Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az iszlámnak, ha...

Mi értelme az iszlámnak, ha Jézus nem is váltott meg minket kereszthalálával?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 08:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:
77%

"Ha naponta ötször imádkozol, eszedbe fog jutni legalább naponta ötször hogy nem jó bűnt elkövetni, számon lesz kérve rajtad ha megteszed és lesz következménye a tulvilágon mindenképpen. A böjt türelemre tanít és hogy"

Ha pedig Allah egy olyan világot teremtett volna, ahol nincs bűn, te pedig türelmes is vagy, a jó természeteddel együtt, akkor minderre nem lenne szükség.

Vajon miért nem ilyen világot teremtett?


Amúgy sajnos az elmebetegséged azt is jelenti, hogy sértésnek veszed, ha bárki megírja az igazságot.

Pedig mi a sértés abban, hogy beteg vagy? Talán tehetsz róla?

DE arról már tehetsz, ha elutasítod az orvost és a gyógyulás lehetőségét!

2022. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
22%

"Ahogy te magad mondtad, ha választani lehet, csak kivitelezni nem, akkor a szabad akarat nem korlátozott."


Ja hogy te a kivitelezést akadályoznád. Ahogy mondtam már az is bűn ha te el akarod követni a rosszat. Még a magyar törvények szerint is bűn ha kiterveled és felkészülsz a bűn elkövetésére de nem tudod kivitelezni. Egy ilyen világ nem lenne jobb a jelenleginél.



"Nem, ha valamit csak kötelességből kell tenni, azt tartom pocsék dolognak. Látom a szövegértés még mindig kifog rajtad."


Ha anyád kér tőled valamit akkor azt kötelességnek tekinted vagy nem?



"Ha azt értékeli, hogy magamtól szóltam hozzá, az nyilván egy jó dolog.

Ha azt értékeli, hogy csak azért szóltam hozzá, mert ez kötelező, az egy elég rossz dolog, igen."


Nyilván értékeli ha magadtól szólsz hozzá de kérheti hogy naponta szólj hozzá. Ahogy anyád is kérheti hogy naponta szólj hozzá. Akkor ez rossz dolog ha a Teremtő vagy az anyád ilyet kér tőled?



"Neked ez miért nem magától értetődő? Én szeretem az édesanyámat, ezért érdeklődöm felőle. Te csak azért, mert ez kötelességed? Mert akkor az egy elég beteg családi kapcsolat, ha számodra ez így működik."


Abból amit leírtál az következik hogy egyáltalán nem szerted az anyádat mert ha kér tőled valamit azt kötelező rossznak tekinted. Ha szereted, abba bele tartozik az is hogy teljesíted a kéréseit főleg ha ilyen apróság hogy szólj hozzá napi ötször.



"Nem hazudtam egyszer sem, csak egy tényt közöltem. Ugyanazt, amit korábban is, hogy csak mert te valamit jónak látsz, ebből nen következik hogy az másnak is az. És ezt bizonyítottam jó pár peldával is, ami lehet hogy számodra nem, de másoknak nagyon is negatív lehet az iszlámból."


Nem hazudtál? Akkor válaszolj a kérdésemre. Azt mondod ha valami naponta ötször emlékeztet arra hogy nem jó bűnt elkövetni és naponta ötször emlékeztet arra hogy ezek számon lesznek kérve rajtad és meg leszel büntetve az elkövetett rossztetteid miatt az nem jó dolog? :) És azt mondod ha valami türelemre tanít és hogy megtanuld visszafogni magad és arra hogy átérezed milyen annak a helyzete aki valóban éhezik és megtanít arra hogy ne pazarolj az szerinted rossz dolog ?

2022. dec. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 anonim ***** válasza:
16%

"Ha pedig Allah egy olyan világot teremtett volna, ahol nincs bűn, te pedig türelmes is vagy, a jó természeteddel együtt, akkor minderre nem lenne szükség. Vajon miért nem ilyen világot teremtett?"


Te választod a rosszat ezért lesz rossza világ. Isten elmondta mit ne tegyél de te azt választod és még van képed Istent hibáztatni?



"Amúgy sajnos az elmebetegséged azt is jelenti, hogy sértésnek veszed, ha bárki megírja az igazságot.

Pedig mi a sértés abban, hogy beteg vagy? Talán tehetsz róla?

DE arról már tehetsz, ha elutasítod az orvost és a gyógyulás lehetőségét!"


Az ilyenekkel semmire nem mész nálam, csak a saját értelmi fogyatékosságodat bizonyítod.

2022. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/119 anonim ***** válasza:
100%

"Ja hogy te a kivitelezést akadályoznád."

Ha Allah mindenható, akkor képesnek kell lennie olyan világ teremtésére, amiben nincsen bűn.


