Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
#10-s nem tudod biztosan mit fogok választani csak nagy valószínűséget látsz afelől, hogy azt választom. Ellentétben Istennel aki tud mindent pontosan, te csak követed az előre megírt forgatókönyvet.
2017. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
100%

"Szabad akaratodból akarnod kell, amit akarnod szabad. "


Igazából csak ennyit akartam, de aztán a többi is megtetszett.


"Ha elmegyünk autót venni, én pontosan ismerem az ízlésed, ezért tudom hogy melyik modellre fogsz rábökni, akkor talán én befolyásoltalak a döntésedben? Vagy szabad akaratodból választottál, attól függetlenül hogy tudtam, mit választasz majd?"


Ha Isten lennél, akkor bizony már eldöntötted.

Isten ugyanis nem tévedhet, amíg te igen.

2017. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
69%

#11

Én kérek elnézést.

Isten mindentudóként nyilván pontosabb predikciókat ad.

De a lényeg ugyanaz. Attól még hogy Ő téged és minden körülményt pontosan ismerve előre tudja, hogy dönresz majd, attól még te a döntést saját akaratodból hozod meg.

2017. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom ezt a videót, közepes angol tudás szükséges csak, hogy megértsd a videót (egyébként magát a csatornát is ajánlom, nagyon érdekes).

2017. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
Értem mit akarsz mondani, hogy ő csak fel tudja dolgozni azt a végtelen sok változót és ezáltal tudja, hogy mi lesz, de az a változó, hogy én mit akarok, ha annak tudatában van már előttem minthogy én kitalálom, ha már hamarabb tudja mint én, márpedig hamarabb kell tudja, hogy láthassa mi lesz akkor nincs szabad akarat.
2017. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent így tud előre, akkor minek tette oda a fát Ádámnak, vagy miért tette próbára ha úgyis tudta, hogy enni fog róla, szimplán kizavarhatta volna az Édenből őket, próba nélkül.

Illetve már akkor is tudnia kellett, mielőtt megteremtette volna Ádámot, hogy bűnbe fog esni, tehát akkor ő teremtette olyanná, hogy bűnbe essen.


Minek kéri már nem is tudom, Ábrahámot, vagy Izsákot, hogy áldozza fel a fiát, amikor tudja, hogy úgyis hajlandó rá?


Minek kérdez Isten a Bibliában, ha tudja a választ?


Miért haragszik meg gyakran, amikor már előre biztosan tudja mi lesz?

2017. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 A kérdező kommentje:

"Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket."


Nem értetted meg. Az, hogy nem köti semmi rendben van, de nem is mondtam ilyet. Azt mondtam, hogy Isten teremtett egy bizonyos világot, amiben nekem valamilyen döntéseim vannak.


Tehát Isten a világ megteremtésével egyidejűleg megteremtette a jövőbeli összes döntéseimet.

2017. jún. 30. 23:03
 18/112 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy meg a mindenható s mindentudó Isten paradoxon mivel ha mindentudó akkor látja előre mi lesz s mivel mindenható ezt akár meg is kéne tudja változtatni, de ha meg megváltoztatná s új történést kreálna akkor meg nem látja előre azt.
2017. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
82%
Meg ha a keresztény Istent nézzük benne van, hogy megbánta azt, hogy embert teremtett s jött az özönvíz, de ha mindentudó akkor miért bánná meg hisz tudja ez lesz.
2017. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 changename ***** válasza:
27%
A tiltott fa a szabad akarat céljábol volt az Édenben ha nem lett volna a tiltott fa nem lett volna szabad akarat.
2017. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!