Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Van Isten? Vagy most hogy van ez?

Figyelt kérdés

Materialista vagyok. Nem azt várom, hogy meggyőzzetek, mert a hit nagyon távol áll tőlem, viszont van sok-sok dolog amit nem értek. Csak kíváncsi vagyok, hogy a vallásos embereknek mi a válaszuk ezekre a kérdésekre..


1. Mi a helyzet a dinoszaurusz leletekkel? (A bibliai sztori szerint volt ugye Ádám és Éva stb stb. És ha voltak dinoszauruszok - már pedig voltak, mert kézzelfogható bizonyítékok vannak rá - akkor hogyhogy nem ették meg őket? És a Biblia miért nem tesz róluk mégcsak említést se?

2. Ugye a Földet Isten 6 nap alatt teremtette... De mi van az univerzum többmilliárd más bolygójával / csillagával stb? Unatkozott?

3. Isten tökéletes, mindentudó, mindenható. Mi miért nem vagyunk tökéletesek?

4. Miért van mindenre biológia, kémia, fizikai stb magyarázat? Ez csak amolyan próbatétel lenne?

5. Miért érzi a legtöbb vallásos ember úgy, hogy megkell téríteni a nem hívőket? Miért nem lehet tiszteletben tartani mások nézeteit?

Najó, egyenlőre ennyi, ha lesz vmi lelkes hívő aki válaszolna nekem, majd lehet még kérdeznék pár dolgot :P


2009. okt. 12. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 A kérdező kommentje:

"Ez a világ túl tökéletes kreáció, hogy Isten ne létezzen."

Te miben látod a tökéletességet pontosan?


"kimagaslunk a kreátumok közül, mert nem a természet törvényei szertint élünk"

Ezt meg nem igazán értem. Rád nem hat pl a gravitáció?


"s tudjuk, hogy élünk"

Miért, szerinted az állatok nincsenek ezzel tisztában?


"nem a természeti ösztön haároz meg bennünket"

Ez így nem teljesen igaz. Mi is teszünk dolgokat ösztönből, csak mondjuk ránk jobban jellemző a tudatos viselkedés. És amúgy az állatok sem csak ösztönből cselekszenek.


"Nagyon merő dolog vélni, hogy nincs Isten"

Igaz, végülis az a logikus, hogy van.


"ilyen tudományos csoportok a 'véletlennel' magyaráz meg minket"

Hát ha most arra gondolsz, hogy véletlen, hogy kialakult az emberiség... Az úgy megint nem teljesen igaz. A fajok a környezethez alkalmazkodnak, és igen ilyen értelemben mondhatjuk akár véletlennek is. Ha mások lettek volna a környezeti hatások, akkor akár másképp is nézhetne ki a mostani helyzet..

2009. dec. 2. 19:45
 72/81 anonim ***** válasza:

"Te miben látod a tökéletességet pontosan?" Abban látom, amice, hogy ez a világ egytemesen épül fel, ha most csak az anyagokra (egy anyag léte örök; felépül részecskékből aztán alkot atomot etc...\ars chemia), ill pusztuló anyagokra (az melyeknek "élete van"\ars biologia). Az élőlények fajtái egyenletesek (tápláléklánc) így nem tudnak fajok kihalni avagy túlszapordni; ez földi élettelen faktorok (ars geographia/geologia etc), vagy humán faktorok (emberi beavatkozás), teszi tönkre...

És most hacsak, nézed a világűrt,akkor észreveszed hogy eze a planéta lebeg, forog,úgy hogy allata fellette semmi sincs.


"Ezt meg nem igazán értem. Rád nem hat pl a gravitáció?"

Haec est stupiditas tua. Nem erre gondoltam, ránk hat a gravitáció. De azt hogy kialakítottunk, először a természet ellen környezetünket, majd olyan dolgokat kreáltuk, amik az universum (="a minden")-hoz közelíteni tudnak. Megtudtunk olyan dolgokat kb. egy évtízezred alatt, amit más állatok sokkal kisebb, dolgokat az alkalmazkodás törbényéhez több millió év kellett. (most a homo sapiensre gondolok. Olyan láthatatlan fundamentumokat hoztunk létre, amit nem tudunk bizonyítani, csak azzal, hogy nem lennénk e nélkül.