"Nyilván értékeli ha magadtól szólsz hozzá de kérheti hogy naponta szólj hozzá. Ahogy anyád is kérheti hogy naponta szólj hozzá. Akkor ez rossz dolog ha a Teremtő vagy az anyád ilyet kér tőled?"

Igen, rossz dolog, hisz pont hogy az egész értéke veszik el, ha csak kérésre teszi valaki. Onnantól, hogy csak kérésre csinálnám, nem lenne többé értelme.


"Azt mondod ha valami naponta ötször emlékeztet arra hogy nem jó bűnt elkövetni és naponta ötször emlékeztet arra hogy ezek számon lesznek kérve rajtad és meg leszel büntetve az elkövetett rossztetteid miatt az nem jó dolog? "

Persze hogy nem, főleg egy mindenható istentől nem. Hisz ha mindenható, teremthetett volna olyan világot, ahol eleve nincs szükség ilyesmire emlékeztetni bárkit is. Mivel nem ilyet teremtett, ez máris csak rossz dolog lehet.

2022. dec. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 anonim ***** válasza:
100%

"már az is bűn ha te el akarod követni a rosszat"

TEHÁT akkor miért is lettek ezek megteremtve? Hiszen szerinted Néró szabad akarata sem sérült, pedig mi minden nem volt még megteremtve...

pont a bűn az egyetlen, aminek MINDENKÉPPEN léteznie kell, és szinte minden mást ki lehet hagyni egy tökéletes világból?

Pontosan kit akarsz ezzel megetetni?


"Ha anyád kér tőled valamit"

Ez mellébeszélés. Természetesen kötelességnek tekintem, és ebben vita nincs. Mindenki annak tekinti.

A hála meg egészen más dolog. Az magától jön, vagy nem jön. Emlékeztetni nem kell rá.


"valami naponta ötször emlékeztet arra hogy"

Az egy elbaltázott világ, ahol csak akkor leszel jó, ha erről naponta 5-ször kell szólni.

Miért nem jó az ember már eredetileg is, a teremtéstől fogva?

Ja, hogy ezzel dolgozni kellett volna Allahnak, nem is keveset?

Hát ez pech.

De szerintem nem is ez a probléma, hiszen ő végtelen.

A világ MOST IS egészen pontosan olyan, amilyennek ő akarja.

Tehát ilyennek akarja. Nyilván a tökéletes világ unalmas neki, és imád büntetni.

2022. dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:
46%

"Ha Allah mindenható, akkor képesnek kell lennie olyan világ teremtésére, amiben nincsen bűn."


Nyilván képes is, de ki mondta hogy ezt bűn nélküli világnak szánta?



"Igen, rossz dolog, hisz pont hogy az egész értéke veszik el, ha csak kérésre teszi valaki. Onnantól, hogy csak kérésre csinálnám, nem lenne többé értelme."


Tehát ha anyád bármit is kér tőled azt rossznak tartod. Remélem látod hogy egyre mélyebbre sülyedsz.



"Persze hogy nem, főleg egy mindenható istentől nem. Hisz ha mindenható, teremthetett volna olyan világot, ahol eleve nincs szükség ilyesmire emlékeztetni bárkit is. Mivel nem ilyet teremtett, ez máris csak rossz dolog lehet."


Tehát akkor hazudtál mert amiket felsoroltál jónak tartod csak azt mondod teremthetett volna olyan világot ahol nincs szükség ezekre.



"TEHÁT akkor miért is lettek ezek megteremtve?"


Azért mert ez a világ egy próbatétel. Isten megmondja mi jó és mi rossz, te pedig választhatsz.



"pont a bűn az egyetlen, aminek MINDENKÉPPEN léteznie kell, és szinte minden mást ki lehet hagyni egy tökéletes világból?

Pontosan kit akarsz ezzel megetetni?"


Ki mondta hogy ez egy tökéletes világ? Mármint a célját tekintve tökéletes csak az a bajod hogy Istent hibáztatod a saját rossz döntésid miatt. Egyébként nem érzed szánalmasnak hogy tudatosan a rosszat választod majd Istent hibáztatod, ráadsául úgy hogy el is mondta mi rossz ésd hogy kerüld el azt?



"Ez mellébeszélés. Természetesen kötelességnek tekintem, és ebben vita nincs. Mindenki annak tekinti."


Egyáltalán nem tekinti mindenki annak. Ha valaki szerti az anyját és ő azt kéri naponta x-szer szóljon hozzá akkor az illető megteszi mert szerti.



"A hála meg egészen más dolog. Az magától jön, vagy nem jön. Emlékeztetni nem kell rá."


