Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, van valami ellenér...

Vallásosak, van valami ellenérvetek az evolúcióra, vagy csak a vallásotok miatt nem akarjátok elfogadni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 14:48
 31/94 anonim ***** válasza:
87%

Psszt!

A 42%-os és a 22%-os ugyanaz az ember.

2018. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a leírtak igazak és megvalósulnak az ígéretek."

Ezért van az, hogy a Bibliába VÁLOGATTÁK a már beteljesült próféciákat.

Ami meg egyértelműen nem igaz, arra azt mondjátok, hogy képletesen értették.

Hát egy nagy fenét. A Föld alakját pl. soha nem értették képletesen, az lapos volt nekik, és kész. A szelek csarnokával a négy SARKÁN.

A Bibliában SOK olyan dolog van leírva, ami egyértelműen nem igaz, és közben NINCSEN odaírva mellé a magyarázat, sem pedig az, hogy ez egy tanmese.


De ha mondjuk tuti biztosra kiderülne, hogy Jézus létezett - az mit bizonyítana? Semmit, a létezésén kívül.

A tetteit ugyanúgy egyesével kellene bizonyítani, azt pedig, hogy isten volt, MÉG KÜLÖN is bizonyítani kellene.

2018. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 A kérdező kommentje:

"Láttál már teljesen magától összeszerelődni egy autót? Például ezért."

Nem, mivel egy mesterséges tárgyról van szó.

Élőlényeket ellenben folyanatosan látok magától "összeszerelődni". Pl engem sem kellett senki összerakjon miután megfogantam.

Gondolkodj el a különbségen!


"Ha igaz az evolúció, miért nem lett a több milliárd ember közül mára egy olyan aki egy felettünk álló, tovább fejlett faj elsô példánya?"

Jelenleg épp mi számítunk a fejlettebb fajnak. Tudod, korábban létezett Homo erectus, Homo habilis és a többiek.

2018. okt. 30. 13:18
 34/94 anonim ***** válasza:
0%
És te ezeket mind láttad is? Ez a különbség kettőnk közt, én hiszek valamit amit nem láttam, te pedig biztosan állítod, hogy úgy volt. A te "magától" összerakódásod is a dnsedben meghatározottak szerint történt kémiai úton. Ahhoz hogy létrejöhess sok feltételnek teljesülnie kellett. Kellett többek között az édes anyád aki a szíve alatt hordott és folyamatosan ellátta a fejlődő szervezetedet, hogy létrejöhess. Sejtjeid folyamatosan dolgoztak, hogy felépülj, mint a munkások az építkezésen. Tehát te sem véletlenek eredményeként, tessék lássék módon keletkeztél.
2018. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
100%

Mármint nem CSAK a véletlen döntött a születésednél.

De azt ugye tudod, hogy minden egyes emberben van átlagosan 18 mutáció, amiben különbözik a szüleitől?

2018. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 A kérdező kommentje:

"Tehát te sem véletlenek eredményeként, tessék lássék módon keletkeztél."

Persze hogy nem, ez a lényeg. Egyszerű szükségszerűség a dolog, ami a biológiabés kémia működéséből ered. Semmi nem utal rá hogy kéne bármi természetfeletti adalék a képletbe.

2018. okt. 30. 14:46
 37/94 Anahystor ***** válasza:
90%

Én csak szeretném, ha akkora tudásom lenne, mint Pombénak!


Nem vagyok ugyanaz a személy, de sebaj nyugodtan állíts olyan dolgokat, amik nem igazak.


Végül is ez pont annyira megalapozott, mint a többi hited!


" A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés" (Héberek 11:1)"


Kár hogy a "meggyőződés" feltételezi a megbizonyosodás lehetőségét, ami a természetfelettiben való hit esetében eléggé nehezen kivitelezhető!


"Nem értem, hogy miért jó az evósoknak, hogy a 22%-os hetente kétvállra fekteti őket, és a legkeményebb érvük ellene a hülyézés?:)"


Na ha erre tudsz egyetlen példát, akkor bizony nyílt színen elismerem, vesztettem!!!!


Keresgélj!!! Szólj, ha találsz!


