Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az iszlámnak, ha...

Mi értelme az iszlámnak, ha Jézus nem is váltott meg minket kereszthalálával?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 08:34
 61/119 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy nagyon egyszerű kérdés."

Persze, simán meg is válaszoltam. Te voltál aki felsültél a válaszom értelmezésével, ami után konkrétan ki is fejtettem.

Ha innentől csak a beakadt lemezjátszót vagy képes produkálni, akkor én is így teszek.


"Tehát azt mondod feleslegesek az olyan dolgok amik azt segítik elő hogy távol maradj a bűnelkövetéstől?"

Mivel számomra semmiféle segítséget nem jelentenek, igen, számomra feleslegesek.

Ha tényleg semmi empátia nem szoruld beléd, akkor nem is várom el hogy felfogd. Akkor csak jegyezd meg, mint tényt, hiszen az!

2022. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
0%

"Persze, simán meg is válaszoltam. Te voltál aki felsültél a válaszom értelmezésével, ami után konkrétan ki is fejtettem.

Ha innentől csak a beakadt lemezjátszót vagy képes produkálni, akkor én is így teszek."


Akkor megismételnéd a választ hogy lássam ?



"Mivel számomra semmiféle segítséget nem jelentenek, igen, számomra feleslegesek.

Ha tényleg semmi empátia nem szoruld beléd, akkor nem is várom el hogy felfogd. Akkor csak jegyezd meg, mint tényt, hiszen az!"


Ez hazugság. Nem lehet számodra felesleges. Ezekre még egy ateista sem mondhatja hogy felesleges. A normálisabb ateisták elismerik a vallások erkölcsi tanításait és helyeslik azokat, csak azt mondják Istenben nem hisznek. Te beszélsz empátiáról mikor feleslegesnek tartod azt az iszlám böjtöt ami empátiára tanít?

2022. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: 44. komment.

Félreértelmezés utáni konkrét kifejtés: 57. komment.


"Nem lehet számodra felesleges."

Miért is? Számomra az égvilágon semmi pluszt nem ad, pontosan ezt jelenti a felesleges.

2022. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 anonim ***** válasza:
100%

"A normálisabb ateisták elismerik a vallások erkölcsi tanításait és helyeslik azokat"

Nem egészen.

A vallásokban valóban vannak helyes erkölcsi tanítások IS - de mellettük vannak elavultak, és kifejezetten rosszak is bőven! Egy vallás mindig vegyes.

És sajnos manapság már a legtöbb vallásban több a rossz, mint a jó, mert az általános, vallásfüggetlen erkölcs fejlődött, míg a vallások maradtak.

2022. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
0%

"Félreértelmezés utáni konkrét kifejtés: 57. komment."


Ez is mutatja milyen gerinctelen vagy. Az hogy nem akarsz válaszolni, látványosan bizonyítja hogy buktad a vitát.



"Miért is? Számomra az égvilágon semmi pluszt nem ad, pontosan ezt jelenti a felesleges."


Egy értelmes ember sem tarthat olyasmit feleslegesnek ami naponta többször figyelmeztet a bűnelkövetés elkerülésére. Az hogy te ideböfögöd hogy neked nincs szükséged erre, senkit nem érdekel. Elég ha megnézed a bűnözési statisztikákat.



"A vallásokban valóban vannak helyes erkölcsi tanítások IS - de mellettük vannak elavultak, és kifejezetten rosszak is bőven! Egy vallás mindig vegyes."


Na és akkor amiket felsoroltam helyes erkölcsi tanítások vagy nem?



"És sajnos manapság már a legtöbb vallásban több a rossz, mint a jó, mert az általános, vallásfüggetlen erkölcs fejlődött, míg a vallások maradtak."


Én még mindig várom hogy szerinted mi rossz az iszlámban. Még nem sikerült egy értelmes mondatot kipréselned magadból.

