Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két idézet a Bibliából, ami...

Két idézet a Bibliából, ami teljesen leomlasztja a szentháromságot?

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Ha három az egyben lenne, akkor nem ezt válaszolta volna!

Ha a Fiú egy az Atyával, akkor nem ez lett volna a válasz!


2011. jan. 11. 14:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/192 A kérdező kommentje:

"Nekem az jön le jobban ,hogy a Teremtő Jahve Isten emberré lett!"


Nem sért. De akkor megfogalmaznád nekem az Isten fogalmát, mert kíváncsi lennék?!

Szóval van egy Isten, aki tökéletes, és öröktől fogva létezik, és ezek után tökéletlenné válik, és létezésének kezdete lesz. Szóval, hogy van az hogy mindig is volt, aztán egyszer csak van a létezésének kezdete?


A másik kérdés, hogy akkor te egy olyan hittel rendelkezel, mint a hinduizmus? Szóval az Istennek van inkarnációja?

2011. jan. 11. 22:43
 22/192 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem ellentétes az Isten öröktől fogva való létezésével,mivel a Krisztus az Atyánál volt öröktől fogva.Ő vett föl emberi formát a Názáreti Jézusban.Nem ez a létezése kezdete,csak más létformában létezett az előbb leírt igék szerint.Feltámadása után teste megdicsőült,ami azt jelenti,hogy ma nem ugyanolyan testben él,mint itt a földön.Ezt jános is leírja a jelenések elején.és ha az inkarnáció alatt azt érted hogy Isten beköltözött egy már létező ember testébe,akkor nem hiszek ebben,mert az Ige szerint:Az IGE TESTTÉ LETT,tehát maga a húsa,csontja is az Ige volt,illetve az ma is.

Peace

2011. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/192 Lebannen ***** válasza:
93%

Jézus azért volt emberként a Földön,hogy példát mutasson az embereknek,és mint ember egyikünk sem lehet teljesen jó.

Másodszor,megmutatta,hogy imádni csak Istent lehet,embert nem.

2011. jan. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/192 A kérdező kommentje:

23:46

-Akkor azt mondod, hogy Jézus nem Isten, hanem az Isten mellett, az örökkévalóságtól létező másik személy?


- És Isteni személy?

2011. jan. 12. 11:07
 25/192 anonim ***** válasza:
88%

"Mert hárman vannak,akik bizonyságot tesznek a mennyben,az Atya,az Ige és a Szent Lélek:és ez a három egy" 1Ján.5:7


A Szentháromság tana a Bibliában kinyilatkoztatott Istenre vonatkozik:az Atya,a Fiu és a Szentlélek személyére.

A pogány népek általában többistenhivők voltak.Az izraelita vallás az egyistenhiten alapszik,tehát monoteista.A kereszténység folytatoja ennek a monoteizmusnak,de sajátos modon:egy Istent hisz,akit három személyben ismer:Atya,Fiu és Szentlélek személyében.

A Szentháromság mint fogalom nem található a Biblia szövegében,hanem az üzenetében,mondanivalójában.Egészében beszél a három Személynek valoságos létezéséről és munkálkodásáról.

2011. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/192 anonim ***** válasza:
68%

Felfoghatjuk-e teljeséggel Isten igazi természetét? Jób 11:7-8,Róma 11:33-36.

Isten ismerésének van egy határa,ameddig eljuthat az emberi értelem,s ez a határ ott van ahol az Itenről kinyilatkoztatottak véget érnek.Annyit tudunk Istenről amennyit Ő jonak látott kinyilatkoztatni nekünk Önmagáról.Ennyi elég,hogy belépjünk szövetségébe,és megérthessük megváltási tervét.

"A kinyilatkoztatás amelyet Isten az Ő igéjében Önmagáról nyujtott,tanulmányunk tárgyát képezi.Ennyit igyekezhetünk megérteni.Ezen tul azonban nem hatolhatunk.A legélesebb elme lankadásig erőlkődhet,hogy kikutassa Isten természetét,erőfeszitése mégis hiábavaló marad.Ennek kideritését Isten nem bizta ránk.Nincs emberi elme amely felfoghatná Istent.Akorlátolt ember ne igyekezzék megmagyarázni Őt.Senki ne merészkedjék spekuláciokba Isten természetét illetőleg.Itt hallgatni bőlcsesség.Az egyedül Mindentudó Isten ugyanis fölülmulja elképzeléseinket."

2011. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/192 A kérdező kommentje:

11:33


Hát a két idézet, ami fenn áll, pont nem a szentháromságot erősíti. Sőt... igazolja az Ó szövetséget!

2011. jan. 12. 13:34
 28/192 A kérdező kommentje:

11:33

Én nem akarom Istent teljességében megérteni, csak annyit amit kérdeztem! Akkor ne várjak választ?

2011. jan. 12. 13:37
 29/192 anonim ***** válasza:
71%

11:33 vagyok

ott a második idézet 11:44-nél azt is én irtam oda ott le van irva mennyit érthetsz meg.

2011. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/192 A kérdező kommentje:

"Nem lát engem szem, a mely rám néz; te rám veted szemed, de már nem vagyok!"


Vagyis Jézus nem Isten, mert látható, és így nem is egy az Atyával! Köszönöm ezt az idézetet.

Ebből az idézetből még az is kiderül, hogy az Isten, nem térbeli.

2011. jan. 12. 15:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!