Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két idézet a Bibliából, ami...

Két idézet a Bibliából, ami teljesen leomlasztja a szentháromságot?

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Ha három az egyben lenne, akkor nem ezt válaszolta volna!

Ha a Fiú egy az Atyával, akkor nem ez lett volna a válasz!


2011. jan. 11. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/192 A kérdező kommentje:

"Az Atya nem Jézus,és Jézus nem az Atya.Két külön személy,de mégis egy."


Mivan???????????? Ilyen nincs!

2011. jan. 11. 20:44
 12/192 anonim ***** válasza:
81%

... A Bibliát is emberek írták.


Az elsőt nem értem, hogy miért raktad ki, hisz nem bizonyít semmit. Én azt tanultam, hogy a Fiúnak van halandó része, és ezért Ő nem lehet az abszolút jó.


A második már valóban gondot okoz. Amikor megszületett a Fiú, akkor nem hiszem, hogy az emlékeit is örökölte volna, hisz már csecsemőként is templomba prédikált volna...


Üdv.

2011. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/192 anonim ***** válasza:
17%

"A biblia szerint nem aggyal,hanem szívvel kell hinnünk."


Ezen már megbuktál! Ezt hol is írja? Nem kell szó szerint, csak a vers, melynek ez a mondandója.

Nem, ez nincs benne a bibliában, de az pl. igen, hogy "csalárdabb a szív mindennél, kicsoda ismerheti azt".


(1Tim 3:16) "Igen, az Isten iránti odaadás szent titka elismerten nagy: „Ő nyilvánvalóvá tétetett testben, igazságossá nyilváníttatott szellemben, megjelent angyaloknak, prédikáltak róla a nemzetek között, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségben."


Ki ez az "Ő"? (János 1:14) "A Szó tehát testté lett, és közöttünk lakozott, és mi szemléltük a dicsőségét — olyan dicsőséget, amilyen egy egyszülött fiúé, aki az atyától jött; és telve volt ki nem érdemelt kedvességgel és igazsággal."

Miért nem a bibliához fordulsz válaszokért? Ugye nem akarsz mindenkit megvezetni egy kiragadott és pláne, rosszul fordított idézettel?


"Vagy:Ján.1.1.Kezdetben volt az Ige,és az Ige volt az Istennél,és ISTEN VALA AZ IGE..."


Ja, persze! Ha egy kicsit tovább olvasol a 18-s vers világosabbá teszi ki Jézus: "Istent e g y ember sem látta soha; az egyszülött isten, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal."


"Istennek" embereket is neveznek a bibliában (mivel csak egy cím, vagy rang a szó, nem személynév), sőt Sátánt "e világ istenének" hívja Jézus - na akkor?


A Fil.2.5-7 is félrefordítás.


Az általad itt emlegetett "imádni" szót a Biblia több helyen is használja a magas rangú emberek előtti "hódolat" leírására, vagyis a pontosabb értelmezés ez lenne.

2011. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/192 anonim ***** válasza:
31%

"Az elsőt nem értem, hogy miért raktad ki, hisz nem bizonyít semmit. Én azt tanultam, hogy a Fiúnak van halandó része, és ezért Ő nem lehet az abszolút jó."


Nem hinném, hogy ez jó válasz.

A Fiú tökéletes ember volt, mint Ádám, hiszen vele egyenrangúnak kellett lennie a váltságáldozat miatt is. A teste is tökéletes volt, márpedig az első emberpárról a teremtésük után Isten azt mondta, hogy "jó"! Így a teste sem lett volna halandó sem Ádámnak, sem Jézusnak, csakhogy Ádámot Isten, a bűnbeesés miatt elítélte és ezért meghalt az eredetileg örökké tartó élete helyett.

Jézust pedig megölték. De semmiképpen sem volt semmi rossz benne sem biológiailag, sem szellemileg.


A fizikai test sem eredendően halandó, ez nem bibliai tanítás.

2011. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/192 anonim ***** válasza:
76%

Jó,rendben. Közelítsünk más irányból.

I.móz.5.2.Férfiúvá és asszonnyá teremté ŐKET,és nevezé az ő nevüKET Ádámnak,amely napon teremtetének.

Máté 19.5-6....elhagyja a férfiú atyját és anyját,és ragaszkodik feleségéhez és lesznek ketten egy testté.Úgyhogy többé nem kettő hanem egy test.

Az ember Istem képmása.az ember,aki férfi és asszony.

Megint másképp:II.Kor.4.4.Akikben e világ istene megvakította a hitetlenek elméit,hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangéliumának világosságát,Aki az Isten KÉPE(eredetiben eikon-ikon-alakja,tükörképe)

Ha te belenézel a visszapillantó tükörbe és azt mondod látod a mögötted lévő autót az igaz vagy nem?

Szerintem láttad is meg nem is ,mert nem magát az autót láttad,hanem csak a képét.

Talán ez nem a legjobb hasonlat,de az ige nem is azért van ,hogy a teológia mindent meg tudjon belőle magyarázni,hanem ahogy Jézus mondta :Az Ige az Igazság,és ennek az Igének az ismerete tehet szabaddá.

2011. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/192 anonim ***** válasza:
68%

Miért kell szívvel hinni?

Róma 10.10.mert szívvel hiszünk az igazságra...

Ikor 2.14-15.Lelki(eredetiben-pszükhikosz-)ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait,mert bolondságok néki.Meg sem értheti,mivelhogy lelkiképpen (pneumatikósz-szellemi módon ítéltetnek meg.

Nézd csak át az igét,hány helyen említi a szívet,szellemet,lelket,és hogyan különdözteti meg a ezeket az eredeti szöveg.

2011. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/192 anonim ***** válasza:
65%
peace
2011. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/192 anonim ***** válasza:
77%

JA ÉS MALYD EL FELEJTETTEM:I.Mózes 1.1.Kezdetben teremTÉ IstenEK az egeKET és a Földet.

AZ eredeti valahogy így szól.

PEACE

2011. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/192 A kérdező kommentje:

De ha olvasom a Bibliát, akkor melyik jön le teljesebben, hogy Jézus, és az Atya egy, és ugyan az, vagy az, hogy az egyik ember, a másik A teremtő? Szerintem az utóbbi. Akkor én ebben hiszek szívből.


Az, hogy a Szentháromságot, nem kell megérteni, és csak el kell fogadni, a világ legnagyobb HAZUGSÁGA(blablabla...)!!!


Mert ennyi erővel akkor a hinduizmus is igaz lehetne. Szerintem az Isten pont elvárja, hogy gondolkozzunk, hisz ezért adta az eszünk. Fel kell ismerni a félremagyarázásokat!

2011. jan. 11. 21:52
 20/192 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az jön le jobban ,hogy a Teremtő Jahve Isten emberré lett!

Sajnálom,ha ez téged sért,de te tetted föl a kérdést.

PEACE

2011. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!