2022. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:

"Az hogy nem akarsz válaszolni, látványosan bizonyítja hogy buktad a vitát"

Megtettem, aztán még konkrétan meg is jelöltem. Szóval hiába hazudozol.


"Egy értelmes ember sem tarthat olyasmit feleslegesnek ami naponta többször figyelmeztet a bűnelkövetés elkerülésére"

Én elhiszem hogy téged csak az tart vissza a bűnözéstől, hogy napi ötször figyelmezeted erre saját magad, de nekem ettől még ilyen figyelmeztetésre nincs szükségem. Vagyis számomra felesleges.

2022. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
100%

"értelmes ember sem tarthat olyasmit feleslegesnek ami naponta többször figyelmeztet a bűnelkövetés elkerülésére"

De, mert egyrészt nem vagyunk dedósok, másrészt ez méltatlan dolog egy erköcsös embernek. Olyan, mintha csak akkor lenne képes erkölcsös maradni, ha naponta ötször külön beleverik az orrát a figyelmeztetésbe.

Persze te ilyen téren nem vagy erkölcsös, neked mindegy, meg nem is érted.


Az iszlám is legalább 1000 éve elavult, most már ideje lenne frissíteni a megváltozott körülményekhez.

Kezdjük mondjuk azzal, hogy egy nőnek miért is kellene szinte minden körülmények között eltakarni a testrészeit?

2022. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
48%

"Megtettem, aztán még konkrétan meg is jelöltem. Szóval hiába hazudozol."


Akkor másold be hogy lássam mit is válaszoltál.



"Én elhiszem hogy téged csak az tart vissza a bűnözéstől, hogy napi ötször figyelmezeted erre saját magad, de nekem ettől még ilyen figyelmeztetésre nincs szükségem. Vagyis számomra felesleges."


Nem csak ez, de ez is. És kit érdekel hogy téged mi tart vissza? Mondjuk kétlem hogy nagyon betartanál minden szabályt mert

egy gerinctelen hazudozó vagy.

2022. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
0%

"De, mert egyrészt nem vagyunk dedósok, másrészt ez méltatlan dolog egy erköcsös embernek. Olyan, mintha csak akkor lenne képes erkölcsös maradni, ha naponta ötször külön beleverik az orrát a figyelmeztetésbe.

Persze te ilyen téren nem vagy erkölcsös, neked mindegy, meg nem is érted."


Ha nem vagyunk dedósok, miért van tengernyi bűnöző? Ebből is látszik mekkora hazug vagy. Kb mindenhol nagy probléma a bűnözés. Meg olyan sincs hogy ha most valaki erkölcsös akkor a hátralévő életében az is marad, szóval megint hülyeséget beszélsz. Nyilván egy erkölcsös embernek sem árt ha naponta eszébe jut hogy a bűnelkövetés nem jó.



"Az iszlám is legalább 1000 éve elavult, most már ideje lenne frissíteni a megváltozott körülményekhez."


Sorold már akkor fel hogy mi elavult az iszlámban te szerencsétlen.



"Kezdjük mondjuk azzal, hogy egy nőnek miért is kellene szinte minden körülmények között eltakarni a testrészeit?"


Szerinted jobb ha a nők levetkőznek? Ez neked a fejlődés? Hogy levetkőztetnéd a nőket? Egyébként sem kell az iszlám szerint mindent eltakarni és nem minden körülmények között.

2022. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor másold be hogy lássam mit is válaszoltál."

Már megtettem. Nem fogom többet ismételgetni magam.


"És kit érdekel hogy téged mi tart vissza?"

Engem, mivel pont ennek tükrében jelenthető ki, mint tény, hogy számomra a felsoroltak egyikében sincs semmi pozitívum. Meg ugye téged is érdekelt volna, ha nem csak egy olcsó provokátor lennél, hanem komolyan kérdezted volna, mik lehetnek azok amik mások számára nem pozitívumok az iszlámban.

2022. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!