Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, van valami ellenér...

Vallásosak, van valami ellenérvetek az evolúcióra, vagy csak a vallásotok miatt nem akarjátok elfogadni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 14:48
 41/94 anonim ***** válasza:
0%
Még jó, hogy csak félig idézed amit írok, így manipulálható a vita. Ahham, és lett belőlük új faj? Most komolyan azt szeretnéd, hogy kiírjak egy rakat idézetet, amit szerinted feltételezhetően "csak őskamugépek szerkesztetek össze, hogy az életüket adhassák érte értelmetlenül és magukkal rántsanak több millió embert, ezért úgy is rámondod bármiféle átgondolás vagy kipróbálás nélkül, hogy hülyeség, amúgy is csak egy messziről jött mondja."? Mert ha igen akkor megteszem. De akkor holnapig várnod kell.
2018. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 Anahystor ***** válasza:
83%

"és lett belőlük új faj?"


Igen lett!


(Phylloscopus trochiloides viridanus és Phylloscopus plumbeitarsus)

(Larus cacchinnans) és (Larus argentatus)

(Brassica tournefortii) + (Raphanus caudatus) --> Brassicoraphanus


[link] (egy tejesen új tulajdonság kifejlődése szemmel láthatóan)

2018. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 Anahystor ***** válasza:
88%

"Akkor ha én látom az életemben és a körülöttem lévő világon teljesedni a leírtak beteljesülését, miért probléma ha ez alapján hiszek egy legfelsőbb személyben és személynek?"


Ez egyáltalán nem probléma, mindenki abban hisz, amiben akar! A lényeg a hitedet ne próbáld meg tudásként eladni, és a tudományos eredményeket hit alapon támadni.


Te hihetsz a világ teremtésében, de ne akard elmagyarázni, hogy nincs evolúció, mert annak a létére bizonyítékok vannak.


Amit megtehetsz, hogy a tényeket beleépíted a hitedbe. Ez még jót is tesz neki, mert alátámaszthatja.


Pl. az ősrobbanást nem tagadod, hanem Isten művének tekinted, mint módszert a világ kialakításra. Az evolúciót nem tagadod, hanem Isten tervének részeként tekinted, mely szerint Ő így tervezte el a világ fejlődését.

2018. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogok olyasmit beépíteni a hitembe ami nincs alátámasztva. Új faj alatt meg másra gondoltam. Lehet ezen a téren az én kommunikációm a rossz. Tehát lett e belőle más mint majom? Én ugyanis a makro evolúcióval nem értek egyet, az az, hogy az embert az állatok szintjére süllyesztik. A Biblia mást ír, innen az ellentét. A tudomány sokat változott az évszázadok alatt, és egyre inkább a Biblia állításait támasztották alá. Véleményem szerint ez is ide fog vezetni. Inkább bízok továbbra is abban aki nem okozott nekem csalódást és helyezem szilárd alapokra a hitem, mintsem jelenleg divatos tudományos elképzelésekre, ahogy teszik sokan.
2018. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 Anahystor ***** válasza:
83%

"Új faj alatt meg másra gondoltam."


Talán kifejthetnéd egy kicsit részletesebben, hogy pontosan mire is!

Mert eddig mindig kerestél valami kibúvót, állandóan változtatva a feltételrendszert azért, hogy ne kelljen elfogadnod a nyilvánvalót. Ha definiálnád végre, hogy te mit is értesz faj alatt, akkor talán elkerülhetnénk a további fogócskát. Képes vagy rá?


Mi FAJ definíciója szerinted?



"Én ugyanis a makro evolúcióval nem értek egyet, az az, hogy az embert az állatok szintjére süllyesztik."


Nem baj! Senkit nem zavar, hogy mivel értesz egyet vagy mivel nem, amíg szép csendben üldögélsz az elefántcsont tornyodban!

De ha idejössz vitatkozni, akkor tényeket kell felhoznod az állításaid alátámasztására, a pusztán hitre alapozott véleményed totál érdektelen.


Ha te nem akarod elfogadni hogy az ember az állatvilágból emelkedett ki evolúció révén, akkor ne tedd, csak legyél azzal tisztában, hogy becsapod önmagad, mivel a tények a hiteddel szemben ezt a folyamatot támasztják alá.


"A Biblia mást ír, innen az ellentét."


A Biblia egy két ezer éve keletkezett könyv, mely az akkori emberek világképét tükrözi, és a tudomány fejlődésével éppen sorra buknak meg az állításai!


"A tudomány sokat változott az évszázadok alatt, és egyre inkább a Biblia állításait támasztották alá. "


Ez csak egy vágyálom a részedről, ami a valóságban egyáltalában nem így van!


"... mintsem jelenleg divatos tudományos elképzelésekre..."

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan??? Divatos elképzelések??? Ezerszer alátámasztott dolgokról beszélsz ember, amik egymást alátámasztva sziklaszilárad állnak.


Az e-colis kísérletben szerinted mi a divatos elképzelés??? A saját szemeddel látod a baci evolválását!!!

2018. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
0%
Ti is hitre alapozzátok, és észre sem veszitekbmekkora bakikat vétetek érvelés közben. Én nem változtattam semmin. A vita feltételeit meg jól lesöpörted az asztalról, azzal, hogy ostobának akarsz beállítani. Szóval nem pazarlok rátok több időt, felesleges.
2018. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
0%
Hja, láttam pillangót is hernyóbábból kikelni. Viszont te láttál majomból átalakulni embert? Nha ezért mondom, hogy hit kell ehhez is, amit te az általad felsorolrak alapján vallasz, így függ össze a kettő. A kérdés meg a hívőknek szólt, szóval nem értem miért szapulsz a hitemmel, meg, hogy az senkit nem érdekel? Én elmagyaráztam számomra miért illogikus és miért hiszek abban amiben, ennyi. Jöhet a nulla bizonyságképpen!
2018. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
67%

"te láttál majomból átalakulni embert?"

Igen.

Persze nem 5 perc alatt.

Van még kérdés?

2018. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
0%
Ó tényleg? Felvetted, hogy megnézhessem? Miért tartogatjátok ezeket a mindent megsemmisítő bizonyítékokat távol? Maradjunk annyiban, hogy ti a majomtól származtatjátok az emberiséget, én pedig Istentől.
2018. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 Tom Benko ***** válasza:
89%
@49: Pontosan miben is különbözik az ember mondjuk egy csimpánztól?
2018. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!