Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincs "normális" albérle...

Miért nincs "normális" albérleti rendszer?

Figyelt kérdés

Nekem tulajdonképp semmi bajom nem lenne a lakásbérléssel,ha valami olyan lenne mint az önkormányzati bérlakás,vagy régen a tanácsi.


Tehát,ha fizetem rendesen akár életem végéig ott lakhatnék ,és nem lenne az mit most,hogy átlag 3 évente költözni kell,mert a tulaj kitalálja,hogy kell neki a lakás.


Ha nem szólnának bele a magánéletembe(tarthatok-e háziállatot,vihetek-e kisgyereket,dohányozhatok-e,ki mikor és hányszor alszik nálam,stb)


.Ha nem kéne még azért is engedélyt kérni,hogy fúrhassak a falba egy lyukat.


Ha nem jönnének a nyakamra(jobb esetben havonta és amikor otthon vagyok) ellenőrizgetni...


Szóval szerintem nem azért akar(na) mindenki sajátot,mert sznob,vagy birtoklási vágyból(ahogy sokan mondják),hanem,mert az albérlet így nagyon nem jó.Semmi előnye a sajáttal szemben ebben a formában,csak hátránya van.Ha lenne önerőm,meg megfelelő fizum én is sajátot vennék.Sokan mondják,hogy akkor ott a nyomsztó hitel,meg mi van,ha nem tudod fizetni,dehát az albiból is kiraknak ha nem tudom fizetni,sőt sokszor már következő hónapban mehetsz az utcára,a bank meg mire elárverez az azért jó időbe tellik...



2012. jún. 19. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
79%

a tulajé a lakás, tehát ameddig te fizetsz neki, akkor normális esetben nem szól bele az életedbe. onnantól, h valami nem tetszik neki szól, aztán a következő dobásodnál kirak. már ha normális a tulaj.


nekünk ez most úgy néz ki, hogy van egy lakásunk, azt anno még nagyon régen befektetési céllal vettük. kifogtunk sok fa-szopó bérlőt, de a mostani nagyon rendes, már vagy 10 éve ott laknak, és egy szavunk nincs rájuk, megbecsülik, h korrektek vagyunk velük, ők is azok velünk. nem is kell nekünk az a lakás, tehát nem tesszük ki őket, ameddig csengetnek rendesen.


ezelőtt 5 évvel vettünk egy másik lakást, abban élünk most, itt megmondtuk a lakóknak, hogy max 3év, mert utána szükségünk van rá. felfogták, félévente hosszabbítottuk a szerződést, és amikor mondtuk, h most jött el a költözés ideje, akkor szépen szedték a kis motyót, és mentek a köv. helyre.


szerintem csak ki kell puhatolni, hogy hányadán áll a tulaj a lakással. ha befektetésnek vette, és jól fizetsz, akkor akár 20 év is élhetsz benne.

nálunk itt a házban van egy lakás, a fickó akkor vette, mikor még a gyerekei kicsik voltak, még legalább 10 év, mire felnőnek, csórikámnak meg soha nem jön olyan normális bérlője, aki fél évnél többet marad. szóval a kereslet nem találkozik a kínálattal...

2012. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
Ha annyira félti a lakását ne adja ki...:-)Az,hogy allergiás a szőrre,sem kifogás,mielőtt kiköltözik az ember úgyis nagytakarítás-festés...Nem marad ott szőr(3 száltól meg nem lesz baja).Amúgy meg ha az állat/kisgyermek(mert ugye sokan a kisgyereket se engedik,bár nekünk még sajna nincs,többek között ezek miatt,mert nincs saját lakás...) kárt csinál nyilvánvaló,hogy megfizetem(ha meg netán még a bútor is az enyém akkor aztán végképp minimális a kár esélye)
2012. jún. 20. 06:52
 13/64 anonim ***** válasza:
97%