"Ez így nem teljesen igaz. Mi is teszünk dolgokat ösztönből, csak mondjuk ránk jobban jellemző a tudatos viselkedés. És amúgy az állatok sem csak ösztönből cselekszenek." Az ösztön azt jelenti, hogy alkalmazkodik, nem "gondolkodik" (most az emberhez viszonyítom), csak alkalmazkodásszerűen él. Az ember pedig ehhez sokrétűebb gndolkodása van. Neki van egy célja, amit véghez visz, az állatok pedig csak jelenben gondolkodnak.


"s tudjuk, hogy élünk"

Miért ha tudnák, akkor rengeteg mindenre képes lenne. Mivel hogy kifejtettem, az állat csak a jelenben gondolkodik, a jövőben nem."


"Hát ha most arra gondolsz, hogy véletlen, hogy kialakult az emberiség... Az úgy megint nem teljesen igaz. A fajok a környezethez alkalmazkodnak, és igen ilyen értelemben mondhatjuk akár véletlennek is. Ha mások lettek volna a környezeti hatások, akkor akár másképp is nézhetne ki a mostani helyzet.."

És ezek a hatások csak úgy gyüttek és mentek. Ilyen értelemben ez csoda hogy itt vagyunk. Ha mnden annyira logikus lenne, akkor miért-ne lenne kétséges, hogy van az a jó öreg orbiszon kívül is élet. Mert a Biblia azt mondja. Igen azt mondja.-de akkor csak a matéria potenciájában hiszek akkor hogy higgyek a Bibliában???


Amiben """""egyetértünk""""":

"Igaz, végülis az a logikus, hogy van. "

Inkább hiszek egy lényben, mely értelmem fölött van, minthogy a sötétben az űrben (=üres) tapogatózzak. Nem tudom a mai emberiségnek a reneszánsz, felvilágosodás után aszondani, hogy gyütt valami és bing-bang-bumm, s létre jött egy világ...

2009. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 A kérdező kommentje:

"Az élőlények fajtái egyenletesek így nem tudnak fajok kihalni avagy túlszapordni; ez földi élettelen faktorok, vagy humán faktorok, teszi tönkre..."

Szerintem ez így magában egy nagy ellentmondás. Azt mondod, hogy az élőlények nem képesek túlszaporodni vagy kihalni maguktól, de ezt tönkreteszik a környezeti hatások, vagy az ember. De könyörgöm a világhoz tartozik a környezetei tényező és az ember is... Mellesleg az ember is egy élőlény és bizony egyes területeken elég nagy túlszaporodás van.


"kialakítottunk, először a természet ellen környezetünket"

Nem. Mi nem a természet ellen vagyunk ( bármennyire meghökkentő) hanem részei vagyunk annak. És igen, pusztítjuk a környezetünket mint ahogy számtalan más élőlény is valamilyen formában. De mivel a Föld legjelentősebb lakói mi vagyunk ( azt hiszem ez így kicsit visítva is, de kijelenthető) mi vagyunk legnagyobb hatással rá. Házat és városokat építünk ki magunk köré? Számtalan más állatfaj is megteszi ugyanezt (lásd pl hódok). Erdőket írtunk ki? Más élőlény is tesz kárt a természetben (lásd sáskajárás). Szennyezzük a levegőt? A birkák és tehenek is ezt teszik. :)

Globális felmelegedés? Természetes folyamat (felmelegedés és lehülés váltja egymást... mondjuk most mi erre tényleg rásegítünk kicsit)


"olyan dolgokat kreáltuk, amik az universum (="a minden")-hoz közelíteni tudnak" na már most te ezt a természet törvényeire írtad.. És épp ezaz. A természet törvényei miatt ( ezen törvények kihasználásával) vagyunk képesek mind erre.