A hála nem más dolog. Te hálával tartozol az anyádnak amiért megszült és felnevelt, ahogy Istennek is hálával tarzozol amiért létrehozott a semmiből. Emlékzetetni meg kell rá ahogy te is bizonyítod.



"Az egy elbaltázott világ, ahol csak akkor leszel jó, ha erről naponta 5-ször kell szólni."


Ki akadályoz meg abban hogy a jót válaszd? Senki. Lenne problémád ezzel a világgal ha minden ember csak a jót választaná?



"Miért nem jó az ember már eredetileg is, a teremtéstől fogva?"


Te nem akarsz jól lenni. Akkor miért panaszkodsz? Te választod a rosszat.



"Ja, hogy ezzel dolgozni kellett volna Allahnak, nem is keveset?"


Neked kell dolgoznod azért hogy bizonyíts, nem Allahnak.



"A világ MOST IS egészen pontosan olyan, amilyennek ő akarja.

Tehát ilyennek akarja. Nyilván a tökéletes világ unalmas neki, és imád büntetni."


Allah elmondta neked mi jó és mi rossz és hogy kerüld el a rosszat. Azt is elmondta hogy bünti jár aztért ha rosszat teszel. És ha rosszat teszel még mindig ad rá lehetőséget hogy helyre hozd és el lesz törölve. Ezek után akkor szerited nem te vagy a hibás?

2022. dec. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:

"Allah elmondta neked mi jó és mi rossz és hogy kerüld el a rosszat. Azt is elmondta hogy bünti jár aztért ha rosszat teszel. És ha rosszat teszel még mindig ad rá lehetőséget hogy helyre hozd és el lesz törölve. Ezek után akkor szerited nem te vagy a hibás?"

Te teljesen hülye vagy.

Próbálok egy példát mondani, hátha azt kettes IQ-val is fel lehet fogni.


Ha egy építész készít neked egy házat, ami kiváló, csak éppen a bal felső sarokba nem szabad belefújni, mert akkor a fejedre omlik az egész - akkor ki a hibás?

Természetesen ez nagy betűkkel ki van írva a sarokba.

TEHÁT?


Még egyszer megkérdezem: egy MINDENHATÓ isten miért nem tökéletes világot készített? Ha egyszer azt akart?

Olyat, amelyikben nincsen bűn, és nem is lehet?

Természetesen MINDEN MÁSBAN teljes szabad akaratod lenne, csak a bűnben nem. Aki bűnt akar, azt nem teremtette volna meg. Ezt ő előre tudja, hogy ki lesz ilyen.

2022. dec. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 anonim ***** válasza:

"Te hálával tartozol az anyádnak amiért megszült és felnevelt"

A szülésért nem. Az, hogy életre hívott, az ő dolga.

A nevelésért és a többiért igen.

De mégy egyszer: a hála vagy jön, vagy nem. Azt parancsolni nem lehet.


"ahogy Istennek is hálával tarzozol amiért létrehozott a semmiből"

Pont ugyanúgy EZÉRT semmiféle hálával nem tartozom.

Azért tartoznék, ha azon dolgozott volna, hogy nekem valami jó legyen.

De egyrészt ehhez neki ÁLDOZATOT kellett volna hoznia, ami egy végtelen istennél elég nehezen értelmezhető, mivel mindent erőfeszítés nélkül megold.

Másrészt azt nem tudni, hogy a világból mennyi készült az én kedvemért, és mennyi más célból.

Milyen életem lehetne, ha világ az ember kedvéért készült volna? Milliárdszor jobb, mint most.


Csak a látható világunk 96 milliárd fényév, és a világ legalább 100000-szer ekkora - ebből mennyi az, ami kifejezetten jó az embernek?

Nagyjából 0.00000000000000000000000000000001%


SOKKAL kevesebb, mintha te a fizetésedből 1 fillért áldozol valamire.

Most gondold el: a globális szegénység felszámolására úgy adsz EGY fillért, hogy rajtad kívül senki más nem ad semmit.

Pontosan milyen hálát várnál ezért?

2022. dec. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván képes is, de ki mondta hogy ezt bűn nélküli világnak szánta?"

Akkor ez kapásból egy újabb negatívum. Gyűlik az a lista!


"Tehát ha anyád bármit is kér tőled azt rossznak tartod. "

Nem ezt írtam, ne hazudozz! Szóval ki is süllyed hová?


"Tehát akkor hazudtál mert amiket felsoroltál jónak tartod"

Nem, amiket felsoroltam feleslegesnek és értelmetlennek tartom. De ezt le is írtam egyértelműen nem egyszer. Megint csak hazudozásra futja tőled?

2022. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 Dongaben ***** válasza:
56%
Biztosan én vagyok a hülye, de magát, a kérdést nem értem... Mi köze az Iszlám vallás létezésének Jézushoz?
2022. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!