ha még azt is rossznak tartod ha az anyád azt kéri naponta többször szólj hozzá.

2022. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/119 anonim ***** válasza:

"Ne beszélj mellé hanem egyenesen válaszolj."

Megtettem, csak nem sikerült értelmezned. Lásd az előző kommentet!


"Az ima távol tart a bűnelkövetéstől"

Nekem például eleve nem kell ima, hogy távol tartson ilyesmitől. Ha neked igen, akkor veled vannak komoly bajok.

Akárhogy csicsázod, a lényeg ugyanaz. Hogy neked valami jó, hogy neked valamire szükséged van, abból nem következik hogy akárki másnak is jó lesz ugyanaz. Számomra is felesleges és értelmetlen mindaz, amit leírtál. Hiába írod le hogy neked mennyire jó, mert nekem ettől nem lesz az.

2022. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 anonim ***** válasza:
0%

"Megtettem, csak nem sikerült értelmezned. Lásd az előző kommentet!"


Ez egy nagyon egyszerű kérdés. Még egy féleszű is felfogja és meg tudja válaszolni. Menni fog? Vagy az van hogy kerülöd a válaszadást mert tudod hogy buktad a vitát?



"Nekem például eleve nem kell ima, hogy távol tartson ilyesmitől. Ha neked igen, akkor veled vannak komoly bajok."


Tehát azt mondod feleslegesek az olyan dolgok amik azt segítik elő hogy távol maradj a bűnelkövetéstől? Akkor ajánlom nézegesd a bűnözési statisztikákat. Szóval megint hiába hazudsz. Nem rólad van szó hanem ez egy általános kérdés.



"Akárhogy csicsázod, a lényeg ugyanaz. Hogy neked valami jó, hogy neked valamire szükséged van, abból nem következik hogy akárki másnak is jó lesz ugyanaz. Számomra is felesleges és értelmetlen mindaz, amit leírtál. Hiába írod le hogy neked mennyire jó, mert nekem ettől nem lesz az.'


Minden értelmes egyenes ember azt fogja mondani, ezek jó dolgok legfeljebb hozzáteszi hogy ő nem hisz Istenben, de benned nincs annyi gerinc. Inkább hazudozol.

2022. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!