De addig is szemenszedett hazugságnak tudom csak nevezni az állításodat, ami téged minősít!!!


Egyetlen egy esetben sem sikerült sem 22%-osnak, sem más hasonlóan ostoba nézeteket valló hittársának egyetlen egy érvet találni az állításaim cáfolatára. De lehet akár neked is próbálkozni!


"Soha nem fogod megérteni, hogy a kreósok nem tagadják a mikroevolúciót."


Megértem, persze, mert annyira buták, hogy fel sem fogják, hogy miről beszélnek.

Ha elismerik (és szerinted ezt teszik) az élőlények bármilyen szintű változásának lehetőségét, akkor ahhoz, hogy külön választhassák a mikro és makro evolúciót, definiálniuk kellene azt a természeti törvényt, ami egy ponton határt szab a változás nagyságrendjének!! Nos erre eddig egyik kreós volt képes. Te tudsz ilyet?



"Tudjuk, hogy a kamu oldalak mennyire befolyásolnak, felesleges ezt mindig bizonyítani:)"

(Az everysudent-re gondolsz vagy a teremtéstudományra?)


Ezzel csak az a baj, hogy az ÉRVELÉSEMRE és a közölt TÉNYEKRE soha egyetlen értelmes cáfolatra sem futotta tőletek, kötözködésre, mellébeszélésre annál inkább!! (mint pl. most is!)

Neked is ott a lehetőség, cáfold meg valamelyik állításomat.

Mondjuk kezdheted a 18-as hozzászólásomban felsoroltakkal!


Csak kérlek konkrétumokat írj, miben, hol nincs igazam?

2018. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod... bár nem értem, hogy bármelyikünk létrejötte miért volna szükségszerű. Bár mimdegy is, úgy is csak egy sok milliárd éve valami baleset folytán a már valahogyan meglévő anyagokból létrejött sejt szaporulatának és annak véletlenszerű összetákolódásának végselejtjei vagyunk. Ugyanis az ember csinál egyedül olyan értelmetlen dolgokat mint a világra való rácsodálkozás, a betegek és sérültek ellátása, a művészetek, megemlékezések, ünnepek. Igen, ide sorolhatod az Ostenbe vetett hitet is. Ezeknek nulla értelme van a fajfentartási versenyben. De a véletlwn az már csak ilyen. Hiszen volt egyszer, hogy a már valahogyan létezô Bélánk elbotlott egy valahogyan létrejött gerendával, s évmilliárdokkal késöbb egy metropolisz lett a végeredménye.
2018. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz képest, hogy nehezen kivitelezhető elég sokan hisznek, ha másban nem is legalább a létezésében. Azon elgondolkodtál ez miért van? Egyáltalán nem nehéz, ki kell próbálni ami le van írva. Bár tudom te itt arra gondolsz, hogy oda állni és jól megnézni magadnak. Szerintem mondjuk te sem láttál még majomból mást születni mint majmot, tehát az evolúcióról sem tudsz meggyőződni ilyen szinten még is hiszel benne. Akkor ha én látom az életemben és a körülöttem lévő világon teljesedni a leírtak beteljesülését, miért probléma ha ez alapján hiszek egy legfelsőbb személyben és személynek?
2018. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:
86%

"Ezeknek nulla értelme van a fajfentartási versenyben."

Tévedés, a vallás nagyon is hasznos volt az ősembernek, és még a középkorban is.


"Szerintem mondjuk te sem láttál még majomból mást születni mint majmot, tehát az evolúcióról sem tudsz meggyőződni"

Tudod, te is ott voltál, mikor a citromsavat megemészteni képes E-coliról volt szó.

Meg akkor is, amikor az egysejtűből létrejövő többsejtűekkel kísérleteztek.

Úgyhogy, ha ezt láttad, akkor a mostani írásod egyszerűen hazugság.

Amúgy a szavannai majmok már most is okosabbak, mint erdőbeli társaik, és most léptek be a kőkorszakba. Erről is volt már szó.


"Akkor ha én látom az életemben és a körülöttem lévő világon teljesedni a leírtak beteljesülését"

Erre mondanál egy konkrét példát?

2018. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!