Szia!Nekünk van kiadva lakásunk,így erről az oldalról tudok véleményt/tapasztalatot mondani.Amikor albérlőt kerestünk,mi is szembesültünk a gyerek/kutya/macska/akármilyen állat kérdéssel.És nem értettük,hogy ez miért probléma?Teljesen természetes,ha gyereke van valakinek,vagy bármilyen "hozzátartozója". Jelenlegi bérlőinknek tengerimalacaik vannak.Nem büdösek,nem sz*rnak össze semmit,tisztán vannak tartva. Bérlőink megkérdezték,hogy képet lehet-e feltenni a falra: hát hogy a fenébe ne lehetne,hisz ő lakik a lakásban,formálja olyanná,hogy jól érezze benne magát!Nem járunk a nyakukra(még a bérleti díjért sem,elintézzük máshol).Tulajdonképpen 1 éves minimum szerződést írtunk alá,így ha kiköltöznek így is,úgy is festetni kell,így nyugodtan furkálják a falat(hagytunk javítószínt,ha kell),legyen állatuk,és hívjanak vendéget(persze dajdajozással tekintettel legyenek az állandó lakókra).

Végül szerintem:elégedett bérlő-elégedett tulajdonos=hosszútávú bérbeadás(kevesebb macera).

Remélem valamennyire értelmesen fogalmaztam,és le lehet szűrni belőle,hogy mit szerettem volna mondani!

Szép napot!

2012. jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
96%

Mi bérházban élünk, az építtető és az üzemeltető cég adja ki a lakásokat, ilyen is van, csak még kevés. Addig maradunk, ameddig akarunk, ha kisebb/nagyobb lakás kell, akkor a társasházon belül nagy valószínűséggel meg lehet oldani.

Merre laksz? Lehet, hogy a környéketeken is van ilyen.

2012. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
95%

Dr. House kedvenc mondása az, hogy mindenki hazudik. Az enyém az, hogy az emberiség nagy része idióta.

Rendesen papíron meg kell határozni, hogy mit lehet, és mit nem. Ha nem tetszik az egyik félnek, akkor ne legyen megállapodás!


Nekünk szerencsénk van. Kb. 3 éve lakunk ebben a lakásban. Festettünk falat, ajtót, ablakpárkányt, felszedtük a padlószőnyeget, parkettáztunk az előszobában, átalakítottunk egy bútort, cseréltünk is bútort, fúrtunk egy tucat lyukat a falba, tarthatunk kisállatot. A tulajdonos sosem jön fel, bár az elején volt fent kétszer a barátaival, hogy két súlyos itt hagyott cuccot elvigyen. A mosógép és a hűtő helyét megcseréltük, a mosógépet rákötöttük a csaptelepre és a lefolyóra. Pár dolgot kidobtunk, vagy kicseréltünk (pl a mennyezeti lámpát).


Annak ellenére, hogy ezeket megtehetjük, a tulaj nem akar a lakásra költeni. Új gáztűzhelyet is kellett vennünk. Az ajtó üvege törött, az egyik ablakból hiányzik egy rész, a zuhanyzó szétesik, a pvc padló lyukas. :( Szóval van még mit alkotni ezen a lakáson...

2012. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
14-es válaszoló?Ilyen létezik?Hol?Pont erre gondolnék...Mi amúgy budapestiek vagyunk
2012. jún. 20. 13:51
 17/64 anonim ***** válasza:
48%
Leírom privátban, nehogy reklám legyen.
2012. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
91%

győrbe nincs? Szerintem nem reklám írd le nyugodtan:)

De ezek új lakások meg nem bútozottak nem?

2012. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Utolsó válaszoló!

Győrben a Dunapart Rezidenciában vannak ilyen lakások,ha jól tudom.Ingatlanosoktól érdeklődhetsz!

2012. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
91%
jóh..:D nincs 200 ezrem havonta csak lakbérre xd és ezzel még keveset mondtam:D
2012. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!