"Megtudtunk olyan dolgokat kb. egy évtízezred alatt, amit más állatok sokkal kisebb, dolgokat az alkalmazkodás törbényéhez több millió év kellett"

Szépen fogalmazol :) Biológiai értelemben az utóbbi pár ezer évben nem sokat fejlődtünk ( az más kérdés, h tudásunk egyre bővül, de ez nem könyvelhető el ilyen terű fejlődésnek)


Az ösztönös dolog.. "Mivel hogy kifejtettem, az állat csak a jelenben gondolkodik, a jövőben nem" Hát igen, az állat így valóban nem gondolkodik előre ( amúgy honnan tudjuk :P)... nem tervez családot, karriert stb.. de ez még nem jelenti azt h nem ismerik fel azt, h mi él és mi nem.


"És ezek a hatások csak úgy gyüttek és mentek" Tudom én vagyok a buta de tényleg nem értelek. Gondolom azt te is tudod h vannak környezeti hatások.. Na mármost gondolom azzal is tisztában vagy, h ezekhez általában alkalmazkodni szokás ( hülye példa rá : -20 fokban nem fogsz álsógatyában a hóban fetrengeni ->időhöz alkalmazkodsz -> felöltözöl) Miért lélegeznek a halak kopoltyúval? Miért nincs a madaraknak állkapcsuk? Miért vannak a fókáknak jó kis zsírpárnáik? Mert a környezetükhöz / életterükhöz alkalmazkodtak...

"csoda hogy itt vagyunk" hát kinek mi a csoda.. én inkább következménynek nevezném :)


Reneszánsz és felvilágosodás. Tudom, tudom, tudom. Buta vagyok megint. De ez miért pont a te pártodon állna most? A reneszánsz amúgy is tudtom szerint egy korstílus ( antik művészetek megújulása) a felvilágosodás meg amúgy a tudományokat részesítette előnyben, és megkérdőjelezte a vallást.


Nade zárszóként:

"Inkább hiszek egy lényben, mely értelmem fölött van, minthogy a sötétben az űrben (=üres) tapogatózzak"

Higgy benne. Én azt hiszem, hogy te legalább annyira meg vagy győződve a saját igazadról, mint én az enyémről :)

Talán neked van igazad. Talán én tévedek :)

2009. dec. 5. 19:51
 74/81 A kérdező kommentje:

Mikor majd eljön az időnk, kettőnk közül mindenképp te jársz jobban :)


Ha igazad van, mennybe jutsz. Ha nem, hát leéltél úgy egy életet, hogy azt hitted boldogság vár rád ha meghalsz.


Én nem nyerek semmit. Nem hiszek mennyben és pokolban. De ha mégis létezik, hát majd egy örökkévalóságig szívok azért, mert képtelen voltam hinni. Ha mégsem létezik, ha nekem van igazam... hát akkor sem nyerek semmit. Max annyit, hogy mikor meghalok, azelőtt még mondhatom h " és én tudtam ) :P

2009. dec. 5. 20:02
 75/81 anonim ***** válasza:
Belemélyedjek a dolgokba? De ha unod akkor nem fogok.
2009. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 A kérdező kommentje:

Mélyedj csak, azért még kíváncsi vagyok a véleményedre :)

Csak azt unom, hogy egy olyan dolgon vitatkozunk, amiben egyikünk sem lehet igaza, mert végülis honnan tudhatnánk 100%ig h valóban úgy van...

2009. dec. 6. 11:22
 77/81 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás! Aki tudja írja meg!
2009. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 Srapnel ***** válasza:
A tojás. A hüllőknek is volt tojása, a belőlük evolvált madaraknak meg megmaradt a szaporodási forma.
2009. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

Most a bibliát ugye több könyvből rakták össze , stb. Sorok közt olvassak? Akkor egy 20 oldalas szövegben kiemelek bizonyos betűket, akármilyen szöveg kijöhet. Értitek mire akarok utalni? Egyébként is emberek írták a bibliát, megint mások gyűjtötték egybe. lehet hogy SEMMI köze a valósághoz.

Hiszek istenben, de nem abban a bibliaiban ( aki mellesleg a leírtak alapján egy szadista gyilkológép. )

2010. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!