Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Figyelt kérdés

Materialista vagyok. Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, mert a hit nagyon távol áll tőlem, viszont van sok-sok dolog amit nem értek. Csak kíváncsi vagyok, hogy a vallásos embereknek mi a válaszuk ezekre a kérdésekre..


1. Mi a helyzet a dinoszaurusz leletekkel? (A bibliai sztori szerint volt ugye Ádám és Éva stb stb. És ha voltak dinoszauruszok - már pedig voltak, mert kézzelfogható bizonyítékok vannak rá - akkor hogyhogy nem ették meg őket? És a Biblia miért nem tesz róluk mégcsak említést se?

2. Ugye a Földet Isten 6 nap alatt teremtette... De mi van az univerzum többmilliárd más bolygójával / csillagával stb? Unatkozott?

3. Isten tökéletes, mindentudó, mindenható. Mi miért nem vagyunk tökéletesek?

4. Miért van mindenre biológia, kémia, fizikai stb magyarázat? Ez csak amolyan próbatétel lenne?

5. Miért érzi a legtöbb vallásos ember úgy, hogy megkell téríteni a nem hívőket? Miért nem lehet tiszteletben tartani mások nézeteit?

Najó, egyenlőre ennyi, ha lesz vmi lelkes hívő aki válaszolna nekem, majd lehet még kérdeznék pár dolgot :P


2009. okt. 12. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
86%

1. A Bibliában is 2 teremtéstörténet van leírva, az egyk Ádám-Évás a másik nem. Senki nem mondta, hogy ezeket szó szerint kéne venni. (Mint ahogy a Biblia nagy része képes beszéd) Tehát a dinoszauroszokkal és az evolúcióval semmi gond. A Biblia pedig csak az emberekről beszél, az evolúciós fejlődéstörténem minden állomásáról nem.


2. ld. 1 pont


3. Nem mi nem vagyunk tökéletesek, sőt mindentudók se. (Bár szívesen lennék)


4. Semmi baj a fizikával, biológiával. Az univerzum szabályok szerint működik. A tudományok ezeknek a szavályoknak a megismerése és rögzítése. Miért lenne ez próbatétel? Felfedezzük a világunk. Ez a dolgunk.

5. Soha nem éreztem, hogy meg kell téríteni a nem hívőket , sőt még a a hívő de más vallásuakat sem. És a hívő emberek akiket ismerek sem akarnak tériteni. Mindenkinek megvan a maga élete, maga meggyőződése. Annak megfelelően kell élnie.

2009. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
76%

1-2. Az egyházak többsége már túl van azon, hogy a Biblia minden szavát szó szerint értelmezze.

3. Az ember nem lehet tökéletes, hiszen akkor isten lenne.

4. Hogy mindenre lenne? És miért ne lehetne? Maga az emberi test működése önmagában nem csodák egymásutánja, hanem egy csodásan megtervezett valami.

5. Ha te valamiről meg vagy győződve, hogy jobb, szebb, hasznosabb, mint valami más, akkor nem próbálod meg rábeszélni az ismerőseidet? Ki-ki vérnérséklete szerint.

2009. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
49%
Van Isten.
2009. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
76%

Van isten, de ne az egyház felöli oldalát közelítsd meg.

Szerintem az egyház épp eléggé lejáratta magát, hogy mi is áll a hátterükben.

Egyszóval ha nem az egyház által prédikált dolgokban hiszel, te is hinni fogsz benne.

/a hívőknek üzenem hogy lehet lepontozni/

2009. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 Srapnel ***** válasza:
88%

"A Bibliában is 2 teremtéstörténet van leírva, az egyk Ádám-Évás a másik nem. Senki nem mondta, hogy ezeket szó szerint kéne venni."


Akkor ki mondja meg, hogy melyik részét kell szó szerint venni és melyiket nem? Meg ha már nem szó szerint veszem, akkor bizonyos határokon belül rám van bízva, hogy mit magyarázok bele, vagyis amit belemagyarázok, az belőlem ered, nem a Bibliából.

2009. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor ki mondja meg, hogy melyik részét kell szó szerint venni és melyiket nem? Meg ha már nem szó szerint veszem, akkor bizonyos határokon belül rám van bízva, hogy mit magyarázok bele, vagyis amit belemagyarázok, az belőlem ered, nem a Bibliából."


A sorok között kell olvasni, arra kell figyelni, hogy mi az üzenet. Persze senki nem mondja meg, hogy hogyan olvasd. Nem belemagyarázás, ez csak értelmezés. Az a lényeg, hogy mit akar a történet üzenni. Szabad ember vagy, a Biblia nem mondja meg, mit kell gondolnod. Ha már elgondolkozol azon, amit olvastál/hallottál, már megérte.

2009. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
49%
Most hogy félnek, hogy megdől ez az egész hit, vallás, egyház, ezért kitalálták, hogy a bibliát szimbolikusan kell értelmezni. Remélem, nem sokáig húzza ez az egész isten dolog. Már sokkal fejlettebbek lennénk, ha nem lenne ennyi barom a Földön, akik bedőlnek ezeknek a gyerekmeséknek. A biblia egy mesekönyv csak van, aki komolyan veszi és hisz benne, és mindenbe megpróbálja istent belemagyarázni. Ez szerintem szánalmas.
2009. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

A 2-at kérdésnek szántam, énis tudom, hogy nem vagyunk tökéletesek, de miért nem? Ha Isten az, akkor minden amit Ő alkot annak is tökéletesnek kellene lennie? Nem? (egyébként én úgy gondolom hogy a tökéletesség is relatív fogalom, egy hülye példa rá: Ha én egy sárgarózsát tökéletesnek látok, de más meg nem, mert ő a vörösrózsát tekinti tökéletesnek... akkor most melyek az? Szóval ez most viszonylagos hogy kinek mi a tökéletes.)


Az meg, hogy másokra ráeröltetni a nézeteimet mert "jobb, szebb, hasznosabb" ... hát most erre megint csak azt tudom mondani, hogy viszonylagos, kinek mi a jó, a szép és a hasznos. A környékünkön sok vallási fanatikus él, és ha szóbajött a téma, és esetleg megemlítettem hogy nem vagyok hívő, megcsillant a szemük és rámvetették magukat :)

2009. okt. 12. 17:23
 9/81 A kérdező kommentje:

17:23-nak

A Biblia már kibírt pár évezredet sztem húzza még egy darabig :)

2009. okt. 12. 17:25
 10/81 Srapnel ***** válasza:
72%
A "tökéletes" tipikusan azok szava, aki abszolút dolgokat keresnek ott, ahol nincs: a hívőké.
2009. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!