Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Figyelt kérdés

Materialista vagyok. Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, mert a hit nagyon távol áll tőlem, viszont van sok-sok dolog amit nem értek. Csak kíváncsi vagyok, hogy a vallásos embereknek mi a válaszuk ezekre a kérdésekre..


1. Mi a helyzet a dinoszaurusz leletekkel? (A bibliai sztori szerint volt ugye Ádám és Éva stb stb. És ha voltak dinoszauruszok - már pedig voltak, mert kézzelfogható bizonyítékok vannak rá - akkor hogyhogy nem ették meg őket? És a Biblia miért nem tesz róluk mégcsak említést se?

2. Ugye a Földet Isten 6 nap alatt teremtette... De mi van az univerzum többmilliárd más bolygójával / csillagával stb? Unatkozott?

3. Isten tökéletes, mindentudó, mindenható. Mi miért nem vagyunk tökéletesek?

4. Miért van mindenre biológia, kémia, fizikai stb magyarázat? Ez csak amolyan próbatétel lenne?

5. Miért érzi a legtöbb vallásos ember úgy, hogy megkell téríteni a nem hívőket? Miért nem lehet tiszteletben tartani mások nézeteit?

Najó, egyenlőre ennyi, ha lesz vmi lelkes hívő aki válaszolna nekem, majd lehet még kérdeznék pár dolgot :P


2009. okt. 12. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/81 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


A válasz megírásának időpontja: 2009-12-14 19:24


a tyúk volt hamarabb, tavaly bizonyították tudományosan.



Mi volt előbb, a tojás vagy a tyúk? Brit tudósok ebben a filozófiai felhangoktól sem mentes kérdésben a tyúkra szavaznak, miután a biológiát segitendő, egy új számítógépes technikát is bevetettek az évezredes fejtörő megoldásához.

Hirdetés



A Sheffield és a Warwick Egyetem kutatói szerint a titkot a tojáshéjban kell keresni, kialakulásában ugyanis létfontosságú szerepet játszik egy protein, ami kizárólag a tyúkok szervezetében termelődik. Vagyis eleinte a csirkék, illetve ezek ősei nem tojásból keltek ki, a tojásrakás csak a későbbiekben fejlődött ki.


A tudósok már jó ideje ismerik ezt a proteint, tudják hogy az ovocledidin-17 (OC-17) közreműködik a tojáshéj kialakulásában, egy új technikával azonban azt is sikerült bemutatni, hogyan dolgozik pontosan. A számítógépes szimuláció szerint az OC-17 fehérje-katalizátorként viselkedik, megadva a kezdőlökést a tojás héját felépítő kristályok kialakulásához. A folyamat lényege, hogy az OC-17 hozzákapcsolódik a kalcium karbonát részecskékhez, majd amikor a kristály magja már elég nagy ahhoz, hogy önállóan folytassa növekedését, a fehérjék lehullanak, ezáltal felszabadulnak és újrakezdik a folyamatot.



"Már önmagában is lenyűgöző, hogy megismertük, hogyan hozzák alakítják ki a csirkék a tojáshéjat, ez a tudás azonban új anyagok és folyamatok megalkotása felé vezethet" - nyilatkozta John Harding, a Sheffield Egyetem professzora, a kutatás egyik vezetője. "A természet innovatív megoldásai mindenféle anyagtudományi és -technikai problémával megküzdenek - sokat tanulhatunk belőlük."


A kérdés már csak az, hogy a brit kutatókat miért nem érdekli, hogy már a tyúkok előtt is volt számtalan tojással szaporodó faj, például a dinoszauruszok.

2010. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!